Chromium Wheel Smooth Scroller

Chrome'un kaba ve çirkin gözüken kaydırmasından soğuduğum için Edge tarayıcı veya Firefox'a yönelmeyi düşünüyordum ki bu eklentinin var olduğunu öğrendim. Öncelikle kaydırmayı yumuşatma ayarı var istediğimiz gibi özelleştirebiliyoruz. İkinci olarak kaydırma hassaslığı ayarı var bu çok hoşuma gitti hassaslığı biraz daha arttırınca sitelerde çok daha hızlı ve rahat gezindiğimi fark ettim üstelik bu hassaslık ayarı ayrı olarak klavyeden kaydırmak için de konulmuş. Dikkatimi çeken bir şey de kaydırıp sayfanın en üstüne geldiğimizde bir animasyon olduğunu fark ettim hoş olmuş. Kesinlikle kullanılması gereken bir eklenti olduğunu düşünüyorum Chrome bu kadar kaba olmamalı. Yumuşak geçişler ve hızlı kaydırmak herkesin hakkı!

Son olarak düşük donanımlı cihazlarda sıkıntı çıkartır gibi tahmin ediyorum denemedim henüz. Gerçi Pentium E5400'de sıkıntı olmadıysa bir sorun çıkacağını sanmam.

https://chrome.google.com/webstore/detail/chromium-wheel-smooth-scr/khpcanbeojalbkpgpmjpdkjnkfcgfkhb?utm_source=chrome-app-launcher-info-dialog

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Frisby GM X7 ve Mause Pad

Ürünün tasarım ve ışıklarının değişiminin 4K videosunu da hazırlarım.
https://youtu.be/hynUL72Snoo

İyi günler yaklaşık 3-4 aydır kullandığım Mause ve Mause Pad'in incelemesini ve kullanıcı deneyimlerimi elimden geldiğince anlatmaya çalışcam. Öncelikle bunu Vatan Bilgisayar'da gördüm elime ilk aldığımda hissettiğim ilk şey çok güzel bir dokusu olduğu. Mat ve yumuşak plastik bir dokusu var çok iyi hissettiriyor ilk elinize aldığınızda ikinci fark ettiğim şey ise ele tam oturması. Pahalı bir ürün diye düşünmüştüm fakat yetkiliye sorduğumda fiyatı 60 TL olduğunu öğrendim. Yanında da Mause Pad hediyesi varmış. Sadece Vatan'da var bu hediye sanırsam. Sırf hoşuma gittiği için aldım eve gelince dikkat ettiğim şeyler ne denir bilmiyorum fakat kumaş gibi bir kablosu var sağlam duruyor 3 aylık sürede hiçbir şey olmadı bu yüzden ne kadar sağlam olduğu konusuna girmiycem. USB'den bağladığım anda Windows cihazı tanıdı ve ışıkları yanmaya başladı o zaman fark ettim ışıkları olduğunu. Çok hoş duruyor özellikle geceleri. Elimle kapattığım için fazla göz de almıyor. Bu bir Mause hele ucuz bir Mause yani fazla bir şey olmasını beklememek lazım. Sol tarafta 2 adet oyunlarda atanabilir buton var tekerleğin hemen altında DPİ ayarlamak için butonlar var. Tekerlek uçuk kaçmıyor ağır dönen bir tekerlek fakat takılma sorunu yok. Dediğim gibi fazla bir özelliği yok hep artılarından bahsettim biraz da eksilerini anlatıyım. Kısaca fark ettiğim tek eksiklik yazılımının bulunmaması.

600/1000/1200/1600 DPI seçenekleri var fazla da bir şey belirtilmemiş. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Camera FV-5

Bu uygulama ile telefonunuzun kamerasını bir DSLR kamera arayüzüne kavuşturun. Artıları ise normal bir kamera uygulamasında yapamıyacağınız ayarları yapabilmenizdir. Görüntüler General Mobile Discovery ile çekilmiştir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap