YouTube da bir Afrikalı, siz beyazlar muzu maymun gibi çiğ yiyorsunuz muz pişirilerek yenir dedi.Deneyen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Özellikle Samsung firması yeni çıkardığı telefonlara 4 5 yıl OS ve yine 7 yıla varan güvenlik güncellemesi sözü vermeye başladı. Xiaomi vb firmalarda onu takip ediyor yavaştan.Neden bunca yıl yeni Android sürümü istiyorsan yeni telefon alacaksın diye direttiler. Az çekmedik bu işten. Apple çizgisini hiç bozmadı bu konuda takdir ediyorum onları. Demekki işlemci ram kaldırmıyor muhabbetleri Faso fisoymuş Android tarafında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12
 • AB9 @sqn

  s8, s9, s10 çıkarırken yazdım, pandemi bile yoktu o zamanlar, dediğime geliyor ama çok geç kaldı. çoktan pazarın %50'sine sahip olabilirdi.

  "yahu rakibin yıllardır 2, son bir kaç yıldır 3 model çıkarıyor. yapman gereken basit, tüketici kitlesini altıya bölecek, ona göre segmentasyon yapacak, düzgün zamanlarda tanıtımını yapacak, ürününün arkasında duracaksın. fiyat konusunda bir şey diyemem, onu da sen düşün, taşın, hesapla. hatta al model isimlerini de vereyim. s20, a20, m20, u20, n20, g20, seneye çıkaracağın modelleri de 21 diye isimlendirmeyi akıl edersin heralde. s serisini şubat'ta, n serisini ağustos'ta duyurup piyasaya sürecek şekilde, diğerlerinin lansmanını da 2 ay aralıklarla yap, hem piyasada reklamın yapılsın, hem müşteri kitlesi canlı tutulsun. bir de gözünü seveyim, şunlara en hızlı şekilde minimum 3 sene güncel yazılım ve güvenlik desteği ver. Yılda 6 modelle (7 değil, plus yok, Max yok, lite yok) 2 sene içinde pazarın %50'sini almazsan gel konuşalım."

  https://teknoseyir.com/durum/1219137

  bana kalırsa hala segmentasyonu doğru yapmıyor, s serisinde ürünler birbirinden apayrı. s ultra dediği aslında n serisi olmalı ve aralarında 6 ay olmalı, birlikte çıkarıp müşteriyi ultra'ya yönlendirip alt modelleri baltalıyor. keza a ve m serisinde de ne yaptıkları belli değil. potansiyeli var, bir çok komponenti kendi üretiyor ama yine nasıl başarıyorsa işlemci inadıyla kendini baltalıyor.

 • cgdincer @cgdincer

  Yeni ios sürümü geldiği zaman bütün telefonlar neredeyse aynı özelliklere deneyime kavuşuyor ama androidler için aynı şey söylenemez.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   Apple müşteri seçiyor, belli müşteriye belli ürünü satma hevesi var ve zaten kapalı bir ekosistem, iOS'u başka makinelere de çıkartsınlar da görelim, Dünya kaç bucakmış. Android'te böyle bir durum yok. Dolayısı ile bu karşılaştırma zaten anlamsız. Android'in sıkıntısı, üreticinin kendi değişikliklerini, katkılarını yapmaktan geri durmasıdır, çünkü takipçi ürünü satamayacak. O yüzden güncelleme ömrü kısa tutuluyor, standart S3 bile bunca yıldır çalışıyor, üzerinden kaç sene geçti.

  • mrmetalhead @mrmetalhead

   @lterlemez bunlar bahane degil, IOS un hayrina baska cihazlarda calismasina gerek yok. Zamaninda Samsung Tizen den geri adim atmasaydi, illa Amerikanin ambargo mu uygulamasi lazim bu firmalarin esnaf kafasindan cikipta yazilim kisminada para harcamalari icin. Hepsi Google'in agzindan cikacak lafa bakiyor... En sonki telefon tanitimlarinda Google servisleri ile ekledikleri AI ozellikleri ile ne tur bir klasmanda olduklarini iyice gosterdiler zaten.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @mrmetalhead: O kısımları ayrı, ben de çok tenkit ediyorum, Tizen'den falan vazgeçmelerini ama olay o değil; Tizen olsa da vermeyeceklerdi. Çünkü arkasını satamayacaklar, diyorum ya 2012'de aldığım S3 hala çalışır durumda ve ufak bir neden sebep olmasaydı hala da kullanıyor olacaktım. Apple'ın böyle bir derdi yok, kullanıcı kitlesi zaten (görece) belli -güncelleme verse de vermese de alıcısı belli bir kitle ki ürün de belli, belli sınırların dışına hiç çıkmıyor-. Mesela bana satamazlar ki ben şu an bir adet Macbook Pro 13" kullanıyorum ama verdiler, satmadılar; Allah büyük söyletmesin almam da. Samsung veya başka bir Android üreticisi böyle değil.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @mrmetalhead: Şu an S3'e güncelleme verse çalışmaya devam eder...

 • dd6 @denemecik

  Büyük ihtimalle bu güncelleme verme olayı android ile alakalıdır. Eski telefona güncelleme vermek daha kolay olmuştur. Diğer üreticiler de takip eder diye düşünüyorum.

 • fatihkaya41 @fatihkaya41

  Telefonları yazılımla öldürüp yenisini satıyorlar. Yoksa android sürümü vermek yerine sürücüleri açık kaynak paylaşsınlar yeter. İnsanlar derler sürümü kullanır. Apple çizgiden değil zaten toplamda 8-10 modeli test etmesi güncelleme vermesi çok kolay olduğundan güncelleme veriyor. Konuda vermese yazılımı kenara koysan zaten Apple aletler donanım olarak o paraların yarısı etmez.

  • mrmetalhead @mrmetalhead

   Samsung ta bu kadar model cikartmasin, esnaf kafasiyla her cesit urun cikartiyorlar sonra destek sunamayinca cihaz sayimiz mi cok oluyor? Samsungun her ay yeni model tanittigi gunler cokta eskide degil. Apple istede katlanir telefon vs 10 tane model cikartamaz mi? Bu tamamen Samsugun kendi secimi, bu kadar model cikartirlarken az cok kendi kabiliyetlerininde farkindadirlar diye dusunuyorum.

A34 aldım Samsung marka. En doğru seçim sanırım fiyatına göre. Apple ben zengin oyuncağıyım diye bağırıyor çünkü. Çinlilerin arayüzleri de hoşuma gitmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Samsun harici üreticiler globalde tablet işine ağırlık vermediğinden Google tabletlere özel OS yazıp geliştirmiyor.Apple tek başına domine ediyor piyasayı. Oysa Tab S9 serisi harika gerçekten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre Yüce @emreyuce

  iPad'te bile bazı uygulamalar aşırı saçma. Ben böyle bir şey hiç beklemiyordum ki Android o işi unutsun.

 • sawgent @sawgent

  Android tarafında tablete özel işletim sistemine gerek yok. Arayüzü düzgün yapınca tablette de telefonda da düzgün çalışır Android.
  https://developer.android.com/guide/practices/screens_support

  Tabletin büyük ekranına özel bazı arayüz geliştirmeleri gerekli ki bunu da Samsung yapıyor. Arayüz anlamında Tab S serisi iPad modellerini katlar. iPad'in alameti farikası işlemcinin iyi olması ve bunu uygulamaların iyi kullanabilmesi.

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Ben tabletin amacına göre seçmeyi tercih ediyorum. Eğer tablet içerik tüketimi ve derste not tutmak gibi basit işler için ise Samsung, profesyonel çizimler yapmak ve video render etmek ise Apple daha iyi bence. Samsung'da (amoled olanlarda) muazzam ekranlar var, Apple'da ise muazzam işlemci var.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Tablete özel sisteme gerek yok, uygulama geliştiricileri tableti düşünmüyor, sıkıntı o.
  Ipad de bile alışveriş uygulamasını döndüremiyorsun 😀
  M1 ipad vardı, tabletin ön tarafı simetriktir, hb uygulamasını açıyorsun dikine çalışıyor, yataya geçemiyor. Sıkıntı bu. Android tabletteki sıkıntılar da uygulama bazlıdır, sistemde sorun yok bence.

Samsung Z fold 5 çok hoşuma gitti ama bütçemi aşıyor.Keşke 20 25k aralığında olsa.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İPhone fiyatları korona dönemi başı otomobil fiyatlarına döndü.85 90 bine telefon satılan ülkede insanlar teknolojiye nasıl erişecek.Ülke ters döndü 3 senede.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Mobil tarifelerin içinde en uygunu Vodafone sanırım. 175 liraya 32gb İnternet 1500 dak 250 SMS spotify sosyal medya ve YouTube aldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Teknoseyiri takip ederdik uzun yıllardır sosyale de üye olalım dedik.Herkese selamlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8