Türknet kotasız sisteme geçtiğinden beri yurtdışı internet trafiği yavaşlayan başka kullanıcılar var mı? Bir yıldır aynı modem, aynı hat var ancak son bir aydır yurtdışı kaynaklı sitelerde bariz hız düşüşü var. Hız testi yapınca verilen hızı tam alıyorum üstelik.

Ayrıca torrent trafiğini bir şekilde tespit edip onu da bariz yavaşlattıklarını düşünüyorum. Mesela bol seeder’lı bir linux dağıtımı torrenti bile hattın yarısı hızla geliyor en fazla.

#turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sürekli her yerden çuvalla vergi ödediğimiz TRT’nin internet sitesinden bir basket maçı bile izleyemiyoruz. Teşekkürler TRT.

#trt

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kim Jong Un’a selamlar…
https://twitter.com/TurkeyBlocks/status/858189777585262592

#wikipedia #erişimyasağı #ErişimEngeli #kimjong

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oyun ithalatı konusunda tekel olan malum firma hakkında yapılan titiz çalışma, bu çalışmanın halka açık rapor olarak sunulması sebebiyle rekabet kurumunu tebrik ediyorum. Raporu okuyunca malum firmadan da, teknoloji perakendecilerinden de nefret geldi. Bu sektörde bu kadar çirkeflik döndüğünü bilmiyordum. İyi ki #steam #PSNSTORE gibi online alternatifler var da bunların eline kalmaktan kurtuluyoruz.

Kesilen ceza ise 863.538,50 TL. İstanbul’da bir daire parası yani. Böyle bir firma için bana az geldi açıkçası, hatta ettikleri kar yanında komik bir rakam olabilir. Keşke yanında bir sıfır daha olsaydı.

Rapor: http://www.rekabet.gov.tr/File/?path=ROOT%2F1%2FDocuments%2FGerek%C3%A7eli%20Kurul%20Karar%C4%B1%2F16-37-628-279.pdf

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daha önce Teknoseyir’de ileti sildiren bir firma ile ilgili bir takım iddialar ortaya atılmış. Takdir siz değerli Teknoseyircilerin… 🙂 #akış

https://forum.donanimhaber.com/reeder-ile-onemli-bir-problem-onemli-lutfen-konuya-bakin--124921891

Dipnot: Hukuk vs. gibi durumlardan ötürü lütfen burada firmanın adını anmayalım. 🙂

Reeder ile önemli bir problem! (Önemli, lütfen konuya bakın)

Merhabalar; Çok değil 2 gün önce twitter'da gezen bir yazı var denk geldiniz mi bilmiyorum, görüntüsünü aşağıda paylaşıyorum. Hatta birçok ünlü isim vs. retweet yapmış....
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 16

Bu Türknet bir harika dostum. 🙂

Biraz önce aradılar. Aynı paraya, aynı hizmeti yine taahhütsüz olarak AKK’siz veren pakete geçmek isterseniz 1’e basın dediler. Önce troll işi sandım, sonra nette gördüm ki doğruymuş. Değişikliği onayladım ve bir anda AKK yok oldu. 🙂 Böylelikle BTK’nın mayısta uygulamaya koyacağı yeni AKK limitlerine gerek kalmadı. Ne diyeyim, teşekkürler. Umarım diğer servis sağlayıcılara örnek olur.

#turknet #ÇareTürknet #AKK #AKKyeHayır

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Ben Superonline 8mbps AKK’siz pakete ayda 109TL veriyorum. AKKsiz diye. BTK buna hesap sorsun. Haziran’da bitiyor anlaşmam çok şükür de büyük bir zararım olmayacak.

 • karasimsek @karasimsek

  İlk önce kendine örnek olsun hocam bende aynı parayı 1 yıldır veriyorum bizimkini kaldırmıyorlar. Saçmalığın daniskası.

  • Emre K @emre-k

   Duyduğum kadarıyla kendi santralleri ile hizmet verdikleri bölgelerde bunu yapmışlar. Tabi bir takım aboneye bu hak tanınıyorsa hepsine tanınmalı veya diğer abonelere başka avantajlar sağlanmalı. Aynı paraya iki farklı hizmet kabul edilmez.

 • MKyildiz @mkyildiz

  Alt yapı sorunu olmadığı sürece çok iyi, Ama sorun varsa/oluşursa durumunuz fana…
  Örneğin;
  12Mbit internetim vardı. Apartmanım fibere geçti. Sizce ne oldu?
  İnternetim 3Mbit e düştü.
  Türknete şikayet kaydı açtım. Türk telekom hattınızı kontrol etti sorun yok dediler iç tesisatınızı kontrol edin dediler.
  DSL ışığım yanıyo bizlik bişeyy yok diyip kayıdı kapatmışlar
  Çalışma yapılmadan 12 idi diyince haaa dediler. tekrar açalım dediler. açtılar, 1 hafta sonra dsl ışığınız yanıyo diyip yine kaydı kapattılar. ama durmak yok kayıt açmaya devam. Hız düşüklüğü durumunda dsl ışığının yanmasının normal olduğunu anlayacakları günü bekliyorum. btk yada kayıt açtım. Çözümünü bekliyorum. Teknik yeterliliği çok çok kötü olan bir firma. Uğraşmayı göze alıyorsanız bulaşın, ben uğraşamam diyosanız uzak durun…

  • MKyildiz @mkyildiz

   Dün aradım ne oldu son durum ne diye, saha ekiplerine iletildi dediler.
   Bu akşam bi ümit geldim eve gene aynı.
   İnşallah çalışıyolardır… İnşallah yalan söylemiyorlardır.
   Türk Telekom hattımı fibere geçirdiği günden itibaren 14 ü iş günü olan 20 gündür yavaşlatılan internetimin en azından eski haline döndürülmesini bekliyorum…

Wikileaks yeni belgeleri bir basın duyurusuyla açıkladı: https://wikileaks.org/ciav7p1/

Özetle yılların komplo teorisi olan “ABD her elektronik cihazın içine sızıp bilgi çalabilir” sözü doğru çıkmış. (Çok şaşırdım 🙂 ) Akıllı TV’ler, akıllı telefonlar, araç kontrol sistemleri ve tüm işletim sistemleri için bir hack yolu varmış.

#Wikileaks #CIA #HaftalıkGündemeMalzeme #1984 #bigbrother

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Komplo teorisinden çok öte bir şey, o aşamaları atlayalı çok oldu dinleme vak’asında. Onun için, her yere Android, Google Analytics ve benzeri şeyleri sokmak iyi değil diyorum ya. Samsung gibi firmalar bile sakıncalı aslında, verseler de vermeseler de ellerinden olmadan alet olmaları çok yüksek bir olasılık. Tamam, çok paranoyakça olabilir (bireysel olarak özellikle ama) bireyselliğin nerede başlayıp nerede bittiğini belirleyen çizginin silinmesine neden oluyor. Bu sadece, reklam gelirleri vs.den para kazanılmalı mı kazanılmamalı mı olayını çoktaaaan aşmış bir konu. Gerçekten, çok ciddi şekilde tartışılmalıdır.
  Neden mi? İşte size çok güzel örnek; 15 Temmuz yaşandı değil mi? Şimdi kim garanti edebilecek çeşitli nedenlerle çeşitli bilgilerimizin belirli noktalarda bir araya gelmesi nedeniyle 77 Milyonun tek tek izlenmediğini? Sizce iyi bir şey mi? İyi bir şey ise, nereye kadar iyi, nereye kadar kötü?

@gamsizm Bu kişi ile bir akrabalık var mı sizin? 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=9qDpqRzhh0I

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Otomobilde ÖTV’nin KDV’si alınırken ve o bile yetmezken 80 milyonu ilgilendiren çok iyi bir karar alınmış. Artık akşam yemeklerimi yatımda rahat rahat yiyebileceğim. Teşekkürler. #otoseyir #haraç #vergi #ötv

“Bakanlar Kurulu ayrıca gross tonilatoyu geçmeyen gezinti gemileri, yatlar, kotralar ve teknelerden alınan ÖTV’yi herhangi “bir süre sınırlaması olmaksızın” sıfırladı.”

http://www.cnnturk.com/ekonomi/turkiye/bakanlar-kurulundan-otv-ve-kdv-karari

Bakanlar Kurulu'ndan ÖTV ve KDV kararı

Bakanlar Kurulu klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, termosifon, elektrikli süpürge ve bazı küçük ev aletlerinden alınan özel tüketim vergisini (ÖTV) 30 Nisan'a kadar sıfırlarken...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

29 Aralık 2016’da ADSL hizmeti aldığım TürkNet’ten yılbaşı hediyesi diye bir mail gelmişti. 30 Aralık-1 Ocak gece yarılarından itibaren 50GB AKK hediye diye. Biz de ona güvenerek download’a yüklendik. Sonra bir baktık ki ortada hediye yok, bizim AKK erken doldu. Müşteri hizmetlerine durumu anlattım. Geri arayıp bizim hatamız özür dileriz, kotanızı sıfırlıyoruz dediler. Tabi yine ortada sıfırlanan kota yok. Hala 2.5 kbps hız ile 2017 yılında yaşıyormuşuz gibi davranıyoruz.

Özetle evinize gelen bakır kablonun sınırları dahilinde TürkNet fiyat-performans olarak iyi bir hizmet veriyor ancak bu adamların öyle kampanya yapacak bir teknolojik alt yapıları da yok. Sadece düz hizmet verebiliyorlar o kadar. #turknet #adsl #akk #mağaradanselamlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Özkan Tokgöz @12ozkan123

  bana da verdiler hediyeyi saatine bitirdim

 • Günther @gunther

  TürkNet’e gidersen, müşteri hizmetleri almamayı göze alcaksın. Türknetin her şehirde elemanı, karmaşık bayilikleri falan yok. Bir ofisten idare ediliyor. Demekki sistemlerini iyi oturtamamışlar, baştan yapamayacağın şeye, apisine erişemeyeceğim sistemden sözler vermiceksin. Üstelik şirketsin yani. Gerçi Türk Telekomda hepsi var yine problem 😀 AKK ve fiyat konusunda.

  • Emre K @emre-k

   Bakır kablodan hizmet verenlerin hepsi aynı şeyin laciverti. Sonuçta alt yapı belli. TurkNet’te en azından taahhüt yok ve en fazla AKK onların tarifesinde var. Dediğim gibi sadece düz hizmet alınacak bir firma, daha ötesi için kapasiteleri yok. Bu gerçeği bilip de hizmet almak gerek.