Paylaş Paylaş

Apple iPhone 8 Plus İncelemesi

Apple'ın son telefonlarından iPhone 8 Plus'ı Doğa Güçlü ile değerlendiriyoruz.

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ► https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir
Instagram ► https://www.instagram.com/teknoseyir/
iTunes ► Haftalık Gündem Değerlendirmesi http://teknoseyir.com/podcast_hgd
iTunes ► Teknoloji ve Bilim notları https://teknoseyir.com/podcast_tbn

TeknoSeyir kanalı, Türkiye’nin yeni nesil teknoloji platformu TeknoSeyir.com’un YouTube hesabıdır. En güncel ürün incelemelerine ve teknolojiyle ilgili son gelişmelere bu kanaldan ulaşabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ad33p @ad33p

  Bu video baya su kaldır. Bakalım gelişmeleri takipteyim 🙂

 • X36 @mask

  biz hala 7 incelemesi izliyoruz 😀

 • Emre K @emre-k

  Burası karışabilir, vaziyet alın. 🙂
  ---------------------------------------------------
  Herkes incelemenin çok kısa olduğundan bahsetmiş ama X serisi dışındaki iPhone'larda yeni gelen ne özellik var ki anlatsınlar? Her yıl yeni nesil işlemci güncellenmesi, kamerada biraz iyileştirme, renklerin aynı kalıp isimlerinin değiştirilmesi, iki üç ıvır zıvır tamam. 4-5 yıldır aynı telefonun cilalanmışı satılıyor zaten. Bu kasa bir iPhone alacak olsam gidip iPhone 7 alır geçerdim.

  Kutudan kablolu hızlı şarj adaptörünün çıkmaması tam Apple işi kullanıcıyı yolma hareketi. Koskoca firmanın böyle işportacı kafasıyla ufakçılık yapması tuhaf.

 • xpow3r @xpow3r

  bi an ben hangi siteye girdim dedim 😀

 • Joe @joe

  Tel incelemelerini izlemiyorum valla.

 • ÖG @ozgurg

  Çekilişten iPhone X çıkmış. Çekilişten! 😮

 • Asaf Duru @asafduru

  Tövbe estağfurullah TS'e bir şey olmuş 🙂

 • Juggernaut @juggernaut

  Anahtarlıklar ne zaman satışa çıkacak?

 • mustafababayigit @mustafababayigit

  Doğa şuna iphone 10 de iphone x diye diye sinir ettin beni

 • hakara @hakara

  iphone x ten sonra x1 x2 x3 diye gidecek büyük ihtimal ile.

 • windows xp @windows-xp

  Konuğu sevmediğimden izleyemedim 🙁

 • Alper Kutlu @alper-kutlu

  Kimse değinmemiş ama 5.7 inç olması gerek 5.2 yazılmış 😀

 • cihat emre @cihat-emre

  geç gelen inceleme inceleme değildir

 • Furkan Emir @furkanemir

  Bu video olmamış, kamera bölümü gelmeli orası kesin ama çok eksik ve geç bir video oldu. iPhone X videosu umarım TS’ye yakışır bir video olur.

 • Şan Alp Ilter @alp-ilterr

  Youtube da sadece TeknoSeyir için adblock kapatıyorum. geç geldi çok geçti demeyin destek olun ki adamlar alabilsin....

 • RMD @rmd

  bu ts nin youtube yorumlarıyla ts.com daki yorumlar arasında ciddi fark var , bir de geçen bir arkadaş için gürcüden baktım bunların fiyata 1000 liradan biraz daha fazla oynuyordu fark samsung note 8 ler hemen hemen buradakılerle aynı fıyatayken tam tersı olması gerekmez miydi ?

 • theodosius @theodosius

  İzlediğim en cahilce testiniz olmuş. Hiç yapmasaydınız daha iyiymiş.

 • Anonim @anonim

  5,5 inç ekrana 2700 mah pil koymuşlar ne kadar iyi olabilir ki?

 • Jay Freeman @cydia

  iPhone 8Plus ve oyun performansı 😂😂 Bu iyiydi...

 • BraVe @brave

  İncelem Tekno Seyir'in klasik incelemesi değil, Doğa beyin incelemesi.

 • Kesb-i @kesb-i

  Asus masaüstü incelemesinden sonra daha da kötüsü geldi. TS'e ne oluyor?

 • Kvothe @kvothe

  Oled ekrana amoled denmesin lutfen.

 • Zeratul @zeratul

  Abi kablosuz mouse incelemesini bile 17 dk yaptığınız yerde onlarca özelliği olan bir telefonu 15dk da incelemek nedir, daha detaylıca birşey olmasını beklerdik.

 • D.Taşpınar @epalo

  @gamsizm Iphone X'in camera incelemesini senden bekliyoruz @gamsizm

 • Burçin BOZKIR @cok_okuyan

  Doğa arkadaşımız bulduğu bütün kişisel harcama bütçesini Apple'a yatırıyor sanki 🙂

 • Temp @temp

  Doğa abideki şans bizde olaydı şimdiye milyonerdik. 😀

 • mkyb @mkyb

  Kamera kalitesine ayrıca değinilmesi gerekirdi.

 • ÖG @ozgurg

  Firma mı gönderdi ki adam akıllı incelesinler?

 • Mamba @blackmamba

  Neden özellikle sürekli "vallahi para vermedim" ya da "ucuza geldi o kadar para vermem" lafı oluyor anlamıyorum. Paran varsa, gücün varsa alırsın. Herkese de hayırlı olsun demek düşer. En uyuz olduğum laflar bunlar..

 • OZGH @ozgh

  Parasından yakınıp, ama bir şekilde gene de Apple ürün ve servislerine para yatıran, ve tam olarak olmasa da, bir şekilde mutlu olmaya çalışan beyaz yakalı incelemesi olmuş.

  Not: Doğa arkadaş özelinde (gıcık olma, yerme vb. bir şey yok) yazmadım bunu, çevremdeki Apple ürün ve hizmet kullanıcılarının genel hali bu video gibi.

 • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

  teknoseyir iphone incelemesin diyeceğim ama neredeyse kusursuz bir iphone 7 plus inceleme serisi var... o seriden sonra üzgünüm ama bu video'ya teknoseyir'de inceleme denmemeli... inşallah "apple iphone x'e bakış" böyle olmaz...

 • Afsinyus @ufo

  mi6'dan buna neden geçeyim. Ya da daha genel olarak adam gibi bir androidden buna nasıl geçilir ne gibi sıkıntılar yaşanır veya tam tersi (iphone to android) güzel rating alacaktır 😉

 • Miraç ÇAKIR @mirach61

  Ön inceleme tadında olmuş. En merak ettiğim konu fotoğraf performansı. Fotoğraflarla ilgili karşılaştırmalı video gelse çok güzel olur. Iphonedo youtube kanalında hızlı şarj için ayrı satın alınma olayına değinilmişti. Mebla baya büyük. 368 TL Dk:1.50 (https://youtu.be/6wvtZAoHbFU)

 • Jay Freeman @cydia

  Bu inceleme falan değil zaten, apple.com.tr'den girdiğimde daha fazla detay öğrenebiliyorum 😄

 • Archbrook @archbrook

  Apple ın her ürününü satın alıp sonra da, piyangodan çıktı, anneannemden miras kaldı, cami avlusunda buldum gibi bahanelere ne gerek var. Suç değil ayıp değil. Takipçilerin yorumlarından bu kadar çekiniliyorsa hiç video çekilmesin daha iyi.

 • sedatkaplan @sedatkaplan

  Bence inceleme harika ben çok beğendim kanala yakışır seviyede. özellikle son 4 dakikada murat beyin dokunmatik şarjı pazarlama gayreti (veya klasik teknoseyir önşartlanma ce dogmatik dayatma seansı) gayet hoş. Adam pil yetiyor gerek yok diyor bizimki hala yok sen al diyor. Peki neden beğendim incelemeyi şöyle ifade edeyim efendim. Açıkça ifade edildiği gibi teknoseyir bir inceleme kanalı değil bu ekibin pr aygıtıdır. Üstü kapalı söylediler bunu. Para lazım diyorlar haklılar başka iş yapacaklar. Reklam advertorial hepsinde haklılar. Ama android veya apple övenlere babanın firmasımı diyenler neden kendi içinde oldukları tarikatı eleştiremiyor. Ben iddia ediyorum daha boş ve gereksiz ve içeriği zayıf bir iphone incelemesi bulamazsınız. Neyse ben zaten burada teknolojiyi değil teknolojiyi takip ettiğini sanan arkadaşları takip ediyorum. Kendi işini ciddiye almayanı ben neden ciddiye alayım. Kendilerine gelen ürünleri incelerken ne farklı yorum yapıyorlar. Kutu içeriğini söylüyorlar önceki ile kıyaslıyorlar fiyat istikal marşı kapanış. Bu ülkede ingilizce bilmeyen çok kişi var. Ama sevgili editörlerim bilende var. Daha önce söyledim bozuldunuz. Tek kişi ile kanal izletip harika ürün inceleyen adamlar var dedik. Orası amerika dediniz. Türkiyede de sizden daha iyi ürün inceleyen artık çok kanal var. Desteksiz hemde. Sizin artık tek farkınız farklı olduğunuzu iddia etmeniz sürekli. @hkellecioglu ve can bey sözüm size değil. Siz alınmayın. Eğriye eğri doğruya doğru. Abone istatistiklerinizi açıklayamadığınız yıldan itibaren kanal inancınız düştü geliri tatmin etmiyor ama yarattığı halo efekti için kanal duruyor. Android iphone mesele değil. Artık telefon bile inceleyemiyorsunuz. Eleman eski tanıdığınız ios üzerine kanalı var düzgün araştıralım demek yerine getir ikisini de ard arda çekelim sonra ayrı video olarak çakarız demişsiniz. Size tablo ile anlattık gösterdik tanıttığınız telefon masada duran gözünüzü ayırmadığımız diğer telefondan fazla sattı. Ama gerçekler bile sizi dogmalarınızdan söyledim lafımı geri almam tavrınızdan geri çevirmiyor. Arkadaşların ios reports zaten yok ortalıkta o da tamam demiş. Tam dört yıl önce yazdım ürün inceleme checklistiniz olsun diye monoton bağlı kalmayın ama olsun. Bu telefon veya herhangibir telefon lansman yapıldığı andan itibaren çıkan haberleri falan bir yere depolayın. Sonra o ürünü inceleyene verin. Neyse siz işinizi ciddiye almıyorsunuz ben neden ciddiye alayım. Kendinize iyi bakın hoşçakalın @gamsizm

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Aslında kendinizi cevaplamışsınız, 'kendilerine gelen ürünleri'. Bize gelen ürünleri test ettiğimiz prosedürlerimiz var, kamerası pili vs. Hatta artık eskimiş bazı oyunları sırf geriye uyum bozulmasın diye değiştiremiyorum. Pil testindeki film bile 3 yıldır aynı. Apple ürünleri bize gelmiyor. Sağ olsun Doğa bazen parayla bazen şansa ürünü buluyor kullanıyor bize gelip anlatıyor. Onunla yaptığımız incelemeler tamamen bir kullanıcı gözünden deneyim. O yüzden bu videolarda benim yaptığım kamera testleri vs olmuyor. Hatta kişisel cihaz olduğu için menü gösterme konusunda bile limitliyiz. Özel bilgileri var Doğa'nın.

   Bizim incelemelerde ise telefon rehberi bile sahtedir. Telefonun kendi ayrıca satın alınmış hattı vardır. Konuşmalar vs onunla yapılır. Aranan numaralar rehberde kayıtlı durmaz. Bu sayede rahat rahat her şeyini gösteririz.

   Kablosuz şarja gelince, kullandığım için söylüyorum çok büyük rahatlık. Mevcut telefonumda yok mesela, öncekinde vardı. Keşke olsa diyorum yine. Apple'ın telefona bunu eklemiş olması benim gözümde telefona değer katan bir şey.

  • sedatkaplan @sedatkaplan

   @gamsizm çok basit bir soru sorayım o zaman size neden bu ürünü incelediniz??? İncelemek zorunda değilsiniz. kablosuz şarja gelince kullanıcı deneyimi demişsiniz adam ihtiyaç duymadım diyor siz bastırıyorsunuz inatla yok al al diye. Kullanıcı deneyimi de gitti yani. Çinden güvendiğim firmalar var onlardan alırım belki dedi rahatlayın diye. Orada da yok oradan alma diye yine dogmatik dayatmalar. iPhone incelemesi bir dakika kablosuz şarjı pazarlığı ve nereden alacak polemiği. Neyse tartışacak bir şey yok. Sizi de kesinlikle tatmin etmeyen bir inceleme olduğunun farkındayım. Tatmin etti ise sıkıntı büyük.

   Teknoseyir içerik kalitesini değerlendirmemi yukarıda bahsettiğim Halo efekti üzerinden yapacağım artık sadece. Bu bağlamda kanalda iPhone incelemesi olması süper oldu. Zaten ben merak edecek olsam arsdan vergeden bakarım hoş ikisi de aynı yayın grubunun ama neyse.

   Türkiye de 3 tip içerik üreticisi var. Basit olduğunu bile bile yeteneği ona yettiği için o şekilde üreten ve bunun para için gerektiğini bilen. Saygı duyarım ama izlemem. İkincisi kaliteli içerik üreten ve kitleyi önemseyen piyasa şartlarına oynamayan tabi bunu yapabilecek yeteneğide olan aynı zamanda. Saygı duyarım ve takip ederim. 3. ise 2. gibi başlayıp birinci gibi olan ama herkese laf atıp kendini farklı gösteren. Here we are Günümüz basılı ve görsel medyada çok var bunun örneği.

   Youtube içinde olup işleyişten bu kadar uzak olmak çok garip YouTube amatör yayıncıların kendini duyurma platformu. Siz ve türevleriniz ışıklar kameralar mikrofonlar ile içeriği tekniğin önüne koyarak geleneksel medyaya döndünüz. Basit bir kurgu yapın kurgunuzu kendiniz yapın. Ofiste değil evde çekim yapın. O zaman ürün göndermezler, falan diyorsanız zaten birinciye öykünmüşsünüzdür. tü kaka dedikleriniz olmayı hedeflemişsinizdir.
   Türkiyede videolu teknoloji içeriği üretme standartlarını donanım haber belirledi. Sonra çıkanlar çok daha kaliteli ürün inceledi ama bu kalite onlara yetmedi operasyonlarını büyüterek dh ye döndüler. Ne farkınız kaldı üreticinin ürün göndermesine dayanan bir içerik üretim modelinden. Siz ifaya davet gelmedi diye telefon getirmediler diye şikayet ettiniz kitlenizi şıkıştırdınız ve konsantre hale getirerek (Türkiye siyasal parti motivasyonunu bizzat kopyaladınız) geleneksel kanallara laf atarak onlar ile aynı hale geldiniz. Eskiden pc parçaları incelerdik sistem performansı analiz ederdik diye diye kendinizi övdünüz. Ama bu dediğinizi yapanlar abartmayayım ama takipçi sayısında 1,5 e katladı.

   Gidip ikinci eline bakıp bir kullanıcıdan emanet isteyip iki gün kullanıp bir hafta internette kullanıcı yorumlarını okuyup ürün elinizde olmadan inceleme yapsanız. Kaliteli bir içerik ile yarım saatlik inceleme yapsanız ürün yok diye izlemeyecek mi insanlar.

   Size hep garip geldi ama ürünü alın inceleyin sitenizden veya başka yerden ikinci el satın. aldığınız fiyata satın. Alacak destek olmak için oradan alsın. Anahtarlık bardak satmak daha mı az zahmetli veya maliyetli oldu. Onları da ikişer üçer aldık. Ama incelemek istediğin ürün mü var git al incele ister göm ister söv sonra sat. Her ürünün alıcısı olur. Her üründe olmaz ama bu hale dönmeyin diye tavsiye ettik. Bu halden kastım herşeyden şikayet eden bir hal idi, yapacaktık ama piyasa öyle değil, sizin bildiğiniz gibi dönmüyor bu işler konumuna dönmeyin diye söyledik bunları.

   Kaç yıldır teknoloji medyasındasınız demezler mi bilmiyormu sunuz bu işlerin öyle olmadığını biz bile tahmin edebiliyoruz. Sana fırsat ücretsiz içerik dağıtım modeli hatta üç beş kuruş da çeyrek kişinin karnını doyurmasa bile para. Ama ücretsiz. Özgün ol. Samimi söylüyorum en baştan itibaren banner ile youtubedan gelen para ile bu işin olmayacağını biliyordunuz neden şikayet ediyorsunuz. ????

   Neyse yine ilk videolarınızdan beri sizi izleyip her türlü destek olup tanıtımınızı yapan biri olarak üzüldüğüm için dayanamayıp yazıyorum. Çünkü dönüşümünüze üzülüyorum. Geri dönülmeyecek kadar büyüdü iseniz. Ki işletme bölümlerinde anlatılır büyümek kolay küçülmek zordur. Madem stüdyo kurdunuz yatırım yaptınız. Ofis açtınız ofisi kiralayın sizin kanalınıza içerik üretsinler yönetim değil ama gelir gider ortaklığı kurun. Bir kanal değil network olun. Hangi videoya ne ödendiği belli alsın parasını gitsin veya maaş istemeden gelir gider ortağı olsun. veya stüdyo kullanım ücreti belirleyin adam gelsin orada çeksin ücretini versin gitsin kendi kanalında yayınlasın. siz belirleyin kimin olacağını içerik sizin onayınızdan geçsin. Madem ürününü alan inceleme için gelip inceleme yapabiliyorsa bu modeli deneyin. Çünkü acı bir şey söyleyeyim donanım haber gibi olmaya başladınız özgün olun. Değişik bir şey yapmayın beş yıl önceye dönün.

   Değişiklik denemeye açık olun. Siz bile bardaklar elimizde kalır demiştiniz. Öyle olmadı bardaklar o ayki giderinizin yüzde birini bile kurtarmadı ama kaç yıldır bu işin içinde olsanız bile yanılabileceğinizi gösterdi. Önemli olan bu değişim dönüşüm ve özgünlük.

   Sizleri seviyoruz @gamsizm @hkellecioglu 🙂

   Not: Hocam bu nasıl sevme ağzınıza geleni söylediniz demeyin. Bizimkisi de böyle önemsememiz sevmemizden önce geliyor. Doğruyu söyle bildiğini söyle yanlış olabilir ama söyle. Sağlıcakla

  • DiSTuRBeD @disturbed

   @whitebeards Ben daha burada tek bi kelime dahi olsa yapılan yorumlara “haklısınız” denildiğini duymadım.

   Tek bir kelime için dahi duymadım diyorum. Kaldı ki sen ve senin gibiler (ben de dahil) faydalı olmak adına emek harcayıp satırlarca yazı yazıyor ya, bay çok bilmiş fakat son kullanma tarihi geçmişler tarafından bu yazılanlara verilen değer ortada.

   Sana tavsiyem, emeğine yazık boşa zaman harcama

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @whitebeards Yok ben kızmıyorum kesinlikle 🙂 Gerçekten de işlerin nasıl döndüğünü bilmeden bir noktadan sonra bağlantı kopuyor sanki boşa konuşmuşsunuz hissi ondan. Biz zaten ek iş olarak prodüksiyon işleri yapıyoruz. Bu kadar ekipman vs boşa gitmiyor. Zaten o sayede açığız hala. Ancak zaman içinde bu durum, azar azar başlayıp şu anda iş kapasitemizin %80'ine ulaşmış durumda. Artan zamanda da TS içeriği üretiliyor.

   Burdaki sorun şu, tersine bir durumda yani %80 TS olduğunda dükkan bir ay dayanmaz. Çünkü daha çok izlenerek daha çok kazanamıyorsunuz.

   TS'yi daha ilginç bir hale getirmek için insan gücü lazım. Ama daha ilginç TS daha çok kazanç olmayacağı için, o kişi ve kişilerin finsansmana yine başka işlerden kaynak ayırmak gerekiyor. Kısır döngü.

   Emin olun ayakta kalan yayınların tamamı yayıncılık dışında benzer işler yapıyor. Hatta açık açık ajans olan iki üç yayını biliyorum. Hem dergide editör hem de bana ürün gönderiyor 🙂 Olacak iş değil normalde.

   Bizden 1.5 kat büyük olan yayınlara baktığınızda onlar YT üzerinden TS'nin 1.5 katını kazanmıyorlar. Hatta daha da ileri gideyim, 1.5 kat kazansalar yine bir şeye yaramaz.

   TS, YouTube kanalı olarak mevcut tüm kanallardan önce 100.000'e ulaştı. DH zaten yoktu daha. Önümüzde kimse yoktu. Herkes bize bakıyordu nereye gidecek bu iş diye bakıldığında. Şimdi önümüzde çok kanal var ve ben onlara bakıyorum nereye varacak diye. 500.000 civarı abone en iyisi. Çocukların kanallarını saymıyorum. TS'yi büyütüp bu noktaya varacaksak hiç yatırım yapmamak daha iyi. Çünkü 500.000 abone de beni ek iş yapmaktan kurtarmıyor.

   Aboneliğin özelliği, eğer işe yararsa, artık sayıları hiç takmadan iş yapabilecek olmamız. Tek derdimiz abonemiz olacak. Abone sayısı 5000 üzerine çıkarsa, zaten ondan sonra işler tersine dönecek ve bu defa prodüksiyon işlerini bırakmaya başlayacağız. Gerek kalmayacak. Ve şu an %80-20 olan iş-TS ayrımı tersine dönüp umarız ki tamamen TS'ye dönecek. 100.000'e geldiğimiz zaman böyleydi. TS kadrosu başka işle uğraşmıyordu. O zaman başarı geliyor. TS'nin iyi zamanını hatırlayanların unuttuğu nokta bu. Kadro aynı değil. Ama beklenti aynı. Sonuç farklı elbette.

  • Samed AYDIN @picasso16

   @gamsizm bunu açıklamanız çok iyi oldu. Teknoseyir nereye gidiyor? Videonuzz vardı Sanırım Martta doğm günü kutlarken bilanço, ne kadar büyüdük konuşması yaparken ayrıntılı şekilde bu konuyu videoda anlatır mısınız?