Paylaş Paylaş

TurkNet ile AKN'siz internet dönemi

1 Mayıs'ta yeniden düzenlenerek devreye alınacak yeni AKN tarifeleri öncesinde, TurkNet'in AKN'yi tamamen kaldıran tarifesini duyurması, geçtiğimiz haftalarda gündemi meşgul etmişti. Biz de AKN'nin nasıl kaldırılabildiğini ve genel olarak tarifeler ve internet hizmetleri ile ilgili merak ettiğimiz her şeyi, TurkNet bireysel iş birimi müdür yardımcısı Sinan Kurmuş'a sorduk.

TurkNet kampanyası ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

 

Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ►https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

TeknoSeyir kanalı, Türkiye’nin yeni nesil teknoloji platformu TeknoSeyir.com’un YouTube hesabıdır. En güncel ürün incelemelerine ve teknolojiyle ilgili son gelişmelere bu kanaldan ulaşabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Koray @koraysuna

  geldi. herkes açmış bildirimleri 😀

 • muytek @muytek

  Taahüttüm bitince başvuru yaptım şuan nakil olma işlemlerini yapıyorlar bakalım nasıl bir şey çıkacak?

 • AB9 @sqn

  kaynağından öğrenelim bakalım 🙂

 • yunus__sarigul @yunus__sarigul

  Türknet sırf şu hareketiyle bile muazzam bi firma olduğunu gösteriyor. Sinan bey SDN de aynı konu ile ilgili demeç vermişti. Şimdi de TS de. Güzel hareketler.

 • cinnabon @cinnabon

  Demek ki sevgili LP'nin yapageldiği gibi aşırı karamsar olup "kota dünyanın her yerinde var, kota mota kalkmaz kardeşim, kendinizi kandırmayın" demek bazen yanlış olabiliyormuş. 🙂

 • akif @pauselife

  TS başlarda (söylentide olan) AKN iyileştirmelerine hep "mehh" der şeklinde bakıyordu.
  Bu MEHH tavrının değişimini HGD podcastleri dinleyenlerimiz yavaş yavaş gördük.

  Bu tavırlar biz dinleyicileri de etkiledi!

  Benim düşüncem önce HK "bu iyileştirmeler olacak gibi" dedi, sonrasında zaman biraz geçti MG (fiber takıntılı 😛 ) "Levent abi sen öyle diyorsun ama bu AKN galiba iyileşecek" demiştir.
  LP ise bu videoyu çektikten 1 saniye sonra "Bu AKN galiba iyileşecek" demiştir 😀 😛 😆
  Yoksa LP TS'nin internet exploreri mi?

 • Burcin Cerci @noonelivesforever

  3 aydır turknet abonesiyim. ilk ayın sonunda çift fatura geliyor kullandığınız ve kullanacağınız ayın faturası şeklinde. eğer kredi kartı otomatik ödeme verirseniz ilk ayı ödemiyorsunuz. arada çaktırmadan hızınızı kısabiliyorlar, arayıncada sisteminizi güncelledik efendim deyip yükseltiyorlar. 150 gb kota bana gayet iyi geliyor xbox one kullandığım için. müşteri hizmetleri çalışan kalitesi diğer operatörlerde olduğu gibi vasat. haftada en az 2-3 kez hat gidiyor modemi kapatıp açınca düzeliyor. aynı modemi dsmart ile kullanıyordum yılda bir kez bile kesilme olmamıştı. ama tabi o 8mbit çalışıyordu, hızın artması kopma ihtimalini arttırıyor. 60 tl ödüyorum 150gb akn 16mbit e kadar ama aslında 12 mbit ekadar (modemde görünen) ve 1000dk heryöne telefon görüşmesi.

 • akif @pauselife

  LP'nin "girişimci kişi" dediği bence pek ADSL'e bulaşmaz, o fiber ( 😜 ) kullanıcısıdır. Yani TurkNet kullanıcısı pek o işi yapmaz. Turkcell Fiber de AKN iyileştirmelerini duyurmaya başladı.

  • cinnabon @cinnabon

   Turkcell Fiber duyuruları için link verebilir misiniz?

  • Şahin Bilgücü @sahinbilgucu

   Fiberde de kutunun apartmana yerleştirilmesi için yanlış bilmiyorsam belli sayıda başvuru olması gerekiyor, yani başvuranların büyük çoğunluğu zaten bireysel kullanıcı olmalı.

  • akif @pauselife

   @cinnabon yukarıda "duyurma" dememem gerekiyordu Türkcell yöneticisi yani Süperonline ile Twitter üzerinden DM yazışmaları vardı.

   TurkNet'in son kullanıcı altyapısı ADSL kurumsal müşterileri için fiber.
   Türkcell'in son kullanıcı & kurumsal müşterileri fiber ve ADSL

   https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:5qBJ3Wv5shYJ:https://forum.donanimhaber.com/superonline-fiber-hizmetinde-akn-yi-kaldiriyor--125063231%3FAspxAutoDetectCookieSupport%3D1+&cd=6&hl=tr&ct=clnk&gl=tr

  • akif @pauselife

   @cinnabon haber maddesi olarak yoktu https://youtu.be/DaFel_kJnZc?t=39m31s
   HK "Bu arada Süperonlineki sadece Fiber" için geçerli deyince LP "halbuki fiberde bu daha maliyetli" diyor. Ama asıl maliyet için önemli isp'nin altyapısı ne?

  • Uğur Yurtsever @ugury

   Fiber konusunda ben de belli sayıda başvuru olması gerekiyor diye biliyordum, ancak Ankara'da oturduğum apartmana geçen ay Superonline fiber kutusu geldi herhangi bir bireysel başvuru yapılmadan. 15 daireli büyük olmayan bir bina üstelik ve hemen herkes çok daha uygun fiyata Türksat abonesi olduğu için kimse fibere geçmedi doğal olarak. Kutu şu an bomboş duruyor. Kaldırırlar mı bilmiyorum.

  • cinnabon @cinnabon

   @nuguryurtsever Superonline'da apartmana veya siteye kadar tamamen fiberle gelen internet evlere de CAT5 kabloyla aktarılıyor. Turksat koaksiyel (anten kablosu diye bildiğimiz) kullanıyormuş sanırım. TT fiber ise eve bakır telefon kablosu üzerinden geliyor. Tek kriter fiyat değil o bakımdan söylüyorum.

  • Şahin Bilgücü @sahinbilgucu

   @nuguryurtsever Çok ilginçmiş bu. Ben zamanında telefon ettiğim zaman apartmandaki sakinlerden başvuru için imza toplamamı, ondan sonra kutu bağlayacaklarını söylemişlerdi. Daha sonra bizim bölgede fiber olmadığı anlaşılınca yattı tabii o iş.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @cinnabon Aradaki farkı biliyorum elbette, ancak sonuç olarak insanların alabilecekleri hızlarda hiçbir fark olmayacaktı. Üstelik aylık 15-20 lira daha ucuza 50gb fazladan akk ve üst paket Teledünya + sinema paketi falan veriyor Türksat. Superonline'ın bu fiyatlara insanları kabloyla falan kandırması imkansız kısacası. AKK konusunda çok büyük iyileştirmeler yapmaları lazım, ki muhtemelen sahip oldukları fiber altyapısı buna diğer bütün ISP'lerden daha müsait.

   @sahinbilgucu Evet, entersan. Üç sene önce bana da benzer şeyler söylemişlerdi. Karşı bloklarda olmasına rağmen sokağın diğer tarafına hizmet vermiyordu adamlar. Hatta site olmayan az haneli binalara bağlamalarının çok fizibıl olmadığını falan söyleyip duruyorlardı. Aradan geçen zamanda ne değişti bilmiyorum.

  • cinnabon @cinnabon

   @nuguryurtsever internet download ve upload hızları birebir aynı olan paketleri mi karşılaştırıyorsunuz? Bir de kablo niteliği hızı etkiliyor onu söyleyeyim. Az ya da çok.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @cinnabon

   Evet birbirlerine yakın olan paketlerden bahsediyorum, en azından benim kullanmakta olduğum paket özelinde (50mbps, 150gb akk, teledünya üst paket vs...) Superonline'ın 100 gb akk'li benzer paketi, üstelik tv hizmeti falan olmadan, 10 lira daha pahalı mesela. Öte yandan Türksat upload kotası da uygulamıyor.

   Kablonun niteliğinin önemli olmadığını söylemiyorum. Ancak bu fiyatlarda en son bakılacak şey kablo açıkçası. "Aaa bunun kablosu güzelmiş, o zaman daha düşük pakete daha fazla ödeyeyim" demez kimse mecbur kalmadıkça. Evet, genellikle fiber kullanan arkadaşlardan yurt dışı sunucularında 8-10 ms yüksek gördüğüm oluyor. Hepsi bu. Onun dışında download ve upload hızlarında kablodan kaynaklanan bir performans farkı gözlemleyebilmiş değilim ben. Günlük 100 mbit paket aldığım zamanlarda bu hızları rahatlıkla görüyorum zaten.

  • TurkNetDestek @turknetdestek

   @nuguryurtsever Merhaba ,İstanbul /Maslak, Levent, Şişli, Gayrettepe, Beşiktaş, Dudullu, Kadıköy, Erenköy, Kozyatağı, Acıbadem, Beyoğlu, Fulya, Etiler, Akatlar, İstinye.

   İzmir
   Konak, Alsancak, ESBAŞ OSB.Ankara ilimiz de fiber alt yapı çalışmalarımız devam etmektedir.

 • semih @semihkarakaplan

  Sorulması gereken çoğu şey sorulmuş ve keyifli bir sohbet olmuş. Teşekkürler. Keşke musluğun başındakiler ile bir görüşme yapılabilse. Yani Turknet'e satan Telekom. Tabi onların kimseyi adam yerine koyup muhatap aldıkları yok ki tüketiciyi alsınlar.

 • İbrahim @fidotrr

  Yıllarca YouTube yavaşlatılıyor sanıyoduk meğer öyle bir şey yokmuş.ilginç.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Parasını verdikten sonra istediğiniz kişinin problemi olur zaten 🙂

 • LOOP @loop

  Valla youtube ne zaman kassa ben vpn açıyorum hızlanıyor vpn normalde yavaşlatan birşey olmalı teknik olarak. Bu teknik olarak ne demek emin değilim.

 • Miraç ÇAKIR @mirach61

  Keyifle dinledim. Hoş bir sohbet olmuş.

 • Behlül @behlul

  Kendi adıma şunu söylemeliyim. Yıllarca müşterinin isteklerini hiç umursamayan, verdiği tarifelerin komik kotaları ve fiyatları ile beni bıktıran malum tekel firmaya yeminliyim. Eğer ki kapıma başka herhangi bir firma şu anda aldığım hizmetin aynısını(50Mbit-200GB, 130TL) daha pahalıya da getirse, bir daha asla ve asla, şartları ve fiyatı, hızı, kotası ne olursa olsun mevcut kullandığım firmaya geri dönmeyeceğim.
  Eğer yetkili beyefendi okuyorsa, kendilerini, Teknoseyir'e misafir oldukları için tebrik ederim. Bizler tüketiciyiz, istediğimiz de böyle düzgün iletişim kuran ve elbette firmasının kârını düşünürken aynı zamanda, tüketiciye daha iyi hizmet vermeye çalışan bir firma. Umarım hizmet ağınızı genişletirsiniz.
  Edit: Şunu da eklemek istiyorum YouTube throttling hakkında. Video’da böyle birşey yok dediniz. Peki, 50Mbit ile Youtube’da “stats for nerds” ile veri akışını incelediğimde sabit 300kbps veya 500kbps görürken VPN’e geçince 16000 kbps görmemizi nasıl açıklıyorsunuz?

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Biz de yok dedi diğerleri adına konuşmadı.

  • homosapien @biggestliar

   @behlul

   Turktelekom'a göbekten bağlı bir şirketin yöneticisinin (lanet) turktelekom'u çok da fazla yermesini, ucu açık ve sonrasında firmasına sıkıntı yaratacak kelimeler kullanmasını beklemek hata olur. Hele hele tüm internet kullanıcılarını ayağa kaldıracak bir cümle büyük sıkıntı doğurur...

   Bu yüzden, " "YOUTUBE'DA KISITLAMA YOK" , hiç olmadı... "

   Bir gün bugünkü turktelekom tekme tokat atıldığında tüm firmalar yaşadıklarını, ne gibi zorluklarla karşılaştıklarını, ellerinin ve kollarının nasıl bağlandığını teker teker anlatacaktır merak etmeyin.

  • Behlül @behlul

   @biggestlier Çok haklısınız, zaman gösterecek.

  • huvelbaki @huvelbaki

   @biggestlier turknet'in kabaca trafik toplama noktası diye tabir ettiği backbone'u kendisine ait. türk telekoma göbekten bağlı değil. yapa olmayan yerlerde dslam hizmeti alıyor sadece. youtube'a throttle yapabilmesi için bağlanırken farklı bi adrese gittiğini görmen lazım. ist-xxx-turk.net gibi

  • homosapien @biggestliar

   @huvelbaki

   Teknik açıdan bakarsanız argümanınızda haklısınız.
   Bence durumu oransal olarak görmek gerekli; TurkNet'in çıplak kablo hizmeti aldığı yerler ile turktelekom'dan dslam hizmeti aldığı yerleri oranlayarak bakmak gerekli resime. (tahmin ediyorum) Muhtemelen ciddi bir farkla dslam hizmeti aldığı yerler çok çok daha fazladır.

  • huvelbaki @huvelbaki

   @biggestlier evet sadece 10.000 aboneden biraz fazlasında kendi altyapısı var.

 • Enes AYDIN @enesaydin1

  backbone mevzusunun incelenmesi TS de çok iyi olur.

 • samedl @samedl

  Vay be bu adama helal olsun bu soruları kimse turk telekom soramıyor, bu samimiyet müthiş fakat bizim evde adsl alt yapısı bile yok 1 yıldır getirecek turk telekom
  Edit:karşı tarafa işkur yapılıyor turk telekom Gpon fiber getirdi

 • ismail peker @ismail-peker

  Airties Air 5650 modem kullandım ttnet benzer sorunlarla karşılaştıştım...zyxel biraz daha iyi ama asus un modemlerinde olması gereken değerleri yakaladım...size tavsiyem asus yada tplink modemlerini kullanmanız hangi marka size yakın geliyorsa...iyi forumlar.

 • ahmet albayrak @cryzboy43

  tr de it alanında olması gereken yonetıcı bu olmalı - umarım sayınız daha cok artar zıra koruma altına alınıcak kadar az varsınız bu sektorde- bıde su bına altyapısı ıcın hangı maıl adresıne danısmanlık alırız onu da soylesenız 😀

 • caerium @cozalp

  Alakasız bir dosyayı dalgalanmasız 5 megabyte/sn ile indirebilirken youtube'u açınca 1080p seyredememek ve üstüne vpn açınca seyredebilmenin throttling den başka açıklaması olamaz. Turknet yapmıyordur belki ona bişey diyemem tecrübe etmedim ama yapan isp ler var.

 • ilker kaptan @exascale

  Bakın arkadaşlar, kimsenin dile getirmedigi;

  BTK ilgili 7. maddesi gereği

  02:00 - 08:00 saatleri arasında gerçekleştirilen internet kullanımlarının AKN’ye dâhil
  edilmemesi ve AKN’nin aşılıp aşılmadığına bakılmaksızın söz konusu zaman dilimlerinde AKN
  sonrası indirme hızı kısıtlarının uygulanmaması,

  Kotayı aşıp hızınız düşse bile, gece 02:00 ve 08:00 arasında hızınız tekrar son sürat olarak yenilecek.0800 dan sonra tekrar eski sürat ama sırf bu saatlerde download yapılırsa sorun olmayacak 2019 a kadar.

 • Polemik @polemik

  Çok güzel bir video olmuş, teşekkür ederim.

  Bu arada 2019'da ben kotanın doğrudan kalkacağına inanmıyorum. Anladığım kadarıyla bu iş İSS'lerle fikir birliğe varılmadan yapıldı, bu nedenle 2019'a kadar kotanın kalkması meselesi bir güncellemeye uğrayacaktır. Bu güncelleme erteleme şeklinde ya da şu anda aklıma gelmeyen bir biçimde yapılabilir.

  Bu arada istismarın engellenmesi için kota ya da benzeri bir uygulama bence olmalı. Şu andaki kotaları tanımlayacak sıfat bulmak benim için imkansız ama kullanıcının yararına bir düzeltme sonrası kota olmasına ben itiraz etmem. Örnek veriyorum, upload hızı da download ile simetrik, kota aşımı sonrası hız düşümü makul seviyede ve en düşük kota 500 GB (belki biraz daha fazla) olduktan sonra "makul" kotaya karşı değilim.

  • Polemik @polemik

   @achfighter Ben açıkçası kotanın herkese sınırsız bırakılsa dahi işin bokunun çıkacağını düşünmüyorum. Evet pratikte 7/24 indirme mümkün ama sonuçta evdeki depolama cihazlarının da bir sınırı var. Mart başında Telekom'dan Kablonet'e geçtim (24 Mbit hız 250 GB kota) ve tam 5 oyun (PS4, en büyüğü 40 GB), iki telefon bir bilgisayar güncellemesi ve Youtube'dan sürekli HD video izlememe karşın ayın sonunda kota ancak doldu. Bir daha uzun bir süre böylesine bir tüketim yapacağımı sanmıyorum. Evinde TB'lerce diski olan kaç kişi var? Evet teoride bir kota sınırı olmalı ancak bu sınır günümüz şartlarında 500 GB civarındaysa profesyonel olmayan kullanıcılar için kota sorunu tamamen aşılmış olacaktır.

   Kotanın asıl konulma nedeni (Telekom yetkililerinden öğrendiğim kadarıyla) LP'nin de sıkça bahsettiği mesele: Tek hat ile çok eve/işyerine bağlantı sağlama. Bu iş Sayın Sinan Kurmuş'un dediğine göre engellenmesi kolay. Yine Sinan Bey'in dediği doğru, bu sorun İSP'nin sorunu, bizlerin değil. Bu nedenle kotanın önünde mantıklı engel kalmıyor gibi bir şey.

  • TurkNetDestek @turknetdestek

   @gonurdemirel Merhaba, memnuniyetinizden dolayı mutluyuz.Teşekkür ederiz.

 • Afsinyus @ufo

  çok iyi bir programdı. sorular güzel, konuk bilgili. Teşekkürler herkese.

  ben fiber abonesiyim (Superonline) kotam 120 gb ama genelde dolduramıyorum. Kaldırsalar da çok bir işime yaramayacak gibi..

  Öte yandan 50mbit hızım kota dolduktan sonra neye düşecek çok merak ediyorum. Zira düşecek hız tablosunda 2 yerde de 50mbit var. Neye göre nasıl yapmışlar hayret. Sallamasyon gibi geldi biraz bana

 • Umut @umut

  Bahsedilen sayısalcı arkadaşlar yerine bu sözelci beyfendinin çıkıp durumu anlatması gerçekten çok hoş olmuş.TeknoSeyir in irtibatını koparmaması gereken bir konuk bence. Vakit kaybetmeden irtibat taze iken merak edilen konular için bolca içerik üretilmeli.

 • Volkan Ekmen @zisegned

  Çok öenmli bir konuyu sormadığınızı düşünüyorum açıkçası. Madem bu kota trafiği var ve fiyatlar 5 er dakikalık periytlar halinde belirleniyor da neden herkesin kotası 1inde yenileniyor mevsunu sormanızı bekledim sonuna kadar. Bu çok saçma bir uygulamam değil mi ya. Bu kota yenilenme tarihleri yayılırsa firmanın pik değer dediği derğer de düşer ayrıca. Herkesin kotası aynı gün yenilenirse ilk 10 gün içinde o pik değere ulaşılmış olunuyor zaten. Bunu yaymak zor mu ki yada elinde değil mi de yapmıyor. Bu soruyunun cevabını çok merak ediyorum @gamsizm bey. Mümkünse hatta kensine ulaşıp bu sorununda cevabnı öğrenmenizi rica ederim.

 • kemal.dn @kemal-dn

  Bence her şeyden önce tavırları çok hoş, gelip güzel güzel sorulara cevap verilmiş. Müşterilerini yolunacak kaz olarak görmedikleri belli oluyor umarım daha da büyüyüp verdikleri hizmetin kalitesini daha iyi seviyelere getirirler. Koskoca tekel firma bile neler yapıyorken nispeten küçük böyle firmaların bazı hatalarını mazur görmek lazım. Önemli olan niyettir, ben o iyi niyeti gördüm.

 • Şahin Bilgücü @sahinbilgucu

  Hattınız kaça kadar destekliyor bilmiyorum ama Türknet'te 100 Mbit'e kadar (Hattınızın desteklediği hıza kadar yani) Vdsl internet adsl ile aynı fiyata, yani 60 tl'ye. Benim eve 60 Mbit alıyorum ben mesela.

 • emrahkaracam @emrahkaracam

  Sinan Bey'i oldukça samimi ve dürüst buldum. Ancak ben Turknet ile yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. Küçük bir yerde yaşıyorum ve 8mbit e izin veren bir bağlantım var. AKN yi geçmediğim halde bana bir ay 2.5mibt hız verildi. Konu ile Turknet ile defalarca kez(belki 20ye yakın) görüştüm. Saçma bahaneler sunuldu ve sorun düzelmedi. En son Turktelokom'a geçmek istedim. Onlar da aboneliğin başlatılmasının son aşamasında o adrese hizmet vermiyoruz telekom müdürlüğüne başvurun deyince Turknet iptal başvurusunu geri çektim. Mecbur Turknet ile devam edip kendilerine bu şekilde hizmet vermeniz durumunda aylık trafiğimi 600gb a çıkarmakla(sürekli açık nas cihazım var) ve sorunun düzelmeyeceğini bilsem de her fırsatta çağrı merkezini meşgul edeceğim yönünde tehditvari bir mesaj bıraktım. Çağrı merkezinden aranıp sorunumu çözmedikleri zaman beni oldukça kibar bir şekilde oyalayan çağrı merkezi görevlileri gayet kaba bir şekilde AKN ye takılı kalmışsınız sorunu çözdük deyip telefonu kapattı. Ve gerçekten çözüldü. Açıkçası Turknetin bu tavrı hızımı bilerek düşürdüklerini düşünmeme sebep oldu.

 • Cihat @cihat

  Yaklaşık bir yıldır port bekliyorum buna bir çare bulsunlar, beceremiyorsa Arap şirketi alsın devlet Türk Telekomu

 • Canavar_Kesifte @canavar_kesifte

  Sırf taahüt istemediğim için 2 yıldır telekoma aylık 97 tl ödeyim 50 gb akn internet alıyordum. Videonun 10. Dk sında izlemeyi bırakıp abonelik talebi işlemlerini yaptım. Açıkçası işini bu enerji ile anlatan genel müdür yardımcısı olan şirketten kötü hizmet alacağımı düşünmüyorum. Şimdi videonun devamına bakayım 🙂

 • Şahin Bilgücü @sahinbilgucu

  @unicornknight https://turk.net/taahhutsuz-limitsiz-internet-paketi/
  Bu sayfada ortalarda en yüksek 1000 Mbps'ye kadaraynı fiyat ile sunduklarını belirtmişler.

  AKN'siz interneti evet adsl'de destekliyor, doğru. Ama ben mayıs sonrası için konuştum. Sonuçta AKN'yi geçtikten sonra da hızınız 24 Mbit olacak, ayrıca geceleri 2-8 arası kotasız hızınızla download yapabileceksiniz.

  Ping meselesini bilemem, ama kendi deneyimimi söyleyebilirim. Bende önceden de ping sıkıntısı yoktu(Türk telekom yani), yine yok. Ama herkese aynı şekilde olmaz tabii, özellikle oyuncular için çok önemli.

  Satıcı bayii gibi övüp duruyorum ama gerçekten memnun kaldığım için herkese tavsiye etmeye başladım, sonradan bozmaz umarım 😀 En güzel özelliği de taahhütsüz olması, istediğim zaman feshedebileceğim, onun ferahlığı var.

 • Murat Atay @murat-atay

  İlk defa bir firmayı temsilen gelen birinin bu kadar açık sözlü konuştuğunu görüyorum. Yuvarlak cevaplar vermeye çalışmıyor çatır çatır konuşuyor. Son derece samimi ve sempatik bir insan. 22 mayısta malum kan emini firmayla taahhütüm sonlanıyor. Hizmetiniz varsa kesinlikle turknete geçiyorum. Yalnız sınırsızda gözüm yok, 100 megabitte de gözüm yok. Bana 24 mbit 300 gb kota aynı fiyata olur mu?

  • TurkNetDestek @turknetdestek

   @murat-atay Merhaba, iletmiş olduğunuz gibi bir kampanyamız bulunmamaktadır. Özgür İletişim kampanyamızda altyapınızın desteklediği maksimum hıza göre 16 Mbps'e kadar ADSL ya da 100 Mbps'e kadar VDSL 150 GB AKN 1000 dakika heryöne 59.99 TL'dir.

 • Burcin Cerci @noonelivesforever

  çok güzel bir sohbet olmuş. takdir ettiğim ve bireysel abonesi olduğum bir firma olan TürkNet'i bu sohbetten sonra daha da takdir etmeye başladım. TürkNet'e geçmekle doğru bir karar verdiğimi hissediyorum. iş yerimde metro internet konusunda tam el sıkışma aşamasında yken anlaşma Türk Telekom'a döndü, fakat sonrasında verdikleri sözleri tutmadılar ve biz çok mağdur olduk. işin kötü tarafı sözleşmede verilen sözler yazılı değil. TürkNet ile anlaşma yapmadığımıza pişman olduk. sözleşme bitince büyük ihitmalle TürkNe'e döneriz diye düşünüyorum.

 • Volkann @volkann

  Youtube'da video izlerken 720p de takılıp durduğunda vpn ile ülkeyi değiştiriyorum 720p de donan takılan video 4K da banamısın demiyor takılmadan akıp gidiyor. Anlaşılan o ki kısıtlamayı youtube yapıyor bunu sadece Türkiye içinmi yapıyor bilmiyorum ama vpn ile birçok ülkeden denediğimde yüksek kalitede videoların yavaşladığına takıldığına hiç rastlamadım.

 • kiwi @kiwi

  şimdiye kadar izlediğim en iyi röportaj olmuş bir isp firma temsilcisi ile yapılan. diğer firmalarının yöneticleri gibi sadece reklam ve sorun yok hayat çok güzel teması yerine, her şeyi elinden geldiğince dürüst bir şekilde aktarmışlar. sağolun

 • okkalıat @ok

  Büyük şef datlı konuştu.

 • stenben @stenben

  çok verimli bir program olmuş. bir kere böyle net, samimi cevaplar verdiği için konuğa teşekkür etmek gerekir. darısı biz ttnet'lilerin başına.

 • Arkader @arkader

  Güzel bir sohbet olmuş, elinize sağlık. Ayrıca belirtmek isterim yaklaşık altı aydır TurkNet abonesiyim ve kesilme kopma sorunlarını çok nadir yaşadım. Onlar da gece geç saatlerdeydi her zaman. 16 Mbps hız alıyorum AKN'siz şekilde. Rahatlıkla tavsiye ederim. En azından deneyebilirsiniz. Taahhüt yok zaten. 🙂

 • brsars @brsars

  Televizyonda saatlerce reklam döndürseler, gazetelere çarşaf çarşaf reklam verseler bu kadar kendilerinden bahsettiremezlerdi. BTK kararı sonrası süreçten güzel faydalandılar. Çok başarılı bir kurumsal iletişim örneği.

 • ilter @ilter

  Güzel sohbet. Sorularımızın yanıtı.

 • Zdmr @zdmr

  Turknetin teknoseyirde bir hesaplarının var olmasını isterim. Eğer turknetin bir yetkilisi okuyorsa dikkate alsın lütfen, öneri olarak mail ilede bildirdim.

 • huvelbaki @huvelbaki

  daha önce bi akk savunucusuna yorum yazmıştım peak transmission rate. anlık trafik için ödenir.

 • Taner SAKA @tnrskk

  Musteri hizmetleri cok sikintili iki kelime bisey sorucaz 3 tane musteri temsilcisi degistiriyoruz herbiri adini telefonunu soruyo soruyo en son teknik kisma aktariyorum diyo birisi, gelen kisiye iki teknik terim soyluyosun gozune far tutulmus tavsan gibi kaliyo kaydinizi aldik diyip salliyolar

  Baglantida problem yoksa iyisiniz ama en ufak bi sorunda kivranir durursunuz,.hizim haftalardir 300 kbps upload 3 mbps download cozum bulamadilar oyle bekliyoruz

 • Fatih Kınık @fatihkinik

  Belarusta adam vdsl hizmetine 75 mb çatır çatır kullanıyor 10 dolar ödüyor bırakın bu ağlama işlerini....

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Kotayı maliyetin içine gömecekler ama kaçış yok, bu aralar ani artışlar olursa şaşırmayın bence.

 • murat_bkk @murat_bkk

  Throttling e bir örnek vereyim. Kendimde Superonline fiber 25 AKK sız var (önceden 50 mbit gecekuşu vardı). 7/24 20-25 mbit alıyorum sorunsuz. Geçen anneme gittim izmirde başka semtte, dosya indirmeden vlc ile direk izleyeyim dedim dizimi. Dosya fransada kendi sunucumda ve kendi evimden tek bağlantıda 22-25 mbit arası hız alıyorum. Annemde de bu hızı gündüz vakti alıyorum. Akşam saat 8 gibi vlc den diziyi izleyeyim dedim, 30 sn sonra sapıtmaya başladı. Dur dedim download edeyim, hız 200-250 kb/s (tek bağlantı) olmuş. E izlediğim dizi 1080p, o hız yetmiyor haliyle. Sonra bulgaristandaki vps imden aynı dosyayı indirmeyi denedim, bulgaristan normalde direk 25 mbit max hız veriyor kendi evime, çok hızlı yani. Ordada hız yavaş olunca aha dedim Throttling var! Açtım bulgaristan vpn imi (openvpn, aynı vps sunucusunda) ve throttling iptal.

  Throttling sistemleri openvpn de geçen veriyi L7 incelemesi ile göremedikleri için hızı genelde düşürmüyorlar. Peki superonline fiber altyapısında neden throttling açma gereği duydu?

  Annemin oturduğu semtte çok fazla 9 katlı her katta 4 daire olan binalar var (kocaman site). 2011 den beri de fiber var. Muhtemelen superonline oraya ilk geldiğinde çok büyük kapasite getirmedi, yada aynı kapasiteyi sonradan bağlatan apartmanlarada paylaştırdı.

  Bütün iss ler bir yerden sonra hız yavaşlatmak zorundadır. 10Gbit hat 9.90 gbit lere gelmeden paket kaybı yaşanmaya başlar. Bunu cadde örneği ile açıklarsak: Yurtdışı çıkışları 1000 şeritli otoban, ancak sizin bulunduğunuz mahallede üç şerit gel/üç şerit git cadde var, ara sokaklar ise tek şeritli. Ne kadar çok insan (plansız yapılaşma), o kadar çok ortak demek bantgenişliğine.

 • onurkenan @onurkenan

  🙂
  - telefonla aramamızda 4'e basıp, aynı paraya "sınırsız" - "akn'siz" yükseltme istemeyen var..
  hiç şaşırmadım, bilgisiz kullanıcı değil onlar, tam tersi, daha önceden ağzı yananlar sütten 🙂
  ben de eskiden turk.net'liydim, 8mbit hizmeti aynı paraya (ya da 1-2tl fazlasına) 16mbite çıkarmıştım; hizmet kalitem ve hızım ne yazık ki yükselmedi bu işlem sonunda, tam tersi ciddi oranda düştü ve 6 ay mücadele sonunda yenilip, sonunda turk.net'ten ayrıldım.. onun için, o müşterilerinizi çok iyi anlıyorum..

 • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

  Uzun süredir teknoseyir'de izlediğim en kaliteli içeriğe sahip video... Teşekkürler.

 • Sezer SEVİNÇLER @sezers

  vallahi benim işyerimde kullandığım hat babamın adına ve VDSL2'ye geçmek için aradığımda müşteri hizmetlerindeki bayan teknikten bir arkadaşa aktardı, modemim desteklemediği için emin olmak için sorduğumda teknikteki bay abi hemen sinyal vereyim bir bak istersen dedi ve 65Mbps sabit DL ile 2.5 max sabit 2mbps hız alabileceğimi söyledi ve o gün vdsl2 modem aldım. ertesi gün TT sağolsun 2. gün sinyal geldiği halde hala bağlatıyı adsl2 olarak tanımlı tutmuş bunuda türk.net'in müşteri hizmetlerinden öğrentim ve düzelttiler. Aldığım hız ilginç ama aslında 4mbps upload'tında yüksek sinyal alıyorum.

 • deathline @deathline

  Stabil bir 35mbit vdsl hattım vardı takı bi miktar crc hatası var deyince santraldekiler el atana kadar, artık saçma sapan dalgalanan bir hız alıyorum.O yüzden mi bilmiyorum ama youtube'da vpn bile işe yaramıyor bazen.Yurtdışı çıkışlar yetmemeye başladı, şöyle bişeyde var ama kaliteli görüntü daha fazla sıkıştırılsada kalite kaybı az oluyor , teknoseyir videosu full hd açılırken daha amatörce çekilmiş video 720p sıkıntı çıkarıyor çünkü kaliteyi tutturabilmek için yüksek bitrate kullanıyor.

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  #turknet #ÇareTürknet #TürknetPişmanlıkDeğildir

 • Emre K @emre-k

  TS kalitesine yakışan, samimi kısaca fevkaladenin fevkinde bir video olmuş. Telekom 3 yıldır apartman içinde sallanan fiber kablodan internet vermemekte ısrar edince geçen yıl Turk.net abonesi olmuştum. Şimdi de iyi ki olmuşum diyorum. Bundan sonra bakır kablodan hizmet alacaksam başka firmadan almam. Şu sınırsız internet VDSL'e de gelebilse fiber falan da hiç uğraşmam.

  Şimdi Turk.net yine işin belli kısımlarında Telekom'un altyapısına muhtaç. Yani onlara yine para ödüyorlar. Ancak bu şartlarda bile sınırsız internet vererek kar edebiliyorlarsa hat sahibi Telekom'un kullanıcıları sömürerek götürdüğü paraları siz düşünün.

  İşin biraz bağlantı kısmından bahsedeyim. Turknet ekiplerinin Telekom ile anlaşması gereği Telekom yetkilileri sokağınızdaki o arap saçına dönüşmüş kutudan gerekli bağlantılar yaparak apartmandaki telefon kablolarının toplandığı ankastre denen kutuya kadar bağlantınızı hazırlamakla yükümlü. Kablonun ucuna da daire numaranızın yazdığı bir etiket yapıştırıyorlar. Sizin sorumluluğunuz ise gelen o iki tane teli ankastre kutusunda sizin dairenize giden kabloya ait olan uçlara bağlamak. Yapılacak işlem, iki tane teli hiç soymadan bıçak inceliğindeki bir metal ile sizin dairenize giden kablodaki klemensin karşısına ittirmek. Klemensin içi bıçaklı, kabloyu kendi kesip tutturuyor. Elektrik, kablo vs. ile biraz bilgiliyseniz kendiniz yapabilirsiniz. Olmadı sokaktaki elektrikçiye yaptırırsınız. Tabi dairenizden ankastreye giden kablonun sağlam olması sizin sorumluluğunuzda. Kablo çok eski ise yine elektrikçiye değiştirtebilirsiniz. Bir kere bu kurulum yapıldıktan sonra iş bitiyor. Ben 6 saatte başka bir ADSL'den Turk.net'e geçmiştim sorunsuz.

 • Murat Han Kağan @murat-han-kagan

  Bence bu yılın en iyi videolarından olmaya aday 😉

 • İlker Darbazoğlu @ilkerdrb

  gerçekten de bir türknet kullanıcısı olarak benim AKN min kalkdığını iki gün önce gördüm. TEBRİKLER.

 • delidenazhallice @yazarfen

  Upload konusunda beyefendiye katılmıyorum,insanların isyanı sırf AKN'ye değildi kötü hazırlanmış paketler,anlamsız taahütler,sorunlu müşteri hizmetleri,geç arıza onarımı vs vs kısacası 90'lardan hallice berbat bir internet kullanıyoruz. İnsanlar genel bir iyileştirme bekledi ama olay AKN'yi şöyle böyle kapsadı,eh işte yersen !

 • Murat S @atehaa

  Güzel olmuş be. Yani gelen arkadaş bir şirket yöneticisi olarak ne kadar samimi olabilirse olmuş illaki kaçamak cevaplar kıvırmalar var ancak hoş. Levent Murat ikiliside başka tipler gibi yağcılık reklam vs yapmamış sorularını zorlamayacak ama kıvırma olmayacak şekilde sormuş hoştu be 😀

 • Abdullah Nasri @aemless

  madem youtube de kısıt yok o zaman normalde 360p açılan içerik vpn ile niye 1080p açılıyor geçsinler bu işleri

 • zubo @zubo

  7/24 download yapan,servis sağlayıcıların sevmediği kullanıcılardan biri de benim.56 k zamanından başlayarak,ADSL geçtikten sonra bile sabaha kadar downloadlara devam ediyorum.Binlerce film,mp3 arşivi oluşturdum bu sayede:)

 • Burcin Cerci @noonelivesforever

  Xbox one download lari kotadan sayılmazsa mükemmel olur. Hatta aynısı PS4 ve Steam için de olabilir. Ping için de optimizasyon yaparlarsa TürkNet tüm oyunculari kucaklamis olur.

 • Halil Akın Kart @akinkart

  turk.net en az 2-3 kere el değiştirdi ama şu anki hizmetinden ben memnunum. 96 yılında çevirmeli 33k bağlantım da turk.net ti. sahipleri değişse de hizmet anlayışında kötüleşme olmadı.

 • Alp @acpcore

  Muhteşem video için, güzel içerikler için teşekkürler teknoseyir. Gerçekten o saçma yayın kanalları ile aranızdaki fark o kadar belli oluyor ki. Yok aydonu 8.kattan yakarak attım ne oldu, yok kırmızı iphone gerçekten kormızı mı kutu açılışı vs.

 • TeknoBey @teknobey

  Yayıncılık budur, Tebrikler. Sinan Bey'e göstermiş olduğu samimiyetten ve verdiği doyurucu cevaplardan dolayıda çok teşekkürler. Uzun zamandır böyle bir birliktelikle karşılaşmamıştık çok yararlı oldu. Teknoseyir ekibine de vermiş olduğu bu emekten dolayıda ayrıca teşekkürler.

 • eSa @esa

  @gamsizm acımadılar yiğidim hd seyredemedim 🙁

 • berkerden @berkerden

  Ben de Turk.net kullanıcısıyım vdsl olarak. Genel olarak memnunum hizmetten. Ancak bu videodaki upload açıklaması beni tatmin etmedi. Adsl tamam teknik olarak mümkün değil ancak vdsl de 30 mbit potansiyel upload hızı alabilecekken 2 mbit vermenin pek bir anlamı yok. O da 4 idi ama 2 ye indirdiler. 10-20mbit olsun 5-10 dk da yollayacağım basit dosya 1 dk da yüklensin bitsin. Saatlerce yüklenecek şeyleri saymıyorum zaten. Download değil sonuçta bu deli gibi sömürülebilsin. Evden site yayını yapan bulurlarsa da başka şekilde engelleme yöntemi eminim ki bulabilirler. Yani kalan samimi açıklamaları beğendim ama upload dediğim gibi cevap yerinde değildi. Onun dışında öneririm piyasa şartlarında hizmetleri fp olarak iyi, memnunum. Upload da artsın ama vdsl kullanıcıları için. Olmazsa ona da akn gelsin 20-50gb gibi abartan birileri olursa engellensin ve normal 2 mbit gibi değerlere insin.

 • Alper S. @alper2984

  Keske her bolgede sorunsuz olsa... Altyapi malum firmanin olunca yandi gulum keten helva... Ariza yapti mi cozduremiyorsun. Bizden cikti diye daha bir salliyorlar...

 • Ali Mali @mali5481

  @gamsizm vodafone 17 TL'ye sınırsız youtube teklif etti bana satın aldım upload denedim onda da geçerli. Bulunduğunuz yerde hızı iyiyse düşünün derim uploaddan şikayet ediyorsanız. Ama herkese açık bir kampanya mı bilgim yok.

 • ahmetfx @ahmetfx

  Eğlenceli bir yayın olmuş. Genelde bu tür programlara dışarıdan gelen konukların çok ciddi bir yapısı olur. Bu arkadaş direkt ekibe uyum sağlamış. Bilgilendirme adına yayın çok güzel. Teşekkürler.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  müdür abinin tarzını sevdim. samimi ve güven verici. ben ikna oldum şahsen. fakat 1 ay önce 24 aylık taahüt yaptık işte lanet gibi. ayrıca bizim burda türknet filan yoktur eminim.

 • 10board @10boardersin

  buradan konuşmak kolay türknet için. müşteri hizmetleri berbat ötesi. 20 gün internetsiz kalan arkadaşım var. sonra türktelekoma geçmek zorunda kaldı. bu olay da en fazla 1 ay önceydi. türktelekom a geçeli 1 hafta anca oldu. şikayetvar a girin bakın ne mağduriyetler var orada. tabiki aynısı diğerleri için de geçerli. bunlar sıcak paranın peşinde. gerisi hikaye

 • Daviance @daviance

  Turkneti dial-up zamanlarında çok kullanırdım o sıralar bile fiyat olarak farkını ortaya koyardı ,Türkiyede internet konusunda gerçekten indirim yapan tek firmadır ve buna rağmen kalitesinide düşürmez.

 • Ali KIZILARSLAN @alikizilarslan

  Alt yapı olarak Türk.net kullanıcılarındaki artıştan dolayı problem yaşanabilir. Veri akışındaki artışı altyapıları destekliyorsa turktelekom sayesinde yine.

 • Cem Camci @cemcamci

  16 mpbs 5 mpbs'ye değil 6mpbs'ye düşseydi iyiydi

 • ercan64 @ercan64

  Bir firma sorununuzu çozmedikten sonra gerisi hikaye bence.Superonline abonesiyim Bir haftadır internet yok.Telefon ediyorsun ama hikaye Şikayetinizi dinliyor sadece.Size ne olduğunu söyleyecek birisi yok.Ne zaman yapılacak o da söylenmiyor
  Imzaladigimiz sözleşmeler tek taraflı
  48 saat içersinde çözülmezse hizmeti veremedikleri gin kadar sizden para almıyorlar.Hic imzaladığınız sözleşmeyi okudunuz mu.Her şeyi kendilerine yontmuşlar.Imzayi atmışsın.Ayrilirsan senden tazminat alacaklar.Senin sorununu bir an önce çözmek için niye uğraşsinNasil olsa tüketicinin bir yaptırımı yok.Imzanla bağlamış seni.Kof bir karpuzdan farkımız yok.Ancak kesince anlıyorsun.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   "İnşallah batarsınız" diyerek, kapatmak lazım aslında telefonu.

  • 10board @10boardersin

   daha çok ararsın süperonline vs firmaları. çözüm üretemezler. karşına çıkacak müşteri temsilcisinin hiç suçu yok. o aslında taşeron firmanın işçisi ve alayı asgari ücret alır. seni dinler, söylediğin herşeyi ticket olarak yazar merkeze. oradan dönüş olmaz. sonra sen defalarca ararsın o da defalarca ticket açar. sonraki telefonu açmanda küfür edersin (senin için demiyorum yanlış anlama) hiç suçu olmayan insana, sorun bu. nereden biliyorsun dersen bende o sektörde üç yılımı yedim. kabloyu ttnetten kullanırlar, çağrı merkezini başkasından, teknik elemanları başkasından vs. onlar sadece oturur para kazanırlar. sistemin değişmesi lazım. türknetin kendisinin birşeyler yapmaya çalışması iyi. ama onlarında müşteri hizmetleri berbat. işi düşmeyen bilmez bunları.

  • TurkNetDestek @turknetdestek

   @10boardersin Merhaba, çağrı merkezimiz ile yaşadığınız olumsuz deneyim nedeniyle üzgünüz. Size yardımcı olabilmemiz için sosyal medya(facebook, twitter) hesaplarımızdan talebinizi iletebilir misiniz?

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Bunun çoook kısa cevabı var: Devlet (hükumet değil bakın, aslında hükumette neyse) hiçbir şey yapmıyor. Cidden hiçbir şey yapmıyor, sizce TTNet de dahil olmak üzere bunların burunlarını yere sürtemez mi sizce? Bal gibi de sürter ama o zaman da para gelmez. Bakmayın siz, 4.5G ve 5G'de kazık atma şansı çok yüksek olduğu için devletin ağzına baktılar, kar marjı bu kadar yüksek olmasa hayatta bu işlere girmezler (devletin bile, özelleştirmesine rağmen alt yapı maliyetlerinden dolayı, alt yapı yatırımlarını üzerine almaya kalktığı bir ülkede yaşıyoruz). 1 Mayıs günü, abonelik ücretlerine zam gelirse şaşırmayın. O koskoca 8 saatte inecek olan AKK aşımlarından ne kayıplar olacak, özellikle AKK'dan önce gerçek kotalı abonelik sahiplerinden. O sekiz saatin acısını bir yerlerden çıkartır onlar...

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Kolay paranın döndüğü yerde yatırım olmaz. Başka bir örnek mi, Türk Futbolu işte; başka bir örnek daha, gsm operatörlüğü, kabzımalcılık (et, sebze). Kontör saniye bazında ücretlendirme için kaldırıldı, devlet kimi dinledi, gsmcileri. 1 sn de 60 sn de aynı fiyat, beleş kazançtan başka bir şey var mı? Paket alıyorsunuz, hanginiz aldığınız paket 12 ay boyunca hakkıyla tam dolduruyorsunuz (doldurabiliyorsunuz)? Beleş para işte; hakkıyla harcayabildiğiniz internet var, e beleş para nasıl kazanılır? Tabi ki kotayla, hakkıyla satın alabiliyorsunuz ya? Başka nasıl kazıklayacaklar...

 • TurkNetDestek @turknetdestek

  @teknobeygir Merhaba, memnuniyetiniz bizi de çok mutlu etti. Teşekkür ederiz.

 • TurkNetDestek @turknetdestek

  @systemapps Merhaba ,güzel düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 • TurkNetDestek @turknetdestek

  @hnartgun Merhaba ,güzel düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

 • TurkNetDestek @turknetdestek

  @nightologist Merhaba ,sizide aramızda görmek isteriz.Teşekkürler.

 • TurkNetDestek @turknetdestek

  @kasimpasali Merhaba,yaşamış olduğunuz durumdan dolayı üzgün olduğumuzu iletmek isteriz. Size destek olabilmek için Sosyal medya (Facebook,Twitter) üzerinden mesaj iletebilirseniz destek sağlayabiliriz

 • TurkNetDestek @turknetdestek

  @ronniejamesdio Merhaba , memnuniyetinizden dolayı mutluyuz.Teşekkür ederiz.

 • Alp @acpcore

  O "adam" TS yi almasın dikkat edelim de 🙂

 • Zibrokan @zibrokan

  Donanımhaber'de upload hızlarının artırılması için kampanya başlatılmış. https://forum.donanimhaber.com/upload-konusu-genel-hizlar-artsin-akn-kalksin--125456388

  @gamsizm @hkellecioglu

 • TurkNetDestek @turknetdestek

  @swift Merhaba ,sizi de aramızda görmek isteriz.Teşekkürler.

 • TurkNetDestek @turknetdestek

  Merhaba, telekom altyapısı, santrale olan uzaklığınız, modem veya iç tesisatı gibi nedenlerle hızınız değişkenlik göstermekte ve performans sorunu yaşanabilmektedir. Biz hız profilinizi kontrol ederek size destek olmak isteriz. Sosyal medya hesaplarımızdan (Facebook,Twitter)
  bize mesaj iletmenizi rica ederiz.

 • muytek @muytek

  Aldanma masum yüzüne,
  Pişman olursun Türknet teknik destekle karşılaşınca...

  Bu yorumu okuyorsan ve hala bağlatmak istiyorsan düşün derim :)))
  #turknet #turknetpişmanlıktır

 • berkerden @berkerden

  @swift kendileri de cevaplar ama benim gördüğüm bu seviyede hatta sahip kullanıcılara 76 mbit anlaşma yapıp, gerçek değer olarak da 60 mbit tam olarak geliyor şeklinde gözlemledim.

 • TurkNetDestek @turknetdestek

  @mehmet4241 Merhaba , memnuniyetinizden dolayı mutluyuz.Teşekkür ederiz.

 • TurkNetDestek @turknetdestek

  @swift Merhaba , memnuniyetinizden dolayı mutluyuz. Sizi de aramızda görmek isteriz. Teşekkür ederiz.

 • Enes AYDIN @enesaydin1

  TürkNet ile şöyle bir geçmişim var: " Üniveriste sonda ttnet aboneliğimiz bitti. 1 ay kullanmak için TÜrkNet bağlattık. Başvurudan 15 gün sonra internete giriş yapabilir hale geldik (Bu 1)
  Ay başında fatura kestiklerini söylediler ve biz de ay başı gelmeden, yanılmıyorsam 26'sı idi internet aboneliğni müşteri hizmetlerinden durdurduk. Epostayla da iptal belgesi istediler. 27sinde de onu gönderdik. 4 gün boyunca işlem yapmadılar ve sonra ki ayın 3'Ünde işlemler tamamlandı. Aboneliğimiz iptal olduğu halde kendileri işlemimizi 3 gün geciktirdikleri için ve kullanılmayan internetten 60 lira fatura kestiler. (Bu da 2)
  Islak yazı ve imzalı "aboneliğimin bittiğine dair" belge istedim. İmzasız, kıytırık, word belgesini sırf belge göndermiş olalım, müşteri sussun diye gönderdiler. (Varan 3)
  Şimdi siz söyletin ahali. Siz olsanız sırf AKK yok diye (Ki sadece 3-5 kaderli müşteride) bir daha bu rezaleti göze alıp TürkNet'e abone olur muydunuz?
  Kaldı ki yaşadığımız hız düşmesi, bağlantı sorunlarına girmiyorum bileee. @elifterzi iyi alnatmış bu konuyu.
  @muytek kardeşim haklı.
  #TürkNet #TürkNetpişmanlıktır

 • muytek @muytek

  @elifterzi bende sizin gibi taahhüt yok diye seçtim ve bana abınelik yapılırken ısrarla sorduğum bir bilgi vardı; ben ttnet modemi kullanıyorum ve tarafımdan geçiş için başka yapmam gereken veya yapılacak bir şey var mı diye ısrarla sordum ama Türknet bana normal gsm hattı taşımasında olacağını belirttiler.Ardından @enesaydin1 tecrübelerine benzer sorunlarla yüzyüze kalmaya başladım.Dakika bir İnternet aktif olduğunda internetim olmadığından Müşteri hizmetlerini aradım ve denilen size ekip gelecek onlar bağlantınızı yapacak denildi ve bu sürede olmayan internetime fatura çıkarırtılır sorduğunuzda siz ip alıyorsunuz cevabı verilir ama bu sıra internet 1 byte bile kullanılmamıştır. Müşteri hizmetleri ekip sorunu için elektrikçi çağırın yapar elektrikçiye gidersin abi onu ancak trnet servisi yapabilir der.Daha bu başlangıçta böyle o yüzden hala bulaşmamış arkadaşlar bulaşmasın. #turknetpişmanlıktır #turknet @turknetdestek

  Bunu okuyup ve hala geçme kararı verdiysen şimdiden kazan mübarek olsun dertsiz başına dert aldın.

 • aMeLeDeRViS @ameledervis

  Turkiye'de degilim, Internetim yok.
  Lakin, Sn. Sinan Kurmuş neseli ve acik sozlu haliyle Turknet hakkinda sahsen beni etkiledi 🙂
  Sevimli bir kisilik, boyle neseli ve hayat dolu insanlarin her yerde olmasini dilerim.
  Cunki ihtiyacimiz var...
  Toplum olarak, birey olarak, insan olarak.

  Kendisinin de hayatinin her ani boyle gecsin, degismeden boylece kalsin, bunu ictenlikle umarim.
  Dedigim gibi beni ilgilendirmese de bilgilendirdi beni de.

  Video icin soylenecek bir sey yok, her ne kadar TS'yi bir Youtube kanali olarak gorse de ve @gamsizm buna tepkisiz kalsa da bariz bir sekilde habercilik goruyoruz 😀
  Tevazu mu, kabullenme mi cozemedim 🙂

 • MustafaYavas @mustafayavas

  Yaklaşık 2 hafta önce TürkNet aboneliğine başvurdum ama hala "Teknik altyapı sorunu nedeniyle aktivasyonum" gerçekletirilemedi. Ne zaman bağlanacağı hakkında da müşteri hizmetleri kesin bir cevap veremiyorlar. #turknet

 • BAkts @bakts

  Güzel video olmuş, yetkili abi de iyi birisi. Diğer bölümde güzel olacak gibi.

 • sukru mete @sukrumete

  Turknet e geçeli 2 hafta oldu. İlk hafta 75 mbps lik hızı yalnızca geceden öğlene kadar alabildim. Müşteri hizmetlerine kayıt açtım ve iki günde sorunu çözdüler. Aynı parayı 5 kat hızlı internet kullanıyor olmak süper 🙂 TT ve SOL'un 16 mbps ten fazlasını veremeyeceklerini söyledikleri hat üzerinden 75 mbps bağlantıyı sorunsuz şekilde kullanıyorum 🙂

 • Dagon @peregrine

  Merhabalar. Çok aktif katılımda bulunmasam da eski bir Darkhardware ve Teknoseyir müdavimi olarak sizlerle Turknet'e geçiş ve kullanım tecrübemi paylaşmak isterim. Şöyle buyurunuz 🙂

  Bu ve önceki videonun da etkisiyle TurkTelekom ADSL aboneliğimi kapatarak Turknet VDSL aboneliğine başvurdum. VDSL modemimi hazır ederek bağlantı beklemeye başladım.

  - Altyapı sağlayan TurkTelekom ekipleri gelip hiçbir işlem yapmadan - apartman girişinden saha dolabına bağlantı mevcut olmasına rağmen - ADSL sinyalini göndermeden gitti.

  - Tekrar arıza kaydı açtım. 2 gün sonra geriye dönüldü ve ertesi gün modeme kadar bağlantı yapılacağı söylendi ama Türk Telekom görevlisi ancak 2 gün sonra gelebildi. Sonuçta bağlantı, başvurumdan yaklaşık bir hafta sonra yapıldı ancak 60 megabit destekleyen hattım 26 megabit'e sabitlenmiş olarak bağlantı sağlandı. Sözleşmede ve tüm reklamlarda VDSL için, eğer hat izin veriyorsa (santrale olan mesafe, vs.) verilecek hız 35 megabit olarak söz verilmiş. Bu nedenle 2 kere destek kaydı açtım ancak her defasında hattımda problem olmadığı, kabloları kontrol etmem gerektiğini belirten birer SMS aldım.

  - Tabi destek kayıtlarına aynı gün dönülmüyor; "en geç 48 saat içerisinde" dönülüyor ancak kesinlikle bir insanla diyaloğa geçmek mümkün değil, telesekretere konuşuyorsunuz. Bu nedenle en azından derdimi iletebilmek için destek kayıtlarımı online işlem merkezi üzerinden açarak derdimi anlatmaya çalıştım.

  - Üçüncü destek kaydımda** 26 megabit olan hız 32 megabit'e yükseltildi.
  ** "https://i.hizliresim.com/ZOnNBG.png Şekil1'de görüldüğü üzere hattımda elde edilebilir hız 44150kbps, ancak şekil2'de görüldüğü üzere sizin veya altyapı sağlayıcının sınırlandırması nedeniyle bağlanılan hız 26597kbps. Bunu sözleşmede söz verildiği üzere 35000kbps seviyesine çekiniz."

  - Ancak söz verilen 35 megabit bağlantıyı alma gayretim bugün aboneliğimin 14. gününde de devam etmekte. Konu hakkındaki TOPLAMDA YEDİNCİ (7.) destek kaydımı*** açmama rağmen her seferinde "hatta bir problem bulunamadığı ve kabloları kontrol etmem gerektiği" belirtilen bir SMS ile destek kayıtlarım sonlandırıldı.
  *** "https://i.resimyukle.xyz/5M8edP.png Şekil1 de görüldüğü üzere hattımda elde edilebilir hız 60058kbps, ancak şekil2 de görüldüğü üzere sizin/altyapı sağlayıcının sınırlandırması nedeniyle bağlanılan hız 32744kbps. Bunu sözleşmede belirtilen 35000kbps değerinin altında olmayacak bir hıza yükseltiniz."

  Şu aşamadan sonra artık Turknet destek ekibinin iyi niyetinden şüphelenmeye başladım. Aynı zamanda bu davranışın bir Turknet şirket stratejisi olduğundan şüphelenmekteyim. Yani "kendi altyapıları üzerinde bulunmayan bağlantılarda hızı mümkün olduğunca düşük vermek" gibi...

  Son olarak biraz kendimden bahsedeyim ki konu hakkında yorum yapabilmek için yetkinliğimi ortaya koymuş olayım. Türkiye ilk 500 şirket sıralamasında her yıl ortalarda seyreden oldukça büyük diyebileceğimiz bir şirketin yaklaşık 2 yıl boyunca bilgi işlem birimi amirliğini yapmış, iki adet Microsoft MCSE sertifikasyonuna sahip (MCSE Server infrastructure & MCSE Cloud infrastructure), ileri seviyede İngilizce bilen, yazılım alanında da tecrübesi bulunan 37 yaşında biriyim.

  Tamam şu an sahip olduğum 32 megabit AKN 'siz internet belki Türkiye'de kişisel kullanım için rakipsiz durumda olabilir ama hizmet sağlayıcı şirketin destek alanında çok yavaş ve baştan-savma davranışları ve söz verilen 35 megabit hızı vermekten - hat desteklediği halde - ısrarla kaçınması oldukça sinir bozucu. Turknet'e geçmeyi düşünen arkadaşlara bir Turknet kullanıcısı olarak bir fikir verebildiğimi umarım. Herkese iyi günler.

  Güncelleme: 13.11.2017 (aboneliğimin 15. günü) tarihinde Turknet'den İsa Bey tarafından telefonla aranarak problemim 3 dk. içinde çözüldü. İsa Bey'in şahsına teşekkürler.
  Ancak dipnot olarak eklemek isterim ki: Bu işler, benim açımdan, bu kadar zor olmamalıydı! 🙂

  @turknetdestek @gamsizm @leventp #turknetpişmanlıktır #turknet

 • HakanZ @hakanz

  Türknet'in müşteri hizmetleri kökten yok oldu şirket battı galiba 😀

 • Canavar_Kesifte @canavar_kesifte

  @turknetdestek 5 gündür internete doğru düzgün giremiyorum. Upload hızım yok gibi birşey. Defalarca arıza kaydı bıraktım, çözüme kavuşturamadınız. Müşteri hizmeletleri numara ve sesten ibaret. Görüşebileceğim canlı bir destek uzmanı yok ! Muhattap yok ! Modemi kafasına geçirebileceğim bir şubeniz yok ! Beddua okumak huyum değildir ama 5 gündür süründürüyorsunuz Allah belanızı versin diyorum !

 • Canavar_Kesifte @canavar_kesifte

  Güncelleme ! 1 haftalık bekleyişin ardından abonelik iptal dilekçemi fax çektim. 2 gün sonra arızamın giderildiği ile ilgili ilk defa biri telefon açtı ! Ama arızam halen giderilmemişti. Sonra abonelik iptalinden caydırılmak için arandım. 50 TL lik indirim teklif ettiler. Kabul etmedim. Muhattap bulamadığım firma ile işim olmaz benim. Abonelik iptalimi onayladım. İstemeye istemeye 24 aylık taahhüde doğru gidiyorum ! 😑

 • Dagon @peregrine

  Ev taşıdık. Taşınma sırasında internet/telefon taşıması talebinde bulunduk. Yine TurkTelekom elemanı geldi, apartman ankastre bağlantısını yapmadan gitti. Dediğine göre ankastre bağlantısı için TurkNet'in ayrı talepte bulunması gerekiyormuş. Bugün (ilk müracaattan 5 gün sonra) Turknet'ten SMS geldi internet ve telefonumu kullanabilirmişim keza taşıma tamamlanmış. Ama saha dolabından gelen kablo apartman ankastresinin önünde bağlanmamış şekilde havadan sarkıyor. Sihirli bir şekilde kendi kendine bağlanmasını mı bekleyeceğim yoksa TurkNet in bir kaç ay önce kurulmasıyla böbürlendiği TurkNet saha ekibi mi gelip bağlayacak yoksa Türk Telekom'dan mı talep edecekler ya da benden mi bağlamamı bekliyorlar çözemedim.

  Velhasıl kelam açma/kapatma/taşıma/sorun giderme haricinde yani hiç bir sorun yokken çok süper bir internet şirketi TurkNet. Onun haricinde maceraya hazır olun.

  @turknetdestek @gamsizm @leventp #turknetpişmanlıktır #turknet

 • gupguru @gupguru

  Aman UZAK DURUN! 1-2 günlük kesintileri normal kabul ettim, 2 ayı geçiyor toplamda bağlı olduğum süre 30 gün filandır herhalde! Son kesinti 13 günü geçti hala bizim ile ilgili değil diyerek suçu Türktelekom'a atıyorlar! Tamam ama sizin bir anlaşmanız bir SLA'niz yok mu? Nasıl bir mantık! Sürekli 4G internet kullanmaktan cep telefonunda internet paketi filan kalmadı! Tamamen fail! Adam akıllı AKNsiz internet hizmeti veren ilk firma çıktığında tahminimce batmaya mahkum! @turknetdestek #turknet #turknetpişmanlıktır

  • gupguru @gupguru

   AKNsiz ve kotasız adam akıllı alternatif bulamadığım için desteklerini zorlaya zorlaya sorunumu çözdürdüm. Haklarını vereyim sorun yaşamazsanız, internet bağlantı hızı ve kullanımda hiçbir sıkıntı yok. 35 Mbit/s download 3 Mbit/s upload şeklinde kullanıyorum. Son dönemlerde destek bölümlerini de düzelttiklerini görüyorum.