Yarın TurkNet yine konuğumuz olacak merak etttiklerinizi iletin soralım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mkyb @mkyb

  Upload hızlarının artması konusunda bir çalışmaları var mı ?

 • Oktay @l0st

  Bireyselden kurumsala gecis yapmiyorlar tam 2 hafta oldu istedigi evraklari gonderdik bi mail attilar daha gecirecekler herhalde 30 dan fazla kayit actirdik halen donecekler..

 • Yasin @yasin

  AKK kaldırılması sonrası onların tarafta ne gibi değişiklik oldu? Bir de bu olaydan dolayı mı bilmiyorum hattın desteklediği son hızı vermiyorlar biraz kısarak alıyoruz bu maliyet düşürme için mi artık bilmiyorum ama m.h bana daha çok kişiye hizmet için hatlarınızı bölüyoruz dedi. Müşterilere sınırsız akk mi istersiniz yoksa daha yüksek hız mı diye sunmayı düşündüler mi? Ben şahsen hattım 50 mbit desteklerken 25 alabiliyorum sitede tarifem 35 görünmesine rağmen. Bana sorsalardı akk 250 gb kalsın 50 mbit versinler isterdim şahsen.

 • Furkan Emir @furkanemir

  Lanet olasica posta veya fax sistemini ne zaman birakacaklar bunu sorarsanız sevinirim

 • Yasin @yasin

  Bildiğim kadarıyla ek ücretle taksitli şekilde veriyor olmaları lazım.

 • mkyb @mkyb

  Taahhüt almaya başlarlarsa belki.

 • Yasin @yasin

  @neolindtr Bedava vereceklerini sanmıyorum zararına olmuş olur taahhüt alsalar belki olurdu ama o da yok. Zaten bedava veriyoruz diye çöp bir modem vereceklerine hiç vermemeleri daha iyi böylelikle insanlar piyasadan adam gibi bir modem alıyor.

 • Ömer Özgür @omc43

  Geçiş sırasında diğer iss'lerin çıkarma olasılı olan engeller/gecikmeler. 🙂

 • Osman Türkoğlu @o

  Yeni aboneliklerde en azından ücretli bir seçenek olarak bina içine kadar interneti getirmeyi düşünüyorlar mı ? 🙂

 • wasinh @wasinh

  1.) Ne zaman fiber altyapıya yatırım yapmayı planlıyorlar? Bu yapılacak olan yatırım tahmini ne zaman kullanıcılarına yansır?
  2.) Turknet'ten bağımsız olarak, ülkece hız limitleri olarak bir sonraki durağımız ne olacak. An itibariyle kullanıcılar 24-25mb, 50mb, 100mb alabiliyor. Önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde rakamlar kaç olacak? 200-300-1000mb mi? 😀 Genel olarak yakın gelecekte görebileceğimiz hız tarifeleri nelerdir?
  3.) Biliyorsunuz bizim ülkemizde bazılarının tabiriyle farklılık,ayrıcalık yapanların "kafasına vururlar"(Aral ve oyun satıcıları hakkında yayınlanan mesajlara atfen). Arka planda kendilerine AKK'sız internet yüzünden bir baskı yapılıyor mu? Bu baskıyı AKK'nın geri gelmesi gibi göremesekte firmanın bir büyük tarafından satın alınarak kapatılması şeklinde görmemiz mümkün mü? Velhasılı yakın zamanda kendilerine büyüklerden talip var mı? 😀

 • Realblue1 @realblue1

  IPv6 neden hala gelmiyor niye CGN ip kullanmaya mahkum edildik?

 • toroskartali @toroskartali

  Başka bir firmanın alt yapısını kullandıkları halde nasıl oluyorda desteklenen maksimum hızda gerçek sınırsız internet sağlıyorlar

 • Realblue1 @realblue1

  Üstte yazdım türk telekom 35 megabit üstündeki hızlara port kiralama ücretlerini 2 katına çıkardığı için 59 lira kurtarmıyor tek paket tek fiyat olayını devam ettirmek için yapa olmayan yerlere 35 veriyorlar artık. Ayrıca kota kalktıktan sonra değil 1 mayıs'tan 1-2 gün sonra değişti bilgi sahibi olmadan çakallık falan demek ayıp gerçekten.

 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  Ooo güzel. Benim sorum şu. İlk aboneliğimde, yaklaşık altı ay önceydi, iki gün sürmeden abonelik aktivasyon işlemi tamamlandı. Şimdi bir abonelik daha yapmak istiyorum. 02 Ekimden beri aktivasyonun tamamlanmasını bekliyorum. Hiçbir eksik belge yok. Soru şu. Akn kalktıktan sonra aşırı bir yüklenme mi oldu ve Turknet bunu kaldırabilecek mi? Yani kapasiteleri ne kadar ve bu yüklenme bir sorun oluşturur mu?

 • ad33p @ad33p

  @gamsizm Sitelerindeki "Hız Sorgulama" bölümünün kaynağı neresi? TurkTelekom mu sağlıyor bilgileri yoksa kendileri mi? Çünkü bazı yerlerde yanlış, değişen bilgiler oluyor, ayrıca telefon numaramı girince başka hız, kapı numarama kadar seçince başka hız gösteriyor.
  https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/

 • Realblue1 @realblue1

  @madiko Yapaya 100 devam ediyor bende görünüyor.

 • txt @txt

  Aksam vakti sosyal medya sitelerindeki genel yavaslik sebebi ?

 • Realblue1 @realblue1

  @madiko Yapa portu bittiği için vae gösteriyor olabilir sende.

 • Yetkin @tozyet

  Yoğun saatlerde vpn ile youtube da 1080p video izleyebilirken vpnsiz izlenmiyor bunun sebebi nedir?
  Ayrıca tüm issler ek tv gibi hizmetler sunarken turk.net neden sunmamakta sadece internet satarak ne kadar büyüyebileceklerini tahmin ediyorlar?

 • Fırat Duran @firat_duran

  Bizim mahalleye fiber nezaman gelecek? 😁
  Adsl 16 veriyo başka bişey yok. Bunla ilgili atılım çalışma vs yapsınlar.
  Koskoca İstanbul Kapalıçarşı tarafı adsl le sürünüyo.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  AKK'nin tamamen kalkması gün içindeki hız düşmelerini arttırdı. Özellikle cuma ve pazar akşamları ciddi düşüşler var. Benim 75'den 20 civarlarına düşmeye başladı. AKK varken 40 altına inmezdi. YAPA olmayanlar için bir çözüm yolda mı yoksa YAPA mı bekleyeceğiz?

  YAPA kapsamında olmayan yeni abonelere artık 35mbps veriliyor. Bu 35mbps verilmesi kotanın kaldırılmasından sonra tahmin edilen hız düşmelerini en az hissedilir hale getirmek miydi yoksa maliyet tarafında bir fark var mı?

  Turktelekom benzer şekilde yoğun saatlerde hızı düşen bazı müşterilerine hız düzenlemelerinde çalışmalar var şeklinde yanıtlar veriyor. YAPA kapsamında olmayanlar TTelekom tarafından suistimal ediliyor mu? Telekom kendi müşterilerini kayırıp hızları bizden mı kısıyor?(Bence yapıyor)

  AKK kalktıktan sonra kullanıcıların veri tüketiminde nasıl bir değişiklik oldu? (Mesela gece kullanımı düşüp gündüz kullanımı genel olarak arttı mı? Şahsen bende öyle oldu.) Değişiklik olduysa ne yönde oldu? Maliyetler arttı mı?

  VDSL kullanıcıları için upload hızlarını 2mbps üzerine çıkarma adına bir plan var mı?

 • Rezz @rezz

  YAPA ilerleyişini, halihazırda çalıştıkları bölgeleri ve yakın/uzak vadeli lokasyon planlarını öğrenme şansımız olacak mı?

 • yunus__sarigul @yunus__sarigul

  YouTube da hiçbir şey izleyemiyorum 360 den yukarı. Bi filtre mi uyguluyorlar sorar mısınız ? 8mbps ilk Türk Telekom akıyorken 16 mbps ilk Türknet felaket bu ara.
  Edit : Bu arada hızım 13 mbps in altına düşmüyor. Sorun hızda değil.

 • Hüseyin YİĞİT @hedefalyans

  @gamsizm geçen sene adımları atılan ortak altyapı şirketi türknet tarafından nasıl izleniyor nasıl dahil olacaklar mı?

 • black @eksantrik

  Bağlantı kurulurken alt yapının TT üzerinden verilmesi, bağlantı yapacak bir ekiplerinin olmaması, geç bağlanması, müşteri şikayetlerinin ayyuka çıkması ve bunun için çok yetersiz kalmaları.
  Sadece ben değil yeni bağlantı yapmaya çalışan arkadaşların çoğu 1 aydan fazla bir süre ilk bağlantıyı yapmaları için beklemekteler, açıkçası bu aşırı bir güvensizlik yaratıyor. Mevcut servis sağlayıcıdan TurkNet'e geçerlerken bekledikleri bu süreden dolayı yeni kullanıcıların ciddi oranda düşünmeleri gerekiyor.

 • muhalif @muhalif

  1-Müşteri hizmetlerinin kalitesi artacak mı? Birinin A dediğine diğeri B diyebiliyor.2-Yapa kapsamındaki abonelere fiber gelme ihtimali nedir?( sitede oturanlardan bahsetmiyorum ).3-Fiberin yaygınlaşması için ilgili bakanlık,belediyeler ve internet hizmeti veren bütün şirketlerin ortak hareket etmesi gerekmiyor mu? Bu konuda girişim veya gelişme var mı ? 4-Arıza durumunda neden türk telekomun şımarık elemanlarıyla muhatap oluyoruz?Türknet'in kendi ekibi yok mu? Hani gelip bir şey yaptıkları da yok yalandan kontrol edip gidiyorlar.Gel içeri bak yok giremem günah! Niye? yetkim yok! Niye geldin o zaman birader? Dışardan gelen aramalarda sıkıntı vardı neyse ki splitterı kontrol ettim o bozulmuş değiştim düzeldi.

 • HasanÖfke @simulasyon

  Tek merak ettiğim upload için geliştirme olacak mı? Edirne'de başlamasa bile...

 • KirbiT @kirbit

  Hızı 35 mbite çekmelerinin sebebi ve uploadlarla ilgili bir çalışmalarının olup olmadığını sormanızı istiyorum. Mesela benim modeme 25 mbit upload değeri geliyor, bunu verme gibi projeleri var mı?

 • Burhan @epsilon

  1- TürkNet'e neden geçmeliyiz?
  2- TürkNet'e neden geçmemeliyiz? Bu konuda samimi cevaplar istiyorum

 • Cemal @cemal

  @gamsizm

  0- yapa aboneleri için VDSL2 30a profili, G.INP (G.998.4) ve G.vector (G.993.5) teknolojisini destekleyen cihazlar düşünüyor musunuz?
  1- yoğun saatlerde yaşanan hız düşmesi. gizli kota uygulaması mı? hız kasıtlı mı sınırlandırılıyor? bu saçmalıktan vazgeçmeyi düşünüyorlar mı?
  2- hiç hizmet alamamış aboneye fatura çıkarmakta nedir?
  3- iptal sürecinin zorluğu. fatura çıkarmadan bırakmamak?
  4- yapa yatırımı yapıyoruz deniyor. yatırımlar ne durumda? internet reklamı dışında gerçek dişe dokunur bir altyapı yatırımınız var mı? varsa nelerdir?
  5- vae de 35mbit sınırı.
  6- müşteri hizmetlerinin içler acısı hali, deveye hendek atlatmak.
  7- kötü online oyun performansı yurt dışı ve içi kötü hat kalitesi trafik yetersizliği.
  8- yapa abonelerine zorunlu interleaved hat modu +30ms ping.
  9- hiç sanmıyorum fakat şu bakır esaretinden kurtulup gerçek bir altyapı yatırımıyla
  evlere kadar fiber veya sokaklara kadar fiber gelen kabin vdsl2 yatırımı olası mı?
  10- en ufak bir sorunda topu aboneye atmak ve onu turktelekomla başbaşa bırakarak başının çaresine bak demek doğru mu? saha ekibiniz ne zaman olacak?

  • Batuhan @achfighter

   Interleaved olayı çok kötüymüş. Bir kere TT'de başıma geldi zor kapattırdım.

  • Cemal @cemal

   @achfighter yapa sistemi sadece şehir merkezine yakın olanlara uygun olduğu için abone şehir merkezine uzaksa sinyal gücü düşüyor. Interleaved bunu biraz toparlıyor ve daha stabil olmasını sağlıyor fakat bunlar, abonenin santrale yakınlığına bakmadan toptan interleaved yapıyorlar bütün hatları. online oyunlarda latency ve fazladan ping olarak geri dönüyor. fast path yaptırmak içinde elli takla atman lazım.

  • Melih @melihtr

   Hizmetleri ön ödemeli şekilde veriyorlarmış, kontörlü hat gibi önce ödüyorsun sonra hizmet alıyorsun. Aslında size gelen fatura kullandığınız değil kullanacağınız hizmet oluyor

 • YasinC @yasinc

  Bakır kablo yok sorunu ne zaman çözülecek ?

 • oguz @oguzozturk1991

  Abi upload konusunu lütfen sorun. Bir sürü üye var şikayetleri üzerine upload hızlarının 2 mbps den 4 mbps ye yükseltildiğini söyleyen. Turknet için bunun standartı nedir?

 • ipekcan @ipekcan

  Müşteri hizmetlerini iyileştirme/geliştirme planları var mı?

 • TwoCenk @twocenk

  1-) Ne olacak bu upload'lar?
  2-) Bu upload'lara ne olacak?

 • Ufkabakan @ufkabakan

  VDSL Portunun yetersiz olduğu bölgelerde, alt yapı sağlayıcısı TTNET'in , Turknet'e geçen müşterilerin kullandığı VDSL portu alıp/gasp edip kendi müşterisine tahsis etmesi gibi "ayrımcılık" hatta "hırsızlık" denecek durumlar ile mücadele ediyorlar mı? Bu Port gaspı sebebi ile TTNET den Turknet geçtikten sonra, 30+Mbit VDSL hızlarından 8-2Mbit ADSL hızlarına mahkum edilen müşterileri var.
  Örneğin:
  https://teknoseyir.com/durum/637181

 • eSa @esa

  Müşteri hizmetleri biraz eğitim alsın bu işi yapan birçok firma var arkadaşlar iyi niyetli ama sorulara cevap gelmesi önemli

 • Hendekli @hendekli

  TürkNet'in Türkiye de Fiber altyapı çalışmaları ne durumda? TürkNet önümüzdeki 3-5 yıl Türkiye'deki Fiber Altyapı ağı için ne öngörüyor?

 • cnmne öztürk @aserter33

  Abi yeni taşındığım bina 0 yapıldı alt yapı kuruldu fakat türk telekom kurdu alt yapıyı türk net e başvuru yapacağım zaman santral bilgisi bilinmemektedir diyor ve işlem yapılmıyor diyor bunu sorabilirmisin ? başvuru yapamamamın sebebi alt yapıyı türk telekom döşediği için midir ?

 • onsekizkurus @onsekizkurus

  Hizmet verilemeyen saat ve gün bazında faturalara indirim yansıması gerekmezmi ?

 • sametyukcll @sametyukcll

  DSL'den kurtulup Fiber'e geçme çalışmalarına ne zaman yoğunluk vermeyi düşünüyorlar?
  Sırf DSL oldukları için kendilerine geçmemiştim.

 • Murat S @atehaa

  Upload için bir şey olacak mı ? Ve bence en önemlisi internetin kalitesini arttırmaya yönelik bir projeleri var mı? Kalite derken işte 16 ise 16 max 20 ping işte kopma vs olmadan demek istiyorum. Siz biliyorsun ne demek istediğimi 🙂

 • Batuhan @achfighter

  Turknet'in ya da başka bir firmanın interneti inanılmaz yavaş olan şehir, ilçe, mahalle merkezlerine fiber çekme projesi var mı?

  10 yıl sonra da 4mbit kullanmaktan korkuyorum da.

 • ilker @gilker

  uploadlarda artış yapmayı düşünüyorlar mı? düşünmüyorlarsa neden?
  Düşünsünler lütfen hala taş devri uploadlar kullanıyoruz...

 • muytek @muytek

  İlk merak ettiğim ağ tarafsızlığı konusunda tutumları nedir, diğer bir sorum ise kendi teknik destek ekiplerini oluşturma gibi bir düşünceleri var mı?

 • onurtrklmz @onurtrklmz

  @madiko Benim olduğum bölge YAPA dışındaydı AKK kalkmadan önce 16 mbit verebiliyorlardı. AKK herkese kalktıktan sonra 35'e çıktı teklif. YAPA ile ilgisi olmayabilir.

 • Erdinç @erd97

  Öncelikle sitelerindeki haritadan hız testi dışında eğer Türknet'e geçersem alabileceğim hızlarla ilgili bilgi nereden alabilirim?
  Ve upload hızları (ve daha da önemlisi stabil olması) nasıl?
  Son olarak binada fiber varsa fiberin verdiği hızlarda hizmet verebiliyorlar mı?

 • Ziya @zerkara

  Herkesin internet hızı 24 olacak diyorlardı unutuldu sanırım onu sorarsanız memnun oluruz. Twitter'da yazılan cevap tatmin etmedi beni. Kesin bir cevap verilirse uygun olur.

 • Melih @melihtr

  1) Yalın internet neden verilmiyor? Faturada 10 TL 'lik 1000 dk sabit telefon ücreti var ihtiyacımız olmayan eski bir sisteme ücret ödüyoruz.
  2) (TTNet haricinde!) Başka ISS müşterisi VDSL kullanırken, sitenizde sorgulandığında maksimum alınabilecek hız ADSL görünüyorsa, VDSL hızda Turk.Net'e geçiş yapılamıyor, müşteri hizmetlerine zaten VDSL portum olduğunu onu kullanmaları gerektiğini söylüyorum gene olmuyor, illaki boşta bir VDSL port olmalıymış, sistem bu şekilde izin vermiyormuş. Ben VDSL portttan internet kullanırken, Turk.net e başvurabilmek (aktarma) için aylarca sitede boşta VDSL port görünmesini bekledim. Ama ne yapıldı dersiniz, hiç yeni port açılmadan zaten mevcut VDSL portum Turk.Net'e aktarıldı. Boşu boşuna aylarca sitenizde boşta VDSL port görünmesini bekledik, siz 2 ay kaybettiniz.
  3) IPV6 ya geçiş olayını düşünüyor musunuz? CGN yüzünden port açamıyoruz, dışarıdan evdeki depolama cihazımıza, modeme ulaşamıyoruz, çözüm olarak sunduğunuz sabit IP ücreti de faturaya oranla yüksek kalıyor
  4) Upload hızını yükseltmeyi düşünüyor musunuz (2mbit bulut depolama uygulamalarımız için yavaş kalıyor)
  5) ADSL/VDSL için Türk Telekom saha ekipleriyle nasıl mücadele edeceğiz? Ekiplerin umursamazlığı, ankastre kutusuna hiç gelmeden uzaktan suçu bina içi tesisata çamur atıp arıza kaydını kapatmalar, başka ISS müşterilerinin arızalarını geciktirmeler vs. bu liste uzayıp gider. Türk Telekom ekiplerinin başka müşterilerine bu yaptıklarını kime şikayet edeceğiz? Interneti bağlayıp telefonu kestiler, arıza kaydı bırakınca telefonu bağlayıp interneti kestiler. Şu an gene internet geldi telefon gitti, saha ekipleri artık gelmiyor iç tesisata çamur atıp uzaktan kaydı kapatıyorlar. 35Mbit VDSL alabiliyorken telefon sinyalinin olmamasını iç tesisata çamur atmak da ayrı bir saçmalık. Bu saçmalıklara karşı Türk Telekom'a bir yaptırımınız yok mu?

 • MUSTAFA KIR @mustafakir95

  Türknet'e başvuru yapacaktım hız sorgulaması yaptım. "Adresinizde bakır altyapı olmadığından başvurunuza devam edemiyoruz." gibi bir hata aldım. Fakat Türk Telekom tarafından aynı adreste 5 yıldan fazladır internet hizmeti alıyorum. Türknet bana TT yi arayın sorunu halletsinler biz port göremiyoruz diyor. Bu işlerle niye ben uğraşayım ki sırf bu tutumdan dolayı TT ile olan taahhütü yeniledim.
  Sizden ricam Murat Bey bu port olayından dolayı Türknet çok müşteri kaybediyor iletirseniz sevinirim.

 • ilker @gilker

  internetle ilgili 2 problemimiz var
  1.)uploadlar çok yetersiz el atılacak mı?
  2.) CGN yüzünden port açamıyoruz evdeki kameralara nas cihazına bağlanamıyoruz. sabit ip hizmetide bizim işimize gelmiyor. IPV6 ya geçilecekmi

 • staticbool @staticbool

  Upload konusunu bosuna sormayin, cevap veremezler verseler de artik kimse inanmaz. Ne hikayeler dinledik son 15 yilda... Omrumuzun yarisi gecti bu upload konusundan sikayet ederek.

 • Berkay Bekir Köse @berkay

  Sokağımda SuperOnline 100Mbit sunabilirken TurkNet neden 16 ile kısıtlı

 • equinox @equinox

  @mucahitkambur port bittiği için mi o hatayı alıyorsunuz bilmiyorum fakat müstakil bir evde oturmanız ile port ihtiyacınızın olmaması ayrı şeyler. Her nerede oturuyor olursanız olun hizmet alabilmek için en az bir boş port olması gerekli

 • delidenazhallice @yazarfen

  Sorum şu anadoluda bir şehirde binada internet varken ben bağlatmaya çalıştığım da alt yapı yok uyarısı alıyorum.

 • Realblue1 @realblue1

  @mucahitkambur Port santralde veya saha dolabının içinde oluyor sen olayı yanlış anlamışsın senin bahsettiğin şey reglet.

 • Anıl @ceft

  Yeni alının VAE aboneliklerinde 35Mbps sınırlandırmasını yapmaları yeni abonelikler için olumsuz etkileniyor. Eski cazibesini kaybettirdi. 100Mbps almak kağıt üzerinde kalmış oldu santrale yakın, şansı olan sınırlı abonelerin hattın desteklediği hızı YAPA üzerinden 100Mbps'e kadar hızı AKN'siz alan ile yeni abone olup saha dolabından evine kadar hattın 100 Mbps desteklediği halde VAE ile 35 Mbps AKN'siz kullanmak zorunda kalan abone'nin suçu ne ? Üstelik bu stratejiden önce sahadolabı ve VAE üzerinden 100Mbps hız alan aboneliklerde AKN'siz olarak devam ettiriliyor ! Şeffaf olmayı ilke edindikleri halde tüm lansmanlarını halen 100Mbps olarak yapıyorlar. Benim gözümde bu stratejisi ile artık hiçbir değeri kalmadı. @turknetdestek @gamsizm

 • Yılmaz Bilgili @ybilgili

  25 Mbit çoğu kullanıcıya yeter. 25 Mbit download ve en azından 5 Mbit upload olan bir paket olsa çok kişiyi mutlu ederler. Bunu bir düşünsünler, 50ye 100e fazla kasmasınlar :