Kornadan vergi alınsın. Bütçedeki deliği kapatmak için devlete muazzam bir para kaynağı olur.

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaklaşık bir ay önce yüklenen bu klip sadece 1.8 milyon kere izlenmiş. Oysa saçma salak boş video’lar yapan bir youtuber olsa bir kaç saatte bu sayıya ulaşabilirdi.

Bu anlamlı klibin hedefi olan 10 milyon izlenmeye ulaşabilmesi için lütfen paylaşalım.
https://www.youtube.com/watch?v=3dnzLM_N-2Q

#akış #izef #PinkFloyd #rogerwaters

İZEV - Yaşam Hakkı - Duvar (Roger Waters - Pink Floyd - Another Brick in The...

Yaşam Hakkı - Duvar (Another Brick In The Wall) Söz-Beste: Roger Waters Editör: Roger Waters Overseas Ltd / BMG Rights Management (UK) Ltd c/o Zeplin Edisyon...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10 1803 güncellemesi bilgisayarımı çöpe döndürdü. Yıllardır görmediğim mavi ekran hatasını 6-7 kere görünce tekrar 1709 sürümüne geri döndüm. Tüm güncellemeleri de kapattım. Hadi ben ev kullanıcısıyım da profesyonel kullanıcıların tam işlerinin ortasında yaşayacağı mağduriyeti kim düzeltebilecek? Teşekkürler Microsoft.

#windows10 #Windows10_1803 #çöp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Size bir sorum var Teknoseyirciler.

Elimde bir adet Türkiye distribütör garantili ancak 2 yıllık garanti süresi dolmuş LG G4 var. Her LG telefon gibi bu da bootloop ile intihar etti bugün. Şimdi sorum şu garantisi dolduğu halde kronik bir sorun olduğu için değişim, para iadesi gibi bir şansım var mı? LG G4 için açılmış emsal bir dava var mı? #akış #LGG4 #LG #çöp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Leto Atreides @leto

  Tüketicinin korunması hakkında kanun’un zamanaşımını düzenleyen 12. Maddesinde ayıplı maldan sorumluluk 2 yıl ile sınırlandırılmış ama 3. Fıkrada bunun istisnası var:

  “3) Ayıp, ağır kusur ya da hile ile gizlenmişse zamanaşımı hükümleri uygulanmaz.”

  Ben bunun emsalini zamanında volkswagen’larin dsg sorunu için görmüştüm, 2 yıl geçtiği halde satıcı sorumlu tutulmuştu.

  Yalnız dilekçede uzun uzun belirtmek lazım bu hususu, ağır kusur vardır kronik sorun çoğu kullanıcıda ortaya çıkıyor vs örnekleriyle belirtin.

 • Recai @recai

  kesinlikle pesini birakma.
  sorun kronik ve dogrudan lg ile iletisime gecmen durumunda yardim alabilirsin bence.
  lg tr yardim etmedigi zaman uluslararasi musteri hizmetlerine yazabilirsin
  reddit gibi sayfalara bakarsan bu sekilde sorunlarina cözenlerin oldugunu görursun
  ayrica bootloop olayi olmasaydi lg2, g3, g4, g6 bence fiyatlarina göre efsane telefonlardir

 • Emre K @emre-k

  @erdal, @recai Teşekkür ederim. LG Türkiye ile temasa geçmeye hazırlanayım o zaman.

 • Fat1h Arslan @wslimwshadyw

  Lg g2 lerde öyle bir sorun yok sanırım.3 yılı aşkın süredir kullanıyourm.Bataryası biraz daha gitse iyi olurdudan başka bir şikayetim yok.

  • Emre K @emre-k

   Ben de 5 yıldır hala LG G2 kullanıyorum. Zaten bundan memnun olduğum için eşe dosta G4 tavsiye etmiştim. Nereden bilebilirdim ki LG’nin ürettiği ilk ve son düzgün telefonun G2 olduğunu. :/

Yine yeni bir iPhone modelinin satışa çıkmasının hemen sonrasında ilgi çekmek ve takipçi kasmak için birbirinden gereksiz ve saçma salak “inceleme” video’ları kapladı her yeri. En komik bulduğum tabir ise şaşkın ve heyecanlı bir ton ile “bugüne kadar üretilmiş en iyi iPhone ya inanamıyorum” gibi yorumlar. Bir firmanın tepe noktasındaki ürününün en güncel modelinin bugüne kadar ürettiğinin en iyisi olmasının nesi şaşılacak bir şey. Tabii ki en iyisi olacak 🙂 Buna nasıl inanamıyorsunuz ki. 🙂

Keşke Teknoseyir iPhone X incelese de adam gibi görsek telefonu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #TeknoYardım #iPhone #iOS

iPhone 6s kullanan bir arkadaşımın karşılaştığı problem var.

Bu arkadaş hiçbir şekilde telefonunda kendi çektiği fotoğrafları bilgisayaında göremiyor. Kullandığı kablo kablo kutudan çıkan orjinal kablo. Telefon son iOS sürümünü kullanıyor. PC’de Windows 10 yüklü ve en son sürümünde. iTunes son sürüm yüklü. Şimdiye kadar denenen şeyler:

1) iTunes’u defalarca silip yeniden yüklemek.
2) Telefonu farklı USB portlar ile defalarca takıp çıkarmak.
3) iTools programı ile transfer etmeyi denemek.
4) syncios programı ile transfer etmeyi denemek.
5) Telefonun uygulama izinlerini resetleyip PC’ye yeniden bağlamak.

Arkadaşın tek isteği fotoğrafları PC’den düzenlemek. Bazılarını kopyalamak. Bazılarını telefondan silmek. 1000 küsür fotoğraf olunca bu işlemi telefon arayüzü ile yapmak çok zor. iCloud’ta da toplu seçim, düzenleme gibi bir özellik yok. Bunu PC ile yapmak mümkün müdür?

Ayrıca 2017 yılında kendi çektiği fotoğrafı kendi PC’sine atmak neden bu kadar karmaşık? iPhone 8 çıktığında almayı ciddi ciddi düşünüyordum ama vazgeçtim gibi. Çuvalla para verip böyle saçmalıklarla uğraşmak istemem açıkçası. Bir fotoğrafı atmak bu kadar zor olmamalı.

Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9
 • kizilsakal @kizilsakal

  File Hub gibi uygulamaları indirip itunes de uygulamalar gölümünden dosya alıp gönderebilirsiniz işin aslı ben sadece bunu kullanıyorum itunes in kendi alıp göndermesi çok sorunlu yanı ben yapamıyorum uygulama basit içine girip artı işaretine basın dosya seçme yerine tıklayın seçtiğin resimleri içine kopyalar veya video pc ye bağlayın pc den itunes den uygulamalar a girin ordan istediğinizi sürükle bırakla pcye atın pc den de gene sürükle bırak ile tele atın tabi programın içine atar programdan resmin seçeneklerinden film rulona kaydedebiliyorsun gene.

 • Efe @efe

  @orcun’un dediği bilgisayara ilk taktığında bu bilgisayara güvenilsin mi diye uyarı çıkıyor. Onu güvenme olarak seçmiş olabilir.
  Başka bir bilgisayarda deneyin, çünkü fotoğraflar ve videolar normal flash bellekteki gibi klasörler içinde dosyalar halinde gösteriliyor.

 • mfeyzifar @mfeyzifar

  Fotograf icin itunes’a gerek yok direkt kabloyla baglayip telefondan “pc’ye izin verdiginiz” xaman direkt harici disk olarak iphone’un ici gorunur

 • Emre K @emre-k

  Telefonu PC’ye ilk bağlayınca telefon ekranında güvenilsin mi diye bir soru geliyor ve ona evet güvenilsin diye işaretliyor arkadaşım. Sonra PC’de iTunes penceresi açılıyor yine güvenilsin mi gibi bir şey soruyor, ona da evet diyor. Ancak sorun hala aynı şekilde devam ediyor.

  @kizilsakal arkadaşın önerdiği File Hub uygulamasını deneyelim bakalım neler olacak.

  Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Ağlamak istiyorum. 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=RYwZ6GZXWhA&feature=youtu.be

#AgeOfEmpires #AgeofEmpires4

Age of Empires IV Announce Trailer

It's time to battle through history once more in the latest entry of the landmark Age of Empires franchise. Learn more: http://wndw.ms/0QSUbC
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türknet kotasız sisteme geçtiğinden beri yurtdışı internet trafiği yavaşlayan başka kullanıcılar var mı? Bir yıldır aynı modem, aynı hat var ancak son bir aydır yurtdışı kaynaklı sitelerde bariz hız düşüşü var. Hız testi yapınca verilen hızı tam alıyorum üstelik.

Ayrıca torrent trafiğini bir şekilde tespit edip onu da bariz yavaşlattıklarını düşünüyorum. Mesela bol seeder’lı bir linux dağıtımı torrenti bile hattın yarısı hızla geliyor en fazla.

#turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap