Bunlar olmadan elektronik işinde Profesyonel olamazsınız arkadaşlar. Bu itemler lazım.

Öncelikle esd dediğimiz antistatik elektriği vücuttan alması için kullanılan bileklik, bu en önemlisi. Ha ama bunu da topraklayacaksınız öyle taktım bileğime oh antistatiği alır yaw derseniz almaz hiçbir işe yaramaz. 😀

Lateks eldiven. Bakın bu da çok mühim. Ve renklerine göre Profesyonellik seviyesi değişiyor.

-Elektronikte mutlaka mavi veya yeşil olacak.
-Mutfak ve yemek işinde siyah
-Oto tamircisi vs iseniz de beyaz

Ek olarak benim gibi metal uçları keskin veya kesin olmasa da olur kanırtmak için kullandığımız metal kanırttırgaç bu lazım. İşte atıyorum telefondan pil mi sökeceksiniz ? sokun yandan harşç diye kanırtın yamultun kaba kuvvet şart. Ekran mı çıkmıyor ? sokun kenardan içine cart diye ayırın. Kasa mı ayrılmıyor ? arasına sokun gene aynı şekilde ayırın.

Bunlar olmadan bu işler olmaz arkadaşlar !!!!!!!! ya şaka bir yana böyle bir kitle var. Bunları takınca millete izliyor aaa diyor Profesyonel vs. tabi tabi kenarımın Profesyonelleri. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 25

Xbox'ta tüm konsolun sesini Ps4'te ki gibi gamepad in üzerindeki 3,5mm Jack üzerinden alamıyor muyuz kulaklık takınca? Eğer yoksa çok büyük eksiklik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi pazarlar. Windows 10 Home-Pro lisans etkinleştirmek için OEM key arıyorum güvenilir ve daha önce key aldığınız bir site biliyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Dünyada en çok gidip görmek istediğim üç yer 🙂
Lunenburg ( kanada ), Faroe adaları ( danimarka) ve Lofoten ( norçeç )

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar Flux ne içindir, Lehim Pastası ne içndir? #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Batman: The Enemy Within - The Telltale Series Al - Microsoft Store tr-TR

In this latest chapter from the award-winning studio behind Batman - The Telltale Series, both Bruce Wayne and Batman will be forced into precarious new roles. The Riddler has returned to terrorize...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayardan çıkan sesi cep telefonunda dinleyebilirmiyim wifi üzerinden ? Bir kaç yazılım var androidde fakat gecikme sürekli çok yüksek saçma sapan kötü kodlanmış programlar burada bazı arkadaşlar web üzerinden yayın yapıyordu onlardaki gecikme süresi ne kadardı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

https://youtu.be/Z36c3fDqvJY

Bir film bu kadar mı güzel olur? Müzikler efsane. Oyunculuklar, diyaloglar muazzam. Her seferinde aynı eğlence garanti.

Can sıkıntısından az önce tekrar seyrettim, yine gülmekten gözlerimden yaş geldi.

Şekerpare | FULL HD

Şekerpare Şekerpare, Atıf Yılmaz'ın yönettiği 1983 yapımı Türk filmi. Senaryosunu Yavuz Turgul'un yazdığı filmin baş rollerinde İlyas Salman, Şener Şen ve Ya...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@hkellecioglu Bilim notlarında kullanılan intro ve outro müziğinin adını öğrenme şansımız var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi Mi Band 4 için Özel Tema Yükleme Rehberi

Merhabalar,

Bildiğiniz gibi Xiaomi bu modelde Mi Band ürününe renkli ekran ekledi fakat kendi MiFit uygulamasının içerisindeki temalar çok kısıtlı ve haliyle herkese hitap etmeyebilir. Bir grup meraklı insan da bunu özelleştirmenin yolunu bulmuşlar ve yüzlerce farklı saat temasının yüklenebilmesine olanak sağlamışlar. Vakit kaybetmeden yöntemi anlatayım.

NOT: Bende Mi Band 4 olmadığı için bu yöntemi bizzat deneyemedim fakat birçok kişinin kullandığı bir yöntem olduğu için sorun olacağını sanmıyorum.

Uygulama yardımıyla yüklemek

Eğer "ben manuel olarak uğraşmakla istemiyorum, tek tıklamayla kurmak istiyorum" diyorsanız, Google Play'den şu uygulamayı kurup, kolayca kullanabilirsiniz:

MiBand4 - WatchFace for Xiaomi Mi Band 4

iOS üzerinden özel firmware, font ve tema yüklemek için: AmazTools (Vaktim olursa bunun için de bir rehber hazırlayacağım)

Manuel olarak yükleme

Eğer "yok ben uygulama ile yapmayı sevmiyorum, kendim elle yaparım" diyorsanız ya da yukarıdaki uygulama marketten kaldırılırsa, aşağıdaki adımları sırayla uygulayabilirsiniz:

Eğer henüz yapmadıysanız öncelikle:

 1. MiFit uygulamasını kurun, Mi Band 4 ile bağlantısını yapın ve varsa son güncellemeleri alın.
 2. MiFit uygulamasını açın ve herhangi bir temayı uygulayın.

Temayı yüklemek için:

 1. Bu adresdeki sayfadan kendi zevkinize uygun temayı bulun ve bilgisayarınıza indirin. (Tema dosyaları genelde .BIN uzantılı olurlar, eğer bir ZIP arşivi indirdiyseniz önce onu dışarı çıkartın)
 2. Daha sonra telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve şu dosya yoluna gidin: Android/data/com.xiaomi.hm.health/files/watch_skin_local/
 3. Burada şu anda Mi Band 4 cihazınızda uygulanmış olan temanın .BIN uzantılı dosyasını göreceksiniz. Öncelikle her ihtimale karşı bu dosyayı bilgisayarımızda bir yere yedekleleyin daha sonra telefondaki dosyayı silin.
 4. İndirdiğiniz dosyanın ismini, 3.adımda yedeklediğiniz dosyanın ismiyle değiştirin.
 5. İndirdiğiniz ve ismini değiştirdiğiniz dosyayı 2.adımdaki dosya yoluna kopyalayın.
 6. MiFit uygulamasını açın ve aynı temayı tekrar uygulayın.

Bu adımlardan sonra Mi Band 4 cihazınızda indirdiğiniz temayı görmeniz gerekiyor.

Animasyonlu tema yüklemek

Yandaki gibi bir animasyonlu tema yüklemek için biraz daha uğraşmak gerekiyor (Bazı animasyonlu temalarda bu işlemler zaten yapılmış oluyor buna dikkat edelim):

 1. Bu adresdeki online HEX Editor uygulamasıyla, indirdiğimiz BIN uzantılı dosyayı açın. (İsterseniz kendi kullanmak istediğiniz HEX Editor ile de yapabilirsiniz)
 2. Açtığınız BIN dosyasının 2.satırının ilk kısmındaki FF FF FF FF FF FF FF FF ifadesini seçin ve satırın başındaki FF ifadesine tıklayın.
 3. Bu ifadeyi kopyalayın: 24 00 d0 03 00 00 3d 78
 4. HEX Editor'e geçip, CTRL + V tuşlarına basın ve gelen pencereden "Overwrite the bytes at the cursor position" kutucuğunu seçip, altındaki listeden de "Hexadecimal Values" ifadesini seçin ve Apply düğmesine basın.
 5. İlgili satırın değiştiğini gördüğünüzde, düzenlenmiş BIN dosyanızı "Export" düğmesine tıklayarak indirip yukarıdaki "Manuel olarak yükleme" başlığındaki adımları uygulayabilirsiniz.

Yazının başındaki görseldeki temalar sırasıyla:

 1. GB_M.Casper
 2. Mario Odyssey Animated
 3. Tetris Brick Game
 4. Fallout PipBoy
 5. Activity
 6. Commodore 64
 7. The Witcher

Bir başka yazıda görüşmek üzere,
Kendinize iyi bakın...

Etiketler: #xiaomi #miband4 #custom #firmware #tema

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 27