#akış #sıcakfırsatlar #AliExpress #1111
bir de böyle bir araçla alacağınız şey gerçekten indirimde mi bakabilirsiniz
https://chrome.google.com/webstore/detail/aliprice-assistant-aliexp/hihlaoogegdjakmdbpbilijdghoggkim

AliPrice Assistant - AliExpress Price Tracker

AliPrice.com -- Your money-saving assistant on AliExpress, Gearbest, Banggood, Joybuy and Lazada.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sawgent @sawgent

  Hepsinde bakamıyorsun. Çünkü satıcı ilanına 10 tane seçenek ekliyor. Normalde sattığı 50 dolarlık malzeme yanına eklediği bir seçeneği 3 dolar gösteriyor. Bu eklenti o 3 dolarlık şeyin takibini yapıyor. Sitenin arama sonuçlarındaki filtreyi de doğru düzgün kullanamıyorsun bu sebeple. Satıcılar da uyanık.

Aliexpress 11/11 ile alakalı küçük bir hatırlatma. Yurtdışından yapacağınız alışverişlerde malumunuz doviz kullanılır ve alışverişi hafta sonu yaptığınızda daha fazla para ödersiniz. Çünkü hafta sonu ve çalışma saatleri dışında bankaların döviz kuru makası açılır. Örneğin dolar kuru cuma günü kapanışı itibarı ile 5.46 iken (bkz doviz.com) cepteteb de 5.617 enpara'da 5.585'dir. Dolayısı ile zaten birkaç dolar kar edeyim derken o karı bankaya kaptırabilirsiniz. #1111 de indirim pazartesi sabah saatlerine kadar devam ediyor. Alışverişinizi yarın sabaha ertelemeniz faydalı olabilir... #akış #sıcakfırsatlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2017 model Macbook pro ile kullanacağım type-c portu olan bir hdd kutusu almak istiyorum. Şöyle bir ürüne rastladım. Sizce verdikleri değerler ne kadar gerçekçi? Şimdilik elimdeki hdd ler ile kullancağım için bu hızlara çıkmayı beklemiyorum ama ssd veya m2 de durum ne olur?

https://www.hepsiburada.com/dark-storex-e211-2-5-usb-3-1-gen2-type-c-satai-ii-iii-ssd-sshd-hdd-disk-kutusu-dk-ac-dse211-p-HBV000006T4OK

Dark Storex E211 2.5" USB 3.1 (Gen2) Type-C SATAI/II/III Fiyatı

Dark Storex E211 2.5" USB 3.1 (Gen2) Type-C SATAI/II/III en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#sistemtoplama #pctoplama ofis kullanımı için min konfigrasyona sahip bi sistem önerisi alabilir miyim. bütçe 1500-1600 civarı. Bu bütçeye 24 inç monitör, klavye mouse dahil. Alan biraz küçük olduğu için mini kasa da olabilir ama şart değil

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Macbook pro da kullandığım ssd bozuldu. Ofiste bilgisayarın kapağını kapatıp gitmiştim. Normalde macbook uykuya dalar. Sabah geldiğimde kapanmadığını gördüm. Alet de ısınmıştı. Ekranda klasör içinde bir soru işareti vardı. Anladık ki ssd gitmiş.
Usbden falan takmayı denedim ama görünen bir disk yok. Ama disk elektrik alıyor. Hafiften ısınıyor.
Var mıdır çöpe atmadan fikir verebilecek?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Turkcell TV maclerde sierra kullanıyorsanız çalışmıyor. Çünkü mühendisleri ya çok beceriksiz ya da yok! Aylar olmasına rağmen safari eklentilerini güncelleyememişler. O zaman uygulamanı yaz. Paran mı yok!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

belli bir konudaki farklı sitelerde yayınlanmış haberleri nasıl toplu olarak takip edebilirim? mesela android. @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

hosting için tavsiye alabilir miyim? f/p oranı yüksek. 3-5 tane günlük ziyaretçisi 1000 civarı site için kullanılacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış Turkcell Superonline Fiber ve AKK'sız gece hizmetini kullanıyorsanız buraya dikkat... Kotanızı mutlaka kendiniz de ölçün ve uyumsuzluk varsa itiraz edin. Bir sürprizle karşılaşacaksınız. Zira benim öyle oldu. Toplam kullanımım 55 gb görünürken, gece kullandığım miktarlar da kotadan düşmüş. Ama sisteme baktığınızda kullanım sat 22:00 ve ertesi gün 11:00 gibi süreler bazında loglandığından "bak benim kullanımım bu saatte" deme şansınız yok. Müşteri temsilcisine kotaya itiraz için şikayet başvurusu yapmak istediğinizi söylediğinizde benim gibi bir sürprizle karşılaşabilirsiniz. Sistem kota itirazı ile ilgili şikayet kaydı oluşturmaya izin vermiyor. Şimdilik bana hizmet@superonline.net adresine yazmam tembihlendi. Bakalım neler olacak...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7
 • Baki Karadeniz @bakikaradeniz

  Ben de mail attım. Bakalım..
  Ama ya fark etmesek...

  • Hasan Kusdil @hasan-kusdil

   o konuya parmak basmak istemiştim, ya dikkatli olmaz isek 🙂 şimdi şöyle bir durum var, ISS servisleri kullanıcıların net profillerini çıkartırlar, mesela gece kullanımınız 24:00 dan sonra durma noktasına gelince, paketinizin çoğunu başka tarafa aktarırlar, bu siz farkene kadar sürer,uyanık olmakta farda var, sorunları ve çözümleri paylaşmalıyız.saygılar.

 • Hasan Kusdil @hasan-kusdil

  hayatımız kapatıp açmakla geçiyor 🙂 orman da yaşayacağım sonunda.

 • Baki Karadeniz @bakikaradeniz

  @ultimate verdiğin adreste Superonline kullanıcı ve şifresi ile giriş yapamadım. Modemin wan ayarlarında bir kullanıcı adı buldum 3463793943@fiber gibi. Ama şifreyi göremiyorum. MEvcut şifre ve bu kullanıcı adı ile de olmadı.
  Ama muthemelen ttnet altyapısı buradaki. Daha önceki adresimde daireye kadar fiber kablo geliyordu. Burada o yokmuş. Hatta bir kutusu vardı onu da iade ettim.

  Yani sistemdeki bir bug'ın bedelini ödüyoruz kullanıcı olarak. Doğru mu anladım?

 • Baki Karadeniz @bakikaradeniz

  Gelişmeleri paylaşayım.
  Öncelikle hiçbir zaman mail atmayın. Atılan mailleri sizin hesabınızla ilişkilendir(e)miyorlar. Bu sebeple takibi zorlaşıyor. Web üzerinden süreci göremiyorsunuz. O sebeple ben tekrar web üzerinden şikayet oluşturdum. 10 gündür cevap gelmeyen şikayetime ertesi gün şu cevap geldi.

  Turkcell Superonline Yetkilisi 24.10.2016
  Sayın xxx,

  Kullanım bilgilerinizi detaylı olarak inceledim. Yapmış olduğunuz kullanımlarınızın 00:00 öncesinde başlaması ve 06:00 sonrasına sarkması nedeni ile kullanımlarınızın kotaya yansımakta olduğunu tespit ettim. AKK hesaplamanız modeminizin IP aldığı andan başlayarak kullanmakta olduğu IP adresini geri bıraktığı süre boyunca yapılan toplam indirme ve yükleme kullanımlarını hesaplayarak değerlendirilmektedir. Modeminizin hiç kapatılmaması ya da sürekli bağlı durumda bırakılması durumunda kota hesaplamanız 12 saatlik periyotlar halinde sisteme kullanımları yansıtılmaktadır. Mevcut hesaplama kuralları dahilinde hesaplama süresi daha kısa süreye düşürülememektedir. Farklı bir konuda desteğime ihtiyacınız olursa, size yardımcı olmak için buradayım.

  İyi günler dilerim.

  Ben de kendilerine şu cevabı attım:

  Peki siz bu kullanımların hangi saatte oluğunu görebiliyor musunuz? Eğer görebiliyorsanız benimle paylaşır mısınız?

  Çünkü ben internetin veri akışının yoğun olduğu saatleri akk'sız gece saatleri içinde yaptığıma eminim. Eğer öyle yapmadığımı iddia ediyorsanız bana bunu ispatlamak zorundasınız. Yukarıdaki cevabınız tamamen tek taraflı "biz baktık, sorun yok" şeklinde bir kestirip atmadan ibaret.

  Örneğin 16.10.2016 tarihindeki sistemin bana gösterdiği log saat 2 ve 4 arasında 2200 mb civarında bir kullanım olduğu görülüyor. Bunun açıklaması nedir?

  Müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmelerde bilgilerin tutarsızlığı sistemin düzgün işlemediğini fazlasıyla anlattı.

  Sizden açık kanıtlarla desteklenmiş bir cevap bekliyorum. Yoksa bu açık bir dolandırma yöntemi olarak tarafımdan algılanacaktır. Lütfen işinizi düzgün yapın.

  İyi günler

  Gelişmeleri paylaşıyor olacağım. Bu ne yahu ülkede isteyen istediği gibi at koşturuyor. Dingonun ahırından farkımız yok.