Mushkin 8GB DDR4 2666 MHz Notebook Belleği (MES4S266KF8G)

Arkadaşlar merhaba, Msi marka bir notebook sahibiyim ucuz olsun diye zamanında 8gb bellek ile satın almıştım. Geçenlerde #mushkin marka 8gb bellek daha takarak 16 gb a yükseltmiş oldum.

 

Belleği bilişimport yada webdenal sitesinden alacaktım. Bilişimport daha ucuz olduğu için bu siteyi tercih ettim. Bu #bilişimport ile ilk alışverişim oldu ancak kargoya verilme süresi ve paketleme kısmında çok memnun kaldım.

Sitede belirli bir saate kadar aynı günde kargo var. Kargo olarak 7.5 lira ödüyorsunuz, bu makul bir fiyat olsa da kargo seçimi yok. Sadece UPS ile çalışıyorlar. (Benim kargom 5gün/3 iş gününde geldi.) Kargo şubesi çok uzak olduğu için farklı firma tercih etmek isterdim.

Belleklere gelirsek, halihazırda 8gb Samsung bellek kullanıyordum mushkin bellek ile oyunlarda/programlarda herhangi bir sorun yaşamadım.

Windows bellek testinde bir sorun çıkmadı.

Samsung bellekler ile aynı gecikme değeri ve çalışma frekansına sahip. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum, herhangi bir sorun olmadı. Bir Samsung, Kingston, crucial gibi marka bellekten bir farkı yok benim için. İlerleyen zamanlarda da sorun yaşamam umarım. Sıcaklık değerlerine bakarak yorum yapmak isterdim ancak notebooklarda bellek sıcaklığı görüntülenemiyor.

 

Almak isteyenlere öneririm. Satıcı direk stoktan gönderim yapıyor benim siparişimi de aynı günde kargoya vermişti.

https://www.bilisimport.com.tr/urun/mushkin-8gb-ddr4-2666-mhz-notebook-bellegi-mes4s266kf8g?gclid=EAIaIQobChMI27L9zbWq5wIVzJ13Ch24wwNaEAQYASABEgLSefD_BwE

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap