iPad Air 2 kullanıcısı olarak iPad Pro 10.5 modelini gözüme kestirdim. iOS 11'in çıkmasına daha 3 ay gibi bir süre var. Ama doların ne olacağı belli olmadığı için bu yaz almayı düşünüyorum. Belki back to school kampanyasının başlamasını bekleyip yanında hediye kulaklıkla falan alırım.
iPad Air 2 ile iPad Pro 10.5 farklarını çıkarmıştım kendim için. Benim gibi Air 2'den geçmeyi düşünen arkadaşlar gözden geçirebilirler.

iPad Air 2’den iPad Pro 10.5 e geçmek için sebepler
* A10X SoC (3+3 core CPU, 12 core GPU)
* 4GB LPDDR4 Ram
* 10.5 inch 2224*1668 çözünürlüklü ekran
* 600 nits parlaklık
* Yüzde 1.8 Yansıma
* DCI-P3 geniş renk gamutu
* Truetone display
* 120Hz tazeleme hızı ve Promotion teknolojisi
* HDR Video desteği
* 2. Nesil Touch ID
* Daha hızlı SSD
* iPhone 7 kameraları
* 4 hoparlör ses sistemi
* Daha büyük, yeni batarya
* USB 3.0 data transferi ve hızlı şarj
* Smart keyboard desteği
* Apple pencil desteği
* iOS 11’de ARKit desteği
* iOS 11’de HEVC ve HEIF desteği
* iOS 11’de daha iyi multitasking

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • E.T. @e-t

    doların ne olacağı belli olmaz evet. dolar artmasa ek vergi vs gelebilir yıl sonuna doğru bende 11 inç macbook air kullanıcısı olarak geçmeyi düşünüyorum. evde bilgisayar kullanımım çok azaldı. ihtiyaçlarımı görebileceğini düşünüyorum hem de mouse ve ikinci bir şarj aleti vs taşımaktan da kurtulurum.

Çok uzun zamandır düzenli Netflix kullanıcısıyım. Netflix türkiyeye resmi olarak gelmeden önce vpn alıp izliyordum. Adamlar güzel orjinal içerik üretiyor, streaming için iyi bir sıkıştırma algoritması kullanıyorlar, desteklemek lazım diye düşünüyordum. Ama Netflix'in bu son yaptığı şey gerçekten çok sinirlendirdi beni. Netflix kendi dizilerinden House of Cards'ın 5. sezonu bugün yayınlandı ve diziyi Netflix Türkiye'den izleyemiyoruz. VPN ile izlemeyi engellemek için elinden geleni yaptıklarından yine dizi sitelerine veya torrente kalıyoruz. Yasal olarak izleyebileceğimiz tek yerse Digiturk Bein connect. Sebebi olarak ise Netflix Türkiye'ye gelmeden önce dizinin yeni sezonlarını yayınlama hakkını Digiturk'e vermelerini gösteriyorlar.

Benim gibi her ay Netflix'e 30-40 lira bayılan bir sürü insan var, platformu desteklemişiz bu zamana kadar. Bir de favori dizimiz için gidip Digiturk'e para vereceğiz öyle mi? Zaten türkiyedeki içerikleri çok yetersizdi. Bu son olayla beraber çok büyük bir PR başarısızlığına imza attı Netflix TR. Ben dahil twitterda bir çok insan duruma tepkili. Netflix hesaplarını iptal etmeye başlamış bazıları. Ben de iptal ettim hesabımı. Gelişme olmadığı sürece de dönmeyi düşünmüyorum.

Teknoseyir ekibimden ricam lütfen bu konuya haftalık gündem değerlendirmenizde değinmeniz. Müşterileri memnuniyetini hiçe sayan bu firmaların yaptıkları haksızlıkları herkes bilmeli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9