Bunu şimdi gördüm. Gördüğüm en iyi 404 olabilir :). @hkellecioglu @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://youtu.be/rkCFnOW_P0Y bunu deneyen oldu mu? Serviste bakım yaptıran oldu mu? @gamsizm senin macbook da buydu yanlış hatırlamıyorsam. Senin de fanlar uçak motoru gibi çalışıyor mu?

MacBook Pro 15 Touch Bar 2016 & 2017 Disassembling, cleaning and thermal paste...

How to fix overheating laptop, clean from dust and replace thermal grease in MacBook Pro 15 Touch Bar 2016 and 2017 (Model A1707)AMAZON:Screwdrivers set: htt...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Macbook pro 2017 15 inc de cpu sıcaklığı 50-60 larda gezerken normal browser işlemlerinde figma gibi tasarım programlarını açınca 100 dereceleri görüyorum. Bu normal midir? Bir şey yapmam lazım mı? Termal macun öneriniz olur mu ? (Olursa marka alabilir miyim)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13
 • onimarsynn @onimarsynn

  @bakikaradeniz Sizinle aynı modeli kullanmışız (2012) ve şimdi de aynı modeli (2017) kullanıyoruz. Arkadaşların dediği gibi el yatkınlığınız yoksa hiç açmayın, biraz var diyorsanız yine açmayın. 2012 gibi değil bunun içi, sizi zorlayabilir. Termal macun değişimi için anakartı komple sökmek gerekiyor, aleti ince yapmak için her yerde flex kablo kullanmışlar sökerken çok dikkat edin. Bazı kablolar görünmeyebiliyor veya kablo olduğu belli olmuyor çekip koparmamaya dikkat edin. Birde arka kapağı çok güzel yapıştırmışlar açmaya çalışırken bükenler olmuş (kesinlikle ben değil 😜) sakin sakin açın.

 • Alptekin @alptekinck

  mobil işlemciler 90 dereceyi geçtiğinde kendini yavaşlatır 90'ı geçmemeye çalışır seninki 100 olmuş bayağı yüksek zaten 105 olunca gücü keser. Macun değişme vakti gelmiş.

 • Papa Emeritus @pope

  @bakikaradeniz Yurtdışında almıştım. Kalitesiz tornavida setini nasıl tarif edeyim ki😀 Kalitesiz işte.

 • Baki Karadeniz @bakikaradeniz

  @onimarsynn hafif kaydırarak açmak gerekiyormuş sanırım. Sorun corona sebebi ile evden çıkmıyorum. toplu taşıma kullanmıyorum. işler sebebiyle bilgisayarı gönder 15 gün bekle lüksüm yok. böyle de elimde patlar mı korkusu var. Dediğin gibi çok kolay değil açıp macun yenilemek. Bilemedim ne yapsam

#akış #sıcakfırsatlar #AliExpress #1111
bir de böyle bir araçla alacağınız şey gerçekten indirimde mi bakabilirsiniz
https://chrome.google.com/webstore/detail/aliprice-assistant-aliexp/hihlaoogegdjakmdbpbilijdghoggkim

AliPrice Assistant - AliExpress Price Tracker

AliPrice.com -- Your money-saving assistant on AliExpress, Gearbest, Banggood, Joybuy and Lazada.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sawgent @sawgent

  Hepsinde bakamıyorsun. Çünkü satıcı ilanına 10 tane seçenek ekliyor. Normalde sattığı 50 dolarlık malzeme yanına eklediği bir seçeneği 3 dolar gösteriyor. Bu eklenti o 3 dolarlık şeyin takibini yapıyor. Sitenin arama sonuçlarındaki filtreyi de doğru düzgün kullanamıyorsun bu sebeple. Satıcılar da uyanık.

Aliexpress 11/11 ile alakalı küçük bir hatırlatma. Yurtdışından yapacağınız alışverişlerde malumunuz doviz kullanılır ve alışverişi hafta sonu yaptığınızda daha fazla para ödersiniz. Çünkü hafta sonu ve çalışma saatleri dışında bankaların döviz kuru makası açılır. Örneğin dolar kuru cuma günü kapanışı itibarı ile 5.46 iken (bkz doviz.com) cepteteb de 5.617 enpara'da 5.585'dir. Dolayısı ile zaten birkaç dolar kar edeyim derken o karı bankaya kaptırabilirsiniz. #1111 de indirim pazartesi sabah saatlerine kadar devam ediyor. Alışverişinizi yarın sabaha ertelemeniz faydalı olabilir... #akış #sıcakfırsatlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2017 model Macbook pro ile kullanacağım type-c portu olan bir hdd kutusu almak istiyorum. Şöyle bir ürüne rastladım. Sizce verdikleri değerler ne kadar gerçekçi? Şimdilik elimdeki hdd ler ile kullancağım için bu hızlara çıkmayı beklemiyorum ama ssd veya m2 de durum ne olur?

https://www.hepsiburada.com/dark-storex-e211-2-5-usb-3-1-gen2-type-c-satai-ii-iii-ssd-sshd-hdd-disk-kutusu-dk-ac-dse211-p-HBV000006T4OK

Dark Storex E211 2.5" USB 3.1 (Gen2) Type-C SATAI/II/III Fiyatı

Dark Storex E211 2.5" USB 3.1 (Gen2) Type-C SATAI/II/III en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#sistemtoplama #pctoplama ofis kullanımı için min konfigrasyona sahip bi sistem önerisi alabilir miyim. bütçe 1500-1600 civarı. Bu bütçeye 24 inç monitör, klavye mouse dahil. Alan biraz küçük olduğu için mini kasa da olabilir ama şart değil

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Macbook pro da kullandığım ssd bozuldu. Ofiste bilgisayarın kapağını kapatıp gitmiştim. Normalde macbook uykuya dalar. Sabah geldiğimde kapanmadığını gördüm. Alet de ısınmıştı. Ekranda klasör içinde bir soru işareti vardı. Anladık ki ssd gitmiş.
Usbden falan takmayı denedim ama görünen bir disk yok. Ama disk elektrik alıyor. Hafiften ısınıyor.
Var mıdır çöpe atmadan fikir verebilecek?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6