GeForce Now nasıl çalışıyor? Telefondan oyun oynamak mümkün anladığım kadarıyla ama paralı üyelik falan mı gerekiyor gamepass tarzı? Ya da steam/ epic gibi kütüphanelerimizi mi oynayabiliyoruz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni bir mobil uygulamanın ilk dönem maddi sıkıntılarını aşmak için önerileriniz neler? Kullanıcı sayısı artana dek reklam geliri az olacak, premium satalım desem kullanıcı direkt kaçar. Sizce gerçekçi senaryo ne olmalı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • Alpi Atansay @alpi350

  Durum karışık. 1 yıldır mağaza girmiyorum bile. En son bir uygulama yüklediğimde uygulama değil reklam yüklemişim sanki. Her 30sn de çıkan reklamlar nedir ya? Önceden bu kadar reklam göstermiyordu uygulamalar.
  Burada bence Google'nın suçu var. YouTube giderlerini azaltıp program yapımcılara destek verse ortaya çok daha iyi ürünler çıkar. Saçma videoların sayısı azaldığı gibi kaliteli reklamsız uygulamaların sayısı artar. Ama neredeee!!!

 • Papa Emeritus @pope

  Yatırım almak ve kredi çekmek dışında çözüm yok. Uygulama fikrini düşünürken ne kadar yatırıma ve reklam bütçesine ihtiyacı olduğunu da düşünmek lazım bu yüzden. Bu arada uygulama ne iş yapıyor? Direkt linkte verebilirsiniz isterseniz.

 • lterlemez @lterlemez

  Reklam geliri bu iş için uygun bir çözüm değil bence de, bu konuda @alpi350'ye katılıyorum. Telefonuma uygulama yüklemiyorum artık. Sadece Here Map, iki bankanın uygulaması ve akıllı saatimin uygulaması yüklü. Özellikle sosyal hesap uygulamalarının hiçbirisini kurmuyorum.

 • qubit @qubit

  "TS olarak bir yatırım sermayesi fonu oluşturuyoruz, az kaldı" demek isterdim ama maalesef mümkün değil.

  Kredi vs. sakat iş. Yarın ne olacağı belirsiz bir dünyadayız. Ne kadar bir başlangıç sermayesi gerekiyor? Rakam da önemli.

Yurt dışından hediyelik ampul/lamba benzeri bir şey almak istiyorum ama adres olarak direk hediyeyi vereceğim kişinin adresini yazmak istiyorum. Bu durumda olası gümrük vergilerini alıcıya hiç farkettirmeden ödeyebileceğim bir sistem var mı? Yoksa her türlü kargo teslimi esnasında mı tahsil ediliyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi redmi telefonların yazılım problemleri ile ücretli ilgilenebilecek işinin ehli birisini nasıl bulabilirim acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Selamlar, yurt dışından gelen kargomu almak bir türlü nasip olmadı. Şubeye gittiğimde "dağıtıma çıktı" dendi. Gönderi takipten baktığımda gerçekten dağıtımda görünüyordu. Ama eve geldiğimde kargo falan gelmemişti. "ptt iş yerine geri getirildi" gibisinden bir şey yazıyordu. Az önce tekrar baktım "barkod hatalı" diyor. Pttkargo beni hayattan soğuttu. Şimdi ben bu kargoyu nasıl alırım? Uzay boşluğuna girmedi ya paket

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aliekspress siparişimin son durumu 2 haftaya yakındır böyle. Ptt'ye sorduğumda kargo görünmüyor diyorlar. Ptt gönderi takip sitesine barkodu girdiğimde hatalı uyarısı alıyorum. Kargoya ulaşmak için ne yapılabilir? #yardım #AliExpress #PTT

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dizüstü bilgisayarıma elektrik gelmediğini farkettim. Kontrol kalemiyle kontrol edince adaptörden elektrik çıkışının olmadığını anladım. Sizce tamiri mümkün müdür? Yenisini almak istesem fotoğraftaki değerlerin birebir aynısını mı bulmalıyım? Mesela 19.5V output veren bir adaptör buldum az önce ama diğer değerler aynıydı. Bu ufak fark sıkıntı yaratır mı?
#TeknoYardım #elektronik #Dizüstü #yardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Siparişi vereli yaklaşık 1 ay oldu, epeydir herhangi bir hareket yok. Gümrüğe takılmış olabilir mi? Yurt dışından ilk defa alışveriş yaptım hangi aşamada gümrükte takılmış oluyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Turknet'in vermiş olduğu VMG8623-T50B model numaralı Zyxel modemde bağlantı kopması sorununun çözümü için gereken ayar buymuş.

Birkaç aydır bununla uğraşıyordum. Modeme wifi ile bağlıyken her 5 saniyede bağlantı kopuyor, 1 saniye sonra tekrar geliyordu. Ethernet kablosu ile bağlandığımda bu sorunu yaşamıyordum. Dsl hattıma başka modem taktığımda da sorun düzeliyordu. Müşteri hizmetleri çözüm bulamayınca garantiye yolladım ama geldiğinde "Sorun görünmüyor" notuyla birlikte modemin hala aynı sıkıntıyı yaşadığını gördüm. En sonunda kurcalamadık yerini bırakmadım ve işaretli ayarı devre dışı bıraktığımda sorun kayboldu. Normal kullanımda pek farketmesem de online derslerde ve online oyunlarda bu sorun yüzünden çok sıkıntı yaşadım. İnternette çözüm bulamadım, belki başkaları da bu problemi yaşamıştır diye paylaşmak istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Naylon poşet şeklindeki su geçirmez kılıflar çekim yapmak için ne kadar elverişli? Yağmurlu havada video/fotoğraf çekmek istiyorum ama telefonum suya dayanaklı değil. Su geçirmez kılıf diye arattım sadece poşet gibi olanlardan çıkıyor. Aradaki naylon tabaka kadrajı berbat eder gibi geldi bana. Nasıl bir çözüm önerirsiniz? Cihaz Redmi Note 9 Pro

BeğenFavori PaylaşYorum yap