Bugünkü Apple etkinliğini daha yayınlanmadan buradan sizlere açıklıyorum:

Önce Apple ile ilgili istatistikler yayınlanacak. Her bilgide Apple'ın dünyanın en iyisi diğerlerinin dünyanın en kötüsü olduğu vurgulanacak. Seyirciler sürekli alkışlayacak.

Tanıtılacak ürünler bir önceki nesil ile aynı tasarım da olacak ancak;

- Daha güçlü işlemci
- Daha güzel fotoğraflar (Kameraların çözünürlükleri belirtilmeyecek)
- Daha uzun pil ömrü (Cihazların içerisindeki pil kapasitesi belirtilmeyecek)
- Yeni birkaç renk
- Daha dayanıklı çerçeve
- Daha karizmatik çerçeve
- Daha süper çerçeve
- Daha dayanıklı ekran
- Daha parlak ekran
- Daha güzel ekran
- Daha cici ekran
- Daha cool görünüm olduğu vurgulanacak.

Bir iki tane yepyeni küçük özellik olacak. Bunlar tercihen insanlık için küçük Apple için büyük gelişmeler olacak. Ballandıra ballandıra anlatılacak.

Sunum sırasında "beautiful", "amazing", "gorgeous" sözcükleri sakin bir tonda üzerine basıla basıla sürekli vurgulanacak. Özellikle Jonathan Ive defalarca kendine has şekilde her şey için "beautiful" diyecek.

Saygı duruşu ve Apple sağolsun dileklerinden sonra etkinlik bitecek.

Yayını izleyip vakit kaybetmenize gerek kalmadı. Bu iyiliğimi de unutmayın 😀

#Apple #AppleEtkinliği #akış

Dipnot: Tüm bu olumsuzluklara rağmen şahsi görüşüm, pazarlama, tanıtım, lansman gibi konularda Apple'ın rakipsiz olduğu. Diğer büyük firmalar bunu da yapamıyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yekta F. @flashock

  Sadece Apple değil hepsi bunu yapmıyor mu?

  • Burak @burakk

   Evet ama Apple çok fazla abartıyor bunu yapmayı her defasında 😀 o nedenle de göze batıyor. E zaten markanın büyüklüğü ortada. 😀 Güzel yazmış ama arkadaş. Okurken gözümden canlandı, yaşadım yani ahaha

  • Yekta F. @flashock

   @buraktheweekender Apple abartmıyor insanlar Apple’ı abartıyor ve sevmeme durumu var.

   Apple en azından çömez gibi çıkıp S9’un içinden geçtik aha fotolar bu diye cheesy sunum yapmıyor.

  • Burak @burakk

   @electric Apple sunumlarını ve bu yaptığı etkinliklerde söylediklerini abartıyor. zbilyon yıldır böyle. S9 S10 ve diğer mevzular, sataşmalar vs beni ilgilendirmiyor zaten konu o değil.

  • Yekta F. @flashock

   @buraktheweekender neyi abartıyor? Örnek verebilir misin?

  • Burak @burakk

   @electric Bu paylaşımda bahsi geçen konu bu zaten. Senin söylediğin örnek ve diğer pek çok örnek değil buradaki konu. Onlar zaten ayrı bir mevzu ve gerçekten komik oluyor, o konuda haklısın katılmamak elde değil.

  • Burak @burakk

   @electric yahu yazmış yukarıya işte arkadaş.
   Sunum sırasında “beautiful”, “amazing”, “gorgeous” sözcükleri sakin bir tonda üzerine basıla basıla sürekli vurgulanacak. Özellikle Jonathan Ive defalarca kendine has şekilde her şey için “beautiful” diyecek.
   Konu bu. 😀

  • Yekta F. @flashock

   @buraktheweekender Valla Apple en adam akıllı ve izlenesi sunum yapan firma.

   Abartıyor diyorsunuz kullandıpı fotoğraflar en azından kendi telefonundan çekiliyor. İşlemciler konusunda hakeza dünyanın en iyisi.

   Kamera konusunda gelecek gene birinciliğe oturacak belli.

   Olmayan bir şey söylendiği zaman abartı olur adam olanı söyleyince abartı olmuş olmuyor doğruları söylemiş oluyor. Adam izleyen insanlara ekonomik durumdan ve gelişmelerden de bahsedecek tabii ki. Ben anlayamıyorum bu olayı İngilizce bilmeyen adamlara sunum yaptırırlar, giderler DSLR ile fotolar gösterirler telefondan çektik siye kimsenin gıkı çıkmaz olay Apple olunca bunlar dile getiriliyor.

   Bu gözlerim montaj ile çerçevesini ufaltan bile gördü elinizi vicdanınıza koyun Apple sunumda söylediği neyi yerine getiremedi? Abartı bunun neresinde?

   Her firma superlative kelime kullanıyor Apple’ınki batıyor çünkü kabul edilmese de Apple öncü herkesin aklında öncü hala da bu devam ediyor.

   Adam piyasaya çentiği kabul ettirdi yahu başka da sözüm yok 😂

  • Burak @burakk

   @electric aaaaayh fenalık getirdin Yekta 😀 anlamak mı istemiyorsun anlatılanı yoksa laf çakıyoruz falan mı sanıyorsun, uzattıkça uzattın be.

   İzlenesi olmayan bir sunum yapıyor denmiyor, fotoğrafları kendi telefonundan çekilmiyor denmiyor, işlemcileri berbat ya da başarısız denmiyor. (hepsi gayet iyi zaten)

   Tekrar yazayım bak yukarıda yazmış arkadaş vol. 2

   Sunum sırasında “beautiful”, “amazing”, “gorgeous” sözcükleri sakin bir tonda üzerine basıla basıla sürekli vurgulanacak. Özellikle Jonathan Ive defalarca kendine has şekilde her şey için “beautiful” diyecek.
   Şunu söylemiş, şuna güldük bitti yani.
   😀 mahvettin Yekta mahvettin beni tükettin. Yazmıyorum bununla ilgili bir şey.

  • Burak @burakk

   @electric şunu da ekleyeyim bir kaç yorum altta bak.

 • Mr. Can 2.0 @extreme

  Napicakti sizi olabildigince silkelemeye calisiyoruz mu diyecekti ? Ama yazini okuyunca izlemis kadar oldum. Hatta tum sahne gozumun onunde canlandi 🙂

 • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

  Öyle ama yigidi öldür hakkını yeme derler. Apple da sonuçta bazı yenilikler getirdi bu piyasaya. Fiyatıydı yok sunum şekliydi bilmem ne evet rahatsız edici olabilir. Yinede adamlar sektöre ivme veriyor. Bakalım bu akşam bizi şaşırtacak bişey olacakmı aceba.

 • Pickle Rick @picklerick

  Şey yap mesela izleme. 😉 Çünkü ben güzel bi show izleyeceğim. Ve bunun fanlık veya ne düşünüyorsanız onunla alakası yok. Uzak doğuluların yapamadıkları kadar eğlenceli vakit geçirtiyor adamlar. Alınmaca yok, yazdıklarıza yanlış veya hatalı demiyorum. Futbol izleyicisine 22 adam top oynayacak, hakemler, izleyiciler vs vs demek gibi birşey çünkü yazdıklarınız.

  • Emre K @emre-k

   Katılıyorum. Uzakdoğulular pazarlama konusunda kötü ötesi. Yıllardır da bunu düzeltemediler. Galaxy S9 lansmanını canlı izlerken yarısında bırakmıştım mesela. Apple kötünün iyisi olarak diğerlerinden önde. Yiğidi öldürüp hakkını vermek lazım.

 • CimAdam @cimadam

  Her sene devrim niteliğinde ne bekleniyor ki telefonlardan?

  • Mr. Can 2.0 @extreme

   Beklemiyoruz zaten bu kadar sasaya gerek yok. 10 dk iste bu zart zurt de gec. Ne oyle Marsa Roket firlatiyoruz orda koloni kuruyoruz havalari.

  • CimAdam @cimadam

   @extreme Marketing yapıyor adamlar, Apple karşıtlığını anlamıyorum gerçekten. Şovu seviyor belki adamlar 🙂 Öyle bir hava var ki sanki herkes zorla izlemek zorundaymış gibi.

  • Mr. Can 2.0 @extreme

   @cimadam son 3 senedir izlemiyorum zaten. Izlemeyede gerek yok her yerde karsina cikiyor bir anda tum net Apple coplugune donuyor.

  • CimAdam @cimadam

   @extreme intelde 100 mhz hız arttırıyor her sene ama intele kimse bu kadar yüklenmiyor mesela. Dua edin de Apple var yoksa o çinli firmaların yüzüne bile bakmazdı insanlar 🙂

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @cimadam; İşlemciler iş yapıyor ama telefon ne yapıyor? Alternatifi bir tane, telefonda tonlarca var. İşlemci fizik kurallarına takılıyor, telefonun önündeki engel nedir ki? Muhteşem olan nedir Apple'da olup da diğerlerinde olmayan? Hatta bazı şeylerde geriden bile geldi?

  • CimAdam @cimadam

   @lterlemez Bilgisayarda yapılıp telefonda yapılamayacak pek bir şey kalmadı gibi bence, laptop vs desktop olayı gibi. Ben Apple muhteşem demiyorum, gayet iyiler bence insanların düşman olmasını anlamıyorum. Ios kişiselleştirilse emin ol burada laf edenlerin çoğu ne kadar efsaneymiş der. Uygulama kapalı iken hata mesajı alıyorum mesela androidde, ama bunlara takılmıyorum ben. Samsung Note 9 tanıtımını da izledim apple'ı da izlerim. Adamlar bir ürün çıkartıp satmaya çalışıyor beğenmeyen almaz zaten. Basit son derece aslında 🙂

 • SonkaBonka @sonkabonka

  Ne tanıtırlarsa tanıtsınlar oldukça abartıyorlar bu bir gerçek ama bunu bütün firmalar yapıyor. Dünyanın en çok satan üreticisi yapınca da göze batıyor haliyle veya algıda seçicilik...

 • Emre K @emre-k

  Madem bu kadar beğenildi, bir ara 6 ay sonra yapılacak olan Samsung Galaxy S10 lansmanını da satır satır yazacağım buraya. 🙂

  Bu arada firmalar için birbirinizi kırmayın. Ülkenin her yeri olumsuzken şurada geyik yapıp gülümsüyoruz biraz. Gülün geçin. 😉

 • Coupe @coupe

  Samsung'un sahne kullanımı ve şovları çok başarılı. En güzel lansmanı yapıyorlar. İzlerken hiç sıkmıyor. (Note7 lansmanından beri Samsung lansmanlarını, iphone 7 den beri de iphone tanıtımlarını izlerim)