Çok uzun zamandır düzenli Netflix kullanıcısıyım. Netflix türkiyeye resmi olarak gelmeden önce vpn alıp izliyordum. Adamlar güzel orjinal içerik üretiyor, streaming için iyi bir sıkıştırma algoritması kullanıyorlar, desteklemek lazım diye düşünüyordum. Ama Netflix'in bu son yaptığı şey gerçekten çok sinirlendirdi beni. Netflix kendi dizilerinden House of Cards'ın 5. sezonu bugün yayınlandı ve diziyi Netflix Türkiye'den izleyemiyoruz. VPN ile izlemeyi engellemek için elinden geleni yaptıklarından yine dizi sitelerine veya torrente kalıyoruz. Yasal olarak izleyebileceğimiz tek yerse Digiturk Bein connect. Sebebi olarak ise Netflix Türkiye'ye gelmeden önce dizinin yeni sezonlarını yayınlama hakkını Digiturk'e vermelerini gösteriyorlar.

Benim gibi her ay Netflix'e 30-40 lira bayılan bir sürü insan var, platformu desteklemişiz bu zamana kadar. Bir de favori dizimiz için gidip Digiturk'e para vereceğiz öyle mi? Zaten türkiyedeki içerikleri çok yetersizdi. Bu son olayla beraber çok büyük bir PR başarısızlığına imza attı Netflix TR. Ben dahil twitterda bir çok insan duruma tepkili. Netflix hesaplarını iptal etmeye başlamış bazıları. Ben de iptal ettim hesabımı. Gelişme olmadığı sürece de dönmeyi düşünmüyorum.

Teknoseyir ekibimden ricam lütfen bu konuya haftalık gündem değerlendirmenizde değinmeniz. Müşterileri memnuniyetini hiçe sayan bu firmaların yaptıkları haksızlıkları herkes bilmeli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9