Merhabalar,
2018 toplayıp aldığım sistemim donanım kısmında yükseltme yapmak istiyorum.

Sistemimi şu şekilde toplamıştım:
Ana Kart: ASUS Prime A320M-K
İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 Quad-Core Processor 3.10GHz
Ekran Kartı: MSI RX460 4G OC 4GB GDDR5 128Bit AMD Radeon DX12
Ram: G.Skill Flare X 8 GB 2400MHz DDR4 F4-2400C16S-8GFX Bellek AMD Ryzen Uyumlu
Hdd: WD WD10EZEX 3.5-Inch 1TB SATAIII Sabit Hard Disk

Malum pandemi döneminde bir çok ürün bulanamıyor. 8Gb Ram artışı yaparak 16Gb artırmak istiyorum. Yoğun olarak işim gereği Adobe Ae-Pr kullanıyorum.
Piyasa bulabildiğim CORSAIR 8GB Vengeance Siyah DDR4 2400MHz CL16 Single Ram

Bu ram diğeri G.Skill Flare X 8 GB 2400MHz DDR4 düzgün çalışır mı?
Yada önerisi olan var mı?
Saygılar.
#asus #gskill #RAM

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Merhabalar,
Bu ayın başından beri sürekli olarak karşıma çıkan bir konu, konu hakkında bilgisi olan var mı? Youtube'da bazı takip etiğim kanalların videoları o gün gelen bildirimlere tıklayıp izlememe rağmen 5-6 gün sonra tekrar yeni bir video atmış gibi bildirim düşüyor. Bunu yapan bir çok kanal var. Görsellerini atığım kanalın tarih bildirimlerini işaretledim. Saygılarımla.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Coppermine @coppermine

  sanıyorum içerik üreticileri, youtube’un yeni ve saçma algoritmasından sıyrılmaya çalışmak için bu gibi garip yeni yolları deniyorlar. Takip edip çanına tıkladığım bazı kanalların yeni videoları görünmezken bazı kanalların 9 ay önce izlediğim videosu tekrar ekranıma düşüyor. Youtube bu algoritmada çok fena saçmaladı. Çoğu youtuber’in izlenme sayıları eskiye göre çok düştü bence.

  • UnsalHanoglu @unsalhanoglu

   Yine bir dolaplar çeviriyorlar hadi hayırlısı 🙂

  • Coppermine @coppermine

   @unsalhanoglu benim bir teorim var ama emin değilim tabiiki, sonuçta youtube da çalışmıyorum. Ancak biz takip ettiğimiz kanallardan hep yeni içerik bekliyor olsak da, youtube için yeni içerik demek ayırmak zorunda olduğu yeni bir alan demek, masraf demek. Onun yerine önümüze 9 ay önceki videoyu tekrar getirmesi işlerine geliyor. Sonuçta youtube’in amacı bizi youtube’da tutmak. Bunu eski yada yeni videoyla yapması çok da öncelikli değil hatta eski videoyu, açıkladığım sebepten ötürü tercih de ediyordur. İşte bu sebepten youtuber’ların hem izlenmeleri hemde abone artış sayıları son bir kaç ayda fazla düştü.

  • UnsalHanoglu @unsalhanoglu

   @coppermine haksınız. Zaten youtube eski videoları bir kaç aydır Ana Sayfa ve Abonelikler sayfasında önümüze çıkarıyordu. Tozlu rafların 4 yıl önceki videoları bile karşımı çıktı. Ne yalan Söyleyeyim oturdum tekrardan izledim. Bu arada youtube 3-4 ay önce raporlama verilerinde bölgesel değişiklikler yaptılar belki bu sebepten dolayı bir takım şeyleri değiştiriyor olabilirler.