Kablonetten internet bağlattık ama modemin kapsama alanı az geldi, eski modemi ethernetten felan bağlayıp menzil genişletici router olarak kullanabilir miyim? Eski modemin modeli;TP-link td-w9970v3

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Evet, kablo ile yeni modeme bağlayıp access point modunda kullanabilirsiniz.

 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  Evet yapailirsiniz ama biraz tecrube ve bilgi gerektiriyor. Hele ki cihazin dogrudan elle secilebilecek bir acces point modu yoksa biraz ugrasmak gerekiyor. Ben de bu sekil de evde 2 farkli router kullaniyorum. Atil durumda olan adsl routerimi acces point ve kablolu router olarak degerlendirdim ama yapmakicin iyi ugrasmistim. Pc basinda olsaydim daha ne yardimci olmaya calisirdim ama youtube uzerinden bir kac video izleyerek yapabilirsiniz.

 • Eren @eren-gms

  2.Modeme kablo çekiyorsun, 1.modemin IP adresi 192.168..1.1 gibi bişeyse 2.modemde 192.168.1.2 gibi bişey yapıyorsun, Dhcp sunucusunu kapatıyorsun, 2.modeme de wifi şifresi vs koyup bitiriyorsun. İlkel yöntemler bu şekilde.

 • ad33p @ad33p

  Şunu takip edip yapabilirsiniz. Eğer firmware vs dolayısıyla arayüz değiştiyse. Köprü Modu/Bridge mode kısmını bulup, onu aktif edin ve ethernet ile kablo modeme bağlayın.
  https://www.zorluteknoloji.com/tplink-td-w9970-access-point-ayarlari/

 • ARMv7 @armv7

  Arayüzünden wan ayarlarından önce köprü moduna alıyorsun modemi, sonra lan ayarlarından wifi adı ve şifre belirliyorsun eğer aynı kalsın istiyorsan ona bile gerek yok ardından yine lan ayarlarından ip sunucu yani dhcp yi de varsa köprü moduna yok sa kapalı moda alıyorsun kaydediyorsun sonra modedin lan 1 portuna diğer modemden gelen cat kabloyu takıyorsun. modemi kapatıp açıyorsun istediğin şeyi elde ediyorsun.