Darkness in prisoning me…
Yehheeaaah 🙂

Marvel's The Punisher | Official Trailer [HD] | Netflix

After exacting revenge on those responsible for the death of his wife and children, Frank Castle uncovers a conspiracy that runs far deeper than New York’s c...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

HTC’nin Google tarafından satın alındığını duyurmaya hazırlandığına dair söylentiler nedeniyle Tayvan’da htc hisseleri askıya alındı.

HTC suspends shares in wake of Alphabet takeover rumours

Taiwanese smartphone and VR headset maker could become in-house manufacturer for Google-branded products
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ya hu tamam yeni bir seriye başlıyorsunuz. Ama oyundaki sahneleri neredeyse birebir koymak nedir? Alicia Vikander’ı Ex-machina’da gördüğümde hayran olmuştum, ama Lara Croft çok zorlama olmuş. Macera tamam da, bizim bu oyuna aşık olmamızın asıl nedeni olan seksapalite eksik hatunda.

Tomb Raider Trailer #1 (2018) | Movieclips Trailers

Tomb Raider Trailer #1 (2018): Check out the new trailer starring Alicia Vikander, Hannah John-Kamen, and Walton Goggins! Be the first to watch, comment, and...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14
 • Orcun @orcun

  Angelina Jolie gibi lara croft olmamış. Basit fan yapımı bir film her halde. Hanım kızımız baya erkek fatma ama çekicilik malesef yok.

 • Özkan Tokgöz @12ozkan123

  Çok güzel olmuş bence niye seksi olmasını bekliyorsunuz ben anlamadım.

 • ladybalraj @ladybalraj

  Çünkü mükemmel kadın tasviri yalnızca ‘seksapalite’si yüksek bir kadın olabilir? Ve kadın yalnızca ‘çekici’ olmak zorunda? Aksi taktirde zorunuza gidiyor sanırım. ‘ Erkek fatma’ diye hitap ettiğiniz karakter aslında kadının ne kadar güçlü olabileceğini gösteriyor oyunda ve filmde. Ne bu filmin ne de oyunun amacının erkeklerin (yada bazı kadınların) gözlerini seksapalite açısından doyurmak olduğunu düşünmüyorum. Bir macera oyunun film fragmanına son derece tuhaf ve yersiz bir yaklaşım olmuş.

  • Manik Depresif @manikdepresif

   Kadın bedeninin seksist bir yaklaşımla kullanılmasına karşıyım ama ne yazık ki oyunda kadın bedeni böyle kullanılmış, filmde böyle kullanılması şart mıdır? Elbette değildir, ama yinede oyunu bilen seyircide böyle bir beklenti oluşması garipsenemez

  • ladybalraj @ladybalraj

   @manikdepresif 2013 yapımı tomb raider oyununda kadın bedeninin bu yönde kullanıldığını düşünmüyorum. Yada inanılmaz derin bir seksapellik vardı ve ben hiçbir zaman fark etmedim. Bu hayal kırıklığı insanlar filmden yeni bir Angelina Jolie beklediği için sanırım. Fakat Lara’nın ilk oyunlarda olduğu gibi olmadığını şikayet etmek için bi 4 sene kadar geç kalınmış😂 Film fragmanı, uyarlanan oyundan ne aşağı ne yukarı bence, şimdilik.

  • Atilla @atilla

   @ladybalraj Mükemmel kadın tasviri sadece fiziksel bir söylem değil. Zorumuza da gitmiyor. Lara Croft Erkekler için Güçlü, Zeki, Korkusuz ve aynı zamanda bunları yaparken çekiciliğinden ödün vermeyen “Kadınsılığını” kaybetmeden “erkek fatma” olabilen bir karakter olduğu için bu kadar çok insanın hayallerini süslemiş bu kadar popüler olmuştur. Tarihteki bilinen ikonlaştırılmış tüm kadınlar dikkat ederseniz bu meziyetleri barındırırlar.
   Edit: Agatha Christie’nin de dediği gibi “Erkeklerin yönetilmekle alakalı bir dertleri yoktur. Hatta hoşlarına gider. Ama burada asıl marifet ve zeka; bunu onlara egolarını zedelemeyip, fark ettirmeden yapabilmektedir”

 • ipekcan @ipekcan

  Tombikto değil. Olmamış.

  (Kodlama hatasından dolayı ilk oyunda Lara’nın ikizler tombiktoydu. Bütün seride de bu durum devam etti. https://www.gamespot.com/articles/lara-crofts-breasts-an-awful-mistake/1100-2463387/ )

Yeni makine çok güzel olmuş. Nazar değmesin ama “Keşke benim olsa” 🙂

Sony | Cyber-shot | RX10 IV - 4K movie with Fast Hybrid AF

Fast Hybrid AF works in movie shooting, delivering high AF accuracy and tracking performance. Full pixel readout with no pixel binning makes it possible to c...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

IT re-make olmasına rağmen notu, geliri ve eylül ayı rekorlarıyla kendinden söz ettirirken. Daha geçen ay Dark Tower’ın hezimete uğraması; ayrıca Idris Elba’nın da filmin geleceğine dair olumsuz konuşması canımı sıktı ya hu. Bahsettiğimiz Dark Tower #*@!!!……

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • comicsman @comicsman

  Kitabı yeni okuyorum 1100 sayfa 300 küsürdeyim. Fragmandan anladığım kadarıyla bazı şeylerin üstünde durulmamış gibi. Zaten o kadar uzun bir kitabı çok iyi bir şekilde aktaramazlar. Kitap mükemmel umarım filmde en azından iyi olur merak ediyorum.

Amerika’da asgari ücret saati 7,25$ Aylık baz da brüt 1160$ net 1000$ alıyor insanlar. 999$ kime göre, neye göre makul?
O insanların gelir düzeyleri yüksek olanlar hariç, iddia ediyorum oranlarsak gelirine göre bizde iPhone 10 alan daha fazla insan olacaktır. Niye? Çünkü onun için bile kredi var. Gösteriş budalalığımız konusunda bence önce bilinçlenmemiz gerekiyor. Vergiler falan sonraki mesele.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 25
 • CMLDS @cmlds

  Yanlış hesaplıyorsun 🙂

  Saati 7,25 dolar ise ve 8 saat çalışıyorsa bu kişi günde 58 dolar kazanıyor 🙂
  Cumartesi ve pazarları bu kişi çalışmıyorsa 😛 ayda 22 gün çalışacak demektir 😛
  Yani 58×22 = 1276 dölar ediyor 🙂

 • protego @protego

  Ufak bir düzeltme: ABD’de asgari ücret eyalete hatta eyaletin bölgelerine göre değişir. 7.25 dolar 2014 öncesinde belirlenen min fiyattır. (federal asgari ücret) Küçük bir kasabada 8 dolar olabilir ancak genel olarak şu an 10-11 dolar arası değişiyor. Washington’a saatlik 11 dolar mesela. New York’ta 2018’de 15 dolar olacak, 2016’da belirlendi bu. Devlet geneli kamu çalışanları ise saatlik 10 dolar alıyor şu an

  • Muhammed Can @de-tl3

   aynen dediğiniz gibi. zaten iPhone fiyatları bile eyaletten eyalete farklılık gösteriyor. taxlar değişiyor vb. artı düşük saat ücretinin alındığı bölgelerde genel olarak ürünlerin fiyatlarından da kırpılıyor. amaç alım gücü dengesini sağlamak.

  • Atilla @atilla

   En yüksek ücret olarak kabul edilen new york washington ve kaliforniya’da asgari ücret 11$’dır. Ki oralarda yaşam koşullarını hesaba katarsak banliyöden çıkamazsınız o parayla. Ayrıca bunlar net ücretler değil brüt maaşlardır. Üstelik benim söylediğim o maaşa orda çalışan insan almıyor o telefonu kontrantlı dahi olsa. Bizde ise 24 ay kredi çekiyor sırf egosunu tatmin etmek için. Mesele asıl o herşeyden önce. Araç satışları %8 artmış, hadi bunun yarısı 2. el ama son 10 yılda oran %62, gelişmekte olan ülkelerde ilk 5’teyiz bu oranla. Emlak satışları %7’lerde millet niye alıyor o zaman madem bu kadar pahalı. Dayanıklı tüketim malları diyoruz. Hükümet yıl başında vergi oranlarını %8’e düşürdü Beyaz eşya ve mobilyada. Sonra da eylül’e kadar uzattı, indirim yapan gördünüz mü doğru dürüst? Çoğu marka yeni ürünleri geçen senenin fiyatları ile satıyoruz diye bahaneler uydurdu. Biliyorum çünkü özellikle sordum. Halbuki çok daha fazla indirim olması gerekiyordu. Ama satışlar patladı, kimse yahu bu az demedi, beyaz eşya’da artış %25, Mobilya sektöründe %30 oldu. Şimdi de tüccarlar ağlıyor biraz daha uzatın diye. Sen hükümetin yerinde olsan uzatır mısın? Herkesin bahanesi dolar ama ithal üründen de kimse vazgeçmiyor. 5000 TL’lik S8 yine satılıyor. Dün iPhone tanıtıldı onun da fiyatı o civarlarda olacak. Ama satılacak mı? Kesinlikle. O zaman bana vergiler belimi büküyor kimse demesin, çünkü alan hâlâ alıyor. Ama kafalar değişmiyor.

  • zatisahaneleri @zatisahaneleri

   @atilla bu mecrada ABD’ de çalışan asgari ücretlinin ekonomik durumunun çok iyi olduğuna inanan ciddi bir güruh var. Ciddiler yalnız. Orada kazanılan parayı bizim ülkeye çevirip hesap yapıyorlar. Of adamlar en az 5 bin kazanıyor. Çünkü mantık bunu gerektirir.

  • Atilla @atilla

   @zatisahaneleri Öğlen arasında 4ever denilen arkadaşın yorumunda da yazmıştım ama sonrasında gelen tavır yüzünden yorumunu silip kendisini engellediğim için yazı ortada yok. Fakat özetle tekrar geçeyim. 2002’den bu yana düzenli olarak 3-4 yılda bir Amerika’ya gidiyorum. Değil asgari ücretli, 5-6 bin $ maaş alan elemanın dahi, ki kendisi Arizona’da yangın söndürme uçağı şirketinde mühendistir. 25 yıllık bir ev ipoteği, 7 yıllık bir kamyonet ipoteği mevcutken avm’lerde son kullanma tarihine 3-4 gün kalan et ucuzluklarını takip edip alarak bunlardan jerky yapıp barlara sattığına şahidim. Aynı adamın babası öldü diye, ben buranın vergisini ödeyemem diyerek yaşayan annesini yanına almak yerine, konteyner eve koymasına da şahidim. Daha bir çok konu var ama uzatmayayım. Bu eleman dahi iPhone’u almaktan bahsetmezken. Bu telefonu alanların, gelir düzeylerinin 10$ ve üzeriyken bizim asgari ücretli bile bu telefona sahip oluyorsa Ya zenginiz, Ya da gerizekalıyız.

 • yunus__sarigul @yunus__sarigul

  Bir tek iPhone mu yani asgari ücrete bakarsan diğer ülkelere göre pahalı olan? Böyle düşünürsen hiçbir şey almaman lazım.

 • Cihangir @chngr

  @atilla Bence olay bizim gösteriş meraklısı olmamızdan kaynaklı appledan iosdan vs değil bizim için pahalı olmasından kaynaklı eğer orantılarsak 1200 asgari ücret alan biri 999dolara iphone x alabiliyorsa (alır demiyorum kağı üstünde alabiliyor). Gelelim bizim ülkemize 1200 tl maaş ile 1000tlye iphone x alabilseydik ne satışları bu kadar çok olurdu nede bu kadar takip edilirdi 5k ya x firma olsaydı millet o x firmayı almakiçin uğraşacaktı

Bizim kızların kafa hemen nelere çalışmaya başlamış. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap