Bir aydan fazla oldu. Zehirli misiniz yoksa zehirci mi asla karar veremediniz. TeknoSeyir Sosyal açılıyordu, kapanıyordu. Çok çekirdekti, az çekirdekti derken yine bölünmüşsünüz.

Grup Vitamin'den geliyor...

Siz yine hâlâ LP'nizin sitesini mi
Kullanıyorsunuz?
Post daha yeni başladı
Neden hemen kıllanıyorsunuz?

Bol çekirdek bol kokain
Çok arayana az vitamin
Bol ketçap adı tat ketçap
Yani dök dök ye dök ye!

Hadi kış kış arazileyin
Cinleri tepeme getirtmeyin
Basın gidin beni delirtmeyin
Beni küplere bindirtmeyin!

😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

9 sene önce, aşağıdaki paylaşımı yapmışım. Burada neler paylaşmışım diye bakarken gördüm. Tam da yazıda bahsettiğim sebepten, bulmam çok zor olmadı. Keza toplamda iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar paylaşımım var.

TeknoSeyir'in en kötü tarafı her zaman izleyici kitlesiydi, bu hiçbir zaman değişmedi. Yayınların bitrate'i değişti, Murat'ın saçlarının yoğunluğu değişti, LP'nin kilosu, Uğur'un sakalı değişti ama bu asla değişmedi. Bu kadar değeri kendinden menkul, kendisini muteber sanan bir kitle daha olamaz. Ne yayınlarda sorduğu soru sorudur, ne sosyalde yaptığı paylaşım paylaşımdır. Elbette sözüm yine iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar kişiyi kapsamıyor. Ne yapalım, istisnalar da kaideyi bozmuyor.

Daha 24 saat geçmeden, bir yeni gelin edası ve şehveti ile burayı ne hâle çevirdiğinizi görmüyor musunuz? Bir de bunu çok sevdiğini söylediğiniz yere yapıyorsunuz. Demek ki nefret etseniz Fethiyeli'ye rahmet okutacaksınız. Gerçi Fethiyeli'yi anlamak, onunla empati kurmak daha kolay. Kapı gibi raporu var. Sizin neyiniz var? İçi boş bir özgüveniniz, "sizi bizler yarattık" kibriniz dışınızda neyiniz var?

LP, zehirli dedi diye kızıyorsunuz. Öyle olmadığınızı düşünüyor, haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsunuz. Peki adama sormazlar mı, öyle değilseniz neden üstünüze alınıyorsunuz? Ben sorayım, sahi neden üzerinize alındınız? Yoksa siz zehirli olduğunuzu zaten biliyordunuz da gerçekleri ortaya çıkmasına mı öfkelendiniz?

Lafın tamamı abdala söylenir. Uzatmanın âlemi yok.

LP zehir demiş...

Ben size zehir demem,
Zehirler duyar ar eder.
Bir zerreniz düşse zehire,
Onu da mundar eder.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 24 / 29
 • imperio @imperio

  "Yoksa siz zehirli olduğunuzu zaten biliyordunuz da gerçekleri ortaya çıkmasına mı öfkelendiniz?" 😂😂😂😂😂😂😂 A haber yazısı okur gibi oldum. Öyle bir zehirliymiş ki MG yıllarca durmuş burada. Başka bir teknoloji yayını bu lafları "Teknoseyir" diyerek söylese LP de üstüne alınmazdı değil mi? Alınırsa da "gerçekler" ortaya çıkmış olurdu 😀 LP'nin sadece bu yayında insanlara ettiği lafların veya twitter'da insanlarla konuşma biçiminin %1'i yapılmadı burada. Ama TS sosyal "zehirli" 😅 O kadar komik ki ciddi bir cevap veremeyeceğim. Sen bir şey yazmamaya geri dön bence.

  Önümüzdeki saatlerde gönderinin etkileşimlerini takip edip kimin ne olduğunu anlamak için de güzel bir turnusol oldu. Teşekkürler

  • imperio @imperio

   @tongyabguhan34 LP'nin istediği kendisi herkese her türlü lafı özgürce etsin, kimse ona cevap veremesin. Twitter'ı kullanım şeklinden bunu biliyorduk zaten. Oradaki konuşma şeklini burada yapmaya kalksa işte o zaman insanlar burada "zehirli" konuşmaya başlardı 😀 MG LP'nin aksine yıllarca burada durdu, yeri geldi insanlarla tartıştı da bol bol. Ona rağmen yıllarca maddi manevi her türlü desteği veren kitlesine böyle cümleler kurmuşluğu olmadı. Buradaki insanlardı TS'nin çıkardığı her maddi şeyi anında satın alıp bitiren. Ama sosyal zehirliymiş. Müthiş.

 • Uğur Yurtsever @ugury

  Yine anında kendisini ispat eden, turnusol gibi bir paylaşım olmuş.

  Dün geceden beri yazılanları şaşkınlıkla okuyorum. Aslında ayrı bir şeyler söylemek istiyordum; ama görünen o k ne söylersen söyle asla anlaşılmayacak. LP, dünkü yayında "pozitif üyeler de var, bir sürü güzel şey var bir sürü insan var güzelce sohbet eden" dediği halde hala birileri çıkıp zehirli tabirini üzerine alınıyorsa zaten artık buna diyecek bir şey yok. Gerçi sizler cevabını verdiniz dün geceden beri; ama neden pozitif üyelerden biri siz olmayasınız ki?

  Bugün burada zehirli sözünü üzerine alınanlar belki aynı kişiler değil; ama bu platform herhangi bir beklentisi olmadan içerik üretmeye çalışan adamı bile kaçırdı yıllar önce. Bir başkasına da son dakikaya kadar zorbalık yapmaya devam etti. Ne konuşuyorsunuz ki hala?

  Bir arkadaş benim için sosyal ne etti kendisine demiş. Ben burada anlatmaya utanıyorum, ama o arkadaşlar hala buralarda utanmadan yazmaya devam ediyorlar. 🙂

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @tongyabguhan34 Senden bahsetmediğimi anlamış olman lazım. Bu kadar alınganlıkla hayatta çok kalbin kırılır.

  • Azazil @azazil

   Çok şey yazarım da anlayacağınızı sanmıyorum ki anlamıyorsunuz yıllardır burada yazıyoruz. Beni eleştiriyorlar diyip site kapatmak. Bana birilerini hatırlatıyor. Neydi adı? Baş harfi "R"

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @tongyabguhan34 Bana ne etti diye sormuşsun ya? İşte o arkadaşlar. Neden senden bahsedeyim, seni tanımıyorum bile. 2 aylık üyesin. Sen her şeyi böyle üzerine alınırsan hayat geçmez dostum.

  • Azazil @azazil

   @mucahitkose Siteden ne kadar uzak kaldıklarının bir göstergesi 🙂 2 aylık üyesin dediği adamı ben engelleyeli 2 yıl oldu 🙂

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @mucahitkose Kayıt tarihi: 14.07.2023 4 ay mı diyeyim.

  • Uğur Yurtsever @ugury

   @azazil Ha yani bir de kimin kaç tane hesap kapatıp yeniden açtığını mı takip edeceğim ben başka bir işim yok. Sitede herhangi bir moderasyon yetkim bile yok benim. Gerçekten zehirlisiniz dostlar. Üzgünüm ve hoşçakalın. 🙂

  • Azazil @azazil

   @ugury Hoşcakal efendim hoşcakal 🙂 Haydii

  • Azazil @azazil

   @tongyabguhan34 Diyecek hiç bir şey yok. Turnusol kağıdıyla bizi test edip işe yaramaz da ilan ettiler 🙂

  • Orcun @orcun

   '' ama bu platform herhangi bir beklentisi olmadan içerik üretmeye çalışan adamı bile kaçırdı yıllar önce. Bir başkasına da son dakikaya kadar zorbalık yapmaya devam etti. Ne konuşuyorsunuz ki hala? '' Tansel mi ? yoksa öbür o fesli arkadaş mı ? sosyale burada blog yada inceleme yazan ben başkasını hatırlamıyorum. Ama doğru burada çok üye gitti, bıraktırılmak zorunda bıraktırıldı.

   Günün bilgileri diye adamın biri o günün tarihteki önceki olayları yazıyorsun blog olarak inceleme olarak 250 300 ü geçti galiba adama gelip '' TEKNOLOJİYLE LAKASI YOK BUNLARI BURADA YAZMA OKUNMUYOR BİRDAHA YAZARSAN BEN SİLERİM '' deyip tabi caizse s. çekti BİRTANE arkadaş.

   En son işte alican kardeşimiz akışta uygulamasını gösteriyordu yatırım anlatıyordu vs. altına gelip '' DOLANDIRILIRSANIZ TEKNOSEYİRİ SUÇLAMAYIN GÜVENMEYİN BÖYLE DURUM PAYLAŞMAYIN SİLERİM '' deyip adamı dolandırıcı yaptı.

   Ondan sonra niye bu kitle zehirli yılan ağızlarından irin mirin akıyor de mi ? 😀

  • altalena @altalena

   Tamamen katılıyorum. LP defalarca kez "Habersiz kapanmayacak" demesine rağmen sanki bugün kapanıyormuş gibi paylaşım yapanlar mı dersin ,sanki tüm topluluğa toksik ve zehir saçıyor demiş gibi herkes sitem ediyor. Üyeliğini silip herkesin paylaşımını yorumunu çöpe atıp sonradan tekrar kayıt olanlar var bir de, bu eylemin kendisi başlı başına toksiklik ve ben bunu yapsam bu konuda yorum yapmaya utanırdım.
   Buraya yorum atıp alınanların bir kısmının dünkü yayında LP'yi dinlemediklerini ve sadece burada yangın çıkaranların yorumlarıyla hareket ettiklerini düşünüyorum çünkü bu kadar kişi yanlış anlayıp alınganlık yapıyor olamaz, olmamalı.

  • Mehmet Aybars Işken @kahraman810

   @ugury Üzülerek belirtiyorum ki; bu sefer size katılamıyorum, böyle ifade edilmez bu düşünce.
   Biz de aynı yayındaydık ve biz de dinledik. Bizim gibiler için bir tane olumlu şey söylendiyse arka arkaya belki de onlarca cümle negatiflik saçıldı, bence siz de insanları bir anlamaya çalışın, yoksa kalanlar da kaçacak. 🙁

  • Mehmet Aybars Işken @kahraman810

   @altalena Dinledik kardeş dinledik. Kimsenin yorumlarıyla hareket edecek kadar zavallı değil burada yıllarca bulunan insanlar.
   Bu bildiğin son yılların en büyük iletişim kazasıydı, ne sektörlerde ne seviyelerde çalışacak kadar zeki ve akıllı insan vardı burada, birilerinin gazıyla hareket etmeye ihtiyaçları yok yani. 🙂

  • altalena @altalena

   @kahraman810 Bence herkes adına kefil olmayın hocam. İyiler çoğunluk ama toksik, laftan anlamaz insan da çok var burada. İsim tagleyip tartışmak uğraşmak istemiyorum bir kısmını önceden engellemiştim zaten, bu nedenle gördüklerimi, aklıma gelenleri paylaşayım:

   Çocuk gibi sürekli üyeliği paylaşıp silip ardından tekrar gelenler (yukarda örneği var mesela üyeliği silip gitmiş Uğur'un cevapları boşa düşmüş, ts sosyal bir şekilde açık kalsa yeni üyelik alır gelir muhtemelen), bir üye kurallara uymadı diye geçici banlandığı için sırf o üyenin sitede paylaşımı çok diye ayrıcalık isteyip bir anda kazan kaldıranlar, TS ile ilgili bir konu olduğunda mutlaka ama mutlaka TS'yi gömmeye gelen üyeler. Uğur Yurtsever'i bile darlayan, bunaltan tipleri görmüştüm burada. Her toplulukta çıkıntılık yapan, değişik tipler olur ama yukarda saydığım örnekler münferit, basit örnekler değil, çok sık yaşanan ve görülen olaylar. Bu kesim buraya alıştığı için ne kadar gömseler de bırakmıyor ve bu durum oluşuyor.

  • Mehmet Aybars Işken @kahraman810

   @altalena Bana toksik insan görmediğin bir yer söyle de seni haklı bulayım bu konuda? 🙂 Sosyal hayatta bu insanları, eğer aynı ortamda bulunmak mecburiyetinde değilsen, kendinden uzak tutabilirsin ama internet televizyondan bile daha düstursuz bir şekilde hayatımıza bu tip insanları sokan bir ortam.
   Giden insanlar her türlü olumsuzluğa rağmen burada kalan insanlardı ve imkanları dahilinde maddi destekte de bulundular. Bu laf doğrudan kendilerine gelmese bile de haklı olarak, bence de çok yanlış bir şekilde ifade edildiği için, gittiler. Ha ben yine kalacağım ama kırılmış bir şekilde. Umursanmaz ya da umursanır, onu bilemem, kendimi ifade etme hakkına da sahibim sonuçta. 🙂

 • Coppermine @coppermine

  Kendi adima tek tek yorum yapayim müsade ederseniz, müsade etmezseniz de silebilirsiniz tabiiki, bu durumu zehirli bir tavir olarak yorumlasam da sahsi olarak almam 🙂

  * Eski bir üye oldugunuzdan (9 sene önceki mesajiniza atifla) ve bir elin parmaklarini gecmeyen mesajiniz bulundugundan bahsetmissiniz. Bu durumda siz bir teknoseyir takipcisi olabilirsiniz ancak bir Teknoseyir Sosyal kullancisi, sosyali kullanarak fayda saglayan yada fayda saglanan bir üye olmadiginizi kabul etmemiz gerekir. Bu da Teknoseyir Sosyal'de bu amacla bulunan kitleyi yargilama lüksünü size vermez. Bu benim görüsümdür.

  * LP'yi cok eskiden ve DHW zamanlarindan taniyor ve takip ediyorum, sahsi olarak da tanir, görüsür ve konusurum. Sohbetini sevdigim, bilgi birikimini takdir ettigim bir büyügüm ve arkadasimdir. Teknoseyir kapansa da ona olan saygim degismez. Öyle olsaydi, DHW hezimetinden sonra burada yer almamayi secen kitlenin arasinda olurdum, ki bir acidan onlar da haklilar. Bu ayri bir konu oldugu icin buna girmeyecegim. Demek istedigim, LP dün acikca sosyali kapatmaya kararli oldugunu, bunun sebebinin de buradaki zehir icerikler (yada kisiler) oldugunu söyledi. Eger siz bir isim vermiyorsaniz, yada bu kisileri elimine edip bunu duyurmuyorsaniz ve ancak bu durumdan sikayet ediyorsaniz, bu sözünüzü burayi kullanan genel kitle tabiiki üzerine alacaktir. Bu tipik bir yarasi olan gocunur durumu degildir. Bu pire icin yorgan yakmak durumudur.

  * Teknoseyir Plus varken ona abone olanlar, youtube'da katila abone olanlar (tamami olmasa da önemli bir bölümü), sitede duyurusu yapilan TS ürünlerini (kupa, anahtarlik vs) satin alanlar youtube kitlesi degil TS Soyal kitlesiydi. Bu esantiyon hediyelikler siteye bir para birakmiyor deseler de insanlar corbada bir tuzum olsun diyerek bunu yaptilar. TS Soyal kullanicilari ortami bu derece sahiplenmiskken, genel bir ifadeyle ortama toksik demek tabiiki bu kitleyi yaralayacaktir.

  Sözlerimi yine sizin gibi bir alintiyla bitireyim, cok begendigim sair Orhan Veli'den;

  ne atom bombasi,
  ne londra konferansi;
  bir elinde cimbiz,
  bir elinde ayna;
  umurunda mi dünya!

 • dQw4w9WgXcQ @ugurcansayan

  @emiracle tanımam etmem; dostum değilsin ki sevmem, düşmanım değilsin ki sövmem; ama hakkını vermek lazım iyi yazmışsın. Hakikaten zehirli kişiler kendini belli etmeye başlamış. Hem eski üye olduğunu söyleyip hem de ban-evasion maksatlı yan hesaplarla devam etmenin ve kendini göstermenin başka bir tabiri de olmasa gerek. Siteye yeni kullanıcı çekip düzenli yorum ve video izlenmesi alan kişiler sanki onlarmış gibi siteyi de kanalı da sahiplenmişler. Onların yorumlarını, resimlerini, paylaştıkları durumlarını gören okuyan kaç kişi, onları takip eden kaç kişi -yirmi kişi var mıdır?- bir yanda buraya video çekip yazı yazan kaç kişi, onları takip eden kaç kişi? Bir karşılaştırın kimler kimler için burada diye. Üstüne alınan alınsın, kızan veya kalbi kırılan varsa da buyurup engellesin.

Bilgisayar Kurmak! - Aydaki Adam - Cem Çuhadar -B64

Aydaki Adam serimizin diğer videolarını izlemek için:➡http://aydaki.flutv.online Aydaki Adam'da İlker Canikligil'in konuğu Arma Computer kurucusu ve fizik mü...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu saçmalığa bakar mısınız?
https://twitter.com/emiracle/status/1557113171013402626

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mrmetalhead @mrmetalhead

  Konusma sonrasinda geri bildirim icin puanlama imkani varsa basacaksin buna en dusuk puani, o alacagi iki kurus bonustan da olsun calisan. Boyle kafadan sagma tipler her yerde var. Musterinin sorunu cozmez, adam tekrar ulasir bu sefer sana denk gelir, yardimci olursun ancak adam onceki memnuniyetsizligi yuzunden sanada dusuk puan verir. Musteri hizmetlerinde calisirken isini duzgun yapmayan diger calisanlara cok sinir oluyordum.

 • Suicide @suicide

  Bosuna sinirlenmissiniz, durumu anlatarak harcama itirazi yapin. banka sirkete madem iki urun gonderdin bunu ispat et diye soracak zaten, ayni durum pttavm ile basima geldi ve parami sorunsuz geri aldim.

 • Emiracle @emiracle

  Yorumlar için teşekkürler. 1 saat geçtikten sonra iade oldu. Tabii bu arada benimle temas eden olmadı, muhtemelen sessizce hallettiler. 200 lira olunca bir canım sıkıldı ama Getir müşteri temsilcisinin tavrı daha da canımı sıktı.

 • cinnabon @cinnabon

  Arkadaş yazmış chargeback talebinde bulunacaksınız böyle durumlarda hiç tartışmadan, yani harcama itirazı (resmi tabirle ters ibraz talebi). Ürünü veya hizmeti teslim ettiğini kanıtlayamazsa dolandırıcı durumuna düşeceği için hemen iade eder parayı, "seve seve". Defalarca yaptım önceden, ordan biliyorum 🙂

  Ek olarak eğer sanal kart kullanıp her seferinde ödeme tutarı kadar kuruşu kuruşuna limit açarsanız böyle aptalca hatalardan korunmuş olursunuz, ben öyle yapıyorum.

Babamın laptop'ını upgrade ediyorum (SSD ve RAM), doğal olarak SSD'ye yeni sistem kuracağım. Windows 10 Single Language. Windows'un sitesindeki "Media Creation Tool" ile .iso'yu indirip, Rufus ile USB'ye bootable olarak yazacağım, buraya kadar bir şey yok. Media Creation Tool'da sadece Windows 10 diye bir seçenek var, sürümleri ile ilgili ekstra bir bilgi vermiyor, eskiden böyle değildi. Single Language, Pro vs. fark etmiyor, sonuçta bu iso'da hepsi mevcut değil mi? Yanlış bir şey yapmıyorum sanırım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung Galaxy S20 telefonuma One UI 4.1 güncellemesi geldi bugün. Telefon daha akıcı çalışıyor sanki ama plasebo etkisi de olabilir elbet. https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/what-are-the-new-features-and-upgrades-of-one-ui-4-1/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Afganistan'daki bu İngilizin yarı gönüllü mahsur kalma hikayesi viral olmuş. Saçma sapan ve aynı zamanda da enteresan bir hikaye.

British College Student ‘Lord Miles’ Claims He’s Stuck in Afghanistan

“Lord Miles” has been posting through the Taliban’s takeover of Kabul.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kamu Hizmeti Duyurusu: Windows 10, version 1803 nam-ı diğer April 2018 Update, Windows Update'te yayınlandı. #Windows10

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11