Yabancı dil öğrenmek için Chrome eklentisi. Metini okurken bilmediğiniz kelimeleri seçiyorsunuz Türkçeye çeviriyor. Eğer ezberlemek istiyorsanız kaydet tuşuna basıyorsunuz.
Daha sonra kaydettiğiniz kelimeleri karışık bir şekilde size soruyor. Verileri dışarı aktarma olayı var ama keşke senkronizasyon olsaydı.

https://chrome.google.com/webstore/detail/rememberry-translate-and/dipiagiiohfljcicegpgffpbnjmgjcnf/related?hl=en

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • kumbaraci @kumbaraci

    Çeviri işini görünce aklıma QTranslate geldi keşke devam etse, sistem bazında iş yapıyordu. Onda da geçmişten bakabiliyordun önceki çevirdiklerine ama öyle sorma işi yoktu. Onun yaptıklarını yapabilen Crow Translate'e de baktım, bir ara arka planda 1.5GB kaynak kullandığını yakalayınca kaldırdım anında.

Atomic Heart Gamepass'e süreli mi geldi, yoksa süre yok mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

En iyi hapishanede geçen Türk filmleri hangileridir?
Tatar ramazan ve pardonu izledim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

#GününYeniFilmi #3HitlikFilmdir #blutv

Damat Koğuşu (2017) ‧ Dram/Suç ‧ 1 saat 44 dakika Başrolümüz nişanlısına şaapmak suçundan damat koğuşuna atılmıştır. Mahkeme gününe kadar kaldığı koğuşta neler olup bitiyor izlediğimiz bir yapım. Kurgusu, çekimler vs.. yerli yerinde bir yapım. Boş bir vakitte izlenecek filmlerden.

Filme 10 üzerinden 7 puan veriyorum.

TKDB: https://drive.google.com/drive/folders/17xXafF4q98dwo1jiCtjdmgTdcT2umhiV?usp=sharing

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hapishanede geçip de kötü olan tek bir film görmedim.
Bu da onlardan biri 10 üzerinden 7.6 veriyorum. Başka hapishanede geçen film önerir misiniz?
https://www.imdb.com/title/tt4633690/

Shot Caller (2017) - IMDb

Shot Caller: Directed by Ric Roman Waugh. With Nikolaj Coster-Waldau, Omari Hardwick, Lake Bell, Jon Bernthal. A newly released prisoner is forced by the leaders of his gang to orchestrate a major...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vakit geçirmelik güzel bir belgesel. Tamamen gerçek görüntülerden oluşmakta. Batı Almanya'da gerçekleşen bir banka soygunu, ardından gelişen rehine olayı ve medya.

Gladbeck: The Hostage Crisis (2022) - IMDb

Gladbeck: The Hostage Crisis: Directed by Volker Heise. With Dieter Degowski, Hans-Jürgen Rösner. In August 1988, two armed bank robbers keep German and Dutch police at bay for 54 hours during a...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İtham Ediyorum (1972-Türk Filmi)

#TürkFilmi #yesilçam Bu filme ilk defa denk geldim. Türkiyede hele hele 50 yıl önce böyle bir senaryo yazılması büyük başarı. Yeşilçamın bir zamanlar ne kadar güçlü olduğunu ve bu film işlerine ne kadar kafa yorulduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Filmde kısaca savcı Kartal Tibet bir kadının(Melda Sözen) işlediği bir cinayetten ötürü idamını istiyor. Kadın ilk davalarda iddiaları kabul etmesede sonraki davalarda yeni deliller ve yeni tanık ifadelerinden sonra ölen kişiyi tanıdığını itiraf ediyor ancak cinayeti yine kabul etmiyor. Filmin sonlarına doğru ölen adamla nasıl tanıştığını, ölen adamın ona hangi tehditlerle nelere zorladığını tek tek anlatıyor.

 

Bu itiraflardan sonra her davada kadının idamını isteyen savcı Kartal Tibet büyük bir sinir krizi geçirip bayılıyor, davadan ayrılmak istiyor ve olaya bakış açısı bir anda değişiyor. Bu ani değişimin sebebini ve asıl katilin kim olduğunu merak ediyorsanız hele hele yeşilçam filmlerini seviyorsanız bu filmi hemen izleyin. Önerdiğim nadir Türk filmlerinden. Dram, suç, insan psikolojisi, katil kim temalarında dönemine göre çok iyi işler başaran bir film. Keşke günümüzdede osurdum herkes gülsün, filmin sonunda mutlaka düğün var, böö dedim 2de ayet okudum korksanıza seviyesindeki filmler yerine İtham Ediyorum ağırlığında başarılı işler görebilsek.

 

Türkiyede eşine eser miktarda rastlanan güzel bir senaryo. Oyunculukların ve senaryonun bazı yerlerde altı doldurulamamış ama zamanına göre iyi düşünülüp kafa yorulmuş, zamanının benzer kafa filmlerinden ayrılan başarılı bir film. Senaryoyu sevsemde finalini beğenmedim. Film boyunca büyük işler başaran ve izleyiciyi merakla kendine bağlayan senaryo final kısmında abi bu yeşilçam filmi çokta şeyetmeyelim, hayat bayram olsa la la la kafasından çıkamamış. Bu sebeplede final kısmı filmin en büyük mantık hatasını barındırıyor veya senarist burası Türkiye yeğenim, burda adalet herkese farklı işler alt mesajını vermiş olabilir.

Erler film yapımı olan filmde Kartal Tibet, Hale Soygazi, Melda Sözen ve eser miktarda Hulusi Kentmenle bir miktar Yıldız Kayhanoğlu gibi oyuncular var.

https://www.youtube.com/watch?v=cL4q7kTkbJc

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21