Galax, hazırlamış olduğu pembe renk tasarıma ve pembe aydınlatmalı GeForce RTX 2070 Super EX Pink Edition ekran kartı modelini duyurdu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

200 videoluk youtube playlisti otomatik olarak nasıl mp3 indirebilirim? Google sonuçlarındaki siteler hep ücretli üyelik istiyor uzun diye. #teknoyardım #youtube

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

Hackintosh kurmak içim bir laptop bakıyorum ₺2500-3000 civarı tecrübesi veya önerisi olan varsa çok sevinirim 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Antep fıstığının yarısından fazlası kabuk (ağırlık olarak). Merak edip tarttım, içi 48.75%, geri kalanı kabuk. Benim aldığım böyle çıktı en azından.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 21 / 26

Netflix'de olan tüm dizileri gösterdiği bir sayfası yokmu ana sitesine girdim kurcaladım baya yok bulamadım. Üye olmadan bakmak için bir sayfa, blog vs. yok mu ben burada veya başka bir yerde görmeden netflix dizi film belgellerinden haberim olmuyor.

#Netflix #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

mi 6'da kullandığım bir tema vardı, miui 10 gelince cortladığı için değiştirdim. tema güncellenmiş, gittim kendi temalar uygulamasından güncelledim ama şimdi bu uyarıyı veriyor. vallahi başlayacağım miui'sine de 10'u na da. global betaya mı geçsem acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kablonetten internet bağlattık ama modemin kapsama alanı az geldi, eski modemi ethernetten felan bağlayıp menzil genişletici router olarak kullanabilir miyim? Eski modemin modeli;TP-link td-w9970v3

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  Evet yapailirsiniz ama biraz tecrube ve bilgi gerektiriyor. Hele ki cihazin dogrudan elle secilebilecek bir acces point modu yoksa biraz ugrasmak gerekiyor. Ben de bu sekil de evde 2 farkli router kullaniyorum. Atil durumda olan adsl routerimi acces point ve kablolu router olarak degerlendirdim ama yapmakicin iyi ugrasmistim. Pc basinda olsaydim daha ne yardimci olmaya calisirdim ama youtube uzerinden bir kac video izleyerek yapabilirsiniz.

 • Eren @eren-gms

  2.Modeme kablo çekiyorsun, 1.modemin IP adresi 192.168..1.1 gibi bişeyse 2.modemde 192.168.1.2 gibi bişey yapıyorsun, Dhcp sunucusunu kapatıyorsun, 2.modeme de wifi şifresi vs koyup bitiriyorsun. İlkel yöntemler bu şekilde.

 • ad33p @ad33p

  Şunu takip edip yapabilirsiniz. Eğer firmware vs dolayısıyla arayüz değiştiyse. Köprü Modu/Bridge mode kısmını bulup, onu aktif edin ve ethernet ile kablo modeme bağlayın.
  https://www.zorluteknoloji.com/tplink-td-w9970-access-point-ayarlari/

 • ARMv7 @armv7

  Arayüzünden wan ayarlarından önce köprü moduna alıyorsun modemi, sonra lan ayarlarından wifi adı ve şifre belirliyorsun eğer aynı kalsın istiyorsan ona bile gerek yok ardından yine lan ayarlarından ip sunucu yani dhcp yi de varsa köprü moduna yok sa kapalı moda alıyorsun kaydediyorsun sonra modedin lan 1 portuna diğer modemden gelen cat kabloyu takıyorsun. modemi kapatıp açıyorsun istediğin şeyi elde ediyorsun.

Harman Audio, Foxconn, Xiaomi, Goertek 'in ses ekipmanları üreticisinden Funcl W1 ve Funcl AI kablosuz kulaklıklar;

• Dokunmatik kontrol yüzeyi
• Hi-Fi kablosuz ses kalitesi (AI)
• Düşük gecikme süresi (<60ms)
• Qualcomm Aptx ses teknolojisi (AI)
• Bluetooth 5.0 bağlantı teknolojisi
• IPX5 suya toza dayanıklılık
• 24 saat toplam pil ömrü (kutu ile) (AI)
• 18 saat pil toplam pil ömrü (kutu ile) (W1)
• 6.5 saat pil ömrü tek şarj ile (kulaklık) (AI)
• Funcl W1 $20, Funcl AI $55

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14

Hızlı getir servisini kapatınca HDD hızı ciddi derecede artıyor. Tavsiye eden arkadaşa teşekkür ediyorum. (Benim konuma yazdığı yorumu silinmiş. Kimdi hatırlamıyorum.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İknanın Psikolojisi adlı kitapta Prof. Robert B. Chaldini özet olarak şundan bahsediyordu. İnandığımız bir şeyi sonuna kadar savunuyoruz. Çünkü toplumda hastalıklı, sorunlu olarak damgalanmak istemiyoruz. Genel olarak konuşuyorum, referanslar olmasına rağmen insanların kendi bildiklerini mutlak hakikat olarak savunmaya devam etmesinin sebebi de budur. Bunun kanıtlarını da birçok kez gördük ve belki de bu post altında da görmeye devam edeceğiz. Benim kimseyle bir derdim yok fakat bu insanlar nerede duracaklarını bilmedikleri için, zorbalığa karşı artık "aman be!" diyerek geçmiyorum. Çünkü ses çıkarılmadıkça onlar daha da üstümüze gelmeye başlıyorlar. Tabii ki de biz onların izlediği yolu fiziksel kavgayı, asma kesme şeklinde değil, olabildiğince düzgün bir şekilde anlatmalıyız. Yanlışa yanlışla karşılık veremeyiz. Bazen de yapacak bir şey olmadığı için engelleme yoluna gitmeliyiz. Bunun sebebi ise o arkadaşın hır gür çıkarıp, daha sonra çığırtkanlığa başlayıp sonra "Bize saldırdılar, bunların hepsi böyle zaten! Hepiniz ölün!" diye kendilerini basına verip, biz azınlığız diyerekten kendilerini haklı göstermeleridir. Belki bu anlattıklarım tanıdık gelmiştir.(SJW-Politik Doğrucular) Türkiye'nin son 10 yıllık geçmişine bakarsanız ne dediğimi daha çok anlarsınız. Bilerek daha fazla detay vermiyorum çünkü konunun saptırılmasını istemiyorum. Kısacası kimseyi zorlamadan, zan altında bırakmadan, kavga etmeden doğruları KAYNAKLARLA birlikte insanlara göstermeye devam edelim. Gerisini onlara bırakın, isteyen kabul eder istemeyen etmez. Bu kadar basit.

Not: Sayfalar sıralı değil alt taraftan sayfa sayısına dikkat ederek okuyun.

Bu arada kitaptaki deneye ulaşmak isteyenler:
http://psycnet.apa.org/record/1975-11617-001

BeğenFavori PaylaşYorum yap