Sen öyle adamların 5 katı fiyatına bize ürün çaktığını hergün dile getirirsen onlar da senin almanı engeller.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Plex

Plex birçok platformu destekleyen bir media sunucusu ve bununla beraber yine birçok platformda çalışan istemcileri ile çok kullanışlı medya izleme aracıdır. Uzaktan izleme gibi daha fazla ayrıcalıklar için premium üyelik gerekir. Normal kullanım için ücret ödemenize gerek yok.

https://youtu.be/mCGM9xGBPQ0

Plex'i kullanma nedenim: Ailem en kolay nasıl TV de film izleyebilir diye düşündüğümde. Plex'in tam bunun için yapılmış olduğunu gördüm. Ayrıca kullandıkları LG akıllı TV kendi içinde Plex uygulaması ile bunu destekliyor. Ama Plex DLNA desteklediği için TV'nizde Plex uygulaması olması gerekmiyor, ağ bağlantısı olan günümüz televizyonları DLNA destekliyordur. DLNA ile izlediğinizde arayüz Plex'in değil TV üreticisinin oluyor.

Plexin büyük özelliklerinden biri de kanalları olması Youtube, Vimeo, TED, CNN, SoundCloud, BBC iPlayer, Pandora ve daha birçok farklı kategoride kanalı var. Bunlara hesabınızla girip kullanabiliyorsunuz. *

Sunucu kurulumu: https://plex.tv/downloads adresinden "Plex Media Server" indirmemiz gerekiyor. Burada Bilgisayar ve NAS seçeneği görülüyor.Birçok NAS cihazını da destekliyor. İngilizce olan kurulum dosyası 82 MB indirme işlemi bittikten sonra kurulumu çok basit. Kurulumdan sonra Plex saatin yanında beliriyor. Sağ tıklayıp bilgisayara giriş yapıldığında çalışsın yada çalışmasın diye seçim yapabilirsiniz. Media Manager'i seçerseniz tarayıcınız açılıyor ön tanımlı adresi http://127.0.0.1:32400/web/ şekildedir bu sayfaya açıldı ise sonucu olarak çalışmaya başlamıştır.

Plex çok fazla ayar yapabilme imkanı sunar.Ayarlarda Türkçe seçeneği mevcut ama bazı yerlerde İngilizce yazdığını görebilirsiniz. Bir Plex hesabı oluşturmanızı tavsiye ediyorum diğer cihazlarınızda bu hesap ile giriş yapmak isteniyor. Ayrıca arkadaş ekleme gibi seçenekler yine hesaplar üzerinden oluyor.

Kullanım: Sol tarafta bilgisayarın adı ve artı işareti göreceksiniz. Artıya basarsanız Filmler,TV Showları, Müzik, Fotoğraflar ve Home Videos şeklinde kitaplık için bir medya tipi seçmenizi istiyor. Daha sonra sizden kitaplığın ismi,diğer ayrıntıları ve en önemlisi o medya dosyaların bulunduğu klasörü belirtmenizi istiyor.

Ör D:\Filmler adında bir klasörünüz var ve içinde film arşiviniz duruyor bu klasörü Plexte seçtiğinizde klasörün içinde ve hatta alt klasörlerde tüm medaiları aramaya başlıyor. Filmin isminden filmin bilgilerini internetten çekmeye başlıyor afişi oyuncuları filmin açıklaması vs. eklenti ile altyazı çekmesi de mümkün. Ama ben genelde altyazılarını kendim buluyorum ve altyazı dosyalarını filmin ismi ile aynı olmalarını sağlıyorum.
Ekstradan filmi izlerken kapattınız daha sonra tekrar izlemek istediğinizde kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Ayarları yaptıktan sonra TV yada mobile cihazda kullanmak için öncelikle sunucu ile aynı ağda olmaları gerekli Premium üyelikte farklı ağdan da aktarım imkanı var.

Desteklediği codec'ler:
Video (H.264, divx, xvid, mkv, mp4, avi, vs.)
Ses (DTS, AC-3, AAC, MP3, vs.)
Altyazı (SRT, VOBSUB, PGS, vs.)

TV için plex uygulaması varsa arayüzü daha güzel ve kullanışlı bir deneyim imkanınız var ama söylediğim gibi DLNA ile klasörlerde gezinerek kullanıyorsunuz. TV'nin açamadığı video ve ses dosyalarını da Plex sayesinde açmış olursunuz.

Mobilde ise uygulamayı indirin ağda kendisi sunucuyu buluyor. Üye girişi yapın ve izlemeye dinlemeye başlayın.

Android için https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plexapp.android ücretsiz ve ücretli versiyon
iOS https://itunes.apple.com/us/app/plex/id383457673?mt=8 ücretli
WindowsPhone http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/plex/4854f786-ea4b-4db0-b67a-4645c04225d4 ücretli
Windows platformu:
http://apps.microsoft.com/windows/tr-tr/app/plex/647bfcf7-7f87-4a72-ad86-2e6274f969e3 ücretli

Plex'in Premium kullanmak isterseniz aylık 5$ yıllık ise 40$ ve sınırsız olarak 150$ gibi seçenekleri var.

https://plex.tv

*Yakında TeknoSeyir'in Podcast'lerini de Plex'te dinlemek için bir eklenti yapabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 45
 • cavusabidin @cavusabidin

  @pauselife bu akşam eve gidince burada ki yönergeleri uygulayayım umarım halledebilirim. Zira bilgisayara bağımlı olduktan sonra neredeyse hiçbir anlamı yok 🙁

  Teşekkür ederim size zahmet veriyorum.

 • cavusabidin @cavusabidin

  @pauselife merhaba ; iki gündür uğraşıyorum ancak sonuç alamadım. Plex üyeliğini ilk başlattığımda NAS cihazında ki filmleri programa tanıtmış ve bir isim vermiştim. Tabii bu bilgisayar açıkken tv de ki plex uygulamasına girip nas ta yer alan filmleri seyredebilmeme yarıyordu. Şimdi sizin yukarıda paylaştığınız ve bilgisayarın açık olmasına gerek kalmadan tv de plex uygulaması ile nas ta yer alan filmleri seyretmek için anlatılan işlemleri yapmaya çalışıyorum ancak neden bilmiyorum, ilk tanımladığım klasör sürekli karşıma çıkıp duruyor. sil diyorum silmiyor, kaldır diyorum kaldırmıyor :)) yeni bir hesap açtım yeni bir gmail mail alarak ki tamamen kopsun ondan diye. Ancak yeni kullanıcı adımla girdiğimde plex web sitesine nedense hala o eski klasörü gösteriyor ve hala bilgisayara başlı kalmadan film seyredemiyorum.
  Bu hafta sonu 10 gün bi tatile çıkacağım. dönüşte biraz daha kurcalamayı düşünüyorum. Bakalım olacak mı ?
  Özetle; ilk başladığımda kurduğum kütüphaneyi tamamıyla silebilmem lazım ancak yeni kullanıcı adıyla bile girdiğimde neden nasıl bilmiyorum ancak o karşıma çıkıyor :))

 • cavusabidin @cavusabidin

  @pauselife Akif Hocam merhaba ;
  Bi sure işlerin yoğunluğundan ilgilenmedim bu sorunla. Bu cumartesi günü işi gücü bırakıp uğraştım biraz. Önce yeniden bir mail adresi aldım gmailden. Samsung tv ye bu maille oturum açtım ve sonra plex'e bu maille kayıt oldum. Bütün işlemleri bu mail üzerinden yeniden yaptım. Nasıl ve ne şekilde oldu bilemiyorum ancak şu anda bilgisayar açık değilken tv den Plex ile nasa bağlanıp filmleri sorunsuzca izliyorum. Ancak pazar günü nasın içerisine 3 yeni film ekledim ve plexten baktığımda maalesef bu filmleri görmüyor. Ekrana gelen mesajda ( Resim 1 ) web üzerinden bi güncelleme yapılması gerekiyor film kütüphanesine ancak bu defa da aşağıda ki gibi bir mesaj alıyorum. Nas için bi güncelleme istiyor fakat Wd Nas için verdiği listede ( Resim 2 ) benim makine yok 🙂 Anlayacağınız sıkıntısız bi çözüme henüz ulaşabilmiş değilim. Daha Nas içerisine atacağım 1000 küsür film var ve bir dünya fotoğraf ve video. Sanırım bu sorunu da çözersem rahata kavuşabileceğim. Ama nasıl bilemiyorum.

  Bu ara da Aplle Tv yi kurup aynı mail hesabıyla kurulumunu yapıp plex indirdim. Filmleri vs herşeyi görüyor ancak mkv uzantılı olduğundan sanırım oynatmıyor. Apple tv üzerinden mkv oynatmayı halledebilirsem o tarafta çözülmüş olacak. NE kadar aradıysam da apple tv de mkv oynatmanın yolunu bulamadım henüz.

 • cavusabidin @cavusabidin

  Merhaba ;
  Konuya birilerine yardımım olabilir düşüncesiyle müdahil oluyorum yeniden. Apple tv de ki Infuse Pro adlı program ( pro versiyonu yıllık 22 tl ve ilk ay ücretsiz deneme veriyor ) Western My Cloud 16 Tb lik nasa sorunsuzca ve hızlıca bağlanıp filmleri ve dizileri oynatmaya başladı. Mkv oynatmak konusunda hiç sıkıntı çıkarmadı şimdiye kadar. Tek eksiği görsellik. Kodi veya Plexte olduğu gibi klasörlere girmeden film afiş ve bilgilerini getirmiyor. Düz bir klasör listesi görüyorsunuz. Ancak herhangi bir filmin klasörüne girdiğinizde filmin afiş ve diğer bilgilerini getiriyor ekrana. Ayrıca az önce teknoseyir içerisinde yaptığım aramada Sayın Mesut Atici bu konuda detaylı bir yazı yazmış ve programı tanıtmış ( https://teknoseyir.com/inceleme/infuse-pro-apple-tv-app )

Prime Video da şunu izle efsane bir dizidir,filmdir dediğiniz bir şey var mı?
#prime #primevideo

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Reddit de önerdiğiniz subredditler var mı?
#reddit

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 17
 • ad33p @ad33p

  MemeTemplatesOfficial
  techsupportmacgyver
  tipofmytongue

 • KRAK3NN @passenoir

  13or30
  3Dprinting
  AAAAAAAAAAAAAAAAA
  AbruptChaos
  AbsoluteUnits
  AccidentalSlapStick
  ActualPublicFreakouts
  AdobeZii
  AfterVanced
  androidapps
  AndroidGaming
  Androidhiddengems
  AndroidMasterRace
  AndroidTV
  Angryupvote
  AnimalsBeingBros
  AnimalsBeingJerks
  animalsdoingstuff
  ANormalDayInRussia
  ApksApps
  AppHookup
  AppHunt
  apple
  applesucks
  Art
  AskReddit
  assassinscreed
  assettocorsa
  assholedesign
  astrophotography
  audiophile
  AwesomeCarMods
  awfuleverything
  aww
  AyyMD
  BeAmazed
  bestoftheinternet
  BetterEveryLoop
  BikiniBottomTwitter
  bizarrelife
  blackcats
  blackmagicfuckery
  bodyweightfitness
  BrutalBeatdowns
  buildapc
  carporn
  CatastrophicFailure
  Catswhoyell
  caughtoncamera
  Chonkers
  CombatFootage
  computertechs
  ContagiousLaughter
  coolguides
  CoOpGaming
  Coronavirus
  CrackheadCraigslist
  CrackWatch
  CrappyDesign
  CrazyFuckingVideos
  CrazyHuman
  Crazyppl
  criticalblunder
  customization
  CustomRoms
  Damnthatsinteresting
  dankmemes
  darkmodememes
  DataHoarder
  dataisbeautiful
  datarecovery
  desktops
  diablo3
  DiabloImmortal
  DidntKnowIWantedThat
  dirtgame
  dontdeadopeninside
  dontputyourdickinthat
  DontSubscribeDumbAss
  EarthPorn
  ElderScrolls
  EmulationOnAndroid
  EmulationOnPC
  EpicGamesPC
  evilbuildings
  Expected
  explainlikeimfive
  Eyebleach
  fabricmc
  facepalm
  FalloutMods
  feedthebeast
  Ferrari
  fightporn
  FinalDestinationShit
  FirefoxAddons
  fossdroid
  FreeGameFindings
  freegames
  FreeGamesOnSteam
  FREEMEDIAHECKYEAH
  FreezerApp
  FuckApple
  fuckwasps
  funny
  Futurology
  gaggingcats
  GameDeals
  gamedevscreens
  gamernews
  GamerSupremeRace
  GamesLikeDiablo
  gaming
  GamingDetails
  GamingLeaksAndRumours
  gamingmemes
  gamingsuggestions
  Ghosts
  googlemapsshenanigans
  googleplaydeals
  graphic_design
  Grimdawn
  hacking
  HadToHurt
  hardware
  hardwarememes
  hardwareswap
  HeadphoneAdvice
  hmmm
  holdmybeer
  holdmycosmo
  holdmyfeedingtube
  HolUp
  homelab
  Honda
  HumanForScale
  HumansBeingBros
  iamatotalpieceofshit
  IdiotsInCars
  IdiotsNearlyDying
  IllegalLifeProTips
  IllegallySmolCats
  Incredibly
  InsaneVideo
  Instander
  instant_regret
  intel
  interesting
  interestingasfuck
  InterestingVideoClips
  InternetIsBeautiful
  iosgaming
  iphone
  iRacing
  Izmir
  jailbreak
  JDM
  JustGuysBeingDudes
  JusticeServed
  KandirmaliYazi
  KGBTR
  KidsAreFuckingStupid
  l4d2
  laminarflow
  LeftHandProblems
  LifeProTips
  Lightroom
  likeus
  LineageOS
  listentothis
  lmao
  lovesomememes
  MadeMeCry
  MadeMeSmile
  MapPorn
  maybemaybemaybe
  mechanical_gifs
  megalophobia
  meirl
  meme
  memes
  meteorology
  mildlyinteresting
  Mindfuck
  Minecraft
  Minecrafthmmm
  MinecraftInventions
  MinecraftMemes
  MinecraftMod
  MMORPG
  MobileGaming
  MobileLegendsGame
  MobileWallpaper
  moddedandroidapps
  Monitors
  MonitorsNews
  MostBeautiful
  MyPeopleNeedMe
  NatureIsFuckingLit
  nevertellmetheodds
  NewYuzuPiracy
  nextfuckinglevel
  nononono
  nonononoyes
  nope
  NSFW_KGBTR
  nvidia
  OceansAreFuckingLit
  oddlysatisfying
  oddlyterrifying
  OldSchoolCool
  OneSecondBeforeDisast
  origin
  Paladins
  patientgamers
  pcgaming
  pcmasterrace
  PCSX2
  PeopleFalling
  Perfectfit
  perfectloops
  perfectlycutscreams
  perfectlycutsickomode
  PhoenixSC
  phonk
  photography
  photoshopbattles
  pics
  Piracy
  PocoPhones
  Posters
  PraiseTheCameraMan
  privacy
  privacytoolsIO
  ProComputerTips
  ps2
  rally
  recycling
  redditracing
  redstone
  revancedapp
  RoadTrafficAccidents
  Roms
  RuinedMyDay
  shitposting
  Shitty_Car_Mods
  ShittyLifeProTips
  ShouldIbuythisgame
  simracing
  simrally
  skyrim
  skyrimmods
  SkyrimPorn
  software
  softwaregore
  SoftwarePirates
  space
  specializedtools
  Steam
  SteamArtwork
  SteamArtworkProfiles
  steamdeals
  SteamReviews
  SteamTradingCards
  steelseries
  StoppedWorking
  StrangestMp4
  SweatyPalms
  sysadmin
  tamamahbapengelli
  technews
  technology
  techsupport
  Telegram
  terriblefacebookmemes
  ThatLookedExpensive
  ThatsInsane
  therewasanattempt
  Thingsthatlookillegal
  ThotBeatdowns
  TIHI
  tipofmyjoystick
  todayilearned
  tooktoomuch
  toptalent
  torrents
  trackers
  trucksim
  Turkey
  TurkeyJerky
  tycoon
  ultrawidemasterrace
  Unexpected
  unixporn
  upvotedbecauseofbutt
  usefulredcircle
  usefulvids
  valheim
  Vanced
  VaporwaveAesthetics
  Verticalwallpapers
  villagerrights
  wallpaper
  wallpapers
  WatchPeopleDieInside
  watchthingsfly
  web_design
  Wellthatsucks
  Whatcouldgowrong
  whatisthisthing
  WholesomeGames
  wholesomememes
  WhyWomenLiveLonger
  WidescreenWallpaper
  windows
  Windows_Redesign
  WinStupidPrizes
  worldnews
  worstaccidents
  WTF
  Xiaomi
  yesyesyesyesno
  youneednewfriends
  youseeingthisshit
  YouShouldKnow
  youtube
  ZargoryanGalaksisi
  Zoomies

  Araya da bir kaç tane nfsw sıkıştırdım 😀

Xda sitesinde çok güzel bir google camera sayfası vardı. Gcam modcularına göre listelenmiş haldeydi ve modculara tıklayınca hangi modeller özelinde mod çıkardığı şeklinde bilgi notlarıyla birlikte gcam sürümleri ve linkleri vardı. Sayfayı bir türlü bulamıyorum. Bilen çıkar mı acaba aramızda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba beyler, dün uzun süredir benim garajda yatan babamın eski arabasını elden geçireyim dedim. Rütuşlarını, boya, pasta cilayı tanıdık bir ustaya yaptırdım. Motor kısmını da kendim temizleyim istedim. Kısaca tecrübelerimi aktarayım.

Ürün resimlerden de göreceğiniz üzere işe yarıyor. Kesinlikle açık alanda uygulanması gereken, çok uçucu, tiner gibi kokan bir sıvı püskürtüyorsunuz kabaca. Oda kirleri çözüp beraberinde akıtıyor yada buharlaştırıyor diyebilirim. 1 tüp "Würth Motor Temizleme Spreyi 500Ml" ancak bir motora yetiyor. Sıktıktan sonra havlu kağıdı yada eski ama temiz bir bezle sağını solunu silmeniz lazım motorun. Benim hatam şu oldu, ön temizlik yapmadan direk bunu kullandım. Keşke öncesinde temizlik fırçası ile sağındaki solundaki kurumuş, iyice yapışmış tozları oynatıp, self servis oto yıkamacılardaki basınçlı hava ile motoru güzelce havalandırsaydım dedim. Öncesinde hava tutmak şart bence. Özelikle benimkisi gibi uzun süredir yatan ve temizlenmemiş araçlarda.

#würth #motor temizleme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1,2 GB boyutundaki tüm Türkiye’yi içeren haritayı indirip internetsiz navigasyon olarak kullanabilirsiniz. Android içinde var.

https://apps.apple.com/tr/app/here-wego-harita-ve-navigasyon/id955837609?l=tr

‎HERE WeGo Harita ve Navigasyon

‎Yeni HERE WeGo'ya hoş geldiniz! HERE WeGo, yerel ve küresel gezginlere hem tanıdık hem de yabancı yolculuklarda rehberlik eden ücretsiz bir navigasyon uygulamasıdır. Uygulama artık yeni...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şöyle sürükleyici bir yabancı dizi olsa da izlesek. Tüm yayın platformları var izleyecek dizi bulamıyorum, bulduklarım da sarmıyor 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 20

Zamzung kullananlar bu uygulamayı yüklerlerse çok güzel ses kontrolü yapabiliyorlar.

SoundAssistant - Galaxy Store Uygulamaları

Advanced sound utility for your Galaxy. The sound utility available on the galaxy series Provides various convenience functions related to audio ※ How to use : https://youtu.be/Z5mrB4ryKjE ※ Some...
BeğenFavori PaylaşYorum yap