#TeknoYardım #windows11 Anahtarı satın almak istiyorum uygun fiyatlı sağlam bir satıcı varmı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ikinciel 3-4 Ay kadar kullandığım loadbalancer ihtiyaç fazlası ev içinde kullanıldı. Üretimi ve satışı yok artık bu ürünün.

Not: Kutusu yok, cihaz çalışır sağlam durumda.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-tl-er5120-gigabit-yuk-dengeleyici-load-balancer-genisbant-router-1112109558/detay

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PNY 2TB m2 ssd nin aniden uçması nedeniyle 990pro sipariş geçtim ama ilk defa yurt dışından ürün çekeceğim. Dikkat etmem gereken bi nokta var mı ? Ürün gümrüğe takılır mı ?

#akış #destek #TeknoYardım #SSD

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21

Temmuz 2022 de yeni bir sistem topladım, ayda 1/2 defa mavi ekran veriyordu. Bunu çok umursamadım.

Bu hafta sisteme 32 GB daha RAM ekledim bu sefer de 1-2 saatte bir mavi ekranlar, ani kapanmalar ya da ekranın tamamen donması gibi sorunlar çıkardı.

Memtest 86 ile test yaptım bu hatalar geldi. Sonra tek tek ram denemesi yaptım. Geçen sene taktığım RAM'ın 1 tanesi ile sistemi açmamaya başladı. Kesin olarak bu ram arızalı diyebilir miyim acaba ?

#TeknoYardım #yardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • imperio @imperio

  XMP modunu kapadığında yani ram standart hızda çalıştığında da bu hataları veriyorsa arızalıdır

  • Erhan M. @erhanm

   Aynen. XMP ya da senin sistemindeki ismi ne haltsa kapat onu. Manual RAM frekansı ayarlama kısmı var. Misal 4400 mhz yapın ve testi tekrarlayın. Sorun olmayan hızda kullanın. Bende DDR 4 3600 mhz aynı tip 4 adet RAM de aynı sorun vardı. 3400 mhz de sıfır hata ve mavi ekran. Kullandığım bir yazılımdaki çökme sorunları dsa çözüldü. Bulana kadar 5 günüm geçmişti. 64 gb olunca her tesrt 6-7 saat sürüyordu...

 • berrram @berrram

  Denilebilir. 6. Test ve 45 hata yüksek bir değer.

 • Anıl @themknst

  XPM kapatınca önce sorunlar düzeliyor ama biraz kullanım esnasında tekrarlıyor. Şuan yeni RAM ile test ediyorum, Test PASS OK veriyor. Eski ram durduk yere sistemi açmaması beni şüphelendirdi doğrusu.

  2 kit de aynı cl değerlerinde, Gskill Trident Z5 iki kit de aynı model;

  2*16 DDR5 6400Mhz RGB

  2*16 DDR5 6400Mhz

  • berrram @berrram

   Garantiniz olduğuna göre bence hiç yormayın kendinizi. Bu şekilde bir süre daha gider ama Windows güncelleştirme yapar o sırada takılır kalır dosya sistemi bozulur sonra daha çok uğraştırır. Dediğiniz gibi sadece o tek ram takınca bunlar oluyorsa sorun ondadır zaten.

 • Alptekin @alptekinck

  ya ramde ya veriyolunda bir arıza var demek. basit bir şekilde giren çıkan arasında farklar oluşmuş.

#Windows10 Pil ikonu üzerinden ekran parlaklığı seçilen kısım son 1809 güncellemesi ile bende uçtu Microsoft'tan destek aldığımda eski sürüme dönün demeyi çözüm buldu. Ayrıca temsilcinin güncellemenin dağıtıldığından haberi dahi yoktu..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış hepsiburada verdiğim siparişleri ( satıcısıda hepsiburada ) ürünleri tek bir kargoyla yollamak yerine 3 e ayırıp 2sini PTT kargoya veriyor. Neye göre nasıl çalışıyorlar belli değil bakalım kapıya kadar sorunsuz ulaşacak mı ?..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • imperio @imperio

  Onu eğer ürünlerden bir kısmı gecikecekse yapıyorlar. Hazır olanları yolluyorlar. Böylelikle bir ürün için hepsinin hazır olmasını beklememiş oluyorsun. Ve bu ayrı ayrı kargoya verme işlemi için senden ek kargo parası da istemiyorlar 🙂 Bunu yapan kaç firma var? Aslında çok iyi bir yaklaşım bu, neden kötü birşey olarak düşündün ki? 🙂

 • Anıl @themknst

  Hızlı ulaşması adına yapıldığının farkındayım fakat PTT kargoya karşı soğuk bir yaklaşımım var. PTT yerine farklı kargo seçilse durumdan huzursuz olmazdım. 🙂

  • imperio @imperio

   Kargo firması meselesi ayrı olay ve katılıyorum sana. Uzun süredir kargo firması seçtirmiyor. Bana kalsa ben yurtiçi kargo isterim ama aras'la yolluyor mesela bazen... HB'den ürün alırken eğer İstanbul'daysan ve ürün de uygunsa HızlıExpress'i seçmek en mantıklısı. Hem kargo aynı gün içinde sana ulaşıyor hem "geldik bulamadık" saçmalıkları yok, hem paketler ezilmiş falan olmuyor kesinlikle. Eskiden bir kurye firmasıyla çalışıyorlardı bunun için şimdi kendi firmalarını kurdular daha da iyi oldu. Pazar günü bile teslimat var. 10 lira ücreti var ama değer. Kargo firmalarıyla uğraşıp kanser olmaktansa 6 lira yerine 10 lira verilir yani..

 • Anıl @themknst

  3 parça ürünler zaten 1 aras, 1 ptt, 1 tane daha ptt'ye bölmesi garip geldi. Çıkış tarihleri pttler aynı aras 16 ocak.

 • Anıl @themknst

  Ürünler teslim edildi fakat umduğum olmadı ptt sorun çıkartmadan kapıma kadar geldi. Sürprizi ise aras kuryesi yaptı. Öğleden önce arayıp evde olup olmadığımı sordu evde olduğumu söyleyince saat 5 e kadar teslim olacağını söyledi kapattı saat 4 ü geçince geri aradım aradım teslim edemeyeceğini çok istiyorsam buluğunduğu yeri söyleyip yüzüme kapattı durumu şubeye bildirmem sonrası caddenin başına kadar geldi mecburen elinden sokak ortasında alıp kontrol ettim. Kısacası bölgede çalışana göre hizmet kalitesi değişebiliyor. UPS kargo benim gözümde birinci.

  • imperio @imperio

   Müşteri hizmetlerini arayıp şikayet edin. Bu şube işleri franchise modeli olduğu için çalışana göre kalite oluyor. Ama şikayetini yaparsanız ilgileniyorlar. Ben sürekli yetişemiyoruz diye bahane uyduran kargocuyu şikayet ettim 2 gün sonra ek araba koydular şubeye, paşa paşa getirdiler o saatten sonra 🙂 Burda da en iyisi Yurtiçi şu an...