Yine yeni bir iPhone modelinin satışa çıkmasının hemen sonrasında ilgi çekmek ve takipçi kasmak için birbirinden gereksiz ve saçma salak “inceleme” video’ları kapladı her yeri. En komik bulduğum tabir ise şaşkın ve heyecanlı bir ton ile “bugüne kadar üretilmiş en iyi iPhone ya inanamıyorum” gibi yorumlar. Bir firmanın tepe noktasındaki ürününün en güncel modelinin bugüne kadar ürettiğinin en iyisi olmasının nesi şaşılacak bir şey. Tabii ki en iyisi olacak 🙂 Buna nasıl inanamıyorsunuz ki. 🙂

Keşke Teknoseyir iPhone X incelese de adam gibi görsek telefonu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #TeknoYardım #iPhone #iOS

iPhone 6s kullanan bir arkadaşımın karşılaştığı problem var.

Bu arkadaş hiçbir şekilde telefonunda kendi çektiği fotoğrafları bilgisayaında göremiyor. Kullandığı kablo kablo kutudan çıkan orjinal kablo. Telefon son iOS sürümünü kullanıyor. PC’de Windows 10 yüklü ve en son sürümünde. iTunes son sürüm yüklü. Şimdiye kadar denenen şeyler:

1) iTunes’u defalarca silip yeniden yüklemek.
2) Telefonu farklı USB portlar ile defalarca takıp çıkarmak.
3) iTools programı ile transfer etmeyi denemek.
4) syncios programı ile transfer etmeyi denemek.
5) Telefonun uygulama izinlerini resetleyip PC’ye yeniden bağlamak.

Arkadaşın tek isteği fotoğrafları PC’den düzenlemek. Bazılarını kopyalamak. Bazılarını telefondan silmek. 1000 küsür fotoğraf olunca bu işlemi telefon arayüzü ile yapmak çok zor. iCloud’ta da toplu seçim, düzenleme gibi bir özellik yok. Bunu PC ile yapmak mümkün müdür?

Ayrıca 2017 yılında kendi çektiği fotoğrafı kendi PC’sine atmak neden bu kadar karmaşık? iPhone 8 çıktığında almayı ciddi ciddi düşünüyordum ama vazgeçtim gibi. Çuvalla para verip böyle saçmalıklarla uğraşmak istemem açıkçası. Bir fotoğrafı atmak bu kadar zor olmamalı.

Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9
 • kizilsakal @kizilsakal

  File Hub gibi uygulamaları indirip itunes de uygulamalar gölümünden dosya alıp gönderebilirsiniz işin aslı ben sadece bunu kullanıyorum itunes in kendi alıp göndermesi çok sorunlu yanı ben yapamıyorum uygulama basit içine girip artı işaretine basın dosya seçme yerine tıklayın seçtiğin resimleri içine kopyalar veya video pc ye bağlayın pc den itunes den uygulamalar a girin ordan istediğinizi sürükle bırakla pcye atın pc den de gene sürükle bırak ile tele atın tabi programın içine atar programdan resmin seçeneklerinden film rulona kaydedebiliyorsun gene.

 • Efe @efe

  @orcun’un dediği bilgisayara ilk taktığında bu bilgisayara güvenilsin mi diye uyarı çıkıyor. Onu güvenme olarak seçmiş olabilir.
  Başka bir bilgisayarda deneyin, çünkü fotoğraflar ve videolar normal flash bellekteki gibi klasörler içinde dosyalar halinde gösteriliyor.

 • mfeyzifar @mfeyzifar

  Fotograf icin itunes’a gerek yok direkt kabloyla baglayip telefondan “pc’ye izin verdiginiz” xaman direkt harici disk olarak iphone’un ici gorunur

 • Emre K @emre-k

  Telefonu PC’ye ilk bağlayınca telefon ekranında güvenilsin mi diye bir soru geliyor ve ona evet güvenilsin diye işaretliyor arkadaşım. Sonra PC’de iTunes penceresi açılıyor yine güvenilsin mi gibi bir şey soruyor, ona da evet diyor. Ancak sorun hala aynı şekilde devam ediyor.

  @kizilsakal arkadaşın önerdiği File Hub uygulamasını deneyelim bakalım neler olacak.

  Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Ağlamak istiyorum. 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=RYwZ6GZXWhA&feature=youtu.be

#AgeOfEmpires #AgeofEmpires4

Age of Empires IV Announce Trailer

It's time to battle through history once more in the latest entry of the landmark Age of Empires franchise. Learn more: http://wndw.ms/0QSUbC
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türknet kotasız sisteme geçtiğinden beri yurtdışı internet trafiği yavaşlayan başka kullanıcılar var mı? Bir yıldır aynı modem, aynı hat var ancak son bir aydır yurtdışı kaynaklı sitelerde bariz hız düşüşü var. Hız testi yapınca verilen hızı tam alıyorum üstelik.

Ayrıca torrent trafiğini bir şekilde tespit edip onu da bariz yavaşlattıklarını düşünüyorum. Mesela bol seeder’lı bir linux dağıtımı torrenti bile hattın yarısı hızla geliyor en fazla.

#turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sürekli her yerden çuvalla vergi ödediğimiz TRT’nin internet sitesinden bir basket maçı bile izleyemiyoruz. Teşekkürler TRT.

#trt

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kim Jong Un’a selamlar…
https://twitter.com/TurkeyBlocks/status/858189777585262592

#wikipedia #erişimyasağı #ErişimEngeli #kimjong

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oyun ithalatı konusunda tekel olan malum firma hakkında yapılan titiz çalışma, bu çalışmanın halka açık rapor olarak sunulması sebebiyle rekabet kurumunu tebrik ediyorum. Raporu okuyunca malum firmadan da, teknoloji perakendecilerinden de nefret geldi. Bu sektörde bu kadar çirkeflik döndüğünü bilmiyordum. İyi ki #steam #PSNSTORE gibi online alternatifler var da bunların eline kalmaktan kurtuluyoruz.

Kesilen ceza ise 863.538,50 TL. İstanbul’da bir daire parası yani. Böyle bir firma için bana az geldi açıkçası, hatta ettikleri kar yanında komik bir rakam olabilir. Keşke yanında bir sıfır daha olsaydı.

Rapor: http://www.rekabet.gov.tr/File/?path=ROOT%2F1%2FDocuments%2FGerek%C3%A7eli%20Kurul%20Karar%C4%B1%2F16-37-628-279.pdf

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Daha önce Teknoseyir’de ileti sildiren bir firma ile ilgili bir takım iddialar ortaya atılmış. Takdir siz değerli Teknoseyircilerin… 🙂 #akış

https://forum.donanimhaber.com/reeder-ile-onemli-bir-problem-onemli-lutfen-konuya-bakin--124921891

Dipnot: Hukuk vs. gibi durumlardan ötürü lütfen burada firmanın adını anmayalım. 🙂

Reeder ile önemli bir problem! (Önemli, lütfen konuya bakın)

Merhabalar; Çok değil 2 gün önce twitter'da gezen bir yazı var denk geldiniz mi bilmiyorum, görüntüsünü aşağıda paylaşıyorum. Hatta birçok ünlü isim vs. retweet yapmış....
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15

Bu Türknet bir harika dostum. 🙂

Biraz önce aradılar. Aynı paraya, aynı hizmeti yine taahhütsüz olarak AKK’siz veren pakete geçmek isterseniz 1’e basın dediler. Önce troll işi sandım, sonra nette gördüm ki doğruymuş. Değişikliği onayladım ve bir anda AKK yok oldu. 🙂 Böylelikle BTK’nın mayısta uygulamaya koyacağı yeni AKK limitlerine gerek kalmadı. Ne diyeyim, teşekkürler. Umarım diğer servis sağlayıcılara örnek olur.

#turknet #ÇareTürknet #AKK #AKKyeHayır

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Ben Superonline 8mbps AKK’siz pakete ayda 109TL veriyorum. AKKsiz diye. BTK buna hesap sorsun. Haziran’da bitiyor anlaşmam çok şükür de büyük bir zararım olmayacak.

 • karasimsek @karasimsek

  İlk önce kendine örnek olsun hocam bende aynı parayı 1 yıldır veriyorum bizimkini kaldırmıyorlar. Saçmalığın daniskası.

  • Emre K @emre-k

   Duyduğum kadarıyla kendi santralleri ile hizmet verdikleri bölgelerde bunu yapmışlar. Tabi bir takım aboneye bu hak tanınıyorsa hepsine tanınmalı veya diğer abonelere başka avantajlar sağlanmalı. Aynı paraya iki farklı hizmet kabul edilmez.

 • MKyildiz @mkyildiz

  Alt yapı sorunu olmadığı sürece çok iyi, Ama sorun varsa/oluşursa durumunuz fana…
  Örneğin;
  12Mbit internetim vardı. Apartmanım fibere geçti. Sizce ne oldu?
  İnternetim 3Mbit e düştü.
  Türknete şikayet kaydı açtım. Türk telekom hattınızı kontrol etti sorun yok dediler iç tesisatınızı kontrol edin dediler.
  DSL ışığım yanıyo bizlik bişeyy yok diyip kayıdı kapatmışlar
  Çalışma yapılmadan 12 idi diyince haaa dediler. tekrar açalım dediler. açtılar, 1 hafta sonra dsl ışığınız yanıyo diyip yine kaydı kapattılar. ama durmak yok kayıt açmaya devam. Hız düşüklüğü durumunda dsl ışığının yanmasının normal olduğunu anlayacakları günü bekliyorum. btk yada kayıt açtım. Çözümünü bekliyorum. Teknik yeterliliği çok çok kötü olan bir firma. Uğraşmayı göze alıyorsanız bulaşın, ben uğraşamam diyosanız uzak durun…

  • MKyildiz @mkyildiz

   Dün aradım ne oldu son durum ne diye, saha ekiplerine iletildi dediler.
   Bu akşam bi ümit geldim eve gene aynı.
   İnşallah çalışıyolardır… İnşallah yalan söylemiyorlardır.
   Türk Telekom hattımı fibere geçirdiği günden itibaren 14 ü iş günü olan 20 gündür yavaşlatılan internetimin en azından eski haline döndürülmesini bekliyorum…