Bir dosyayı telefonum ve bilgisayarım arasında sürekli senkronize edip güncellenmesini istiyorum. Minecraft pocket edition ile Windows 10 edition aynı save game dosyalarını kullandığını öğrendiğimden beri ikisini de aldım evde değilken kablo ile telefona atıp telefondan devam ediyorum eve geçince bilgisayardan devam ediyorum fakat her seferinde kablo ile çıkar tak yapmak uğraştırıyor bazen de unutuyorum dışarıda aklıma geliyor save game'i atmayı unuttuğum. Bu klasörleri telefonum ve bilgisayarım arasında senkronize olmasını sağlamanın bir yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Xiaomi Redmi Airdots ile Sony xb50 arasında ses kalitesi konusunda dağlar kadar fark var mıdır? İkisini de kullanmış biri çıkarsa yorumlarını almak isterim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • burakzdnr @burakzdnr

  Muhtemelen vardır, kablolu kulaklıkların çoğu (merdiven altı ürünleri saymıyorun) tws türünde kulaklıklardan daha iyi. Redmi airdots, ofiste pc ye bağlı kullandığım sony marka https://www.teknosa.com/sony-mdre9lplae-kulakici-kulaklik-p-110260774 bu kulaklıktan daha temiz ses vermiyor, müzik konusunda yarı fiyatına satılan bu kulaklık daha iyi. Airdots un tek avantajı, kulak içi olduğu için dış sesi yalıtıyor, daha anlaşılır kalıyor. özellikle toplu taşıma kullanıyorsanız, spor yaparken kullanma gibi bir hedefiniz varsa kabloların olmaması büyük bir rahatlık sunuyor. Ben çoğunlukla podcast dinlediğim için airdots tan memnunum ama sessiz bir ortamda müzik dinlemek, video izlemek airdots türevlerinde pek keyifli değil.

  • Karma @karma

   Kulaklık ile her şeyi yapıyorum, ağırlık antrenmanı, yürüyüş, bisiklet dışında toplu taşımada ve bol bol oyun oynuyorum bu yüzden mikrofon olayı da önemli benim için. Oyun için eski kulaklığımı kullanabilirdim ama ses kalitesinde fark varsa Sony almak daha mantıklı gibi

Linux mint mate sürümünde ekranım varsayılan olarak yana dönük bir şekilde geliyordu xrandr -o 3 komutu ile düzelttim fakat bu sefer de ekranın sağ tarafında siyah ve kullanılamayan bir kısım oluştu. Mause gidiyor ama pencere vs sürükleyemiyorum nasıl düzeltebilirim bunu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 17

Atom kullanan bir tablet bilgisayara usb ile elementary os kurmuştum fakat mint kurmak istediğimde bios usb belleği görmüyor. MBR de denedim GPT de denedim x86 da x64 de sırasıyla denedim tablet olduğu için kısıtlı bir bios'u var. Başka bir yolu yok mu mint mate kurmanın?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 17

Elimde intel z3735f kullanan bir windows tablet var. Windows 10 için fazla güçsüz kalıyor elementary os kurdum fakat sanırım driver konusunda sorun yaşıyorum pencere kaydırmalarında felan kare atlıyor çözemedim de bunu sadece internet kullanımı için nasıl hazırlayabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günaydın herkese, bu da benim ufaklık #kediseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi mi mix 2 ile iPhone 7 32 gb takaslayıp üstüne nakit almak ne kadar mantıklı? Hâla geçerliliği olan bir telefon mu iPhone 7?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 21
 • Erkan @erkan123

  Babamda 5 senelik 5S var pırıl pırıl. Dün itibariyle pilini değiştirdim. Hala günlük kullanımda fazlasıyla yeterli performansı var. Bence 2019 da hala o cihazı kullanan kişilere sormakta yarar var geri kalan boş laf kalabalığı.

 • Draftx @draftx

  Bence geçilir rahat da edilir.

 • Omer @omer_

  @karma 2019 başında aldım iPhone 7 32GB, sosyal medyayı yoğun kullanmıyorum ortalama olarak iki günde bir şarj ediyorum ve şuan pil sağlığı sadece %2 azaldı.
  Performans olarak animasyonlarda takılma kasma gibi şeyler yaşamadım.

  • Karma @karma

   Vazgeçtim ya satıp mi9t almak daha cazip şu an, her yönü ile daha üstün gibi gözüküyor. Aşağıdaki yorumu okuyunca aklıma geldi bir de bu işin pil konusu var. Ben sadece performansı kıyaslıyordum ama pil de önemli benim için. Quick charge'ı sıklıkla kullanıyorum mesela gece yatmadan şarja takmam sabah kalktığımda kahvaltımı yaparken takarım 30 dakikada sıfırdan fuller neredeyse. Böyle düşününce şarj konusu ile cebelleşmek istemediğimden böyle devam. Biraz üzerine koyabilirsem iPhone x güzel telefon gibi 5k civarına bulunabiliyor onu düşünürüm

 • samedl @samedl

  İphone 7 den mi9t pro ya geçtim 2 ay oluyor. İphone 7 artık eskidi tavsiye etmem özellikle şarj konusu sıkıntılı %87 batarya ömrü yazıyordu deji aldım 1 ay sonra açılıp kapamaya başladı başka yan sanayi batarya aldım ama yinede tatmin etmiyor 1 günü çıkarmıyor. Kullanmazsan navigasyon felan yok arada sosyal medya mesajla için günü çıkarır

Bazen bilgisayarım 8-9 saat tamamen kapalı iken elimi klavye'ye bazı tuşlara atıyorum birden fazla ve kendini açıyor bilgisayar. Her denemede olmuyor ama bu ay 4 kere böyle başlattım. Yok mu bunun bir kombinasyonu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap