Lonestar vs Dark Helmet

Lonestar and Dark Helmet's epic ligtsaber battle from Spaceballs.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba
Yeni bir telefona geçme vakti geldi.
İki üç model arasında kaldım
Oneplus 5T - Xiaomi Mi 6 - Samsung Note FE arasında gidip geliyorum.

Benim tercihim biraz Onepulus 5T den yana duruyor.
Siz olsanız ne seçerdiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12
 • KontDRACULA @kontdracula

  Yorum yapan tüm arkadaşlara çok teşekkürler.
  Oneplus 5T alacakmışım gibi duruyor. Şimdi iç işleri bakanını manüple etme çalışmalarına başlama zamanı 😀

 • realthings @realthings

  daha çok takip ederdim. güzel ve seviyeli bir forumdu.

  • KontDRACULA @kontdracula

   Evet çok güzel ve bilgilendirici bir forumdu. Dünyanın önde gelen donanım sitelerinin biriydi THG. Türkiye ayağıda bulunmaz bir bilgi kaynağıydı. Bende forumunda takılıyordum işte. O zaman bu kadar bilgi nerede.

   Dialup modemle THG'a girer yeni inceleme varsa daha okumadan word dökümanlarına kaydeder önemlilerinin çıktısını alırdım. Sonra okurdum.

   OC nedir çoğu kimse bilmezken, ekran kartının voltajını yükseltmek için voltaj modifikasyonunu, başka bir ekran kartının firmware'ini yüklemeyi tartışırdık.

   THG dan öğrendiğim bilgilerle kasanın yan kapağını şekilli kestirtip, satıp para kazanıyordum.
   Ama her güzel şey gibi onun da sonu geldi malesef. Başında, birilerine yardımcı olabilmek ve öğrenmek için günümün %70'ini geçirirdim.

   Zaman geçti, evlenip çoluk çocuğa karışında önem sıralamanız değişiyor. Volkan (Sitenin ilk kurucusu Volkan ERSOY) bıraktlığı zaman anlayamamıştım. Yaşlandık şimdi anlıyoruz. Ekran başında göbek büyütüyoruz ancak. Levent bey'in tozlu raflarını seyredip üstümüzdeki tozları silkeliyoruz 😀 Özlemişim THG'ı çenem düştü.

   (İmzamda yazan şey ise aynen duruyor. Yanlışım varsa (ki vardır) düzeltin 😀 )

 • KontDRACULA @kontdracula

  Bu arada OnePlus 5T aldım. Pişman değilim yine alırım 😀
  ilgilenip mesaj atan arkadaşlara çok teşekkürler.

YouTube dan Telif Hakları işkencesi....
Geçen hafta 10 yaşındaki oğlumun mezuniyet balosu vardı. İlk okuldan mezun olurken balo nasıl bir mantık orası ayrı bir tartışma konusu ona girmeyeceğim.
Bir düğün salonu tutulmuştu doğal olarakda bir video çekimi vardı... (Dedimya gereksizliğini tartışmıyorum. Manasızlığının farkındayım) Salonun verdiği, 1.5 saatlik videoyu youtube'a attım. Atmamla birlikte Lisans sorunlarıyla Mezuniyet balosu videom yayından kaldırıldı. İtirazlar ettim, itirazlarım reddedildi temyize gittim (ne oluyoruz ya.... ne temyizi şimdi anayasa mahkemesine mi gideceğiz yani!!!!) 10 yaşındaki çocukların dans ettiği videyu yayınlayamıyorum.

Bu gözünü para hırsı bürümüş vampirler, netten mp3 indirildiğinde hakkımız yiyorsunuz diye bas bas bağırıyorlar. Gıcığına basıcam download'ı inat değil mi?????

Youtube birde ama altından sopa gösteriyor. Bakın itiraz ettiniz itirazınız kabul edilmedi. Temyize giderseniz size ihtar veririz... daha da devam ederseniz üyeliğinizi silebiliriz filan diye arada göz korkutuyor...

Telif ihlali ihbarlarından BİRİ nin cevabı aşağıda.
------------------------------------------------------------
Hi Cem Arkin ACIKELLi:

Due to a copyright takedown notice that we received, we had to take down your video from YouTube:

Video title: Münevver Karaçalı İlköğretim Okulu 4 B sınıfı Mezuniyet Balosu
Video url: http://www.youtube.com/wa.......................
Takedown issued by: Digital Minds Ltd-srav

This means that your video can no longer be played on YouTube.

You received a copyright strike

You now have 1 copyright strike. If you get multiple copyright strikes, we'll have to disable your account. To prevent that from happening, please don't upload videos containing copyrighted content that you aren't allowed to use.

What to do next

If you believe you're not at fault in one or more of the instances above, you can appeal this takedown by submitting a counter notification. Keep in mind that there may be severe legal consequences for submitting a counter notification with false information.
You can also contact the party that removed your video and ask them to retract their takedown.
--------------------------------------------------------------
Şimdi youTube ekranımda şu ibare var.

----------------------------------------------------------------
Kanalınızdaki videolar için bir telif hakkı nedeniyle yayından kaldırma isteği aldık. Hesabınıza yeniden erişebilmek için Telif Hakkı Okulu'nu tamamlamanız gerekiyor. Devam edin
----------------------------------------------------------------
Allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın... Açgözlü p.... ler.
Çokda fifi tamamlamıyorum. Beni okula gönderecekmi... Cinlerimi tepeme getirdiler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 24
 • reducto @protego

  Yanlış anlamayın da, videoyu internette yayımlamak için o kadar insandan izin aldınız mı? O 1,5 saatlik videoda gözüken insanlar belki internette videolarının dönmesini istemiyor? Haklı olarak biri şikayet etmiştir kaldırılmıştır olabilir. Biraz empati yapın. Biri sizin izniniz dışında videonuzu internete koyabilir. O zaman Youtube'a gider kaldırın bunu dersiniz. Empati..

  • Emre @emre1393

   düşünsene 30 yaşına geliyorsun, internetten 10 yaşındaki sümüklü halinin videosunu gösterip dalga geçiyorlar 😀

  • ad33p @ad33p

   Kamuya açık yerde bir etkinliğin videosunu yayınlamak için izin almasına gerek yoktur. En fazla etkinlik düzenleyen yetkiliden izin almak gerekebilir. Sonuçta özel hayatın gizliliği ihlal edilmiyor.

  • kolcu @kolcu

   @ad33p Konu telif değil, empati. Empati yapmak lazım.

  • KontDRACULA @kontdracula

   Yok, tam tersine insanlar bu videyu yayınlamamı bekliyordu. Ben YouTube'a atarım siz oradan isterseniz bakarsınız demiştim. Telif hakları yüzünden yayından kaldırıldı.
   Önde çocuklar birlikte dansediyor, arkada dans ettikleri müzik çalıyor. Arada birbirlerine balon atıyorlar falan...
   Telife girdikleri bu yani.

  • ad33p @ad33p

   @kolcu Empati yapacak bir durum yok, böyle bir etkinlikte zaten orada patlayan flaş sayısını sayamayız. Etkinlikten görüntü alınıp paylaşılıyor, muhtemelen facebook vs o görüntülerle dolmuştur bile.

  • reducto @protego

   @ad33p Ya arkadaş niye anlamamakta ısrar ediyorsunuz yılsonu balosuna giderken adam "videolarınız internette yayımlanablir" diye sözleşme mi imzalıyor? Adam istemiyordur videosunun görüntüsünün internette olmasını bu kadar basit olay. Adam istediği yerden de kaldırtır. Türkiye'de bu gibi yasal durumların bombok olması Youtube, Facebook, Instagram gibi firmaların izleyecekleri yolların bombok olmasını gerektirmiyor. Google dünyayı kameralı araçlarıyla dolaştı da olay oldu. Sokakta yürüyen adam bile "izinsiz resmim yayımlanıyor" diye mahkemeye verdi. Sokaklar kamuya açık alan değil miydi? Adam internette olmak istemiyor bu kadar basit olay. Saygı duymak zorundasınız.

  • ad33p @ad33p

   @protego Hayatın akışı bunu gerçekleştiremez o yüzden "anlamak istemiyoruz" Orada bir kişi istemiyorsa ya bu etkinliğe katılmaz ya gelip görüntüsünün alınmamasını ister ya da yasal yollara başvurur. Böyle bir etkinlikte gidip de herkesin ıslak imzasının alınacak hali yok. Google'nin insanların suratını buzlamasının sebebi, daha sonra bir sürü saçma işle uğraşmak istememesi yoksa suç olması değil.

  • reducto @protego

   @ad33p "ya da yasal yollara başvurur. " İşte adam da en kolay yasal yola başvurmuş ve kaldırtmış. Mahkemeye verse daha mı iyiydi? Neyse bir gün başınıza gelir, içinde olduğunuz bir videonuz internete düşer, o zaman anlarsınız. Empati ve saygı bu ikisi çok önemli..

  • ad33p @ad33p

   @protego Şimdi yukardaki olay, telif hakkı ihlali muhtemelen. Ama siz Twitter'da, Facebook'ta bir fotoğrafı işaretleyip, burada ben varım kaldırın derseniz ve eğer o sizin özel hayatınızı ihlal eden bir foto değilse o fotoğraf kaldırılmaz. Size odaklanmış, sadece sizi içeren ya da kapalı kapı ardında izinsiz bir foto/video ile bir etkinlik/konser/düğün vesairede çekilmiş fotoğrafı aynı kefeye koymamanız lazım. Yanlışı burada yapıyorsunuz.

  • reducto @protego

   @ad33p Saygı ve empati demiştim. SAYGI ve EMPATİ

  • ad33p @ad33p

   @protego Ne yapmalı yani konserde çekim yapacakken şimdi buradaki bin kişiden biri internette videosu olmasın isteyebilir ben en iyisi bu görüntüleri çekmeyeyim diye mi düşüneceğiz. Nedir empati ve saygı? Toplum içindeyseniz muhtemelen bir şekilde bir görüntünün içine gireceksiniz.
   O zaman herkesten empati ve saygı bekliyorum lütfen, fotoğraf çekeceğim, sokağa çıkmazsanız sevinirim, sizin beklentiniz bunun gibi bir şey.

  • reducto @protego

   @ad33p Tamam sizin dediğiniz gibi olsun boşverin

  • ad33p @ad33p

   @protego Benim dediğim gibi de olmasın ama odaklanılan yer doğru seçilmeli, özel hayatın gizliliği, internette var olmama isteği elbette önemli ama pergeli bu kadar geniş açamayız.
   İyi günler

 • Waterfallll @waterfallll

  Artık abarttılar, her türlü teliften nefret etmeye başladım.

 • Alp @acpcore

  hocam o eğlence yeri telif hakkına tabi müzikleri bedavaya çaktığı için, bu düzensizlik öyle başlıyor olaya. canlı perfomans olsaydı mesela problem olmazdı. yoksa 10 yaşındaki çocugun dansıyla kimsenin ilgilenmediğini düşünüyorum

War for the Planet of the Apes
Yeniden sinemaya çevrilen, modern Maymunlar Cehennemi üçlemesinin sonuncusu War for the Planet of the Apes'in fragmanı yayınlandı.
https://www.youtube.com/watch?v=UEP1Mk6Un98

War for the Planet of the Apes | Official Trailer [HD] | 20th Century FOX

In War for the Planet of the Apes, the third chapter of the critically acclaimed blockbuster franchise, Caesar and his apes are forced into a deadly conflict...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#CepTelefonuFotoğrafçılığı LG G2
Birde biz paylaşalım,
Bahar mı geldi ne?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Malcolm Gladwell Norden Bombalama Vizörü'nün garip hikayesi
https://www.youtube.com/watch?v=zsB91CBB5-A&feature=youtu.be

Çok hoş bir hikaye. Bence sonuna kadar seyredin.

"Bu yaptığımız şeylere olan aşkımızın sorunu. Yaptığımız şeylerin sorunlarımızı çözeceğini sanıyoruz ama sorunlarımız bundan çok daha karmaşık. Sorun sahip olduğunuz bombaların isabet yüzdesi değil, o bombaları nasıl kullandığınız, ve daha önemlisi, bomba kullanmanızın gerçekten gerekli olup olmadığı."

Konuşmanın Tam metni
http://www.ted.com/talks/malcolm_gladwell/transcript?language=tr

Malcolm Gladwell Norden Bombalama Vizörü'nün garip hikayesi

Malcolm Gladwell Norden Bombalama Vizörü'nün garip hikayesi Türkçe Altyazılı
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Qualcomm, Snapdragon 820 ile 14nm Taipan işlemciler üretmeyi planlıyor

http://www.akillirobot.com/2015/01/21/qualcomm-snapdragon-820-14nm-taipan/

Gerçi Gur Yolcu'nun haberinden sonra manidar oldu ama olsun 🙂

Qualcomm, Snapdragon 820 ile 14nm Taipan işlemciler üretmeyi planlıyor - Akıllı Robot

Qualcomm, Snapdragon 820 ile geç katıldığı 20nm partisinden çıkıp, 14nm partisinin öncüleriden olmak istiyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

WD Elements 2tb Diskim Uçtu. Verileri kurtarmaya çalışıyorum.

2 gün önce durup dururken. Harici diskime arişemez oldum.
Halbuki daha öncede başıma geldiğinden çok dikkat ederim. Kullanmadığımda power'ını sökerim. HD Sentinel yazılımı ile sürekli takip ederim.
Önce içinden izlediğim filim takılmaya başladı, sonra tamamen durdu. Power kablosunu söktüm taktım. Tamamen gitti. USB'ye birşey takıldığının/çıkartıldığının sesi geliyor ama sadece o.

Başka sisteme taktım, 1TB lık harici diskin kablo ve power'ına taktım yok yok. Sistemde bir K sürücüsü gözüküyor ama öyle kalıyor. Disk Yönetiminde uzuuuuuun süre öyle takılıp kalıyor. Sıkılıp siz kapatıyorsunuz.

Lanet olsun. 1-1.5TB dosyam var, Filmlerim/Animelerim var, Resim ve vektörel arşivim, yedeklerim hepsi orada 🙁

Eve götürüp diskin kutusunu ince ve sağlam bir kart yardımıyla dikkatlice açtım. Bir tarafı açarken açtığım tarafa bir cetvel koyup öbür tarafı açarak kutuya zarar vermeden açtım. Malum diski garantiden geri vereceğim 🙂 Kutuda hiç vida yok. sadece tırnaklar tutuyor.

Disk mavi pabuçlar yardımıyla kasa içine sıkıştırılmış. Diskte vidalı değil. Hafif sallayarak diski kutudan çıkarttım. Diskin arkasında usb ve power bağlantısı için olan bir kart var. Onun 2 vidasını sökeren disten ayırdım.

Disk WD'in yeşil serilerinden WDC WD20EARX-00PASB0 kodlu diski. Onu alıp PC'min kasasına SATA bağlantısıyla bağladım.

Sistemimde yüklü olan bir kurtarma yazılımı olan Active @ File Recovery programını açtım. Aslında Murat Gamsız beyin de kullandığı R-Studio'u kullanacaktım ama programı attığım flash'ı iş yerinde unutmuşum.

Neyse Active File Recovery abartısız bir 30 dakika öylece sistemi inceledi. Artık umudu kesmiştim. Bir kaç defa programı kapattım tekrar açtım ama sonunda beklemeye karar verdim. Yarım saat sonra disklerimi gösterdi. Sorunlu diske bir Super Scan çektim. Dosyalarım gözüküyordu. Verilerimden çoooook önemli olan 850gblık bir kısmı seçip başka bir harici USB 3.0 WD diske aktar dedim. Çooooook uzun sürüyordu gidip yattım sabah baktım daha %10'da 🙁
Güncelleme: 38 saatte 850gb'ın daha %32 de yim 🙁 Bu 850gb bitince geri kalanı da kurtarmaya çalışacağım.

Walla beklerim. Annemein bir lafı var "Ölümü gösterip sıtmaya razı olmak" diye. Aynen o hesap. Öpe öpe bekliyeceğiz artık. Verileri kurtarayım yeter.....

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir bu eksikti
Adamlar Bluetooth Eldiven yapmış....
http://www.batangemi.com/firsatlar/u-1961.html
Adamı dışarıda bununla konuşurken görsem, benle dalga geçiyor sanırım walla 🙂

Tüm Telefonlarla Uyumlu Bluetooth Eldiven

Bluetooth eldiven ile artık soğuk kış günlerinde gelen aramaları cevaplamak için telefonunuzu cebinizden çıkarmanıza gerek yok. Bu harika buluş Sadece Batangemi.com Stoklarında!
BeğenFavori PaylaşYorum yap