Malum turuncu sitede popüler konularda ne varmış diye bakarken 'Survivor 2018 (Yüzbininci mesajı atana ödül)' konusunu gördüm. 99 bin küsürdü. Ödüle baktım resim falan diyordu bir şey anlamadım konuya da çok yabancıyım. Neyse pusuya yattım ve 100000. mesajı attım.

Mesaj şuydu: http://banuavar.com.tr/survivor-ve-benzerleri-toplumu-formatliyor-banu-avar/

🙂 Sonra silmişler mesajı. Makalenin ne kadar da doğru tespitler yaptığını anlamış oldum. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

FETÖ'nün yeni haberleşme programı #ooVoo yu Google Play'de 50 milyon kişi indirmiş.
Whatsapp da olabilirdi şükür gözaltına alınacaktı tüm ülke.

#HaftalıkGündemeMalzeme

https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/fetonun-yeni-haberlesme-yontemi-oovoo/1153435
https://www.ahaber.com.tr/gundem/2018/05/22/fetonun-yeni-haberlesme-yontemi-oovoo

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turkcell'in CEO'su beni engellemiş 🙁
#akış #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • supernova @supernova

  % kaçı? onu açıklasınlar bir önce, yerli mi yersiz mi ona biz karar verelim.

 • Gardrop Fuat @gardrop-fuat

  burda yerli ve milli bi politikacı olmak bile olay. abdde adam avrupaya gidip memleketini kötülemiyor. hainlik yapmıyor. o yüzden burda bunlar siyasi malzeme.

 • RMD @rmd

  ya anlamiyorsunuz ya da işinize gelmiyor , insanların laf söyledikleri nokta şu , bu adamlar çıkıp şov yapmak icin ne diyorlar ? yerli milli peki bu kelimelerin anlamı ne ? şimdi bu adamlar çıksa deseler ki biz uçak yaptik aha da burda kimse demez ki ya arkadaş bunun motor RR dan almissiniz ama çıkıp yerli milli gibi saçma sapan şov amaçlı konuşuyorlar millet de çıkıp diyor ki ulan madem herseyini sen yaptin bunun bilmem ne parçasını niye gidip almn bilmem ne firmasından aldin
  bu salak saçma kelimeleri biraksinlar bu tartışmalar biter ayrica hiç bir koreli girma da biz yerli ve milli tank yaptik dememislerdir herhalde

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Cocuk tacizcisi bir serefsiz olsaydin bas ustunde tutarlardi bu adamlar seni.

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, elektronik abonelik sözleşmesinin önünün açılmasının en dikkat çekici yenilik olduğunu belirtti.

Abonelik tesisi ve fesih işlemleri, ıslak imza gerekmeden, dijital imza ile elektronik ortamda yapılabilecek. Hizmet kesilmeden 7 gün önce aboneler bilgilendirilecek.

Taahhütlü aboneler, adresleri değişirse cayma bedeli ödemeden aboneliğini feshedebilecek.

Bir takvim yılında ilk açma-kapama işlemi için ücret alınmayacak.

Türknet abonelik başvurusunda artık evrakları kargo ile gönderme devri bitiyor gibi.

https://www.btk.gov.tr/tr-TR/Kurumdan-Haberler/ELEKTRONIK-HABERLESME-ABONELIGINDE-DIJITAL-IMZA-DONEMI

#HaftalıkGündemeMalzeme #akış #Turknet

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu - ELEKTRONİK HABERLEŞME...

Elektronik Haberleşme, Bilgi Teknolojileri ve Posta sektörüne ilişkin düzenleme ve denetleme faaliyetlerini yürüten kurum.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre @emre1393

  E devlet üzerinden yapılabilmesi lazım.

 • KalemTraş @zmuratk

  Nakil olayını tam yazsaydın keşke;
  Taahhütlü abonelere, nakil durumunda yeni adreste hizmetin aynı nitelikte sunulamaması halinde cayma bedeli ödemeksizin fesih işlemi gerçekleştirebilmesi hakkı...

  Superonline yada tt'de fiberden bakır kabloya geçerken illa taah. yeniliyeceksin yoksa cayma bedeli yansır teranesi bitiyor. Adres değişikliğinde ne hizmetde nede fiyatta istedikleri gibi değişiklik yapamayacaklar.

Windows Sonbahar Güncellemesinden sonra modem arayüzüne erişemez oldum. Asus DSL-N16 192.168.1.1 adresinden giriş yapamıyorum. Sayfa hiç açılmıyor. Telefondan ve farklı bir pc den giriş yapılabiliyor. Sizde de böyle bir durum oldu mu? Ayarları biraz kurcaladım ve artık https://192.168.1.1:8443 adresinden giriş yapabiliyorum. Sanırım windows wpa açığını kapatırken http yi engellemiş???

#akış #TeknoYardım #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Chrome bildirimlerinin ekranda ne kadar süre kalacağını ayarlamanın bir yolu yok mu? Youtube'dan gelen bildirimler kapatana kadar gitmiyor mesela, ama soundcloud 1-2 saniye gözüküp kayboluyor.

#akış #TeknoYardım #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzun bir süredir Türknet ADSL hizmetini kullanıyorum. Geçen ay altyapımı sorgulattığımda adresime VDSL geldiğini gördüm ve Türknet'e başvurdum. İşleme aldılar 1 hafta sonra gelen cevap ise adresinizde boş port olmaması sebebiyle VDSL'e geçişi tamamlayamıyoruz, hizmete ADSL üzerinden devam edilecek oldu. Türknet, boş port olup olmadığı bilgisini Türk Telekom'dan aldıklarını, ortak bir port havuzundan da bakıldığından bahsettiler.

Ben de Türk Telekom'u aradım evde internet başvurusunda bulunmak için, adresimi sorgulattım ve altyapımın VDSL desteklediğini söylediler. Boş port olup olmadığı bilgisini sorduğumda ise eğer boş port olmasaydı sistemlerimizde gözükürdü, böyle bir uyarı bulunmadığını, VDSL hizmetinden faydalanabileceğimi net bir şekilde ifade ettiler.

Şimdi burada 3 durum devreye giriyor.

1-) Türk Telekom'un, Türknet'e vermiş olduğu boş port yok bilgisinin yalan olduğunu, daha uygun fiyat vererek altyapısını kullanan firmalardaki aboneleri bezdirmek ve ancak eğer bize geçerseniz faydalanabilirsiniz gibi bir algı oluşturuluyor. Türk Telekom; 24 Mbit, 35 GB AKN (gerçekten çok komik), 24 ay taahhüt, telefonsuz ile 56,90₺ sunarken, Türknet; 35 Mbit, AKN'siz, taahhütsüz ve 1000 dk yı 59,99 ₺ sunmakta. Dolayısıyla fiyatlar ve hizmetler konusunda öne geçemeyince çareyi altyapısını diğer firmalara kullandırtmamakta arıyor.

2-) Türk Telekom kendine çekmek için boş port var diyerek yalan söylüyor. *Bi ihtimal

3-) Türknet boş port yok diyerek yalan söylüyor. Sebebi ise VDSL portlarının kiraları daha pahalı. *Düşük ihtimal

#turknet #akış @turknetdestek

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#turknet #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 26

Merhabalar TS takipçileri...
İnternet altyapım VDSL desteklemeye başlamış. Dolayısıyla bana modem gerekiyor. Biraz araştırma yaptım ama kararı tam olarak veremedim. Sizce hangi modemi almalıyım? Ya da farklı herhangi bir öneriniz var mı?

Asus DSL-N16 | ₺199
TP-LINK TD-W9970 | ₺188
Zyxel VMG1312-B10D | ₺194
Zyxel VMG1312 | ₺169

#akış #KonuDışı #TeknoYardım #turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Turknet #Türknet Hadi Hayırlısı... @turknetdestek #akış #HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap