yahu rakibin yıllardır 2, son bir kaç yıldır 3 model çıkarıyor. yapman gereken basit, tüketici kitlesini altıya bölecek, ona göre segmentasyon yapacak, düzgün zamanlarda tanıtımını yapacak, ürününün arkasında duracaksın. fiyat konusunda bir şey diyemem, onu da sen düşün, taşın, hesapla. hatta al model isimlerini de vereyim. s20, a20, m20, u20, n20, g20, seneye çıkaracağın modelleri de 21 diye isimlendirmeyi akıl edersin heralde. s serisini şubat'ta, n serisini ağustos'ta duyurup piyasaya sürecek şekilde, diğerlerinin lansmanını da 2 ay aralıklarla yap, hem piyasada reklamın yapılsın, hem müşteri kitlesi canlı tutulsun. bir de gözünü seveyim, şunlara en hızlı şekilde minimum 3 sene güncel yazılım ve güvenlik desteği ver. Yılda 6 modelle (7 değil, plus yok, Max yok, lite yok) 2 sene içinde pazarın %50'sini almazsan gel konuşalım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Fırat Duran @firat_duran

    Samsung en büyük hatayi note ile s serisini ayri tanitarak yapiyor zaten 😂 bana gore soyle olmaliydi.
    S20, S20 Plus (ama ultra olani bu isme koyacaktin) birde Note 20 oldu bitti gitti. Note serisini zaten note cihaz kullananlar aliyor genellikle. Hemde milletin içi daha rahat olur.

  • CimAdam @cimadam

    Apple daha dayanıklı, güncelleme geldi gelmedi derdi yok ve yazılımı daha düzgün. İstediğin kadar model çıkart böyle telefon yaparsan satarsın. Android cephesinde bence bu algı hiçbir zaman oluşmayacak ama. 2018 model samsung telefonuma hala android 10 gelmiyorsa yapacak bir şey yok. Geçenlerde paylaştım burada iphone 5s'ime güncelleme geldi. Yap-sattan ziyade apple yaptıktan sonra da ürünlerini takip ediyor ki bence premium olayı buradan geliyor.