Parke altına elektrikli battaniye kablosu döşesem salonu ısıtır mı elektrikçiler? Isıtmaktan kastım içeri 20 derece filan olsun yeterli...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Sıfırdan android studio öğrenmek istiyorum nereden başlamalıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9
 • Stewie Griffin @stewie

  Udemy'de atıl samancıoğlu idi galiba ismi onun kursunu alabilirsin. Bence gayet başaralı ve güzel bir kurs. Yukarıda da java ve kotlin ile ilgili karşılaştırma yapılmış bu konu hakkında şunları diyebilirim. Sektörel olarak kotlin hakim durumda şuan. Full native java yazan firma biraz zor bulursun. Çünkü Android'de javanın geleceği kalmadı aynı ios'ta objective c gibi. Zevkine yazacağım diyorsan bile kotlin ile başlamanı öneririm.
  Zaten önceden Java ile yazan bir developer olarak Kotlin'in bazı yapıları gerçekten büyük projeler için çok iyi. Extension yazılabilmesi, nullable type'ların yazılabilmesi ve null safety olması yada kotlin ile gelen yapılar (Flow, coroutines) gibi. Şimdi şöyle demek gerekirse özellikle mobile development camiasında güncel teknolojiler aktif olarak kullanılır. Mesela şuanda aktif olarak projelerde coroutine kullanılmakta. Flow yapısı da yavaştan yayılmaya başlandı. Ayriyeten Android'in libraryleri yeni güncellemeler ile bunlara destek veriyor.(İşte bu kısım tam olarak Java'ya üvey evlat muamelesi kısmı). Yani aslında ister istemez, Google, android seni kotlin kullandırmaya teşvik ediyor. O yüzden Kotlin ile başlamanı öneririm kesinlikçe.

 • Stewie Griffin @stewie

  Ha bu arada Kotlin ile ilgili önemli bir artı daha, bir yazılımcının en büyük ihtiyacı comunity'dir. Bir işi çözmek tartışmak veya yeni yollar bulmak için comunity desteğine başvurmak çok önemlidir ve hepimiz kullanırız. Yani stackoverflow'da birşeyler bulmak diyebiliriz buna. Yeni bir konu ile ilgili bulacağın çoğu şey Kotlin ile örneklendiriliyor olacaktır. Çünkü google yanılmıyorsam 2020 veya 2021 de io etkinliğinde Kotlin Java'yı kullanımda geçti demişti buna da bu comunity yazıları üzerinden şahit olabilirsiniz.

 • kortex @kortex

  Flutter veya react native öğren.

Selam 👐

Android studio eğitimini en hızlı nasıl alabilirim yardımcı olabilecek kimse var mı Bu konuda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam arkadaşlar 👋

Bizim taksi durağımız var ve google ads ile reklam veriyoruz. 1 senedir şerefsizin biri bizim reklama sürekli tikliyor. Bir kısmı google ads'den iade olarak geliyor ancak bir kismida bize zarar olarak dönüyor...

Geçenlerde o şerefsizi buldum kavga ettik sonra karakola gittim elimde kanıtlarla şikayette bulundum adamı karakola almışlar çay içirip çıkarmışlar. Bizim durağa 1 senede hiç yoksa 15000tl fuzuli masrafa soktu şimdi ben bu şeref yoksununun reklamına hangi programla tıklarsam zarar veririm?

Adamın ads reklamıni resimde paylaştım. Bilgili olan biri yardımcı olabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 24

Televizyonumun görüntüsü eskisi gibi değil mavimsi bir görüntü sunuyor. Ayarlardan bir sürü ayar denedim en iyi ayar bu. Bu televizyona led almak istiyorum. Orijinalinden daha parlak ve canlı gösterecek led alabilme şansım var mı?

Marka: Toshiba
Model: 43l3763dat

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam 👋

Telefonum samsung S7 bu aralar sarji hizli bitiyor ve yavaslamaya basladi. Tüm gapps dosyalarını devre dışı bıraktım. Gereksiz uygulamaları sildim fayda saglamadi. Telefon rootlu ve imei repair işlemi yapılmış halde. Işletim sistemi 8.0
Şimdi ben buna fabrika ayarları yapsam imei cert gider mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Beyler bayanlar bu site için alakasız ama Abd'de bizdeki gibi halk eğitim merkezi ve ya ona karşılık gelen bir kürüm kuruluş var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  Kesin bir bilgim yok ama tahminim olmayacağı yönünde zira ABD'de kapitalizm ağır şekilde benimsendiği için kamu iştirakleri çok kısıtlı bir seviyede. Öyle ki askeri hastaneler dışında devlet hastaneleri bile yok adamların. Pek sosyal bir devlet değil yani.
  Öte yandan sivil toplum kuruluşlarının açtığı bedava eğitim kursları vardır kesin ama ülke çapında bir organizasyon var mıdır bilmem, araştırmak lazım.

 • Mert @merpheus

  Var. Community College lar sanirim bunun bir parcasi ama yuksek ogrenim icin. Onun disinda community center larda da bir takim egitimler gerceklesebiliyor bunlarin bazilari devlet bazilari, ozel destekli bazilariysa dini kuruluslara ait.

Beyler elimde magbox major android ip tv var. 3 aydır kullanılmıyordu taktım prize açılış ekranında kalıyor. Arkasinda reset tuşu gibi tus var ona basılı tutuyorum bi kımıldama yok ben bunu nasıl ayağa kaldırırım...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Modemdeki mtu değeri önemli bisey mi? Arayüzce 1500 yazıyor çoğu yerde 1492! Hattım vdsl ve 35/6 kullanıyorum sizce ne yapmalıyım...

BeğenFavori PaylaşYorum yap