Az önce iCloud drive kullanımı ile apple destek'ten öğrenemediğim bir bilgiyi şans eseri fark ettim. Belki ihtiyacı olan olur diye paylaşıyorum:

Derdim; Mac'te iCloud klasörüne attığım bir dosyanın ben üzerinde tıklamasam dahi iPhone'un dosyalar uygulamasına otomatik olarak inmesiydi. Ben sadece önizlemesi gözüksün ve tıklamadığım sürece inmesin istiyordum. Haliyle zaten 32GB'cık olan iPhone 7 için her drive dosyasının otomatik inmesi benim için sıkıntı.

Altta paylaştığım fotoyu görünce jetonum düştü. iCloud'da dosyanın toplam boyutu önizleme boyutuna çok yakınsa, yani dosya boyutu küçükse; iCloud da kendince diyor ki "Hazır önizlemeyi göstermişken bari dosyayı da indirmiş olayım.". Alttaki fotoya bakarsanız boyutu büyük olan resimlere karışmazken küçük olanları bana sormadan indirmiş.

Büyük bir olay değil ama bu yüzden iCloud'a büyük dosya atmaktan çekiniyordum. İşin aslı böyleymiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar dünden beri saç baş yoldurtan bir sorunla uğraşıyorum. Anlayan varsa lütfen yardım etsin.

PC'mi satacağım için Samsun marka SSD'me Secure Erase yapmak istiyorum. Bu işlem Samsung'un Magician programı ile yapılıyor. Program PC'ye bir flash bellek takmanızı istiyor ve bu flash belleği bootable yaparak PC'yi yeniden başlatıyor. Bu sırada PC Samsung'un Secure Erase yazılımı ile boot olması gerekirken bende direkt olarak Windows açılıyor. Ne yaparsam yapayım aşağıda görselini paylaştığım samsung yazılımı ile boot edemedim.

Farklı USB girişleri denedim olmadı.
Flash da sorun olması ihtimalini elemek için rufusla üzerine windows yazdım ve windows yükleyici ile boot edebildim. flash da sorun yok yani.

ÇÖZÜM: boot menu'de CSM açık olmalıymış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

Mac OS da yeniyim. Kullananlara 3 tane sorum olacak:

1 - Kilit Ekranında şifreyi yazınca enter'a basmaya gerek kalmadan otomatik girmesi için bir ayar var mı? (Windows 10 gibi yani.)

2 - Dock'taki bir uygulamaya tekrar tıklayarak simge durumuna küçültmenin bir yolu var mı? (alt tuşuna basılı tutarak dock taki ikona tıklamayı biliyorum. aradığım bu değil.)

3 - Hem izlediğim videoları hem de indirmeleri otomatik yakalayabilecek IDM alternatifi uygulama tavsiye eder misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

elinde bozuk apple adaptörü olan var mı? şu parçaya ihtiyacım var. çakma kullanırsam cihazın bataryasına zarar veririm diye çekiniyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Swift'e başlamak için 2.el macbook arıyorum.Apple ürünleri içerisinde 13" 2014 macbook air modelinin 2. eli en iyi seçim gibi gözüküyor(2400-2600TL). Herhangi bir önerisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Netflix resmi Windows uygulamasından tam ekran izlerken, ekranda yırtılma ve titreme gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız Nvidia kontrol panelinden:

3D ayarların yönetilmesi > Genel Ayarlar > Yüksek Performanslı Nvidia İşlemcisi:
Düşey Senkronizasyon = Açık

Hale getirin ve 'Uygula' deyin. PC'yi yeniden başlatın. Sorunuz çözülecektir.

#Netflix #NetflixWindowsApp

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mayıs 2019 güncellemesini temiz kurulum yapan arkadaşlara bir sorum olacak: yeni sürümde Windows her yerleşik uygulamasını kaldırma imkanı sunuyor mu? yine katlanmak zorunda olduğumuz neler var?

Yine nLite ile iso dosyasını düzenlememize gerek var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2.elden note 9 aldım da. Snapdragon işlemcili ve güncelleme almıyor cihaz. Sanırım AT&T den alınmış. Nası çözerim güncelleme işini? veya herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım AT&T den kaynaklı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

şöyle sadece siteye özel atanabilen VPN yok mu? kimse düşünmedi mi bu fikri?

Mesela; wiki, imgur, rarbg'yi ayarlayacağız programa veya eklentiye, o siteler hep VPN üzerinden açılacak gibisinden...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ali Mali @mali5481

  zenmate tarayıcı eklentisi olan versiyonunda var bu, premium özelliği, akıllı lokasyon diye geçiyor

 • protego @protego

  Var aslında, OpenVPN ile kendi sunucunu VPN olarak kurarken öyle ayar yapabiliyorsun ama niyeyse bende işe yaramıyor. Arkadaşım var onda oluyor aynı setup bende çalışmıyor. TTnet engellemiş bir şekilde, DPI işi muhtemelen.

  • protego @protego

   @fikri İkimizin de aynı firmadan VPN'i var, hatta ben onun sunucusunu denedim, onda oluyor bende olmuyor, ben kendi sunucumun bilgilerini ona verdim, onda oluyor bende olmuyor. Benim sunucum benim ayar dosyam onda çalışıyor, bende çalışmıyor. Belli ki benim internette bir sıkıntı var çünkü başka açıklaması yok. Bende olmuyor dediğim de şu, eğer ben sadece bazı sitelere VPN üzerinden çıkmayı ayarlarsam hiçbir sayfa açılmıyor bende. Discord falan çalışıyor mesajlaşmaya devam edebiliyorum ama internetten hiçbir siteye giremiyorum. Arkadaşım benim ayar dosyamla benim sunucuma giriyor sıkıntı yok. Tahminimce TTnet'in bir çeşit engeli....

 • Muhammed Galip Uludağ @cheytacllc

  Bende goodbyedpi için whitelist gibi bir özellik düşünüyorum. Goodbyedpi açıkken iihs.org'a giremiyorum aç/kapa yapmak yerine whiteliste eklediklerimde paketlerde oynama yapmasın sayfa düzgün açılsın.