Saç köklerini güçlendirmek için ilaç, losyon, krem, şampuan vb. gibi işe yarayan ürünler var mı? kullanıp gerçekten faydasını gördüğünüz ürünleri paylaşabilirmisiniz? son 2 yıldır saçlarım çok kırılgan olmaya, fazla dökülmeye ve seyrekleşmeye başladı, yolun sonunun kellik olmasından korkuyorum 🙂

#TeknoYardım #sağlık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

windows 11 kurarken giriş yapmamı zorluyor. giriş yapmak istemiyorum nasıl aşarız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

winget ile yüklü uygulamları güncelleyebiliyormuşuz, en son scoop kullanmıştım windowsta, iş görür bu winget, microsoft'un paket yöneticisi yapıp sisteme dahil etmesi çok iyi olmuş.

#Windows #Windows11

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Windows 11 'de sağ tık menüsünü "Daha fazla göster" saçmalığından kurtulup Windows 10'daki gibi göstermek için :
1-) CMD yönetici olarak çalıştırılır.
2-) reg add “HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32” /f /ve komut satırında çalıştırılır.
Eski haline getirmek için
reg delete “HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}” /f​
#windows11

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

MHRS Randevu Alma Otomatı

Bu uygulama neden var neden geliştirdim, izaha gerek yok Mobil uygulamasının bildirimi doğru çalışmıyordu bende geliştirdim.

Biliyorsunuz aradığınız bölüme randevu bulamadığınızda MHRS mobil uygulamasından talep oluşturabiliyorsunuz. Eğer randevu açılırsa haber ver diye ben o bildirimin adam akıllı çalıştığını hiç görmedim ve oturdum bu uygulamayı geliştirdim. tabi bir iki sene oluyor galiba burada da paylaşmıştım ama bulamadım.

 

Peki bu zımbırtı ne yapıyor ?

Aynı MHRS sitesine girmişsiniz de randevu sorguluyormuşsunuz gibi davranıyor. MHRS bilgilerinizi yazıp Login butonu ile login oluyorsunuz. Sonra il ilçe klinikleri seçip sorgulama periyodunu seçip sorgulamayı başlatıyorsunuz belirlediğiniz periyotlarda istediğiniz klinikte boş randevu var mı sorguluyor.

periyodu 1 2 dakikadan aşağı çekmenizi tavsiye etmem sistem anlayıp çok fazla sık sorgulama yaptınız diye banlayabiliyor. e bir nevi saldırı algılıyor.

eğer yerinde kullanırsanız istediğiniz bölüme 1 2 günde randevu ayarlayabilirsiniz. arada birisi randevusunu iptal edince anında uygulamanın dizininde bulunan alarmı çalmaya başlıyor. yine randevu alma işini siz manuel yapmalısınız.

Tüm sorumluluk tabi ki kullanıcıya aittir.

MD5 = effba8574cb8f0296aedd3862bb8c878

https://disk.yandex.com.tr/d/K4WJC6_1Xmqtdw

Peki neden güvenelim ?

Merak eden ağdan izleyebilir MHRS harici bir yere bağlantı kurmuyor. Veri gönderip almıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 27

Yakın zamanda kapanan kürek sitesini yeni düşen içerikleri takip etmek için çok sık kullanıyordum. Yeni düşen ne varsa anasayfada sergilenen 4-5 kapak fotoğrafından biri oluyordu.

İçeriklerin isimlerinin üzerine mouse imlecini getirince sayfasını açmaya gerek kalmadan içeriğin görselini gösteriyordu.

Bu iki ihtiyacı karşılayacak başka kaynak var mıdır.

@protego hocam sen bu konularda daha bilgilisin belki önerin olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 41 / 43

PC'de Dual Sense Oyun Deneyimi

AdvertisementPlayStation 5 ile hayatımıza sadece yeni bir konsol girmedi. PlayStation 5, aynı zamanda DualSense kontrolcüsü ile de geliyor. DualSense kontrolcüsü, Sony'nin gelmiş geçmiş en iyi oyun kontrolcüsü. Üstelik sadece PlayStation5'te değil, PC'de de kullanılmaya hazır. Birazdan bundan detayları ile bahsedeceğiz ancak önce DualSense'in gelişmiş özelliklerini ve neden PC'de de kullanmak istediğimizi görelim.

Sony, DualSense ile kontrolcüyü yeni baştan tasarladı ve oyuncunun eline ergonomik olarak çok daha iyi oturan bir tasarıma imza arttı. Bundan sonraki adım ise size oyundaki titreşimleri gerçeğe uygun şekilde hissettirecek çift aktüatörün geliştirilmesiydi. DualSense, eskiye oranla yeni aktüatörleri ile bir yarış oyununda aracın motorunu ya da bir nişancı oyununda silahın tepmesini gerçekçi olarak hissetmenizi sağlıyor. Buradaki en büyük fark, titreşimin aktüatörlerden başlayıp kumanda geneline yayılması ve iki elinizin de titreşimi dolu dolu hissedebilmesi.

DualSense'in duyurulduğunda en merak edilen özelliği ise uyarlanabilir tetiklerdi. Kullanılmaya başladıktan sonra ise beklentiler tamamıyla karşılandı. Titreşim ile silahın etkisini hissedebiliyorsunuz ancak, silahın ne olduğuna göre değişen bir tetik gerginliğini daha önce hissetmemiştiniz. Ya da bir yayın gerginliğini, arabanın frenlerinin sertliğini... İşte uyarlanabilir tetikler, destekli oyunlarda daha önce deneyimlemediğiniz bir gerçekçilik hissini oyunlara katıyor.

DualSense, üzerinde dahili mikrofon ile geliyor ama isterseniz 3.5 mm jak ile istediğiniz bir kulaklık bağlayabilirsiniz. Ayrıca üzerinde entegre hoparlör de bulunmakta. Yine destekli oyunlar, DualSense'in ivme ölçer ve jiroskop özelliklerini de kullanabiliyor. Dahili pili ise USB Type-C bağlantısı ile şarj ediliyor.

DualSense, yarattığı etki ile PC oyuncularının da dikkatini çekmeyi başardı ve 'DualSense PC'de çalışır mı?' sorusu sorulmaya başlandı. Kısa cevabı, evet çalışıyor. Ama nasıl?

DualSense PC uyumlu üretilmiş bir kontrolcü. Dolayısıyla üçüncü parti yazılımlar kullanmanıza ya da hileler yapmanıza gerek yok. DualSense, PC'ye iki şekilde bağlanabilir. Windows uyumlu bilgisayarınıza ister kablolu ister bluetooth üzerinden bağlayabilirsiniz. Steam oyun platformu, DualSense’in PC’ye bluetooth üzerinden hızlı bağlantı kurmasını destekliyor. Kablolu kurulumda tek yapmanız gereken USB bağlantısını yapmak. Bluetooth bağlantısı içinse aşağıdaki adımları izleyin.

  • Steam istemcisini kurun.
  • PC'de bluetooth desteği olduğundan, sonradan USB adaptör ile ekleyebilirsiniz, emin olun.
  • Ekranın sağ alt köşesindeki sistem tepsisini açıp, Bluetooth simgesine çift tıkladıktan sonra sırasıyla, “bluetooth veya başka cihaz seçin” seçeneğini ardından “bluetooth”a tıklayın.
  • DualSense’in ışıkları mavi renkte yanana kadar PlayStation ve Share düğmelerine (PlayStation logolu tuş ile “\ | /” işaretli tuş) aynı anda basın.
  • Kablosuz denetleyiciyi seçtiğinizde DualSense’i bilgisayarınızla eşleştirmiş olacaksınız.

Bu aşamalardan sonra Steam geri kalan ayarları yapabilmeniz için özel bir ayar ekranı sunuyor.

Steam’de sırasıyla Ayarlar, Denetleyici, Genel Denetleyici Ayarları’nı seçtiğinizde karşınıza çıkacak olan büyük resimde PlayStation Yapılandırma Desteği kutusunu seçin. Eğer her şey yolunda gittiyse denetleyiciler listesinde 'PlayStation 5 Denetleyici: PlayStation 5 Denetleyici' yazacaktır.

Geniş ekran modunda, oyun içi menüsünü başlatmak için PlayStation düğmesine basarak DualSense’in ayarlarını da değiştirebilirsiniz.

Burada Steam örneğini gösterdik ama Epic platformu da aynı şekilde DualSense desteği sunmakta.

Peki PC oyunları DualSense'i destekliyor mu ya da tüm özellikleri çalışıyor mu?

Bu sorunun cevabı oyuna göre değişiyor. DualSense temel olarak bir gamepad. Dolayısıyla oyunlar bu şekilde çalışacaktır ancak DualSense'in başta saydığımız üstün özellikleri, PlayStation 5 oyunlarında olduğu gibi destek gerektiriyor. Eğer oyun destekliyorsa, PC'de de dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikler çalışıyor. DualSense ya da genel olarak Sony, PC oyunlarında en ufak teknik kısıtlama yapmıyor.

Eğer özellikle denemek isterseniz, bu senenin önemli oyunlarından Deathloop, bu özellikleri PC'de destekliyor. Tüm bunların yayında Sony'nin yeni oyuncu kulaklığı Pulse 3D de bluetooth üzerinden PC'de kullanılabiliyor.

Eğer PlayStation 5 sahibi iseniz, mevcut PC'nizde hemen DualSense'i deneyebilirsiniz. Eğer sadece PC sahibiyseniz, DualSense'i ayrıca satın alarak, PC oyunlarınızda Sony teknolojilerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Ürünün detaylı özellikleri burada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 1247

Multi TV ile seçim sonuçlarını haber kanallarından aynı anda canlı olarak takip edebilirsiniz: https://lab.mertskaplan.com/multitv

BeğenFavori PaylaşYorum yap

OEM W11 lisansı alacağım da önerdiğini satıcı var mı? Sağlamlisans'ı biliyordum ama 150 lira pahalı geldi. Yazılımbudur'da office+windows şeklinde de var ama onlar key olarak mı oluyor bilemedim. Var mı öneriniz?
https://www.saglamlisans.com/urun/windows-11-pro-lisans-key-satin-al/
https://www.yazilimbudur.com/microsoft-windows-11-pro-ve-office-2019-pro-plus-pmu256
https://www.yazilimbudur.com/windows-11-pro-ve-office-365-dijital-lisans-key-pmu257
https://www.yazilimbudur.com/windows-11-pro-dijital-lisans-anahtari-32ve64-bit-tr-key-pmu183

Windows 11 Pro & Office 365 Dijital Lisans Key - 101.00 TL + KDV

Windows 11 Pro & Office 365 Dijital Lisans Key Windows 11 Pro & Office 365 Dijital Lisans Key ,
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Merhaba windows 11 için key bakıyorum önerebileceğiniz bir site var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap