Merhaba arkadaşlar,

Dizüstü bilgisayarıma yaşadığım bir sorunda sizden destek isteyeceğim.
Bilgisayarım SSD diski artık görmüyor. 1TB Intel 660 serisi M2.NVME diskim var. Dünden beri BIOS'da disk görünmüyor. Sorun bir anda kendi başladı. İlk bir iki gün Windows'da mavi ekrana düşüyordum hata kodu: UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION. Makinayı sıfırlayıp yeniden sürücüleri kuracaktım ki disk gitti. Arada bir disk geri geliyor bir iki saat sonra tekrardan kayboluyor.
Sorunun disktemi yoksa bilgisayarda mı olduğunu ne şekilde test edebilirim? Diski başka bir yerde deme veya başka bir M2 disk takma imkanım şimdilik yok.

Bilgisayarda ikinci bir SSD girişi var oraya samsung bir disk taktım ve o şekilde kullanıyorum.
BIOS güncel.

#TeknoYardım #m2ssd

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Merhabalar,
Bir dizüstü bilgisayar alacağım ve fikierlerinize ihtiyacım var. 3 model arasında kaldım.

1 Tulpar T5 V19.1.2 15.6 (https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t5-v19-1-2/)
2 MSI GL65 9SD-033XTR I7-9750H (https://www.itopya.com/msi-nb-gl65-9sd-033xtr-i7-9750h-16gb-ddr4-gtx1660ti-gddr6-6gb-256gb-ssd-15-6-fhd-dos/)
3 MSI GL65 9SE-014XTR (https://www.itopya.com/msi-nb-gl65-9se-014xtr-i7-9750h-16gb-ddr4-rtx2060-gddr6-6gb-512gb-ssd-15-6-fhd-freedos/)

1 ve 2 numara arasındaki fiyat farkı sadece marka olarak görüyorum. Daha önce hiç Monster kullanmadım. Monster için fikirlerinizi alabilir miyim? MSI'ın soğutma sistmeni çok daha iyi biliyorum.

2 ve 3 arasındaki fark Ekran kartı, 2'de 1660TI 3'de ise RTX2060 bulunmakta.
- Amaç oyundan çok sanallaştırma ve uygulama geliştirme (Java, Android) oyun içinse oynayacağım en yüksek donanım isteyen sanırım Star Citizen bunun dışında HL veya AOE benim için yeterli oyunlar 🙂

Deneyimlerinizi ve fikirlerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

#LaptopTavsiyesi #MSI #Monster

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Merhaba Arkadaşlar,
Ufak bir sorunum var, fikrinizi almak istedim. Zamanında aşağıdaki özellikleri barındıran bir bilgisayar toplamıştım. eski ram'lar bozulduğu için corsair vengrance ddr3 4DB Ram alıp bilgisayarı yeniden canlandırmak istedim.

Bilgisayarı yeniden windows 10 ile kurdum, sürücülerini yükledim ve CS:GO kurdum, oyunu ilk açtığımda ekran karardı ve makine reset attı. Şimdi her açılışta hatta biostan ilk windows logosu gelene kadar ekranda bazı yeşil çiziler oluşuyor.

Şimdi ekran kartı sürücüsü kurmada veya windows güncellemesi yaparken arada makine resetleniyor veya ekrana giden sinyal kesiliyor. Sonur sizce sadece ekran kartında olabilir mi?

Zotac Geforce GTX 650
Asus P7P55D-E LX
corsair vengrance ddr3 4DB Ram
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar,
GNS3 ile cisco ccna çalışmaya başladım. benim gibi yeni başlayanlar, gns3 üzerinden değişik senaryolar hazırlayanlar varasa tanışmak isterim. bilgi paylaşımında bulunabiliriz. bu arada elinde günce ios olanlarda bana yardımcı olursa memnun olurum.

#TeknoYardım #cisco

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10 10586 (Sıfır kurulum) kurdum. Windows Edge kullanıyorum fakat bu yeni update ile Edge'de eğer 6-7 tab açıksa ve birini kapatmak istediğimde tab kapanmıyor. kapatmak istediğim tab'ta titreme oluyor ve bir başka taba tıkladığım zaman kapatmak istedğim, kapanıyor. Birde rastgele olarak Edge kapanıyor. Yeniden açtığımda bütün tablar geri geliyor. Benzer problem yaşayan var mı?
#Windows10 #MicrosoftEdge

BeğenFavori PaylaşYorum yap