Anlatıya hitap eden CGI muhteşem oluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=qlD8jJMITLk

Mindhunter 2019 VFX Breakdown - Artemple

Breakdown reel - David Fincher's digital filmmaking mastery
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biraz geç oldu ama ancak oynayabildim. Gerçekten süper oyunmuş. Arkham serileri ve Witcher 3'ten sonra ilk kez bir oyundan bu kadar tad aldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple mağazalarından herhangi bir şey satın almışsanız asla silemiyormuşsunuz. Bugün Apple Destek'ten öğrendim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3 gündür monitör araştırıyorum. 2. Elden aşağıdaki iki monitörden birini almaya karar verdim. LG olanı kapalı kutu iken Viewsonic kullanılmış bir ürün. Kağıt üzerindeki özelliklere bakarak degil de bu iki model veya marka hakkında doğrudan bilgisi olan var mı? Her tavsiyeye açığım.

Not: öncelikli amacım web+multimedya. Oyun değil.

LG 34WK650-W :1200₺
Viewsonic VX3211-2k-mhd : 1250₺

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Monitörden anlayan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

2.elde 27" civarı tavsiyeye ihtiyacım var. maximum 1000TL ye çıkabilirim. Öncelikli amacım oyun değil. Oyun olsa bile playstation ile olurdu. Bu da 1080p ve 60hz'in yeterli olacağı anlamına geliyor benim için.
HDMI ile laptopu bağlayıp çift ekran olarak kullanacağım. Multimedya içeriği yani görüntü kalitesini gecikme süresinden daha çok önemsiyorum.

600TL civarına alacağım 1080p bir monitör işimi görür diye aşağıdaki iki ilana ait yorumlarınızı bekiyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-monitor-hp-27f-2xn62aa-ips-1920x1080-27-inc-garantili-monitor-727080098/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-monitor-philips-274e5qhaw-00-27-5ms-full-hd-ips-led-monitor-704904033/detay/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple Music aile üyeliği düşünen veya hali hazırda sistemi olup da boş yeri olan varsa haber etsin.
Bu arada bilmeyen varsa aile üyeliği 6 kişi olunca kişi başı 3.5₺'ye geliyor.

@omerf97
@cmlds29

...kaldı 3

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Macbook'ta prize takılıyken elektirik çarpması yaşayan var mı? Çarpma da denemez aslında ama elinizi cihazın yüzeyine sürttüğünüzde hafif bir statik elektirik hissediyorsunuz. Topraklama olmadığı için bu sorunun metal cihazlarda ortaya çıktığını söyleyenler var.

Cihaz zarar verecek birşey midir sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

Az önce iCloud drive kullanımı ile apple destek'ten öğrenemediğim bir bilgiyi şans eseri fark ettim. Belki ihtiyacı olan olur diye paylaşıyorum:

Derdim; Mac'te iCloud klasörüne attığım bir dosyanın ben üzerinde tıklamasam dahi iPhone'un dosyalar uygulamasına otomatik olarak inmesiydi. Ben sadece önizlemesi gözüksün ve tıklamadığım sürece inmesin istiyordum. Haliyle zaten 32GB'cık olan iPhone 7 için her drive dosyasının otomatik inmesi benim için sıkıntı.

Altta paylaştığım fotoyu görünce jetonum düştü. iCloud'da dosyanın toplam boyutu önizleme boyutuna çok yakınsa, yani dosya boyutu küçükse; iCloud da kendince diyor ki "Hazır önizlemeyi göstermişken bari dosyayı da indirmiş olayım.". Alttaki fotoya bakarsanız boyutu büyük olan resimlere karışmazken küçük olanları bana sormadan indirmiş.

Büyük bir olay değil ama bu yüzden iCloud'a büyük dosya atmaktan çekiniyordum. İşin aslı böyleymiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar dünden beri saç baş yoldurtan bir sorunla uğraşıyorum. Anlayan varsa lütfen yardım etsin.

PC'mi satacağım için Samsun marka SSD'me Secure Erase yapmak istiyorum. Bu işlem Samsung'un Magician programı ile yapılıyor. Program PC'ye bir flash bellek takmanızı istiyor ve bu flash belleği bootable yaparak PC'yi yeniden başlatıyor. Bu sırada PC Samsung'un Secure Erase yazılımı ile boot olması gerekirken bende direkt olarak Windows açılıyor. Ne yaparsam yapayım aşağıda görselini paylaştığım samsung yazılımı ile boot edemedim.

Farklı USB girişleri denedim olmadı.
Flash da sorun olması ihtimalini elemek için rufusla üzerine windows yazdım ve windows yükleyici ile boot edebildim. flash da sorun yok yani.

ÇÖZÜM: boot menu'de CSM açık olmalıymış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

Mac OS da yeniyim. Kullananlara 3 tane sorum olacak:

1 - Kilit Ekranında şifreyi yazınca enter'a basmaya gerek kalmadan otomatik girmesi için bir ayar var mı? (Windows 10 gibi yani.)

2 - Dock'taki bir uygulamaya tekrar tıklayarak simge durumuna küçültmenin bir yolu var mı? (alt tuşuna basılı tutarak dock taki ikona tıklamayı biliyorum. aradığım bu değil.)

3 - Hem izlediğim videoları hem de indirmeleri otomatik yakalayabilecek IDM alternatifi uygulama tavsiye eder misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6