Altın fiyatları daha da yükselebilir !!!

Goldman Sachs'ın yayınladığı 28 Temmuz tarihli bir notta, "ABD hükümeti tarafından rekor düzeyde borç birikimi ile birlikte, ABD dolarının rezerv para birimi olarak uzun ömürlü olmasıyla ilgili ciddi kaygılar ortaya çıkmaya başladı" paylaşımı yapıldı.
Bundan dolayı:
Goldman önümüzdeki yıl altın fiyatı için tahminini yüzde 15 artışla 2,000 dolardan 2,300 dolara çıkardı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vay be Alman otomobil Jant üreticisi BBS iflas etmiş. Böyle iyi bir markanın bu duruma düşmesine şaşırdım açıkçası.

BBS Wheels Reportedly Files For Bankruptcy In Germany

Multiple reports say that German-based wheel manufacturer BBS has filed for bankruptcy protection in Germany.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

2. EL arabayı sıfırından daha pahalıya satmak ancak bizim ülkemizde olur.
Bunlar işte hep beleşe ilan verebilmekten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Charlize Theron'un Netflix filmi Old Guard'ı şimdi bitirdim. Film standart ama Charlize Theron için bile izlenir 🙂 Aynı zamanda merakımdan filmin hem x264 hem de x265 versiyonlarını indirdim. Fakat ne yalan söyleyeyim çözünürlük açısından bir fark göremesem de filmin renkleri bariz değişiyor. x264'te daha doğal sıcak renkler varken x265'te daha soğuk maviye çalan renkler hakim ve nedendir bilmiyorum daha az yer kaplasa da x265'i tercih edemiyorum.
Bu durumu benim gibi karşılaştıran var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • ARMv7 @armv7

    Aynı kaynaktan mı sıkıştırılmış 265 ve 264?

  • Ali Pektaş @alipektas

    x265'in olayı düşük bitrate, dez avantajı donanım kullanımı nispeten fazla. Depolama ya da internet hızı ile ilgili bir engelim olmadığı sürece x264 tercih ediyorum. Zaten x265 donanımsal encoding/decoding desteği yok bilgisayarımda, 4K x265 film izleyeceksem ablamın Hometech dizüstü bilgisayarını alıyorum. O sebeple x265 kullanma sıklığım daha da düşüyor. Bu arada o renk solması kaynak x264 ise oluyor benim gözlemlediğim. Direkt kaynağın x265 olduğu (atıyorum 4K bir bluray ya da x265 kayıt eden bir kamera) durumda gözlemlemedim ama x264 dağıtımı olan bir dizinin ne zaman x265 re-encoded hâlini görsem renkler falan bir garip geliyor bana da.

  • FreeRun @freerun

    x265 deki bu renk farklılığı hdr ile ilgili sanırım, monitör yada tv hdr destekliyse renkler izlenebilir hale geliyor değilse garip oluyor

En iyi üçlemelerden birinin bestecisi Ennio Marricone şerefine gelsin.

Dollars Trilogy Ultimate Cut

Support me on Patreon: https://www.patreon.com/matogolf All my cuts are available on SoundCloud: https://soundcloud.com/matogolf The best of Dollars Trilogy ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bakan Koca "Son iki hafta içinde Ankara, Gaziantep, Bursa, Konya ve Diyarbakır'da günlük vaka sayılarında dikkat çekici düzeyde artış olduğunu açıkladı.

Sevgili ANKARA'lılar aman dikkat!!!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar 1600 TL'ye kadar 40 inç ve yukarısı 1080p tv önerisi alabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap