Burada bir #site paylaşılmıştı. Bir lokasyon seçince araç içi kamera ile şehirde gezerken #radyo çalıyordu. Hatırlayan bilen var mıdır acaba? Favorilere ekledim sanıyordum.

Teşekkür ederim @ugurcansayan
https://driveandlisten.herokuapp.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eski sisteme yatırım yapmayı hiç istemiyorum ama toplam RAM kapasitesini 16GB'a uygun yollu çıkarabilmek için şuan takılı olanların aynısından (4GB x2) almak istiyorum.

"F3-14900CL9D-8GBXL"
Tam kodu bu oluyor.

Piyasada uygun yollu bulma ihtimalim var mıdır?
Açıkçası 300₺'den fazla DDR3 RAM'e vermek istemiyorum.

8GB ile takılmaya devam mı etmeliyim. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ultima Online tarzında free2play oyun tavsiyesi var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • CimAdam @cimadam

  ona baktım da pek beğenmedim ya

  • Synth @synth

   @robin OSRS tam olarak P2W değil, ama ana oyunun, yani RuneScape'in şu anki hâli tam olarak P2W.

   Şöyle ki, oyunun şu anda iki tane versiyonu var. Bildiğimiz RuneScape'e 2009 dönemi sonrası çok fazla tartışmalı içerik getirdiler ve en sonunda oyun mekaniklerini tamamen değiştiren bir güncelleştirme ile beraber oyuncuların büyük çoğunluğu oyunu bıraktı. Bu dönemde RuneScape P2W oldu, hâlâ iyi para kazanmaya devam etti ama oyuncuların bir çoğu geri dönmedi.

   2013'te oyunun yapımcısı, oyunun 2007'deki hâlini ayrı bir oyun olarak döndürmeyi teklif etti ve bir oylama yaptılar. Yanlış hatırlamıyorsam 500 bin'e yakın insan oyunun 2007'deki hâlinin geri getirilmesi için oy verdi, böylelikle OSRS gelmiş oldu ve oyunun iki farklı versiyonu oldu 🙂 OSRS P2W bir oyun değil ama membership için alınan bir item var, ismi Bond, bunu gerçek parayla alıp oyun içinde satabiliyorsunuz ama bunu yapanlar ciddi avantaj elde edemiyor çünkü oyun içinde para kazanmak eskisi kadar zor değil.

   OSRS'in şu an anlık olarak 100 bin oyuncuya eriştiği oluyor, yani bayağı canlı. 10-15 kişilik bir geliştirici ekipleri var ama çok kaliteli işler yapıyorlar. Her hafta yeni içerik ve güncellemeler geliyor ve bu içeriklerin hepsi oyun içinde oylanıyor, %75 onay oranını geçen içerikler oyuna ekleniyor. Yani, oyuncuların istemediği hiçbir şey oyuna eklenmiyor.

   Ha, bir de mobil uygulama geldi, telefondan da oynanabiliyor artık OSRS 🙂 Ama olur da denemek isterseniz ve PC'de oynarsanız oyunun resmi istemcisi yerine RuneLite'ı indirmenizi tavsiye ederim. RuneLite açık kaynak bir istemci, ve oyuna bir sürü güzel eklenti, yardımcı araç ekliyor ama resmi istemciyle oynarsanız da hiçbir şey kaybetmezsiniz.

  • Synth @synth

   @robin Bond olayına bir ekleme daha yapayım. Eskiden RuneScape membership'i sadece gerçek parayla alınabiliyordu. Artık üstteki yorumda bahsettiğim "Bond" adlı itemı oyun içinde oyun parasıyla alıp bunu 2 haftalık membership'e çevirebiliyorsunuz. Bu bond adlı item'ı başka oyuncular gerçek parayla satın alıp oyun içinde, oyun parası karşılığı satıyorlar. Böyle bir ekonomik devinim var.

   Oyunda belli bir noktaya geldikten sonra o bondların parası kendi kendine birikiyor, yani eskisi gibi membership derdi olmadan oyunun bütün içeriklerine erişmek çok kolay.

  • Synth @synth

   @robin Ben OSRS'i şu an oynamıyorum ama epey oynadım. Maxed hesabım var, bütün skilller 99 yani 🙂 Arada girip arkadaşlarla PvM yapıyorum ama eskisi kadar zaman ayıramıyorum.

   Reddit kullanıyorsanız r/2007scape'e bakabilirsiniz, çok aktif bir topluluk var orada da.

  • Synth @synth

   @robin Youtube ve Twitch'te de çok yayıncısı var.

   Yalnız RuneLite ve Twitch yayınları konusunda iki uyarıda bulunayım. RuneLite'ın resmi sitesi http://www.runelite.net, onun dışında bir yerden indirmeyin. Açık kaynak olduğu için pek çok klonu var ve bazıları hesapları çalabiliyor. Twitch'te de "giveaway", "quitting" tarzı başlıklı yayınlara girmeyin, çoğu sizi bir yerlere yönlendirip şifrenizi çalmaya çalışıyor.

   Topluluk aktif olunca böyle dolandırıcılık peşinde koşturan insan da çok oluyor ama yapacak bir şey yok, dikkatli olmak lazım sadece 😀 Aynı şeyler oyun içinde de geçerli, paranızı kapmaya çalışan çok oyuncu göreceksiniz, dikkatli olursanız bir şey olmaz ama.

  • Synth @synth

   @robin Şu an piyasa ne durumda bilmiyorum. YouTube'a "low level money making" yazarsanız muhtemelen tonla video çıkar 😀

  • Synth @synth

   @robin RuneLite'ın kendisi hiçbir sorun çıkarmaz, açık kaynak kodlu zaten ve katkıda bulunan onlarca, yüzlerce insan var. Güvenli yani. RuneLite'ın popülerliğini kullanarak dolandırmaya kalkanlar var sadece, o tehlikeli

 • Kemal B. @calimera

  10 senedir arıyorum ama öyle bir alternatif yok. Ultima online bir yanda diğer oyunlar bir yanda.

CLONE HERO hakkında:
Arkadaşlar Clone Hero şu anda resmi olarak Türkçe, çeviri dosyalarını tamamladık ve yapımcıya gönderdik. Yeni sürüm ile yeni nesil gitar oyunumuz Türkçe olmuştur. Tamamen gönüllü olarak tamamladık.
İndirme linki: https://clonehero.net/
Türkçe discord grubumuz https://discord.gg/8cf4c9S
Clone Hero nediri anlattığım başlık: https://teknoseyir.com/durum/1060033
Örnek gameplay https://www.youtube.com/watch?v=Fneaa0E6PwE
#clonehero #oyun #steam

CLONE HERO nedir? Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz artık Guitar Hero oyunları...

CLONE HERO nedir? Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz artık Guitar Hero oyunları çıkmıyor. Benim de Guitar Hero Live'ın serverlarının kapanmasından sonra bu
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Opera'daki video ayırma özelliğini Chrome'da kullanma

ÖNEMLİ NOT


Bu özelliği kullanabilmeniz için Chrome sürümünüzün 70 ve üstü olması gereklidir. Sürüm numaranızı aşağıdaki adresi adres çubuğuna yapıştırarak kontrol edebilirsiniz.

chrome://settings/help

İLK ADIM


Aşağıdaki adresi adres çubuğuna yapıştırın

chrome://flags#enable-surfaces-for-videos

İKİNCİ ADIM


Buradaki menüden Enable seçeneğini seçip Chrome'u kapatıp tekrar açın

ÜÇÜNCÜ ADIM


Bu özelliği kullanmak istediğiniz videonun üzerine iki kere tıklayıp Pencere içinde Pencere seçeneğini seçin.

Hepsi bu kadar..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Yaklaşık 500 gb kadar mühim verilerim saçma sapan bir nedenden dolayı uçtu. Diski formatlamadım, üstüne veri yazmadım vs. Recuva 2 saat taradı ancak bulduklarını da kurtaramadı. EaseUS programı bütün klasörleri şuyu buyu kurtarıyor amaaaaaaaaaaa 500 lira para istiyor. Yok mudur bu işin farklı yolları ? tam böyle zor durumdaki adamın kanını emelim durumu var ama bilmiyorum ne yapıcam. 🙂

Edit : R-studio ile verilerin baya büyük çoğunluğunu kurtardım. Yaklaşık 3 gb kadar kayıp oldu ama büyük oranda baya da işime yaradı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 21 / 43

Formula 1 2019 sezonunun istediğiniz kısımlarını seçerek otomatik Google Takvim dosyası oluşturmanız için bir site. Antreman turları, sıralama, yarış, x dakika önce haber ver gibi seçenekler mevcut. Bulunduğunuz saat dilimini de seçip dosyanızı alıyorsunuz. Google Takvim içerisine import ediyorsunuz.

https://www.f1calendar.com/

#formula1 #f12019

Formula One Calendar 2019: F1 dates and times for your calendar. Download or...

Formula One Calendar for 2019 season with all F1 grand prix races, practice & qualifying sessions. Set reminders feature. All world timezones. Download or subscribe.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #Teknomutfak Salep sever misiniz? Ben bayılırım fakat gerçek salep içmedikten sonra ne anlamı var? Salep esasen yabani orkide soğanının topraktan sökülüp kurutulması ve sonrasında öğütülmesiyle elde edilir. Endemik bir tür olması ve soyunun tükenmesi ihtimali yüksek olduğundan ihracatı yasaktır. Yine izinsiz toplanması ve kontrolsüz tüketilmesi durumunda çok ciddi para cezaları ve hatta hapis cezaları uygulanır.

Neyse biz lezzetimize dönelim. Gerçek salepi çok aradım zira öğütülmüş versiyonlarına güvenmiyorum. Ama Eski Tadında firmasının iyi yorumlarını ve salebinin analiz raporlarını bile paylaştığını görünce direk aldım. Elime geçen ürün %100 saf salepti. Elbette bu güzelim ürünü piyasada süt diye satılan antibiyotikli beyaz sularla ziyan etmek istemedim. Gittim tüm ürünlerine bayıldığım Buffa günlük manda sütünü satın aldım. Aman aman bu nasıl süt böyle! 1 litresinde toplam 70 GRAM! yağ var. Süt değil adeta krema. Rengi kokusu kıvamı mis mis. Gerçek yağlı günlük manda sütü. Hemen ocağa aldım. İki bardak için 600 Ml süt 1 tatlı kaşığı salep 1 tatlı kaşığı tohum vanilya ve 1 adet kabuk tarçın. Ardından kısık ateşte pişirmeye başladım. Sürekli karıştırmak gerekiyor. Kaynamaya başlayınca 3-4 dakikada kıvam alıyor. Ardından kalın delikli bir elekle süzerek fincanlara aldım. Tohum vanilya yerine tohum vanilyalı dondurmada gayet güzel olur. Özellikle bu dondurucu günlerde şifa ve lezzet dolu mis gibi bir içecek. Mutlaka gerçek salebin zevkine varmanız gerek. Yapay saleplerden ve piyasadaki hazır karışımlardan uzak durunuz! Afiyet olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 20
BeğenFavori PaylaşYorum yap