Herkese merhaba

Yıllardır tp link w9970 kullandım hala çalışır vaziyette duruyor, hız değerlerim düşüktü, ping değerim artar belki diye başlıktaki 5ghz modemi aldım.Taktım çalıştırdım herşey güzel, değerlerim arttı, bir gün sonra internet koptu, modemi resetledim düzeldi,.

şimdi sorun şu, eski modemde hata(pkts) değerinde hiç bir değişim yok sürekli 0 değerinde duruyor, bağlantım eski modemde hızı düşük olsada yıllardır yavaşlama yada kopma sorunu olmadı.

başlıktaki modemde ise hata(pkts) değeri downstream kısmında sürekli artış gösteriyor, saatler geçtikce indirme hızım sıfır'a doğru yaklaşıyor ve modemi yeniden başlatmadan internete bağlanamıyorum, upload değerinde sıkıntı yok ama download hızı sürekli 0'a doğru düşüş gösteriyor.

bu tp link w9970 modemin değerleri

 

bu da yeni modemin değerleri

 

 

müstakil ev, aynı kabloda eski modem stabil çalışırken yeni modem gördüğünüz gibi hata(pkts) değeri sürekli yükselerek bağlantıyı 0' a  kadar düşürüyor zamanla.

internette yerli yabancı aynı sorunla karşılaşanlar olmuş ama çözüm belirtilmemiş, modem yazılım son sürümde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • WildFurry @wildfurry

  Aynı modemi bende kullanıyorum. Bende ilk alıp modemi kurduğumda aynı durumu yaşıyordum. Firmware güncellemesini yapıp reset attım ve aylardır o 0.5mbps ye düşme gibi bir olay yaşamıyorum. Sadece snr margin değerim düşük olduğu için kopma yaşıyordum ama iç tesisattan olduğu için kablo tesisatını yenilettirdim ve şuan sorun yaşamıyorum.

  • volkan demiroglu @volkan-demiroglu

   Merhaba size bişey sormak istiyorum şimdi biz evde önceden telefon kullanıyorduk fakat uzun zamandır iptal ettirdik telefonu yalın internet kullanıyorum kablolar en az 15 senelik ev giriş katında ttnetin apartman içi dolabına çok yakın ben şimdi cat6 kabloyu direk dolaptan modeme çekersem hat iyi duruma gelir mi şuanda modeme giren internet kablosu telefon hattına ek olarak bağlı durumda.

  • WildFurry @wildfurry

   @volkan-demiroglu Ben olsam dolaptan yeniden kablo çekerdim. Ben snr margin değerim düşük olduğu ve kopma yaşadığım için tekrar kablo çektirdim. Benim kablomda yaklaşık 8-9 senelikti. Yeniden kablo çekerseniz sorununuzun çözüleceğini düşünüyorum.

#akış amazondan bi urun aldim ama o anda kredi kartim yurtdisina kapaliymis cekim yapamadilar bende karti yurtdisina acip cancel order yaptim ve ayni urunu tekrar siparis ettim ama bu seferde siparisimi amazon iptal ediyo on defa siparis yaptim urunu ama karttan cekim yapmayip iptal ediyolar her seferinde cozumu bilen varmi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış arkadaslar soloturk sitesinde 9 ekim tarihinde istanbul bogazda gosteri yapacagi yaziyor ama googleda bununla ilgi haber bulamadim ben, bilgisi olan var mi ona gore istanbula gidicem?

BeğenFavori PaylaşYorum yap