Teknoloji ve Bilim Notları'nı yakından takip edenler bu podcastleri de seveceğine eminim. Hem içerik kalitesi hem de yayın kalitesi olarak gayet iyi. Ben spotify üzerinden keşfettim. Maalesef bir süredir yayın yapmıyorlar. Baktım da çabalarını hakedecek bir dinleyici kitlesine ulaşamamışlar maalesef. Bilemiyorum dinleyici kitlesi artarsa belki yayınlarına devam ederler.

(Güncelleme: Yakın zamanda yeni podcastler ile yayına devam edecekleri bilgisini aldım)

@gamsizm müsait zamanda bakmanı tavsiye ederim belki Teknoseyir'de görürüz arkadaşları 🙂

HaGeldiHaGelecek

Ha Geldi, Ha Gelecek! Podcast yayınlarımız içerisinde sanal gerçeklik, yaklaşan teknolojik devrimler, yenilikleri ele alarak konuşuyor ve tartışıyoruz. Sanal...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Faster Than Ligth 4.5 TL'ye düşmüş almayanı dövüyolar 🙂

http://store.steampowered.com/app/212680/FTL_Faster_Than_Light/

Save 75% on FTL: Faster Than Light on Steam

This "spaceship simulation roguelike-like" allows you to take your ship and crew on an adventure through a randomly generated galaxy filled with glory and bitter defeat.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Paypal amerika üzerinden hesap açtım. Adresi her ihtimale karşı ''amerikadanalisveris.com'' sitesindeki adresi yazdım. Banka kartı olarak da enparayı kullandım ve bir çinli firmadan alış-veriş yaptım. Not: Sipariş adresin Türkiye ev adresim.

Şuan enpara hesabımdan para çekilmiş durumda.

Hadi hayırlısı... Sorun çıkmadan ürün elime ulaşırsa çok gülerim 🙂

@gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Video amaçlı ufak bir stüdyo kuracağım. Aliexpress'de stüdyo için çeşit çeşit softbox setleri var. Fiyat aralığı da epey geniş. 100$ seviyesinde kullanıp da memnun kalan arkadaşlar linkler eşliğinde deneyimlerini paylaşabilirler mi acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gümrük muafiyet sınırının 30€'ya inmesi ile ilgili ufak bir detay vereyim. Eğer bu muafiyet kanunu resmi gazeteden yayınlanmadan evvel alış-verişinizi yaptıysanız ve kargonuz yoldaysa ve yeni gümrük muafiyet kanunu resmi gazetede yayınlanıp yürürlüğe girdikten sonra Türkiye gümrüğüne kargonuz geldiyse sizin kargonuz eski gümrük muafiyet kanununa göre işlem yapılmalı. Ki bunu gümrük memuru dikkat etmez, işine gelmez siz uğraşırsınız. Ama hakkınız bu şekildedir.

Açıklarken de mantık şudur. Siz o günün yasalarına göre alış-veriş yapmışsınızdır ve alış-veriş yaptığınız günün kanunları sizi bağlar. Muafiyet kanununda esas olan fatura bedeli ise fatura tarihi de esas alınmalıdır.

Bimer ve kargonuzun bulunduğu gümrükteki gümrük memurlarının şefi/müdürü ile görüşmeniz sorunu çözecektir.

Yıllar yıllar evvel gümrük muafiyet sınırı 150€'dan 75€'ya çekildiği zaman edindim ben bu tecrübeyi. Kargom gümrüğe takıldı hem de özel kargo #ups ! Ürün bedeli o zaman 450 TL civarıydı. Ups bana konşimento, ordino falan ekstradan 550 TL masraf çıkarmıştı. Arkadaşlar abartısız 1.5 ay uğraştım ! İnternet üzerinden ulaşabildiğim tüm gümrükle alakalı kurumları arayıp derdimi anlattım. Ankara'da gümrük müşavirleri bilmem nesi odasını bile aradım 😀

Bu konuda 2 tüyo verebilirim. Benim kargo Atatürk Havalimanı Gümrüğü'ndeydi (adını yanlış hatırlıyor olabilirim). Oranın numarasını bulun. Gümrük memurlarının şefi ile görüşmek istediğinizi söyleyin ve şef ile görüştüğünüzden emin olun. O kişi sorununuzu çözebilir. Bir de #bimer 'e yazmıştım. Benim haklı olduğumu bildiren bir yanıt almıştım. O yanıtı Ups ile paylaştığımda kargom 2 gün sonra kapımdaydı 🙂

Gümrüğe ve kargoculara para ödememiştim ama 90 küsür TL telefon parası ve 1.5 aylık sinir harbine patlamıştı bana. Neyse ki sonuçta zafere ulaştım 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube bence ''Trendler'' yerine ''Kaliteli İçerik'' başlığı altında kanal ve video önermeli. Platform kaliteli çekim çöplerle dolu !

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Canavar_Kesifte @canavar_kesifte

  Sadece abone ve izlenme sayısına bakmayarak 😉 @metinboss

  • Canavar_Kesifte @canavar_kesifte

   @metinboss benim gibi sistematik ve bilgisayar kafasıyla düşünüyorsun 🙂 Maalesef insan odanlı işleri sadece kod ve algoritmalar ile çözebilmemiz mümkün değil. Arka planda insan gücü ve yazılımı entegre ederek bir çalışma yapmak gerek. Bunun için fahri izleyici kitlesi oluşturulabilir mesela. Zaten youtube böyle bir politikaya doğru bir yönelim gösterse sap ile saman kısa sürede birbirinden ayrılır, bu işten para kazanan goygoy kanalları da 1 gecede kendine çeki düzen verir. Slime kanalları hayatına aynı şekilde devam eder o ayrı 😀

 • ad33p @ad33p

  Vimeo gibi Editörü'ün seçimi sayfası olabilir.

 • Agah @agah

  o kadar da zor olduğunu düşünmüyorum, önerilen videoların köşesinde ufak bir çarpı olur, çarpıladığımız bir videoyu bir daha görmeyiz, bir kanalın videolarını çarpıladıkça da o kanal bize daha az gösterilir. daha sonra da çarpıladıkları eşleşen kullanıcılara birbirlerinin tercih ettiği videolar önerilir.

@can selam ! Ben Enes. Youtube'da Canavar Keşifte kanalında tur bisikleti, katlanır bisiklet, model uçak, keşif/gezi vb. tecrübe edindiğim konularda içerik üretiyorum.11-16 Şubat arası İstanbul'da olacağım. Eğer bu zaman zarfında müsait olacağınız bir gün varsa OtoSeyir için sizinle beraber ''katlanır bisiklet'' konulu bir video çekmek istiyorum. İlginizi çekerse ayrıntıları görüşelim !

https://www.youtube.com/c/canavarkesifte

https://www.youtube.com/playlist?list=PLZYEFZ7L2gyfWvxY4F9pr8D3xuTLlJJi5

Enes ŞENSOY - CanavarKesifte

[[(bicycle²+camping+trekking+seakayak+motorcycle) x discovering x GPS]+test+drone+repair] x (video x youtube) x photograph = Canavar Kesifte !
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Pek çoğumuzun hayatına giremedi bu modeller ama akıllı telefonların atası diyebiliriz. #TozluRaflar ı hakediyor ama temin etmek ne kadar mümkün bilemedim.

Nokia comunicators,9000i,9110i,9210,9300,9300i,9500 by ingerasro !!!

Nokia comunicators,9000i,9110i,9210,9300,9300i,9500
BeğenFavori PaylaşYorum yap