Eski bilgisayarımı medya ve internet tüketimi için bir kenarda kullanıyordum 1 ay evvel fakat kasadan burnuma yanık kokuları geldiği için şüphelenmeye başladım o günden beridir kullanmıyorum. Sanki güç kaynağından kaynaklı gibiydi koku ama emin değilim ne yapsam 1 ay sonra tekrar çalıştırsam mı? Sorun güç kaynağında olduğundan emin olsam değiştireceğim de ondan da emin değilim riskli iş

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu dönem aracımı komple boyatacağım, ruhsatta kırmızı yazdığı için muhtemelen istediğim kırmızı tonuna boyatabileceğimi düşünüyorum fakat hangi renk kodunu seçmeliyim karar veremedim. Alfa Romeo'ların kırmızısı ya da yeni Clio'ların kırmızısı hoş gözüküyor gözüme. Fikri olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir dosyayı telefonum ve bilgisayarım arasında sürekli senkronize edip güncellenmesini istiyorum. Minecraft pocket edition ile Windows 10 edition aynı save game dosyalarını kullandığını öğrendiğimden beri ikisini de aldım evde değilken kablo ile telefona atıp telefondan devam ediyorum eve geçince bilgisayardan devam ediyorum fakat her seferinde kablo ile çıkar tak yapmak uğraştırıyor bazen de unutuyorum dışarıda aklıma geliyor save game'i atmayı unuttuğum. Bu klasörleri telefonum ve bilgisayarım arasında senkronize olmasını sağlamanın bir yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Xiaomi Redmi Airdots ile Sony xb50 arasında ses kalitesi konusunda dağlar kadar fark var mıdır? İkisini de kullanmış biri çıkarsa yorumlarını almak isterim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • burakzdnr @burakzdnr

    Muhtemelen vardır, kablolu kulaklıkların çoğu (merdiven altı ürünleri saymıyorun) tws türünde kulaklıklardan daha iyi. Redmi airdots, ofiste pc ye bağlı kullandığım sony marka https://www.teknosa.com/sony-mdre9lplae-kulakici-kulaklik-p-110260774 bu kulaklıktan daha temiz ses vermiyor, müzik konusunda yarı fiyatına satılan bu kulaklık daha iyi. Airdots un tek avantajı, kulak içi olduğu için dış sesi yalıtıyor, daha anlaşılır kalıyor. özellikle toplu taşıma kullanıyorsanız, spor yaparken kullanma gibi bir hedefiniz varsa kabloların olmaması büyük bir rahatlık sunuyor. Ben çoğunlukla podcast dinlediğim için airdots tan memnunum ama sessiz bir ortamda müzik dinlemek, video izlemek airdots türevlerinde pek keyifli değil.

    • Karma @karma

      Kulaklık ile her şeyi yapıyorum, ağırlık antrenmanı, yürüyüş, bisiklet dışında toplu taşımada ve bol bol oyun oynuyorum bu yüzden mikrofon olayı da önemli benim için. Oyun için eski kulaklığımı kullanabilirdim ama ses kalitesinde fark varsa Sony almak daha mantıklı gibi

Linux mint mate sürümünde ekranım varsayılan olarak yana dönük bir şekilde geliyordu xrandr -o 3 komutu ile düzelttim fakat bu sefer de ekranın sağ tarafında siyah ve kullanılamayan bir kısım oluştu. Mause gidiyor ama pencere vs sürükleyemiyorum nasıl düzeltebilirim bunu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 17

Atom kullanan bir tablet bilgisayara usb ile elementary os kurmuştum fakat mint kurmak istediğimde bios usb belleği görmüyor. MBR de denedim GPT de denedim x86 da x64 de sırasıyla denedim tablet olduğu için kısıtlı bir bios'u var. Başka bir yolu yok mu mint mate kurmanın?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 17

Elimde intel z3735f kullanan bir windows tablet var. Windows 10 için fazla güçsüz kalıyor elementary os kurdum fakat sanırım driver konusunda sorun yaşıyorum pencere kaydırmalarında felan kare atlıyor çözemedim de bunu sadece internet kullanımı için nasıl hazırlayabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap