GitHub’daki bir projeyi bilgisayarınıza indirmeden tarayıcınızda çalışan bir Visual Studio Code üzerinde incelemek isterseniz, ‘github.com’ yerine ‘github1s.com’ yazmanız yeterli.

Örnek: https://github1s.com/torvalds/linux

#Programlama #GitHub #VisualStudioCode #FaydalıBağlantılar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar N95 N99 vs. maske tavsiyesi verebilir misiniz? Salı günü hastaneye gideceğiz. Normal maskeyle risk almak istemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13
 • s1234 @s1234

  @kim-jong-un ilginiz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

 • ofis @ofis

  Siperliğiniz varsa n95 i çok dert etmeyin. Temin etmesi daha kolay lcw defokto gibi mağazalarda da bulunabiliyor, gözlerinizide korumuş olursunuz.

  • CanSimit @cansimit

   Peki, corona bulaşırsa verdiğiniz bu tavsiye için ne gibi bir sorumluluk alacaksınız sayın Ofis?

  • ofis @ofis

   @cansimit maskesiz siperlik tavsiye ettiğim anlaşıldı sanırım, maske(kaliteli cerrahi)+siperlik öneriyorum her zaman. N95 kullanıp gözlük tulum giyen sağlık çalışanlarına dahi bulaşan bir şeyin sadece n95 önererek bulaşmayacağını kim garanti edebilir, siz sorumluluk almamak için vebal altında kalmamak için ne önerirsiniz? Şu n95 i al geç gözler açıkta kalsada olur mu demeliydim.

  • CanSimit @cansimit

   @ofis Ben siperlik, ventilsiz N95 maske ve üzerine 2. maske olarak kaliteli cerrahi maske (ISO 14683 Type IIR) öneririrm, bilgim dahilinde tabi. (2. maske şu ara ABDde de öneriliyor). Ne kadar önlem alınsa o kadar iyi, başkasına az önlem al, dert etme, şu kadarı yeterli diyemem açıkçası. Konunun uzmanı değilim, hatta MD de değilim. Siperliğe dikkat çekmekte haklısınız. N95 konusunda da çoğu kişi doğru (sıkı) takmayacağı için yanlış bir güvenlik hissi oluşturması mümkün (hele neredeyse her erkeğin az çok sakallı olduğu günümüz coğrafyasında), ama yine de 'N95i dert etmeyin' demek bana yanlış geliyor...

  • ofis @ofis

   @cansimit n95 i kullanması çok zor, masa başında az aktivite varsa bir nebze dayanılır ama daha evin merdivenlerinde insanı daraltıyor. Muhalefet için yazmıyorum yanlış anlamayın daralan biri refleks olarak sık sık maskeyi çıkarmaya teşebbüs edecektir ister istemez. Yanları uzun çene korumalı siperlik işin en makul orta yolu gibi. Kat kat maske nemlenme sebebiyle bakteri oluşumuna davetiye çıkarabilir, neden olduğunu bilmiyorum ama bakteriyel enfeksiyon geçirdim belirtiler Corona ile aynıydı. Mutasyon dan dolayı çift maske önerenlerin ardından hemen önermeyenler çıktı, uzmanlar bile aralarında bölünmüşken vay halimize.

  • s1234 @s1234

   ikinize de tek tek teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

 • maxemilian @maxemilian

  N95 Nokia telefonla ilgili bişi sandım ilkin

 • qubit @qubit

  Doğru yapıyorsunuz. Fakat kargo ile Salı'ya yetişmesi zor. Bir eczaneden almaya çalışın.

X ülkesinde Y konusunu çalışan Hocaları bulabileceğim bir site var mı ?

Örneğin Japonya da İnşaat mühendisliğindeki Ritz methodu çalışan hocalar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar Merhaba,

Bugün Turkcell 'den Turktelekom 'a Numara Taşıması yaptım taahhüt bitiş tarihim 24.07.2020 ben de son ay olduğundan taahütsüz fatura ödememek için son ay içerisinde numara taşıma yaptım fakat Turkcell 'den taahhüt süresi içerisinde numara taşıma yaptığım için ceza yansıyacağı konusunda mesaj geldi.

Son ay içerisinde Numara taşıma yapılması gerekmiyor mu benim yaptığım yanlış mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Bir APK'nın nasıl çalıştığını gösterebilen ve üzerinde ufak değişiklikler yapmama izin veren program olarak öneriniz nedir?
Windows 10 kullanıyorum.
#APK #TeknoYardım #programcılık #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen hafta ki LOTR oyuncuları ve Peter Jackson'ın buluştuğu zoom toplantısını Türkçe altyazı ile yayınlamışlar. Frodo ve Gandalf'ın klasik replikleri çok hoş 😀
İngilizce olarak orijinal : https://www.youtube.com/watch?v=l_U0S6x_kCs
https://www.youtube.com/watch?v=6fuTPadUwRI&feature=youtu.be

Yüzüklerin Efendisi Film Oyuncu Ekibi Yıllar Sonra Birlikte! Türkçe...

Video 50 dakika olduğu için part part ekleyeceğiz. Emeğimizi taçlandırmak adına kanalımıza abone olmayı unutmayın! -ALANLARIMIZı TAKİP EDEBİLİRSİNİZ- https:/...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Standford Üniversitesi CS253 Web Security (Web Güvenliği) dersine ait notları, videolar ve okuma önerilerini içeren sayfa.

Ders sayfası: https://web.stanford.edu/class/cs253/
YouTube Oynatma Listesi: https://www.youtube.com/watch?v=5JJrJGZ_LjM&list=PL1y1iaEtjSYiiSGVlL1cHsXN_kvJOOhu-

#Standford #WebSecurity #WebGüvenliği #Programlama #Güvenlik #FaydalıBağlantılar

CS253 - Web Security

Principles of web security. The fundamentals and state-of-the-art in web security. Attacks and countermeasures. Topics include: the browser security model, web app vulnerabilities, injection,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Derby olanı hediye olarak göndermişler, bakalım şu meşhur Feather jiletler nasılmış 😃 7 o'clock aradım ama Türkiye'de bulamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 43
 • Outrun @outrun

  @orcun @boheme @agah @arandur @gurveer-ponce @ozeba @alien @mr-bell @jans

  Hepsini denedim, şimdi özet olarak değerlendirmemi yazacağım. Çok detaya girmeyeceğim çünkü daha çok model deneyip blog olarak atarım diye düşünüyorum. Resimdekileri ve wilkinson sword'u üstte beğendiklerim olmak üzere şu şekilde sıralayabilirim, yanlarına jilet başına fiyatlarını yazdım, fiyatlar değişkenlik gösterebilir elbette, bir ölçü olarak değerlendirilebilir:

  1) Feather ( 2.6 TL )
  2) Astra ( 0.59 TL )
  3) Permasharp ( 0.70 TL )
  4) Crystal -fotoğrafta lacivert olan- ( 0.75 TL )
  4) Wilkinson Sword ( 1.00 TL )
  -) Derby Usta ( 0.35 TL ) (Diskalifiye)

  - Tüm tıraşlar 2 günlük sakal için ve sıcak duştan hemen sonra gerçekleştirildi. Tüm tıraşları aynı şekilde oldum, tek değişkenin jilet olması için özen gösterdim.
  - İsrail üretimi crystal super platinum ve wilkinson sword çok benzer geldiler bana, ikisini de aynı sırada yazdım o yüzden.
  - Feather gerçekten çok iyi, çok rahat bir şekilde sakalları alıyor fark etmiyorsunuz bile. Diğer hepsinden daha iyi bu konuda. Feather kullandıktan sonra şunu da fark ettim; her jiletin tıraş sonrası yüzünüzde bıraktığı his farklı oluyormuş. Sanki diğer jiletler işi yarım bırakıyormuş da, bir tek feather tam yapıyormuş gibi 😀 anlatması güç.
  - Beni en çok şaşırtan ve sevindiren Astra oldu. Neredeyse feather kadar iyi ve fiyatı onun beşte biri. Hatta derby'yi saymazsak en ucuzu.
  - Permasharp da güzel, Astra'ya yakın ama Astra daha iyi. Keskinlik, rahatlık ve verdiği his açısından.
  - Crystal ve Wilkinson Sword da kötü değil ama ilk üç sıraya yazdıklarım varken bunları tercih etmem. Keskinlik olarak ilk üçten gerideler ve onlar kadar iyi alamıyorlar sakalı.
  - Derby Usta tek kelimeyle berbat diyebilirim. Sıralamaya da koymak istemedim diğerlerine haksızlık olur diye, diskalifiye ettim. Keskin değil ve konfor sıfır. Bir yıla yakındır bu şekilde tıraş oluyorum hiç bu kadar kötü bir deneyim yaşamamıştım. Resmen acı çektirdi bana ve tıraşın ortasında jileti değiştirmek zorunda kaldım. Asla tavsiye etmiyorum.

  Daha çok ürünü denedikten sonra detaylı bir blog yazabilirim. Blogda jiletlerin tekrar kullanıldıklarındaki performanslarını da ekleyebilirim. Bu blog birkaç ay sonra çıkar ancak.

  Bir de şunu unutmamak lazım, jiletler kişiye göre değişiklik gösteriyormuş, bana iyi gelen size gelmeyebilir veya tam tersi olabilir.

  • Outrun @outrun

   @orcun tıraş öncesi en iyi hazırlığın duş almak olduğunu duymuştum. Ama her zaman öyle yapmıyorum. Duşsuz şekilde de deneyeceğim hepsini ama benim deneyimlediğim; duştan sonra yapınca çok daha iyi sonuçlar alıyorum. Bir de direkt çıkar çıkmaz değil, arada 6-7 dk geçiyor tıraşa başlamadan önce. Benim sakalım da sert değil o kadar ve çok sık değil. Ama belki ortalamadan sert de olabilir derby kesmediğine göre 😀 Sert olabilir ama sık değil ve hiç yakışmıyor bu yüzden bana sakal 😀

  • Agah @agah

   ben permasharp kullanıyorum, bu yazıdan sonra diğer jiletleri merak ettim. yolum eminönüne düştüğünde alayım da ben de deniyeyim. hatta derby'yi de merak ettim, bakalım nasıl bu kadar kötü olabiliyor. onu da bir kereliğine alıp deniyeyim 😀

 • Outrun @outrun

  Karşılaştırmaya yeni ürünler ekleyeceğim, 2 hafta sonra falan yeni sıralamayı yayınlarım 😀

Merhabalar,

Diş implantı yaptırmak istiyorum. Daha önce bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan dikkat etmem gereken konular hakkında bilgi almak istiyorum. Öncelikle diş tedavilerinden korkmuyorum. Dişlerimi düzenli olarak fırçalamama rağmen çürükler oluştu. Kanal tedavisi de uygulandı ama kırıldıkları için çektirmek zorunda kaldım.

1- Bu tedavi için hangi şartların uygun olması gerekiyor yada yerine getirmem lazım?
2- Tedaviyi Ankara'da yaptırmak istiyorum. Fakat bir senedir buradayım. Hangi kurum / kuruluş bu konuda tecrübelidir bilmiyorum.
3- Tedaviyi İzmir'de de yaptırabilirim fakat kış aylarını beklemem gerekir.
4- Son olarak ortalama fiyatlar nedir ? (Kaliteye göre değişecektir elbet.) #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13
 • Joe @j

  Çene kemiği durumunu ben de merak ediyorum. 4 diş yapılacak. Teşekkür ederim.

 • Mesut Kahraman @vigilante

  Elinde herhangi bir rontgen varsa daha vakaya ozel konusabiliriz ama genel olarak yazayim.
  1-sistemik rahatsizliklarin var mi? Diyabet, karaciger bobrek bozukluklari, pihtilasma bozukluklari vs.
  2-Ankarayi bilmiyorum.Istanbuldayim.
  3-implanta uygunsa kemik kalinligi ve yuksekligi yapildiktan 3 ay sonra uzerine dis takilir.Diger islemlerin gerekliliginde ise implant oncesi 4-6 ay bekleme gerekebilir.Ust arka dislerin oldugu bolgelerin uzerinde sinuslerimiz vardir.Burada kemik kalinligi az olabilir, sinus lifting denilen islem gerekirse 6 ay bekleme olabilir gibi islemler bu implant oncesi.
  4-implant fiyatlari kalite markaya gore degismekte evet.1500den basliyor implant basina.5-6 bine kadar cikabiliyor.

  Elimizde rontgen varsa daha spesifik konusabiliriz tabi yine.

  • zatisahaneleri @zatisahaneleri

   @vigilante gitmeyi düşündüğüm doktor diş çekiminden hemen sonra implant yerleştirirsek daha iyi oluyor, dedi. Bu doğru mudur? Daha önce başka bir diş hekimi çekemediği diş köklerimin üstüne köprü yapacaktı. Ondan beri tek doktorun dediğine güvenmiyorum.

  • Joe @j

   Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
   Sistematik rahatsızlığım yok.
   En yakın zamanda bu süreci yaşamak istiyorum. @zatisahaneleri nin sorduğu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Uzun uzun yazdığınız için tekrar teşekkür ederim. Röntgen maalesef yok.

  • empty @empty

   @zatisahaneleri verilen bilgi doğru. Diş çekiminden sonra bekletilirse o boşluk, kemik erimesi olur o bölgede, kemik tozu ilavesi yapmak gerekebilir.

  • Mesut Kahraman @vigilante

   @zatisahaneleri dise bagli.Travmatik bi cekim olacaksa veya disin altinda etrafinda iltihabik alan varsa beklemek daha iyi ve daha risksiz.Cekim yapildiktan sonra da olsa cekim esnasinda da olsa o alanda bi rezorpsiyon oluyor.Immediat implantin endikasyonu kisitli biraz.Cekim bolgesinin durumu iyi ise yapilabilir.Degilse 6 ay gibi bekleyip bolgenin saglikli iyilesmesi beklenip yapilsa daha guvenli olur.Dedigim gibi eger ki cekim bolgesi iyi ise kemik iyi ise implantin koyulmasi kemik iyilesmesine destek olacaksa gibi kriterleri tutuyorsa immediat yapilabilir.Zaman da kazandirir.
   Rontgen cekildikten sonra yine yardimci olabilirim.

  • zatisahaneleri @zatisahaneleri

   @vigilante teşekkür ederim. Cesaret topladığımda gideceğim inşallah.

 • Gorunmez @gorunmez

  18yaş
  Diş sağlığı merkezleri üniversitelere bağlı genelde onlarda lazımsa yapar yoksa köprü yapıyorlar bunu bil mecbur özel
  Zaten ankara da olsa özelde olsa 2-3 ay vida otursun diye bekleniyor yani izmir ankara fark etmez istersen hakkaride yaptır
  2017 de 1 diş 2 bin idi tabi bu hastane doktora filan göre değişebilir şimdi 3bin i bulabilecek bir şey

  • Joe @j

   Şehir sormamdaki niyet tecrübe edinip memnun kalmakla alakalıydı. Teşekkürler.

  • Gorunmez @gorunmez

   @j doktor şehir e göre kalitesi artar diye bir sebep yok yani ben sakarya da yaptırdım ama tedaciye diş çekimi Kastamonu da başladı yani doktor var doktor var senin doktor tavsiye olsa olurdu ama sorunda ankara mı daha iyi izmir mi gibi yönlendirmişin bende onu söylüyorum istersen kars a git yani doktora belki orada iyidir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17