Apple, Samsung vs. firmalar TR'den çekilme kararı alırlar mı sizce ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10
 • Vinternatt @vinternatt

  Tabii ki hayır. Apple çoktan yansıttı fiyatlara yeni zamları. Satışlarda düşüş illa ki yaşanır. Ancak şuan ki tüketim dünyasında zarar etmeleri imkansız.

 • Orcun @orcun

  Almazlar, gene satarlar alan kitle sonuçta var mı ? var. Ha kim çekilir oppo belki ? ama o akdar bütçeye zor deneyecekler daha vs. samsung flan çok zor telefon çıkıyor tanıtılıyor 1 hafta sonra heryerde var. Yeni a serisi mesela bütün operatörlerde ve mağazalarda var. Satıyorlarki demek ki abanıyorlar.

  • TeknoBey @teknobey

   Üst segment telefonlar memur seviyesini de geçti artık, operatör kanalı ile de alınması giderek zorlaştı, kredi maliyetleri de ortada bu piyasa şartlarında ticaret yapmak firmalar için çok zor diye düşünüyorum.

  • Orcun @orcun

   @teknobey Üst segment zaten 2 senedir hayal. İnsanlar ya ucuzunu alıyor artık çünkü gene iş görüyor ya da elindekiyle idare ediyor. Ama gene de işte alacak kesim alıyor orta alt segment vs iş görsün kafasında her ay 150 200 liraya kadar birton cihazlar var. Mesela p smart 2019 işte galaxy a20 a30 falan fistan bunlarda var. Ha giriş orta segment ama işte gene var. Samsung'u gördün işte geçen seneye kadar adamlar dandik donanım veriyorken dandik tasarım vs. bu yeni nesilde A serisinde gördün nasıl abandılar. Çünkü artık kendileri de biliyor satılmıyor diye vs. hani yabancısı bile düşünüyor 1000 dolara telefon vs absürd rakamlar vs. ama orta ve alt segment hala çok canlı.

  • TeknoBey @teknobey

   @orcun Ben meseleye birazda karlılık açısından bakıyorum, giriş seviyesinde ki rekabet o kadar vahşi bir hale geldi ki firmalar için karlılık çok düştü. Apple neyse de Samsung Türkiye'ye baya bir entegre olmuş durumda o operasyonu bu karlılıkla çevirebilir mi? Ben böyle giderse havlu atacaklarını düşünüyorum.

  • Orcun @orcun

   @teknobey Birde şimdi samsung ekranı kendisi üretiyor, pili kendisi üretiyor, içindeki donanım nand işte cpu şu bu hepsini kendisi üretiyor. Haliyle aslında karlılık işini en üst seviyede tutabilir. Bunu apple ne bileyim dışarı bağımlı olan parça tedarik eden firma pek yapamıyor çünkü dışardan alıyor satıyor.
   Ek olarak birde tl değeri ortada ama e bu adamlar hindistanda çok daha ucuza satıyor. E orada kar eden firma türkiye gibi bir ülkede kar etmesi daha fazladır çünkü operasyonel fiyatta tl cinsinden, yani buradaki teknik servis ağı kendi samsung mağazaları vs hepsi tl ile dönüyor. E tl değeri ortada aslında çok daha fazla kar ediyorlar.

 • Pickle Rick @picklerick

  Millet yine çatır çatır alcak ki niye derdini çekiyorsunuz. Ha sen ben alamamışım veya almamışız kimin umrunda.

 • lterlemez @lterlemez

  Apple düşünebilir (uygulamaya dökmese bile) ama Samsung vb düşünmez, düşünmesine gerek yok. Apple tek tip ürünle çalışıyor, Samsung gibi firmaların ürün gamı geniş; bir pazarı ve bir ürünü başka bir pazar ve başka bir ürünile dengeleyebilir. Apple gibi firmalarda bu iş çok daha zor, öyle olmasa Çin'i zorlamazdı.

#TürkTelekom firmasını hiçbir zaman sevmedim ve elimden geldiğince de uzak durdum arada bir mecburen kullandığım vakitlerde (mobil tarafı da dahil) hep sorun yaşadım. Firmanın literatüründe müşteri memnuniyeti diye bir şey olduğuna inanmıyorum. Gündemde olan kota mevzusunda da gösterdikleri tavır ve fiyat politikası sebebiyle yıllardır bende bıraktığı bu kötü etkinin bir kez daha tescillendiğini söyleyeyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşalar yaşadım bir sorun hakkında sizlere danışmak istiyorum.

18 Ekim' de pcdepo.com' dan bir adet Asus marka dizüstü bilgisayar sipariş ettim. fakat bu güne kadar hala ürün kargoya verilmedi. Firma Temsilcisi ile hiçbir şekilde iletişim kuramıyorum. Ne zaman arayıp bilgi almak istesem hat sürekli meşgul çalıyor ve attığım maillere de cevap alamıyorum. İade etmek istesem bile firma ile iletişim kuramıyorum. Bu konuda yasal olarak nereye baş vurabilir yada ne gibi adımlar atabilirim beni bilgilendirirseniz çok iyi olur. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Bi Windows 10 Değerlendirmesi Gelse İyi Olurdu 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Reckless @2014enes94

  @gamsizm @leventp @hkellecioglu #Windows10 sunumu değerlendirmesi istiyoruz

 • zaferce @zaferce

  Muhtemelen gündemde değinirsiniz bu sunuma. Sunumun neden bu kadar ruhsuz, coşkusuz geçtiğinden de bahseder misiniz? Sunum yaoan kişiyle hiç ilgilenmiyor, alkışlamıyor, tepki vermiyorlar. Sunulan malzeme mi uyuz, oradakiler mi ekrana gömülü olduklarından alakadar olmuyorlar? Steve Jobs'un yaptığı sunumlar ile bunu kıyaslayınca fark daha net görülüyor sanki... @gamsizm @leventp @hkellecioglu