3-4 bin arası alınabilecek performans ve dayanıklılık ön planda telefon modeli önerisi olan var mı?
xiaomi dayanıklılık açısından çok tercihim değil. deneyimi olanları okumak isterim.
#ceptelefonutavsiyesi #Öneri #TelefonÖnerisi #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nvdia'nın Freestyle özelliği CS:GO'da çalışmıyor. alt+z ile menü açılıyor. Oyun Filtresi' menüsüne tıklıyorum. "Hata oluştu" cart curt uyarısı veriyor. temiz kaldırıp kurdum. oyunu nvidia'dan açtım. oyunu pencere modda çalıştırdım olmadı. Çözüm bulan var mı?
#TeknoYardım #nvdia #CSGO #NvidiaGeForceExperience

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Bluetooth hoparlörleri üç seçeneğe indirdim.
Philips BT6900 / Clip 3 / Anker soundcore. Hepsinin fiyatları üç aşağı beş yukarı yakın birbirine. Sadece bt 6900 çoğu yerde 450-500 iken A101 de 310₺. Clip 3 Amazon.com.tr de amazon un stuğunda 270₺. Anker ise 240₺.
Dış mekanda sesin doyuruculuğu önemli. Ve de taşınabilir/kullanılabilirlik. Koyduğum zeminde sıkıntısız dursun kaymasın devrilmesi.
Hangisini tercih edersin?
#akış #TeknoYardım #BluetoothHoparlör #TeknoTavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam. 250₺ civarı bluetooth hoparlör arıyorum. Amazon.com.tr de jbl clip 3 270 civarı. Aklıma yattı. Farklı önerisi olan var mı?
-su dayanıklılığı olursa iyi olur. Fakat su dayanıklılığı yerine ses kalitesi yüksek model varsa onu da değerlendirebilirim.
Vestel'in h450 si gözüme çarptı. Bunu kullanan oldu mu?
#akış #teknoöneri #BluetoothHoparlör

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 23

Vestel tv arızalanmaya başladı. Zamanda bimeks'ten alındı. Babam alırken bimeks ek ücret talep edip +3 sene garantiyi uzatırız demiş. Babam kabul edip almış. İki yıllık Vestel garantisi bitti. E arıza da başladı. Doğal olarak Vestel o +3 yıllık garantiyi tanımıyor. Kabul etmiyor. Mevzu şu; bimeks battı. Biz ne yapabiliriz. İnterneti kurcaladım. Hakem heyetine git ama çalışanlarına maaş veremeyen firmadan paranı alabilir misin bilemeyiz yazmışlar. Sizce ne yapabilirim?
#akış #TeknoYardım #VESTEL #Bimeks

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 26
 • ofis @ofis

  Tamirci yada servise yaptırmayı düşünürseniz Adem Helvacı ile de iletişime geçmenizi öneririm. +90 555 095 11 48

 • lterlemez @lterlemez

  Hem hakem heyetine hem Vestel'e hem de CB'ye (!!!) ortak mesaj atıp, "bir daha yerli malı alırsam, iki olsun" diye yazarım ve bir daha yerli malı tv almam. Ben de benzer şeyleri Arçelik ve yakın zamanda Beko'da yaşadım. Yerli malı küçük mutfak eşyası ve iletişim cihazı almam.

 • lterlemez @lterlemez

  Beko Teapot Çaydanlık seti 14 senedir, çatır çatır çalışıyor. Ama çay yaparken artık, sıcak su koymak için devirdiğinizde sızdırmaya başlıyor. Yani elektrik aksamında hiçbir problemi yok ama ne dediler "7 yıl yedek parça desteği var, tamir edilemiyor". Ben el oğlu muyum da bana da aynı teraneyi okuyorsun? Bu aletin yedek parçasından ne olur? 1000 Tane üretme de 10 tane üret ara ara. Almam artık...

  • gavanator @gavanator

   arıza mısın 7 yıl bitmiş 14 yıl olmuş hala parçasını tutmalarını bekliyorsun? anca iftira atar karalarsınız...

  • lterlemez @lterlemez

   @gavanator; Çalışma ihtimali olduğu sürece yedek parça üretirsin. Ha, şunu demiyorum, sanki yeni imiş gibi yedek parça üretmesin ama belli aralıklarla küçük stok miktarlarında üretim yapabilir, hatta belki, küçük/yerel üreticilerin faydasına olacak şekilde üretim planını bağışlayabilir ve/veya sembolik bir fiyatla satıp üretimini sağlayabilir. Adı üstünde dayanıklı tüketim ürünü bu (kullanımı tamamen bitmeden üretimden kaldırılmamalı). Alet çalışıyor, çalışmasına engel olacak bir arıza değil; sırf bu yüzden ürünü tamemen çöpe mi atayım yani.
   Bu ülke o kadar zengin değil, ayrıca ihraç ettiği ülkelere yapsın, kendi ülkesine değil. Alet sadece biraz su sızdırıyor.
   Sizin, ortalama bir (yerli!!!!!!) çaydanlığa 300-400 lira vermeye niyetiniz var ise buyurun verin, benim niyetim yok.

  • lterlemez @lterlemez

   @gavanator; Ama tabi, Samsung'a, Apple'a, siz, pili değişmeyen telefonu için tonla para sayıyorsunuzdur.

  • lterlemez @lterlemez

   @gavanator; Bırakın pilini, Android vermiyor diye bile telefon değiştiriyorsunuzdur.

  • lterlemez @lterlemez

   @lterlemez; 100 bin lira verdiğiniz otomobil, 5-10 bin lira verdiğiniz bilgisayar, 1-5 bin lira verdiğiniz beyaz eşya için de aynı şeyleri söyleyin lütfen. Biraz abartı ama 1 milyon ve üstünde verdiğiniz cihazlar için de aynı şeyleri söyleyin.

  • gavanator @gavanator

   @lterlemez
   ben hep 50TL'lik alıyorum beni etkilemez... 😛 sende çok abartıyorsun 10 yıldan eski modeli kullanmak için sebeb ne? tek beko üretmiyor o cihazları...

  • lterlemez @lterlemez

   @gavanator; Çalışan cihaz, durup dururken neden atayım? Hadi attım diyelim, diğer parçalar hiçbir cihazla uyumlu değil. Onları da attım ki bozuk da değiller, şimdi ekonomik durumumuz ortada iken, "israf değil" diyebilir misiniz?

  • lterlemez @lterlemez

   @gavanator; Aynı şeyi Arçelik Dec Telefonda da yaşadım. Dec'in ana kartı bozulmuş, "tamiri yeni telefon kadar" diyerek tamir etmediler. E, el cihazı çalışıyor, adaptör çalışıyor ama dec çalışmıyor. Şimdi hepsini çöpe mi atayım? Geri dönüştüremem, dec uyduramam, adaptör de cihaza özel; ne yapayım, eleman Mercedes tepesinde gezsin de ben de boşa para mı harcayayım; sizin deyiminizle "hep 50'lik alıyorum" mu diyeyim?

  • lterlemez @lterlemez

   @gavanator; Arçelik'i, üzerine 90 (hatta 96) lira ilave ödeme ile "hepsini teslim alıp, yeni telefon verelim" dedirtene kadar imanım gevredi. Bunu bile düşünemediler, Bölge Müdürlüğü ile bir hafta yazıştıktan sonra ancak akılları başlarına geldi.
   Küçücük dükkandaki adam Apple'ın içine etti, "tamir etmiyorlar" ya da "küçücük tamir için tonla para istiyorlar" diye; sizin dediğinize bakın. Allah aşkına yapmayın böyle şeyler; ben de biliyorum "tamir olamayacak cihaza tamir etmeyin" demeyi ama cihaz tamir edilebilir ve "edilmeliydi" de.

  • gavanator @gavanator

   @lterlemez
   yeni nesil routerlarda VoIP desteği var internet sağlayıcısı ses hizmeti diye satıyorsa telefonu router ile kullanabilirsin... bi araştır superonline ile o şekilde 2 dec telefonu kullanıyorum...

  • lterlemez @lterlemez

   @gavanator; Arçelik olayı eski, yaşadığım başka bir olay örneği olarak verdim. Yine de teşekkürler.

  • gavanator @gavanator

   @lterlemez dediğim işi yapan router 2000 li yıllardan kalma ilk 11n routerlardan...

Fan hızı yüksek bir laptop soğutucu arıyorum. Tavsiyesi olan var mı?
1200 rpm ve üzeri. ses çok önemli değil. iyi soğutsun yeter. Fiyat max 100 tl ayırdım.
#akış #TeknoYardım #LaptopSoğutma

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Speedtest'te ttnet sunucuları görünmüyor. Sebebini bilen var mı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eski bi laptop'a format atak için 16 lık usb 3.0'a kalıbı attım. bios flash'ı gördü. USB'yi ilk sıraya aldım ve resetlim pc'yi. İlk açılışta flash'a güç geliyo ışığı yanıyo ve hemne sönüyo. Normalde sonrasında flash içeriğinin okunup format aşamasına geçmesi lazım iken okuma işlemi gerçekleşemiyo ve siyah ekranda kalıyo. düşüncesi olan var mı?
#TeknoYardım #format

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 30

Google Maps'de çıkan mekanı nasıl değiştiririz? Yeni dükkan açtık. Google Maps'de eski dükkanın adı bilgileri çıkıyor aratıldığında. Onu nasıl değiştirebiliriz?
#TeknoYardım #googlemaps

BeğenFavori PaylaşYorum yap