https://ty.gl/jfwhu22qlm

Evinde su arıtma cihazı kullanan var mi ? Böyle bir ürün iş görür mü ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

yeni bir eklenti keşfettim. youtube videolarını otomatik istediğiniz dile çevirip seslendiriyor.

#Eklenti #TavsiyeEklentiler

https://chrome.google.com/webstore/detail/speak-subtitles-for-youtu/fjoiihoancoimepbgfcmopaciegpigpa/related?hl=tr

BeğenFavori PaylaşYorum yap

MAİL ATAN HERKESE KOD İLETTİM.

Umarım faydalı olur. Güzel ve rahat bir hayat diliyorum kendini geliştirmeye açık ve çaba gösteren herkese.

______________________________________

EDİT: BU AKŞAM KOD GÖNDERECEĞİM. Kod isteyen ÖĞRENCİ veya İŞSİZ arkadaşlar mail atsın lütfen. Kodları buradan paylaşamam, mail ile göndermem gerek. Durumu olanlar lütfen mail atmasın, 35 lira zaten.

Hem çok yakın arkadaşım hem de birlikte iş yaptığım dostum React Native kursu oluşturdu Udemy'de. Amacı kurstan para kazanmak değil zaten İngilitere'de yazılım şirketi + benimle de ortak işi var. Amacı sektöre ihtiyaç olan yazılımcılar yetiştirmek.

Kursu alıp DC grubuna katılıp kendini az çok geliştiren arkadaşlara kendi şirketi üzerinden hızlıca iş imkanı oluşturup hem gençlere imkan sunmak hem kendi yazılımcı ihtiyacını bir nebze çözmek amacı.

Kurs içeriğine bakmadım, eğitmenlik kısmını bilmiyorum ama bilgisine ben kefilim. 3 yıldır hem benim şirketimin bütün mobil geliştirmelerini kendisi yapıyor hem de Turkcell ve İngilterede büyük bir çok şirkete kendi şirketi üzerinden React Native alanında yazılım hizmeti veriyor.

Kursu alıp yada almasanız bile kendinizi bu alanda geliştirip DC sunucuna girip ufak tefek kendinizi gösterirseniz freelance, outsource yada full time remote olarak iş alma imkanınız çok yüksek. Hatta kendini geliştiren herkese iş sağlayacak kadar elinde iş imkanı var. Ben de kendi işlerimi o DC üzerinden vermeye çalışacağım.

ÖĞRENCİ yada işsiz olup 35 lira ücret bile şuan beni üzer diyen arkadaşlar varsa hepsine kod göndereceğim. Buradan yazmak istemeyen olursa alicanselcuk gmail'e mail atabilir. Hafta sonu kod yollarım toplu olarak.

Kurs: https://www.udemy.com/course/react-native-2022-savaskalkan/?referralCode=D90DDB9CCA0880679217

Not: Savaşın kendi yayıncı referansıyla kod paylaşıyorum ki Udemy %97 komisyon almasın

React Native 2022 - IOS & Android Mobil Uygulama Geliştir

React Native(2022) ile 0'dan 100'e IOS ve Android native mobil uygulamanı hızla geliştir. Redux, Hooks, React Navigation
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Arkadaşlar birkaç ay önce aldığım laptopu satmak istiyorum. Laptop resimdekinin 16 gb ramli halidir, servisinde +8 gb ram taktırılmıştır. Herhangi bir çizik vs yoktur, çok temizdir. Düşündüğüm fiyat 14.500 TL, Çatalcadan elden teslim yapabilirim. Birkaç aydır aktif olarak kullanmadığım için satıyorum, işime yaramıyor maalesef.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

[DÜZELTME]
Driver tanıma yazılımını indirmiyorum. Sürücüsünü kurmak istediğin donanımın “Donanım kimliğini “ kopyalayıp sitede aratıyorum. Sürücünün ZIP dosyasını klasöre çıkarıp aygıt yöneticisinden manuel olarak yüklüyorum.

Daha önce paylaşılmıştır mutlaka ama tekrar paylaşılmayı hakediyor. Hayat kurataran bir site.

https://driverpack.io/tr/

DriverPack | Ücretsiz sürücü güncelleme yazılımını indirin

Windows XP, 7, 8, 8.1 ve 10 için sürücüleri indirin.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yapay zekayla çalışan filigran silme sitesi
#YararlıSiteler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube'da kullanmak için copyright-free music işi ne zormuş ya.

Var mıdır verebileceğiniz kaynak tavsiyesi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14
 • Serdar @seac

  Katıldığım noktalar var fakat genel olarak çok sığ buldum bakış açısını. Şuanda ortada tam oturmuş bir sistem bile yok ki, neye göre bu yorumlar.

  • arandur @arandur

   Sığ değil aksine araştırmış ve temkinli bir pozisyonda. Pek çok yenilikte olduğu gibi bu sektörde de keriz silkeleme olduğunu göstermeye çalışmış. Çünkü blockchain teknolojileri son derece güvenli ve kullanıcı dostu olarak pazarlanıyor.

  • Agah @agah

   sistemin temeli sıkıntılı, saklamak istediğin şeyleri bir server'a atıp sonra linkini dağınık veri tabanında tutmak için deli paralar ödeniyor. ürünün kendisini tutan server sahiplik ve alım satım bilgilerini tutamaz mı? bu çok daha pratik ve ekonomik olmaz mı? belli ki burada amaç üzüm yemek değil birilerine uzum.jpg dosyasının linkini kırk kat kilit altında satmak.

   tıpkı nasrettin hocanın türbesi gibi bir sistem, link dünyadaki tüm bilgisayarlarda saklanıyor ama ürün bir serverda duruyor ve ürün link değil server kadar güvende ama devasa ücretler linki güvende tutmak için ödeniyor.

  • Serdar @seac

   Sığ bulmamın sebebi bütün örneklerini Ethereum üzerinden vermiş. Hele kırık link mevzusuna girmiyorum bile. Ipfs'ten bir haber sanırım. Benim yorumlarım genelde teknik konular üzerine. Bu işin keriz silkeleme kısmı pek umurumda değil açıkçası.

  • kortex @kortex

   @serdaracikyol hocam madem öyle baştan düzgün sistemi baştan düzgün kursaydılar bu kadar iddialı konuşmaları canımı çok sıkıyor.

  • Serdar @seac

   @kortex Bu konular hakkında kesin bir yorum yapmak için erken işte. Ben bu işe devletler el attıktan sonra çok güzel kullanım alanları doğacağını düşünüyorum.

  • kortex @kortex

   @serdaracikyol İyi niyetle yola çıktıktan sonra zengin balinaların oyuncağına dönüştü bu iş tadı tuzu kalmadı.

  • Agah @agah

   @serdaracikyol ipfs nft'nin bir parçası değil, nft'deki bir eksikliği gidermek için başvurulmuş bir çözüm ama kendisinin de sorunları var. dünyadaki tüm veriler dünyadaki tüm bilgisayarlarda birer kopya olacak şekilde sonsuza kadar yedeklenebilir mi? bu çözümün şu anda işe yarıyor gözüküyor ama en başta ipfs olmadan da işler yürüyor gibiydi sonradan yürümediği görüldü ve yan çözümlere gidildi. ama bu işin bir sonu yok, blockchain neyse ama nft olmayan bir talebi yaratıp sonra ona verimsiz bir çözüm üretmek üzerine kurulu.

   açıkcası nft bana çok gerikafalı bir şey gibi geliyor, tıpkı eskiden bankalarda hesap cüzdanları olurdu, emekliler para çekmeyecekse bile gider yatan maaşlarını o cüzdana işletirdi. artık işler böyle yürümüyor, her şey daha organik. insanların videoları milyon kez kopyalanıp üzerinde yeni kurgular yapılıyor ve video sahipleri bundan şikayetçi değil çünkü eski usul vay bu video benim işte kanıtı hadi gel seni mahkemelerde süründüreyim şeklinde bir dünya yok artık (en azından sosyal medyada)

   neymiş profil resmin nft'li bir görsel olacakmış, instagram ve tiktokta koca bir nehir akıyor, nft bir bardak suyun sahipliğini ispatlama derdinde. kim profil resmi yüklemek için para ödemeyi ister? nft hiçbir soruna çözüm bulmuyor diyemem ama çok küçük bir soruna çok büyük verimsizlikle çözüm bulmaya çalışıyor. aynı sorunu şirketler (mesela Zuckerberg'in metaversi) çok daha verimli bir şekilde çözüm bulabilir ve bunları kullanıcılarına bedava sunabilir.

  • Serdar @seac

   @agah Sonsuza kadar saklama diye bir şey neyde var ki zaten. Yine de normale oranla çok uzun yıllar saklamak mümkün. Son paragrafınıza bir itirazım yok zaten.

 • Fikri @fikri

  Görüşlerine katılırsınız katılmazsınız orası ayrı bir konu.
  Ama Bitcoin, Blockchain, NFT diye dolaşanların %99'undan, işin teknik kısmını biliyorum diye dolaşanların da %70'inden daha kapsamlı bir bakış açısı ortaya koymuş.

 • cgdincer @cgdincer

  Sürekli benzeri üretilebilen bir şeyin değerinin olması mümkün değil. Keriz silkeleme.

 • Agah @agah

  tertemiz ve çok duru bir şekilde anlatmış. merkeziyetsizlik deyip de bir link satın almak ve bu linkteki içeriğin bir serverda tutulması çok saçma ve tutarsız.

Gitme vakti... Kamyonun yarısı tozlu raflar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Python #TeknoYardım

Python için önerdiğiniz udemy, youtube playlisti ya da herhangi bir kaynak var mı? Başlangıç için Türkçe arıyorum ama İngilizce olan kaynaklara da hayır demem.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15