#GününFilmi #Phantom

Emekliliği gelen Kaptan Dimitri, henüz bir nükleer denizaltı ile görevden dönmüşken eski kullandığı ve hoş anıları olmayan dizel bir denizaltı ve nükleer savaş başlığı ile apar topar gizli göreve yollanır. Mürettebattaki eksik personel yerine dahil edilen KGB ajanlarıyla, gizli görev konusunda çelişkiye düşmeleriyle birlikte çarşı pazar karışır.

Gergin gergin müzikler, koyulan postalar, ihanet, sabotaj, entrika, USA-RUS-CHN gerginliği, çok da güzel bir finalle bitirmişler.

Crimson Tide(1995) ve The Rock(1996) filmini karıştırınca bu film çıkmış. Ed Harris yine döktürmüş.

#FilmÖnerisi #FilmTavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

yıllardır kullandığım IDM yi sonunda satın aldım. trial reset kürek mürek artık bir yerden sonra haketti...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 39

Geçen sene bu zamanlar tekrardan başladığım sigarayı yine bıraktım. Bir süre içmem sonra yine başlarım belki, belli olmaz benim işim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://youtu.be/v9NHLMBhduk?si=4Uwb_hywYWlBGYmL

#TamiratTadilat ın dibi 😅

Vestel Çamaşır Makinesi Kazan Rulman Değişimi

Abone olmayı unutmayın.https://www.youtube.com/yhackup/?sub_confirmation=1Videolarım işine mi yaradı veya Çok detaylı sadece Üyelere özel videoları görmek is...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 21

Dark Freezer X123 12cm

Ürün sayfasına da yazdığım yorumu burada paylaşayım dedim. Burada arattığında kimsenin bu soğutucudan bahsetmediğini gördüm. En azından bu ürüne birisi yorum yapmış olsun ki alacaklar biraz bilgilensin istedim. Ben almadan önce burada arattığımda kimse bahsetmemişti. Şimdi ben almışken bahsedeyim dedim.

12CM fanlı ve 4 ısı borulu ve aşağıdaki modellerle uyumlu bir soğutucu kendisi. Ancak kutunun içerisinden sadece Intel için adaptör çıkıyor ki zaten yorumumda bundan bahsettim.
AM3+, AM4, AM5, LGA 1150, LGA 1151, LGA 1151 - Coffee Lake, LGA 1200, LGA 2011V3, LGA 2066

 

1600AF'yi 1.2V'da 3.7Ghz de kullanıyordum stock soğutucu ile. Oyunlarda 70'e gelmiyordu ama Prime95 testinde 80 derecelere çok rahatlıkla geliyordu. Zaten kendim voltajı düşürmesem, standart haliyle Prime95 testini tamamlayamadan sıcaktan kapanıyor. Her neyse, ileride işlemciyi ikinci elden yükseltirim, stock soğutucu da daha güçlü işlemcide yetmez diye şimdiden soğutucu alayım dedim. Şuanda buz gibi çalışıyor işlemci. Bu yazıyı yazarken tam 30 derecede şuanda ve 1.3V'da 3.9Ghz'e overclock ettim. Bu haliyle bile Prime95 testine 70 dereceye gelmiyor(68-69). Her türlü alınmasını tavsiye ederim. Şuanda 650₺'ye bulunabiliyor. Hepsiburada'da zam gelmiş ama Teknobiyotikte hala 650₺. Soğutucu arayan varsa kesinlikle öneririm.

 

 

Sitedeki yorumum buydu:

Soğutma:
1600 AF işlemci için almıştım. Stock soğutucu ile 1.2V'da 80 derecelere çok rahat geliyordu. Bu soğutucuyla birlikte 60'ı görmedi bile. 20 derecelik bir düşüş oldu. Tabi stock soğutucunun tozu + eskimiş macunu sayarsak onun da bi 5 derece etkisi oluyordur.

Montaj:
Hiç kolay değildi. İçerisinden AM4 için adaptör çıkmıyor. İşlemci kutusunun yanından gelen adaptörleri atmadıysanız onu takmanız gerekiyor. Zira onu kullanmama rağmen aşırı sıkı, zor takılıyor. Kırıcam diye korktum.

RGB:
Hiç sevmem ama fiyatı uygun olduğu için mecbur kaldım. Kapatılamıyor. Çok parlak bir ışığı var, sevenlerin hoşuna gider sanırım.

Kalite:
Fanın kendisi ve soğutcunun alüminyumu gayet kaliteli. Zaten 4 bakır borusu olması ayrı bir artı.

Ses:
Stock soğutucudan daha sessiz. Çünkü zaten devri 1500-1600 RPM'e çıkıyor en fazla. Sesli diyenler varsa sıfır ses olması beklenemez zaten. Kulağımı dibine yaklaştırdığımda sesini duyabiliyorum ancak fan kasanın içinde ve zaten dibinde olmadığım için sesini duymam münkün değil.

İçinden macun gelmesi çok iyi. Bunu alacak kişi zaten eski soğutucusunu değiştirmek için alıyor ve o soğutucunun üzerindeki macun çoktan kurumuştur. Fazladan macun için masraf çıkartmamasını çok beğendim.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bazı odalarda uzatma kablosu kullanmak istiyorum ancak prizde de yer olsun istiyorum. Tekli prizleri ikili yapsam herhangi bir sorun yaşar mıyım yük vs anlamında?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

İşveren katkılı ve sadece işverenin ödeme yaptığı ek bir bes hesabı vardı. Çalıştığım süre boyunca oraya maaşımın belli bir yüzdesi kadar meblağ yattı ve nemalandı. Askerlik nedeniyle işten ayrıldım. Şimdi baktığım zaman hem ilgili bes şirketinde görünmüyor hem de takasbank e devlette sistemden çıkış ve kapalı olarak görünüyor. Burada birikimiş parayı alma hakkım var mı ? Yoksa sadece işveren ödediği için ona mı ait oluyor ? Daha önce konuyla ilgili başına gelen var mı ? Bir sigortacıya soracağım ama önce buradan bilgi almak istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.videotoconvert.com/upscale/

Videoları 100 MB a kadar uğload edip 4Kya çıkarıyor. Tatmin edici çıktı veriyor.
Fava atın tarayıcıda lazım olur.

Not: Dakika sınırı yok. Ama 100 MB den büyük dosyalar yüklenmesede verdiğiniz video 4K çıktıda dakikaya bağlı olarak 400 500 MB olarak indiriyorsunuz.

Upscale Video to 720p (HD), 1080p (Full HD), 2K, 4K | VideoToConvert

Online video upscale tool to upscale a video to 720p (HD) , 1080p (Full HD), 2K and 4K without losing quality, upscale video for Youtube.
BeğenFavori PaylaşYorum yap