Siyasi mevzulardan haklı bir şekilde rahatsız olan arkadaşın paylaşımına yorum yaptım ama silinmiş buraya yazalım.

Ne güzel yasak olan şeyleri böyle hiddetle savunmanız. O yasaklar arasında “din” de var ama ben sürekli birilerinin dini şeyler paylaştığını görüyorum onu da ben görmek istemiyorum ama yönetim tarafından hiçbir hamle gelmiyor. Bana ne senin cumandan, kandilinden, bayramından, allahından. Ben dini dogmalar karşıtı bir şey söylesem anında silinir. Hatta evrim paylaşımları bile çoğu zaman siliniyor, kimse kuraldan adaletten bahsetmesin o yüzden.

Bazılarının derdi karşıt olan bir şeyin paylaşılması, kendi gibi düşünenler çıksa kılını kıpırdatmayan adam aksini gördüğünde ortalığı yangın yerine çeviriyor. Burada en büyük sorun yönetimde, madem yasaksa herkese yasak olacak kardeşim. En ufak dini veya siyasi ibareye izin vermeyeceksin. Ama bunu yapmaya maçaları yemez sonra din düşmanı diye afişe edilmekten korkarlar. Neyse Türkiye'nin neresinde adalet sistemi düzgün çalışıyor ki burada öyle çalışsın 😀 Birazdan bu da silinir mesela, bu küçük dünyanızda size mutluluklar kapatın tüm kapıları Kuzey Kore gibi, sizin için yaratılan masalın keyfine varın. En büyük sizsiniz, herkes size düşman, sizi kıskanıyorlar vb.
Not: Zırva yorumlar gelirse sileceğim, nasıl birileri benim görüşümü hiçe sayıp silebiliyorsa ben de kimsenin gözünün yaşına bakmam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • K98 @mask

  katılıyorum ama tartışma çıkmasın siliyorum yazdım sildim.

 • kemal.dn @kemal-dn

  Ben de silinmesin demiyorum kurallara aykırıysa silinsin tabii. Ama aynı zamanda da tutarlı olunsun burada dini paylaşım şikayet edilse de silinmiyor bu bir gerçek. Bu dini paylaşımları yapanlar da siyasi paylaşımlardan en çok şikayetçi olanlar 😀 Gel gelelim bir yasaktan yakınırken diğerini kendileri yapıyorlar ama müthiş bir tolerans gösterildiği için yasakları aştığının farkında bile değiller. Benim derdim tutarlılık başka bir şey değil.

 • fatihkaya41 @fatihkaya41

  Yönetimin motorumu var konu konu gezip karar verecek. Görmek istemediğiniz kurala aykırı içeriği sağtıklayıp şikayet edin yönetim gereğini yapar. Bu çırpınmayı anlamıyorum. Sanki bu tarz tartışmaları ve paylaşımları yapacak platform yok gibi neden ısrarla burada paylaşılmak için çaba sarf ediliyor. Bence özgürlük ayağına her yeri kafanıza göre kullanamazsınız. Burası teknoloji sitesiyse teknoloji konuşmaya alışalım artık. Akışı takip eden de böylece teknoloji görsün araçları amacına uygun kullanalım.

  • kemal.dn @kemal-dn

   Kardeş senin okuma becerilerin yeterince gelişmemiş sanırım. Ben siyasi paylaşımlar silinsin diyorum zaten. Ama yasak olan dini paylaşımlar neden silinmiyor ben de ondan rahatsızım diyorum. Akışı takip eden tabi ki teknoloji görsün dini ve siyasi zırvalar görmesin istiyoruz.

  • fatihkaya41 @fatihkaya41

   @kemal-dn "Ne güzel yasak olan şeyleri böyle hiddetle savunmanız" Bence sen okuyamıyorsun demekki dini paylaşım şikayet edilmiyor. Ayrıca ben dini paylaşımlar silinmiyor gibi bir şeye rastlamadım o konulardada banlanan bir sürü kişi oldu. Neye dayanarak silinmediğini söylüyorsun.

  • kemal.dn @kemal-dn

   @fatihkaya41 Şimdi baksam dünya kadar cuma, kandil, bayram paylaşımı bulurum. Senin dini dediklerin dine sallayanlarsa evet onlar siliniyor 😀 Yoo dini paylaşımları bir sürü kişi şikayet ediyor her gördüğümde ben de ediyorum. Sadece benim şikayet etmem bile yeterli ki ona bile gerek yok yasak adı üzerinde dini paylaşım yapmak yasak. Bu yasaklar anket yapılarak kararlaştırıldı demek ki dini paylaşım istemeyen bir sürü kişi var. Bırakın bu işinize geldiği gibi davranmayı.

  • fatihkaya41 @fatihkaya41

   @kemal-dn Ben banlayan değilim banlanan değilim ne işime gelecek. 1 nisanda açılmış bir hesap olarak ne gördünüzde bu kanaate vardınız orasını zaten ayrı konuşmak lazım. Kandil kutla noel kutla kara cuma kutla bunların bence bir zararı yok yönetim ne der onuda bilmem. Bence siz işinize geldiği gibi yorumluyorsunuz olayı neyse gereksiz bir konu uzatmanın luzumu yok.

  • kemal.dn @kemal-dn

   @fatihkaya41 Evet gereği yok din ve siyaset yasak. Gereği yapılmadıkça söylemeye devam edeceğim.

kemal.dn paylaştı.

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

BeğenFavori PaylaşYorum yap