#Microsoft #Windows10 da niye hem ayarlar hem denetim masası diye iki farklı şey var

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13
 • Housedakitopal @housedakitopal

  Windows 7 kullanim olarak cok daha iyi.Bu haliyle Win10 tablet,pc kirmasi birsey

 • Mehmet @mehmet

  Her majör update de parça parça eskisinden yenisine bir takım ayarlar kayar, kayıyor, bir süre sonra tamamen yeniye geçilecek ama daha cook uzun zaman var gibime geliyor. Şuandaki yeni metro arayüzü eski sistemdeki işlevselliği yakalayabilmis değil.

 • okk @ok

  Kimse de çıkıp şöyle adam gibi bir tablet yapamadı şu Windows la kendi hariç

 • 3dfx @3dfx

  Benim icin Windows 10 hala beta. Bizlerde acik betayi kullaniyoruz. Ayarlar ve Denetim masasi mesela. Yada güncelleme indirirken evdeki tüm internetin Windows update tarafindan sömürülmesi gibi durumlar hala düzeltilecek. Gece modu diye bisey cikardilar sonunda, sadece UWP uygulamalarinda minicik beyaz olan yerler siyah oluyor, ama heryeri bembeyaz olan kocaman explorer pencereleri hala ayni 🙂

  Yahu sistemin internet ayarlarini yapmak icin fi tarihinden kalma, microsoftun bile artik gelistirmek istemedigi Internet Explorerea giriyorsun. 🙂

#otonom kimse bana elektrikli otonom araçlar devrim yapacak falan demesin 4 gün elektrikler gitti geçen , tesla m kapının önünde yattı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

#akış kardeşim buraya evrim ve inkılap tarihi müfredatı ile yazdığım yazıyı niye kaldırdınız. Hakaret yok , birşey yok . Bilim be teknoloji iç içe değil mi ki bu konu burada konuşulmasın. Ne konuşacağım ben burda muz fiyatlarındaki dalgalanmadan mı konuşmam lazım ki silinmesin @gamsizim ve @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 32 / 33
 • okk @ok

  @alipektas hocam burda bir makale linklesem uzay araçları ile bir sıkıntı olmaz ama evrim ile ilgili makale paylaşsam sıkıntı olur anladim 🙂 @gamsizm @hkellecioglu

 • okk @ok

  Bilimsel konu nasıl siyasete kayıyor ben anlamdım

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Konu bilimle alakalı olmadığı için olmasın? Evrim teorisi tartışılmıyor. Evrimin, ister gerçek olsun ister uydurma olsun, okullarda okutulma şekli tartışılıyor. %100 siyasi hatta bir yanıyla da dini bir konu. Tartışma da kaldırılma nedeni de bilimsel değil. Bakanlık evrim teorisi tarışmaya açıldı görüş bildirin var mı yok mu dese ki o da bilimsel olmaz ama örnek olsun diye söylüyorum, haklısınız. Evrim teorisi var, okutulması ve ne zaman okutulacağı konu.

  • wise @wise

   Ayrıca ekleme, evrim TEORİDİR. Gerçek değil. Gerçekler tartışmasızdır.

   Teorinin anlamı özetle: Doğru kabul edilen yorum veya hipotez. Dikkat! “Kesin doğru.” demiyor. “Doğru kabul edilen.” diyor.

   Evrim bilimsel bir teoridir. Bİlimsel teoriler kanıtlanamamış önermelerdir.
   Teoriler yasaya dönüşmesi zor olan önermelerdir. Evrim, hele evrim yasalaşamaz. Zira, çürütecek milyonlarca, milyarlarca gerçek vardır.

  • alipektas @alipektas

   @wise Teori (veya kuram), var olan ve bilinen bilimsel gerçekleri kullanılarak, etrafımızdaki olay ve olguların oluş, ilerleyiş, varlık biçimlerine yönelik geliştirilen kapsamlı açıklamalar demektir. Kısaca bir teori, farklı bilimsel gerçekleri->(buraya dikkat) birbirine bağlayarak bir olaya getirilen bilimsel açıklama demektir.

  • wise @wise

   @alipektas Yahu her şeyi kendi tarafınızdan söylüyorsunuz. Teori ispatlanmamış, yasa olmamış bilimsel önermedir.

  • alipektas @alipektas

   @wise Teoriler yasa olmaz zaten, bu söylediğiniz bilimin yapısına ters.

  • alipektas @alipektas

   @wise Ayrıca “Zira, çürütecek milyonlarca, milyarlarca gerçek vardır.” demişsin. Bilimsel dayanakları olacak şekilde, benimle bu milyarlarca gerçekten birkaçını paylaşırsan çok müteşekkir olurum.

  • okk @ok

   @alipektas mesela bir kitap var o kitabı betimlersem burda silerler zaten sen anladın ama

  • alipektas @alipektas

   @ok Eğer bahsettiğin kitap Türlerin Kökeni ise sileceklerini zannetmiyorum, zira siyasi ya da dini bir görüş ya da öğreti barındıran bir kitap değil. Başka bir kitap ise bahsettiğin, bilemiyorum.

  • okk @ok

   @alipektas yok be kanka o değil şüphesiz olarak gökten indiğine inanılan kitap benim dediğim. 🙂

  • alipektas @alipektas

   @ok Bahsettiğin kitap dini bilgiler içeren bir kitap ve sitenin kuralları gayet açık bu konuda 🙂 Yorumun şikayet edilmediği sürece yine tolerans tanıyacaklardır ama ben yine de burada o konularda yorum yapmanı tavsiye etmem.

  • okk @ok

   @alipektas işte o kitap veya kitaplar milyonlarca kanıt 🙂

  • alipektas @alipektas

   @ok Orasını bilemem. Ben “bilimsel dayanağı olacak şekilde” diye ekledim başına, dini bir kaynak göstermesi abes kaçar, artı olarak site kuralları gereği münakaşa da edemem kendileri ile.

  • wise @wise

   @alipektas 7,5 milyar insanın yapısının ve mükemmel tasarımının yeterince delil olduğu ortada. Gerçi hepsi bir anda anlaşıp, insan olmaya karar vermişlerdi. Hatta evrem bir rastlantı sonucu oluşmuştu. Rastlantının böylesine pess. 😀

  • wise @wise

   @ok Kitap gökten inmiş değil. Allah katından. Dini içeriğe girmeden yeterince açıklayıcı oldum sanırım.

   Onu diyenler neyse, açtırma kutuyu, söyletme kötüyü.

  • alipektas @alipektas

   @wise “Gerçi hepsi bir anda anlaşıp, insan olmaya karar vermişlerdi. Hatta evrem bir rastlantı sonucu oluşmuştu.” şu anlamı çıkartacak kadar kim yanlış öğretti ki sana evrim kuramını? 😊 Yanlış anlama da evrimi yanlış biliyorsun, bilmediğin bir şeyi de yanlışlaman, yalanlaman doğru bir yaklaşım değil. İnsan ve diğer dünya üzerinde var olan hiçbir canlı organizma tam anlamıyla mükemmel değildir. Oldukça komplikedir(özellikle insan), evet ama mükemmel değildir. Bir anda var olmuş da değillerdir, ister Allah tarafından oluşturulsun ister başka bir inancın önerdiği yaratıcı tarafından isterse de tanrı dışında başka bir senaryo ile, orası evrim kuramınının çalışma alanı değildir. Evrim kuramı dünya üzerindeki gelişim aşamalarımızı açıklar.

  • okk @ok

   Toplamayı yanlış yapıp bir tamı 1.125 bulan bir kitabın zaten evrim gibi complex bir süreci açıklayacağını düşünmek fazla ütopya olurdu

  • wise @wise

   @ok Arkadaşım sabırlıksın. Kuran’a hakaret etmeye devam edersen ve bu işine geleni silen yönetim hala sana tolerans göstermeye devam ederse, ağır küfür yiyeceksin benden. Haberin olsun. Kes çeneni.

  • okk @ok

   Ben hiçbir zaman hakaret etmem, kanıt ve işlem ile sabit olan temel olarak toplama , kesirler içeren bir konu hesaplayabilirsin sende bence . Ayrıca her insan hata yapar basit matematik işleminde bile kimseye kesirlerde toplama işleminde hata yaptı 1 tamı 9/8 buldu diye hakaret edilmez. İstersen sen edebilirsin ama nö problem .

 • okk @ok

  Tebrikler çok güzel çürüttün Pisagor teoremini bi daha kullandığını görmeyeyim senin @wise

 • okk @ok

  Bilim inanç ve de dogmalar üzerine kurulmadığı için hiçbirşeyi gökten inme kabul etmez defalarca dener ve yanlışlamaya çalışır. Yerçekiminin veya yerçekimsel dalgaların var oluyor olması veya evrimin bilim yapmak için yeterli değildir . Nasıl bir hızla evrim olmaktadır , tam olarak çalışma mekanizması nedir vb gibi birsürü anlaşılmayı bekleyen altkonuları vardır be bu yüzden . Görelilik de teori , kuantum da teori bu onlar yanlış çıkar manası gelmiyor hala daha derinine inilecek konular içerdiğini söylüyor.