Bu sponsorblock ne güzel şeymiş ya, herkese öneririm. Yutuptan çok fazla canlı performans müzik dinliyorum. 30 dakikalık videoda 10 dakika konuşma oluyor çoğu zaman.

O kısımları off-music olarak işaretleyebiliyoruz, uygulama otomatik orayı atlıyor, direkt şarkılardan başlatıyor. Daha önce başkası işaretlediyse sizde direkt atlıyor. Eğer kimse işaretlemediyse de 2-3 tıkla orayı seçip gönderebiliyorsunuz, anında sisteme düşüyor gönderdiğiniz şey.

Otomatik proğramın atlamasını istemezseniz o seçenek de var, 2. fotoğrafı yükledim oradaki gibi barda görünüyor o kısım renkli bir şekilde.

#Sponsorblock

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 18

en iyi ihtimalle 200binliralık ev için ayda 2 binlira biriktirilse 8.3 sene ediyor.
30 yaşında evini barkını toparlamış düğün ev masraflarını ödemiş düze çıkmış biri için bu 38 yaşında ev sahibi olmak demek.
bi de üstüne araba almak istersen 100binliralık binilebilir bir araba için ayda 2binlira artırılsa 4.1 sene ediyor. ettimi 42 yaş. 42 yaşına kadar ortalama bir insan ancak ev araba sahibi olabiliyor. tatil felan gidilmeyecek tabi. çocuğunun geleceğine dersanesine para biriktirilmeyecek tabi.yeni eşyalar vs alınmayacak tabi. yok bilgisayardı ekran kartıydı vauv haram...

hayatı borçlanmak üzerine kuran bir sistemdir kapitalizm. Asgari ücretlilerin varlığı türk varlığına armağan olsun. anadan babadan bişey kalmadıysa vay haline. bilmiyorum ama insanların çoğu maslow pramidinin altında eziliyor. insani hiç bir özellikleri yok. sorsan inançlıdır elbet. ama işsiz kalmamak için her kötülüğü yapar veya görmezden gelir.

hani diyorsunuz ya insanlar ne kadar cahil. maskesini çenesine takıyor başkalarını düşünmüyor vs. adamın hayatı yok zaten. böyle insanlardan duyarlılık beklemek inanılmaz saçma. haftanın 6
günü 60 saat çalışmaktan beyni bulamaç olmuş. aldığı maaş varolmasına anca yetiyor. yok olsa da bişey değişmeyecek. yanlış anlaşılmasın. fakirlikten bahsetmiyorum. sömürüden bahsediyorum. hayatta iyi olmayı isteyebilecek bir insanın sistem içerisindeki yokoluşundan...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 25
 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  Yüz binlik araba olur da iki yüz bin liralık ev de pek kalmadı gibi. Gerçekten zor.

 • My_Techno @my_techno

  Sorun sadece kapitalizm değil, ABD kapitalizmin tillahı örneğin ama..

 • Ali Pektaş @alipektas

  Hayatı ev ve araba almak üzerine oturtursan suçu kapitalizmde bulursun tabi böyle. Bizim insanlarımız tembel. Bütün gün onu kaldır bunu kaldır, onu imzala bunu imzala dediğin şeydir bizde çalışmak. Beyni düze çıkmamış ki (çocuk yetiştirme noksanlığımız sağ olsun) çalışırken bulamaç olsun. Bak bakayım Avrupa'da ev fiyatları/kiraları ne kadar? Orada çalışanlar bizden daha az da çalışmıyor emin ol. Ne yapıyorlar peki, bizim gibi 10 sene biriktirip ev mi alıyorlar? Söyleyeyim: Hayır, HAYATI yaşıyorlar, canları ne isterse onu yapıyorlar. Ha bizde bu olmaz tabi istesen de. Çünkü ne devlet halkına yaşam güvencesi sunabiliyor hakkıyla, ne kişiler güvenebileceği bir vasfa sahip adam akıllı (çoğunluk için konuşuyorum). Bugün sorsan kimse işine güvenmez. Çoğunluğu iş verene güvenmediğinden değil, kendisine güvenmediğinden. Çünkü biliyor gizli işsiz olduğunu, yaptığı işi emaneten yaptığını. Ülkede söyler misin işini lâyığıyla yapan kaç insan var? Kaç kişi işine tam anlamıyla hakim? Bir de devlet tarafı var tabi: Kimse güvenmiyor, daha geçen aylarda emeklilerin de parasına çömmeye çalıştılar. Zaten bir an önce işten güçten olmadan ev almak, sigortayı tamamlamak, emekli maaşıyla garanti ama ezik yaşamak için gün sayıyor insanlar. Üstüne bir de devlet darbesi. Bunlar hep kötü yönetim, kötü eğitim ürünü. Kapitalizm falan geçin o hikayeleri, biz kapitalist olduğumuz için böyle değiliz, kapitalist bir dünyaya ayak uyduramadığımız için böyleyiz. Ayak uyduran, o sisteme entegre olan Avrupa ülkelerinde toplumlar gayet de refah içinde yaşıyor.

 • 1Kan @birkanurlu

  Beyler bırakın sistem eleştirilerini, şikayet etmeyi. Bunların bize bir faydası yok. Bir an evvel 1'i, 2 yapmaya ve elinizdekini doğru şekilde değerlendirmeye çalışın. Hiçbir zaman geç değil. Bununla birlikte İhtiyacınız olmayan bir sakıza dahi para harcamayın.

Arkadaşlar siz bilirsiniz ,düztabanlık var be çok kiloluyum, ayakta dursam bile tabanlarım ağrıyor, tam ortopedik ayakkabılar hem çok pahalı hem doktora filan gitmek lazım , bana nasıl ayakkabı tavsiye edersiniz? Tercihen siyah olsun

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba, içimizde csgo oynayan var mıdır bilemiyorum ama varsa eğer steamden eklerse sevinirim. 🙂 (An itibariyle hesabın yeni olmasından dolayı 23 saatlik yeni rekabetçi girmemi engelliyor ama ekleyen arkadaşlarla en azından yarın rekabetçi girebilirim.)

Arkadaş Steam kodu: 1066609119

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Kahve

350ML hacminde bir French Press'im var. Kahve yaparken kac gr koymaliyim? (Suan 15gr koyuyorum.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Balık yağı kullanan var mı şu unutkanlığı aşamıyorum bir türlü

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 26

Bu aralar Top Gear'a sardım, kesinlikle mükemmel bir program ama her seferinde arabanın fiyatını söyleyince için yanıyor. 2012'de yeni kasa bmw 6 serisi için 6k para dedi. (Tam emin değilim sıfır mı değil mi ama en kötü 2008 model bir araç).
Edit: Biraz önce dodge challenger için ucuz işçi arabası dediler. UCUZ İŞÇİ ARABASI.Bakın yanlış okumadınız UCUZ İŞÇİ ARABASI. İngilizcesi Cheap, worker car.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ikinciel i7 6700HQ/ 940MX/16 GB RAM/1TB sabit disk/ 250 GB M2 SSD'li laptop kaça gider acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 18

#iş yok iş yok iş yok artık çıldırmak üzereyim okumayın. Bir yerde yanlış yaptık ama bilmiyorum
Makine mühendisi bi boka yaramıyor okumayın okuyorsanız da bırakın tercih sizin tabii

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 23

Son zamanlarda delirmemek için sebep arıyormuş gibi hissediyorum. Açıkçası "neden delirmemeliyim" sorusuna cevap bulan bana söylesin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap