Adam resmen hayallerimdeki telefonu tasvir etmiş. Ah Sony ah, vardı sende o potansiyel..!

The Dream Smartphone! (2019)

The impossible dream of the perfect smartphone in 2019! Special thanks to ConceptsCreator: http://youtube.com/Conceptcreator The Dream Smartphone 2014: https...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Çok geç kaldı ama benzerini yaptılar sonunda xperia 1 😀 Ama çoooooooooook geç. Ufaldılar ufaldılar minnacık kaldılar öyle akılları başlarına geldi.

  • Orcun @orcun

   @umtk Bundan sonra sony artık sadece japonyada satacak derlerse hiç şaşırmam. 🙁

  • Atilla @atilla

   Xperia 1 bu telefonun yanından geçemez. 21:9 oranı nedir ya hu. Önce onu düzeltsinler.

  • Orcun @orcun

   @atilla O olay dahada karıştı artık, çünkü 16:9 formatını bozmadan büyütünce telefon çok büyük oluyor. 18:9 gene nispeten daha iyi ama mesela mi max 3'e bakın boyutuna, 6.9 inçlik bir telefon, keza xperia 1'e bakın 6.5 inç ekranı var. Ama bakın yani arada ne kadar büyük fark var niye ? mi max 3'ü tek elde kullanmak çok zorken xperia 1 gene tutması daha kolay bir cihaz. Atıyorum S10 ailesi çentikli delikli telefonlarada bakın hepsinin oranı orantısı garip, allahtan sony ekrana çentik mentik koymamış kenarları ovalleştirmemiş vs.

  • Atilla @atilla

   @orcun Haklı olabilirsin. Fakat elimle tek parmaklı kullanıma ve cebimde nasıl durup, eğilip bükülmeyeceğine bakarım. Bu telefonda bana hiç o izlenimi vermiyor. Üstelik çift ön kamerayı falan geçtim ne stereo hoparlör var ne de kulaklık jak'ı. Olsa zaten şu anda kullandığım X Compact'tan direk buna geçiş yapardım.

  • Orcun @orcun

   @atilla Tabi ki o konuda bende katılıyorum ama günümüzde öyle telefon olayını malesef bıraktılar gibi birşey. Bir s10e var mesela güzel cihaz ama gene de büyük kalıyor. Düz iphone 7-8 den az biraz büyük mesela ama gene de büyük tek parmak için zor. Sony'i anlamak güç, stereo hoparlörü bana bakan hoparlörü neden bırakıyorsun ? 3.5 mm jack'ı neden terk ediyorsun ? sony işi ses değil mi zaten ? kulaklık üretiyor envai çeşit kulaklıkları var ama telefonda 3.5 mm jack yok. Ben xz1'den sonra sony'i bıraktım, sattım telefonu kurtuldum.

  • Atilla @atilla

   @orcun Keşke bende bırakabilsem ama hem fiyatlar hemde muadillerindeki bazı eksikler vazgeçmeme sebep oluyor. Bozulana kadar bu telefon kalıcı 🙂
   Edit: Zenfone 6 uygun fiyatlı gelirse ilgimi baya çekti yalnız.
   Edit2: Ya da yurtdışına gidersem Bi Pixel 3 kapıp getireceğim. Ama işte servis tarafı düşündürüyor onda da.

  • Orcun @orcun

   @atilla Güzel cihaz hala yeterli yani üzmez. Zenfone 6'a gelirsek fena cihaz değil ama uygun fiyata geleceğini sanmıyorum. 500 dolar mı ? 500 euro mu ? öyle birşey.

 • olasandra @olasandra

  aynı dramayı yaşıyoruz. bende %100 istediğim gibi bir telefon bulamıyorum.

Bu manyak Trump Amerika'da seçimler yaklaştıkça deli deli işler yapmaya başladı. Yahu İran'ı körfezdeki basit bir ülke belledi galiba. Kimse demiyor herhalde, adamlara bir roket atsak Hürmüz Boğazını bize dar ederler dünya petrollerinin %20'si bu bölgeden geçerek geliyor, değil bizim dünyanın ekonomisi sarsılır diye.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Boeing, Paris Air Show’da açıkladığı Boeing Piyasa Görünümü’nde (BMO) havacılık, uzay ve savunma sektörlerinin 2028 yılına kadar, 8.7 trilyon dolarlık bir pazar hacmine sahip olacağını öngördüğünü açıkladı.

Boeing ayrıca ticari hava yolculuğu, savunma, uzay ve hizmet pazarında talep artışı beklendiğini ve 20 yıllık ticari görünümde, 44 bin 40 yeni uçak ve satış sonrası hizmetlere olan taleple güç bulan 16 trilyon dolar değerinde bir pazar öngörüldüğünü duyurdu.

Bu haber'e dayanarak ve savunma sanayii'nde çalışan bir fert olarak TAI gibi şirketler ve bunların alt yüklenici şirketleri vasıtası ile önünün oldukça açık gördüğüm için üniversite seçiminde Teknoseyir'li arkadaşlarımıza bu alana yönelmelerini tavsiye ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ulan Vettel ulan Vettel. Yine konuşturdun acemiliğini.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uyanık olan var mı bilmiyorum ama E3 videoları düşmeye başladı. Bilginize.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yarın Şahlanan At polde oh be 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap