Önemli numaraları paylaşalım.
199-Şehirler arası seyahat izni için.
144-sosyal yardım talebi (1000 TL müracaatı).
168- gıda yardımı için.
184- covid şüphelileri için.
170- işsizlik maaşı müracaatı için.
188- cenaze hizmetleri talebi için.
153- eve sağlık personeli çağırmak için.
155-1- ilaç talep etmek için kullanılabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tavsiye edebileceginiz torrent arama motoru var mıdır acaba beyler ?
Piratebay iş görmüyor ya.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şuan en mantıklı olan operatör tarifesi #Turkcell Rahat. Faturalı ama kontörlü mantığında. Tarifeyi isteyince alıyorsunuz ve faturanıza yansıyor. Ay boyu paket almazsanız sadece vergi çıkıyor oda düşük tutar olduğundan öbür aya devrediyor.

Tüm Rahat paketlerinde 1 sene boyunca +3 GB hediye. Paket tutarı farkındaysanız küsuratlı. Fiyatlar vergi hariç öyle. Vergili fiyat için rakamı yuvarlayın. Mesala en ucuz olan pakette 6 GB ve 500 dakika toplam 30 liraya mal oluyor size. Turkcell'in çekim gücünü ve sürekli hediye vermesini düşünürsek kaçmaz bence.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Masaüstü ücretsiz hızlı bir vpn programı var mıdır. Dikkat edin browser üzerinden olmayacak. Openvpn gui kullanıyorum çok hızlı değil. Bir ara avast antivirüs vpn kullandım, çok hızlıydı ama deneme sürümü açtırmıyor format atmadan. Önerileriniz nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Kaliteli bir Türk yapımı film öneriniz var mı? Tür farketmez dandik olmasın yeter 🙂 #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 53

Taahhüt Süresi Dolmadan İnternet Aboneliğini İptal Ettirmek

İnternet aboneliğiniz var ve iptal ettirmek istiyorsunuz. Ancak 2 yıllık taahhüt süresi dolmadı. İptal ettirmek istediniz servis sağlayıcı firma size ceza borcu çıkarttı.

Öncelikle kanunen müşteri yani siz haklısınız :

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/11/20131128-1.htm

Madde 52'nin 4. kısmına bakabilirsiniz.

(4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.

Peki bana kesilen borcu nasıl sildirebilirim ? :

Abonelik 1 yılı dolduysa ceza ödemeden iptal edebilirsiniz. İptal için ceza kesen servis sağlayıcıları tüketici hakem heyetine vererek borcu sildirebilirsiniz. Ancak ilk kez internet bağlatıyorsanız servis sağlayıcı hat açma, kurulum vs gibi masraflar ekliyor sözleşmeye onları ödemek zorundasınız.

Ayrıca 1 yıldan önce iptal ettirmek isterseniz tüketici hakem heyetinin yapabileceği bir şey yok. O parayı ödemek zorundasınız. Hakem heyeti 1 yıldan fazlasına bakıyor. Tabi firma size 1 yıldan fazla ceza çıkarırsa hakem heyetine başvurabilirsiniz.
Gelen son faturayı ödeyin çünkü icraya verebilirler. Tüketici hakem heyeti kararı sonrası paranızı kuruşuna kadar iade alabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 185
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 19

Dinlenmesi gereken bir sesli kitap. Dinleyin ve ohannes burger diyin. 🙂 🙂

Kulleteyn (Sesli kitap) - 1. bölüm / Turan Dursun

"Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim? Halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım?" Bu seride kullanılan müzik: Meczup (Cihan Gülbudak) -...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

#DiziTavsiyesi #azBilinenDiziler
https://www.imdb.com/title/tt0478942/ ( orjinal versiyon)
2006 İngiltere’sinde polis dedektifi olan Sam Tyler, yolun ortasında arabasından çıktığı esnada yaya halindeyken bir araba ona çok şiddetli bir şekilde çarpar. Gözlerini açtığında ise 1973 yılında kendisini Manchester polis teşkilatına atama kağıtlarının da içinde bulunduğu eski bir model arabanın yanında bulur. Buraya nasıl geldiğine dair aklında olan sorularla beraber, atamasının yapıldığı polis merkezine gelir. Bu binanın 2006 yılında kullandıkları polis merkeziyle aynı olduğunu farkeder. Yeni atanan Sam’i, içerideki ekip arkadaşları karşılar. İçinde bulunduğu duruma anlam veremeyen Sam’in garip hareketleri, ortamda alay konusu olur.
Buraya neden geldiğine dair aklında olan sorularla başa çıkmaya çalışan Sam, bir yandan da bulunduğu zamana ayak uydurmaya çalışır. Tabii, burada bir takım zorluklar yaşar. 1973 yılında polislerin suç dosyaları ve suçlulara karşı hukuk dışı, bilimsel analizden yoksun tutum ve davranışları karşısında, Sam suçluları yakalamak için kendi yöntemlerini uygulama konusunda ekip arkadaşlarını ikna etme yönünde çaba sarfeder.

Life on Mars (TV Series 2006–2007) - IMDb

Created by Matthew Graham, Tony Jordan, Ashley Pharoah. With John Simm, Philip Glenister, Liz White, Dean Andrews. After being involved in a car accident in 2006, DCI Sam Tyler wakes up to find...
BeğenFavori PaylaşYorum yap