Merhaba,
Yeri değil biliyorum ancak bulamadım belki bilen bir arkadaş vardır buralarda.
Excelde bir fotoğrafı bir hücreye linkliyorum ve tıkladığımda açılıyor bir problem yok. Ancak o dosyanın yolu
c/users/kullanıcı adım/masaüstü vs olduğu için başka bir bilgisayara atınca haliyle o bağlantı olarak linklediğim dosya başka bilgisayarda açılmıyor. Çünkü aynı adreste aynı dosya yok.
Sorum da şu, bu dosyayı link olarak değil de excell dosyasının içine gömme olarak verebilmenin bir yolu var mı? Pdf ekliyorum ekseriyetle.

Herkese çok teşekkür ederim şimdiden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

[çözüldü]
Merhaba
Google fotoğraflar hakkında bir şey sormak istiyorum. 3 yıldır tüm fotoğraflarımı google fotoğraflara yedekliyorum. Yüzleri gruplama özelliğiyle insanları filtreleyerek bulmak istediğim fotoğrafı hemen bulabiliyordum.
6 ay kadar önce yanlışlıkla yüz gruplama özelliğini kapattım ve geri açtım. Tüm tanınmış yüzler gitti ve ne yaptıysam yine yüzleri tanıma işlemini yapmadı uygulama. Valla böyle giderse 2-3 katı para verip icloud bile alabilirim.
Bu sorunu daha önce yaşamış olan kimse var mıdır?
Teşekkür ederim.

Çözüm:
Şu üç yöntemi denedim hangisi işe yaradı bilmiyorum ancak işin sonunda yüz tanıma fonksiyonu tekrar çalışmaya başladı.

1) tüm fotoğrafları yeni bir albüm oluşturup ona ekledim.
2) vpn ile Amerika’ya bağlandım ve özelliği orada kapatıp açtım
3) yüz gruplama özelliğini kapattım yaklaşık 8 saat bekledim ve tekrar açtım.

Bu uygulamalardan birisi işe yaradı ve şu an yüz gruplama çalışıyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba
Ailecek asus ac51 modem kullanıyoruz. 3-4 hanede bu modemden var. Gerçekten artık illallah etmeyenimiz kalmadı. Hat değerlerim çok iyi, local ağı iyi kurguluyorum ama modem günde 2-3 sefer donup kalıyor. İpden bağlanamıyorum bile. El ile kapatıp açınca düzeliyor. 3-4 defa fabrika ayarlarına döndüm yine de çözemiyorum sorunu. Yani en son router olarak başka cihazlar bağladım, ac 51 in wifi ını komple kapattım ama yine de sapıtmaya devam etti.
Bu ürün yerine alabileceğim, güncel, kaliteli bir modem tavsiyeniz var mı? 1000 tl gibi bir bütçem var. Maksimum 1500 olur.
Evde 2 tane routerım var zaten, ağ yeteneklerinin çok yüksek olması gerekmez, stabil olsun problemsiz çalışsın yeterli..
Teşekkür ederim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 24
 • qubit @qubit

  Ülkede bilişim yayınları ve forumlar kuruduğu için bir şey söylemek zor. Orada burada deneyimli gibi gözüken birkaç kullanıcı ipucu veriyor, bu SEO afetinde bulabilirsen onu bulacaksın. Mesela bir örnek:
  https://forum.turk.net/t/fttn-xdsl-baglantilari-uzerine/4756

  Modem sorunu çok farklı sebepten kaynaklanabilir. Yazılım kötü değildir, ama sizin koşullarda çuvallıyordur. Güncelleme var mı bakın. Sorun adaptörden bile kaynaklanabilir, anlayamazsınız. O nedenle uygun volt amper aralıklı bir adaptör ile denemek tavsiye olunur. Porttaki cihazla anlaşamıyorlardır, kablolamada sıkıntı vardır...Kapasitör şişmiştir..

  Yazın gelmesi ile sıcakların artması? Olabilir. Serinletmeye çalışın deneyin.

  Kullanıcılar kalkıp X markayı övüyorlar ama şimdi baksan onun içindeki DSL çipi ile sizdeki aynı Mediatek modeli çıkar. Para harcamadan önce (vaktiniz varsa tabii) araştırın derim. Tabii işin kolayı (vakit=nakit) yeni ve DSL profesyoneli olmayan "çoğunluğun" beğeniyoruz dediği model markayı alıp çıkmak.

  • KRAK3NN @passenoir

   Çip aynı çıksa ne olacak? Demek ki sadece DSL çipinde bitmiyor iş.Atıyorum aynı çip ile Keenetic sorunsuz bir ürün sunabiliyorken Asus niye sunamıyor? Olaya bir de burdan bakmak lazım.Asus'da bu kadar çok rezillik yaşanması bir tesadüf değil aksine ürünlerinin kalitesiz olduğunun göstergesidir açık ve net

  • Apsis @apsis

   Kesinlikle haklısınız. Derinlemesine bilgi edinmek istediğinizde türkçe kaynak bulmak çok zor. Yalnız sizin bahsettiğiniz gibi olası sebeplerden birini tanımlayabilmek de epey bilgi birikimi gerektiriyor. Gözlem yeteneği gerekiyor. Dolayısıyla bu yeteneklere sahip olmayan benim gibi insanlar, ürünü değiştirmek gibi daha kolay bir yönteme kaçıyor.

  • qubit @qubit

   @passenoir "modem sorunu çok farklı sebepten kaynaklanabilir" diye cümle kuran adama bence bu yorumu yazmamış olun.

   Bu fiyat segmentinde çip aynı ise firmaların sihirli dokunuşları olmasını beklemeyin. Biri diğerine göre aynı bağlantıda daha başarılı ise (başarı maalesef hattan düşmeme değil ama normal tüketici bir tek onu biliyor) o zaman bunun sebebi başkadır. Zira kullandıkları stack çip üreticisi ne verdi ise o olacak, bunu modifiye etmeye para harcayamazlar.

  • KRAK3NN @passenoir

   @qubit yazdım bile kusura bakma

  • qubit @qubit

   @apsis geçen yıl ben de aynı durumdaydım, kısa sürede ürün almam gerekmişti*. Yorum zibilyon adet ama çoğu boş. 2003'te DSL geldiğinde bile daha bilinçli ürün seçiyorduk 🙂

   * Bu övülen marka mağazalarda olmadığı için buradan bir üyenin tavsiyesi ile abisi Zyxel'i alıp hallettim. Ama nasıl çalışıyor bilmiyorum, başında değilim.

 • Höşelek @benvaryaben

  keenetic modem dışında başka modem yok zaten. gerisi maddiat.

 • ad33p @ad33p

  Eğer kullanımdan kaynaklı ısınma değilse arkadaşların yukarıda yazdıığı gibi ve Yönetici kısmında reboot ayarı varsa, her gün gece yarısı bir saatte reboot ettirmeyi deneyin. Güne kapanıp açılmış olarak başlasın.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  bende de var hiç böyle sorunlar yaşamadım. Hatta 52 si de ofiste var.

Herkese selam.
Senelerdir kızılaya kan veririm. Kurum yapısı son yıllarda değiştiği için eskiden olduğu kadar gönüllü olmasam da kan vermenin iyi bir şey olduğunu düşünürüm.
Her neyse. En son ocak aynın 1. Haftasında kan verdim.
1 aydır her gün o kadar yorgun hissediyorum ki anlatamam. Sabahları kalkmaya halim yok. Kısa sürse bile ne etkinlik yaparsam yapayım, eve gelip yatmak dinlenmek istiyorum hemen ve sonrasında da 8 saat uyusam bile dinç hissedemiyorum. 26 yaşındayım, sağlıklı sayılırım. Zayıf biri değilim.
Buralarda da kan veren arkadaşlar olduğunu biliyorum. Bir tavsiyeniz var mı? Benzer şeyler yaşayan oldu mu?
Bu benim ömrümde belki 10. Kez kan bağışlayışımdır, bu sefer çöktüm ya. Bir daha bağışlamayı sanırım bir süre düşünmeyeceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Flight simulator 2020 indirmeye çalışıyorum, tam bir rezalet yaşanıyor.
Evde 100 mbps download hızı var, oyunu gamepass ile indiriyor olmama rağmen 128 gb’ı 10 mbps yi geçmeyen hızlarla indirmeye çalışıyor.
İnternetten dünya kadar araştırma yaptım ama çözüm bulamadım. En son vpn’le 60-70 mbpslere çıktı ancak o da sonra düştü tekrar.
Gerçekten tam bir rezalet.
Gamepass ile değil de torrent ile indirseydim şimdiye 3-4 sefer bitmişti böyle saçmalık olmaz ya!
Tamam gamepass çok büyük bir para değil ama insanın parasını verdiği şeyde böyle uğraşması çok rahatsız edici.
Dün geceden beri uğraşıyorum belki çözüm bir bilen arkadaşlar vardır diye yazmak istedim.
Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar
Kızılay dışında kan verdiğiniz bir kurum var mı?
Yıllardır kızılaya kan bağışlarım, artık içimden bu kuruma bir şey bağışlamak gelmiyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Herkese merhaba
Evde priz ve aydınlatma sistemine tp link tapo ürünleriyle bir sistem oturtmaya çalışıyorum, mesela bahçemizin sulama sistemini tapo prize bağladım ve programlamasını yaptım. Benim için büyük kolaylık oldu açıkçası.
Ancak aklıma takılan bir şey var.
Günün birinde tp-link tapo ürünlerine destek vermeyi keserse, bu ürünleri internet üzerinden kontrol edebilecek miyim?
Yoksa yaptığım bu yatırım bundan 3 sene sonra işe yaramaz bir şeye dönebilir mi? Kısacası bu tarz ürünleri tp link iflas edip kapansa bile kullanmanın bir yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba,
F1 yarışlarını Vodafone Tv uygulaması üzerinden s sport 2 kanalında izliyorum, görüntü kalitesi öylesine düşük ki izlediğim şeyden keyif alamıyorum.
Yüksek çözünürlükte ve bitratede nereden izleyebilirim? S sport 2 nin kendi aboneliğini alınca görüntü iyi oluyor mu?
İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.
İyi günler

BeğenFavori PaylaşYorum yap