Apple Music aile üyeliği düşünen veya hali hazırda sistemi olup da boş yeri olan varsa haber etsin.
Bu arada bilmeyen varsa aile üyeliği 6 kişi olunca kişi başı 3.5₺'ye geliyor.

@omerf97
@cmlds29

...kaldı 3

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Macbook'ta prize takılıyken elektirik çarpması yaşayan var mı? Çarpma da denemez aslında ama elinizi cihazın yüzeyine sürttüğünüzde hafif bir statik elektirik hissediyorsunuz. Topraklama olmadığı için bu sorunun metal cihazlarda ortaya çıktığını söyleyenler var.

Cihaz zarar verecek birşey midir sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

Az önce iCloud drive kullanımı ile apple destek'ten öğrenemediğim bir bilgiyi şans eseri fark ettim. Belki ihtiyacı olan olur diye paylaşıyorum:

Derdim; Mac'te iCloud klasörüne attığım bir dosyanın ben üzerinde tıklamasam dahi iPhone'un dosyalar uygulamasına otomatik olarak inmesiydi. Ben sadece önizlemesi gözüksün ve tıklamadığım sürece inmesin istiyordum. Haliyle zaten 32GB'cık olan iPhone 7 için her drive dosyasının otomatik inmesi benim için sıkıntı.

Altta paylaştığım fotoyu görünce jetonum düştü. iCloud'da dosyanın toplam boyutu önizleme boyutuna çok yakınsa, yani dosya boyutu küçükse; iCloud da kendince diyor ki "Hazır önizlemeyi göstermişken bari dosyayı da indirmiş olayım.". Alttaki fotoya bakarsanız boyutu büyük olan resimlere karışmazken küçük olanları bana sormadan indirmiş.

Büyük bir olay değil ama bu yüzden iCloud'a büyük dosya atmaktan çekiniyordum. İşin aslı böyleymiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar dünden beri saç baş yoldurtan bir sorunla uğraşıyorum. Anlayan varsa lütfen yardım etsin.

PC'mi satacağım için Samsun marka SSD'me Secure Erase yapmak istiyorum. Bu işlem Samsung'un Magician programı ile yapılıyor. Program PC'ye bir flash bellek takmanızı istiyor ve bu flash belleği bootable yaparak PC'yi yeniden başlatıyor. Bu sırada PC Samsung'un Secure Erase yazılımı ile boot olması gerekirken bende direkt olarak Windows açılıyor. Ne yaparsam yapayım aşağıda görselini paylaştığım samsung yazılımı ile boot edemedim.

Farklı USB girişleri denedim olmadı.
Flash da sorun olması ihtimalini elemek için rufusla üzerine windows yazdım ve windows yükleyici ile boot edebildim. flash da sorun yok yani.

ÇÖZÜM: boot menu'de CSM açık olmalıymış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

Mac OS da yeniyim. Kullananlara 3 tane sorum olacak:

1 - Kilit Ekranında şifreyi yazınca enter'a basmaya gerek kalmadan otomatik girmesi için bir ayar var mı? (Windows 10 gibi yani.)

2 - Dock'taki bir uygulamaya tekrar tıklayarak simge durumuna küçültmenin bir yolu var mı? (alt tuşuna basılı tutarak dock taki ikona tıklamayı biliyorum. aradığım bu değil.)

3 - Hem izlediğim videoları hem de indirmeleri otomatik yakalayabilecek IDM alternatifi uygulama tavsiye eder misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

elinde bozuk apple adaptörü olan var mı? şu parçaya ihtiyacım var. çakma kullanırsam cihazın bataryasına zarar veririm diye çekiniyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Swift'e başlamak için 2.el macbook arıyorum.Apple ürünleri içerisinde 13" 2014 macbook air modelinin 2. eli en iyi seçim gibi gözüküyor(2400-2600TL). Herhangi bir önerisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Netflix resmi Windows uygulamasından tam ekran izlerken, ekranda yırtılma ve titreme gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız Nvidia kontrol panelinden:

3D ayarların yönetilmesi > Genel Ayarlar > Yüksek Performanslı Nvidia İşlemcisi:
Düşey Senkronizasyon = Açık

Hale getirin ve 'Uygula' deyin. PC'yi yeniden başlatın. Sorunuz çözülecektir.

#Netflix #NetflixWindowsApp

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mayıs 2019 güncellemesini temiz kurulum yapan arkadaşlara bir sorum olacak: yeni sürümde Windows her yerleşik uygulamasını kaldırma imkanı sunuyor mu? yine katlanmak zorunda olduğumuz neler var?

Yine nLite ile iso dosyasını düzenlememize gerek var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2.elden note 9 aldım da. Snapdragon işlemcili ve güncelleme almıyor cihaz. Sanırım AT&T den alınmış. Nası çözerim güncelleme işini? veya herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım AT&T den kaynaklı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap