Yabancı Borsalardan Bitcoin - Altcoin Nasıl Alınır?

Not: Linklerde referans kodu falan yok, zaten siteler referanslı siteler değil market hacmi en geniş olan Türk ve yabancı borsa siteleridir.

Bununla ilgili internette çok fazla soru var, cevap ise kıyıda köşede kalmış ve eski sitelerden oluşuyor. En güncel hâliyle açıklayacağım. Hiçbir uzmanlığım yok, tamamen kendi deneyimlerimle ve deneme yanılma yoluyla yaparak başardım. Kısaca anlatacağım, çok detaylı bilgi isteyenlere ayrıca söylerim.

Öncelikle yabancı borsalardan direkt olarak kredi kartıyla bitcoin almak çok zor. Hem masraflı, hem de yapan site çok az. O yüzden farklı yöntemle yapacağız.

Öncelikle Paribu adlı Türk borsasına kayıt oluyoruz. Hesabı onaylatıyoruz. Daha sonra Bitcoin satın alıyoruz.

Ardından Bitfinex sitesine üye oluyor ve hesabı onaylıyoruz. Sitedeki Deposit kısmına tıklıyoruz ve Bitcoin yazan yere basıyoruz. Bize Exchange Wallet kodu verecek. O kodu alıp Paribu'daki Bitcoin çekme yazan yere yapıştırıyoruz. Bitcoin çek dediğimiz zaman telefona 10 dk sonra falan bir kod gelecek, o kodu onaylayınca bitcoin transfer işlemi başlamış oluyor.

Bitfinex'te görünmesi birkaç saati bulabiliyor. Bitfinex'e bitcoin geçtikten sonra Trading kısmından Bitcoini seçiyoruz. Artık Bitfinex'te bitcoinimiz oldu. Artık istersek Exchange Sell butonuyla hesabımızdaki Bitcoini dolara çevirip bitcoin düşünce tekrar alabiliriz. İstersek de dolara çevirdikten sonra sitede bulunan diğer altcoinleri trading kısmından tıklayıp satın alabiliriz. Iota satın almak için kullanılabilecek bir yöntem.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16
 • NocturneEminor @nocturneeminor

  @ermanyurdakann komik değil, herkesin belirli bir alım gücü var 🙂 alım için paribu'yu tavsiye ederim. Mutlaka bu sitelerde sms doğrulamasını açın. Yalnız 100 liraysa paribu cüzdanında tutun. Paribu'nun (15 TL=0.0005btc) Transfer ücretlerinden sonra 100 liradan eser kalmaz 🙂

 • NocturneEminor @nocturneeminor

  @ermanyurdakann Aslında transfer ücretleri sadece paribu'da yüksek. Muhtemelen küçük bir kısmını transfer işlemini yapacak olan madencilere yollayıp geri kalanını cukkalıyorlar 😀

 • Mertonghenn @mertonghenn

  @nocturneeminor Paribu ve bitfinex üyeliklerimin onayını bekliyorum şuan. Onay aldıktan sonra 1000TL lik bi giriş yapmak istiyorum alt coin alarak uzun vade bekleme planım var. Aklıma takılan şu paribudan btc yi çevirip bitfinexe aktarırken ne kadar kesinti yaşarım. Her 2ay da bir 100 yada 200 liralık yatırımlar yaparak uzun vadeyi desteklemek istiyorum. Biraz bilgilendirebilir misiniz ?

 • Doktor Yapay Zeka @dr-yapayzeka

  Bahsettiğiniz yöntemleri denedim ama ciddi anlamda masraf alıyor paribu bunu aşmanın bir yolu yok mudur ? Btc alıp bitfineks yada başka borsaya aktarırken cok ciddi kesintiler yapıyor

Yaklaşık 1 yıldır java öğrenmeye çalışıyorum. Fakat ne yazık ki looplardan ötesine geçemedim. Classlar hakkında az biraz fikrim olsa da yeterince hakim değilim. Öğrenirken biraz yanlış bir yol izledim sanırım. Çünkü 2 3 ayda bir öğrenmeye hep en başından başlayıp fazla ilerleyemeden bırakıyordum. Ama bu sefer artık iyice öğrenmek istiyorum. Elimde "Kim Korkar Java'dan" ve "Java a Beginner's Guide" kitabı var. Sizce bu kitaplardan öğrenmeye devam mı etmeliyim. Yoksa internetten öğrenmek istediğim konuları öğrenerek devam etmem daha mı sağlıklı olur? Eğer kitapları boşver internetten devam et derseniz nasıl bir yol izlemeliyim. Çünkü Java ilk öğrendiğim dil olduğu için ne öğrenmem gerektiğini de tam olarak bilmiyorum açıkçası.

#TeknoYardım #Java

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Takipsiz Kargolarınızı Her Yerde Takip Etme [Türkiye İçi PTT 'den Takip Edebilme]

Hepimiz yurtdışından ürünler alıyoruz genelde ve bazen bu ürünlerde verilen kargo kodlarını takip edemiyoruz. Takipsiz kargo dediğimiz ürünleri takip etmeyi göstereceğim sizlere. 🙂

Bir örnek üzerinden gidelim.

Bu ve benzeri şekilde ki kargo kodlarını https://global.cainiao.com/  adresine yazın. Hava limanına girdi mi Türkiye içi takip kodu çıkıyor. RQ3636363MY gibi ve bu PTT sisteminden takip edebilmemiz için kod oluyor. Ayrıca o site üzerinden de durumuna bakabiliyorsunuz. Takipsiz kargo dediğimiz kargolarımızı her yerde takip edebilir oluyoruz. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 89

Kanalı ABD temelli kursak bu paraları mı alacaktık...:=))) İngilizcem yeterli olsa kamera alıp Yurtdışına açılırdım... #YouTube #youtuber #TurkishUnion @gamsizm @cihanyilmaz @sonergunceler @flashock @emre64 @dxdiag @talha-turhal

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • PhoeniXim @phoenixim

  Videonun hangi ülkeden izlendiğine göre gelirin değişiyor diye anladım ben. Kanalı olan arkadaşlar bilgilendirirse daha güvenilir olur 🙂

  BGBM reklamları nedir?
  BGBM, "1000 gösterim başına maliyet" anlamına gelir. BGBM reklam kampanyaları yürüten reklamverenler istedikleri ücreti yayınlanan 1000 reklam başına ayarlar, reklamlarının gösterileceği reklam yerleşimlerini seçer ve reklamları her gösterildiğinde ücret öder.

  Yayıncılar açısından, bu, bir BGBM reklamı sayfanızda her yayınlandığında hesabınızdan kazanç elde edilmesi anlamına gelir. BGBM reklamları, reklam açık artırmamızda tıklama başına ödeme (veya tıklama başı maliyet, TBM) reklamlarıyla rekabet halindedir; bu nedenle, yalnızca en yüksek performansa sahip reklamlar sayfalarınızda yayınlanır. Reklamverenlerin reklamlarının gösterilebilmesi için mevcut TBM reklamlarından daha yüksek bir BGBM teklif vermeleri gerekir.

  BGBM reklamları, metin veya resim reklamları olabilir ve daima yerleşim hedeflidirler. BGBM metin reklamları, tüm reklam birimini kaplayacak şekilde genişletilir. Bu genişletilmiş metin reklamları, Reklam Biçimleri sayfamızda görüntülenebilir

 • TC Soner Günceler @sonergunceler

  kadir abi bir dünya para yapmış çekemiyor

beyler Cygwin nedir, nasıl kullanılır; fikri olan var mı?

şu rehberi uygulamam lazım, bunun için cygwin kurmam gerekiyor: https://forum.xda-developers.com/galaxy-nexus/general/guide-internal-memory-data-recovery-yes-t1994705

nedenine gelince. telefonu bağlayınca telefon olarak tanıdığı için, kurtarma programları disk olarak tanımıyor. dolayısıyla tarayamıyorum. bu rehberde telefon hafızasını nasıl sanal sürücü olarak tanıtılabileceği anlatılıyor. ama önce cygwin nedir onu çözmem lazım.

#akış #TeknoYardım #Windows #ceptelefonu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış video indirmek için idm gibi ama ücretsiz bir program önerirmisiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

merhabalar teknoseyir ailesi.

silinen/kaybolan fotoğrafları %100 oranda kurtarmak mümkün müdür? eğer mümkün ise nasıl yapabilirim? nasıl bir programa ihtiyacım var?

sıradan data recovery uygulamaları, fotoğrafların hepsini tam olarak kurtaramıyor maalesef.

#akış #TeknoYardım #verikurtarma

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16
 • Ali Kılıç @alinux

  o iş öyle olmuyo eğer silinen dosyaların sektörülerinin üzeri yazıldıysa kurtaramazsın yada bozuk olur

 • Cem KOÇ @cemkoc

  Programın gücü tabii ki önemli fakat bir dosyanın tamamen kurtulabilmesi için olan şart üzerine bir şey yazılmamış olmasıdır.

  Somut bir örnek verecek olursak;

  Şehirde 5 binadan oluşan bir site var. (Bu resmimizin kapladığı alan)
  Belediye bu sitenin kayıtlarını siliyor. (Dosya silinir, ama sadece belediye tanımaz. Binalar oradadır hala)
  Belediye yeni kurulan bir evin kaydını alıyor. (Eğer bu yer dosya sisteminde bu 5 evin üzerine denk gelirse artık o resmin verisinin 1/5 kısmı silinmiş olur. Kurtarılsa bile 4/5'lik kısmı hayatta olur.

  Bir dosya normal yolla silinirse sadece adreslemesi silinir. Dosya verisi oradadır.

  Bu yüzden demem o ki bilgisayarda ne kadar az veri yazma işlemi yaparsanız hepsini kurtarma ihtimaliniz o kadar yüksektir. Velev ki cache temizliği yaptınız ve tarayıcı kullanmaya başladınız. Eğer o adreslere yazılırsa yeni veriler kurtarılamaz olur. Ona da gerek kalmadan diski doldurmaya yönelik işlemler yaparsanız yine gider.

  Bu arada defrag yapmayın kurtarma gerçekleştirmeden. Otomatik yapma varsa iptal edin. Zira dosya adresi taşımaları sırasında kurtarma oranınız dibe vurabilir.

 • Gump @runforrest

  3-5 sene önce usb bellekti sanırım kurtarmıştım. Fakat fotoğraflar yaralıydı. Kiminin yarısına yıldırım düşmüş, kiminin ortasında gaipten çirkin çizgiler belirmişti. 🙂

Bu tür şeyleri görünce huzursuz oluyorum.Nereden başlayayım, nasıl başlayayım derken başlayamamak üzüyor.Var mıdır kodlama konusunda önerileriniz?Profesyonel olarak değil hobi olarak ve kısıtlı zamanda neler yapılabilir?

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Basit ama sürekli elle ile yapmaktan sıkıldığınız/sonuca ulaşılması kolay problemlerden başlayabilir siniz? Örneğin döviz kuru dönüştürme, ne bileyim bir harcamanızın faturasındaki değerleri kullanarak, ürünün vergisiz fiyatını bulmak, arabam acaba km'de kaç l benzin yakıyor ya da km maliyeti nedir gibi...

 • fatihkaya41 @fatihkaya41

  Pythonu deneyebilirsiniz eğer amacınız hobi olarak bi dil öğrenmekse. Öğrenmesi nispeten kolay ve istihza.com da güzel türkçe kaynakta var. Şu var hobi için dil öğrenmek doğru bi seçimmi bilemedim çok zaman istiyor ve bi noktadan sonra hatalarla uğraşmak çileye dönüşebiliyor. Özellikle biraz öğrendikten sonra kendinize ait bişeyler yazmaya çalışınca olaylar karışıyor tek dil yetmiyor ve kaynak bulmak gittikçe zorlaşıyor.

  • Cem KOÇ @cemkoc

   Hobi olarak yapmak için uygun bir uğraş.

  • fatihkaya41 @fatihkaya41

   @cemkoc Benim fikrime görede hobi olacak kardar basit bir uğraş değil bende hobi olarak başladım. Hala hobi ama bi boş vaktimi geçiriyormu evet, ama uğraştıkça rahatlıyormuyum hayır yoruluyorum ve kafamda sürekli onu öyle yaparız bunu böyle yaparız diye dönüp duruyor. Aynı zamanda yaptığım şeyler kendi işlerimi yada bir kaç arkadaşımın işini görmekten öteye gidecekmi oda hayır. Hobiden ne beklediğine görede değişir gerçi.

  • Doktor Yapay Zeka @dr-yapayzeka

   @fatihkaya41 ilginç bir yaklaşım üstüne düşüneceğim 🙂 peki son birkaç yıldır söylemi artan çocuklara kod yazmayı öğretmenin önemli olduğu düşüncesine nasıl bakıyorsunuz?

  • lterlemez @lterlemez

   @byzamane Birincisi, @fatihkaya41'in örneğinde olduğu gibi takıntı haline de getirebiliyor. Mesela, benim takıntım da multithread/core uygulama yazmak. Aklıma gelen ve/veya çıkmayan bazı problemler için bu tür uygulamalar yazma isteği içimden hiç gitmiyor.
   İkincisi, çocuklar konusu ayrı, çünkü bir kere düşünme şekilleri çok farklı oluyor o yaşlarda ve daha eğitim/öğretim sistemi ile şekillendirilerek henüz köreltilmemiş oluyorlar (verilen bilgi diye üstelemedim, o konu başka bir konu). Dolayısı ile yaratıcılıkları, fikirleri ve çözümleri daha değişik olabiliyor. Onun dışında, o yaştaki çocuğu yani bir problemle karşılaşıp araştırmaya başlayan bir çocuğun çözüm yolunu çizmenin ne olduğu, alternatifin ne olduğunu öğrenmesi gelecek için en iyi yatırımlardan birisidir (örnek mi istiyorsunuz, alın size Türk Siyaseti; ne ülke yönetiminde ne de fiber kablo döşeme gibi konularda çözüm üretmekten ziyade problemi problem(lerle) büyütmekte üstlerine yok).
   İkincisini biraz daha açmak istiyorum. Buradaki problem şu, özellikle ülkemizde, öğretici ne kadar iyi olursa olsun öğrenene rehberlik etmekten öteye geçiyor (istese de istemese de). Tamam, öğrenen öğreticiden genel kültürü ve/veya branş kültürünü alıyor ama bunu kendisininkiler ile sentezlemekten kaçıyor (ya da en azından kaçmak zorunda kalıyor çeşitli nedenlerden dolayı, mesela ekonomik durum). Bir nevi ezberci oluyor da diyebiliriz. Ama küçük yaşta, özellikle branş kültürüne yakın bir kültür sağlanırsa, bence gelecek parlak olacaktır. Peki neden programlama, çünkü tek tip iş yaptırmayan nadir branşlardan bir tanesidir. Tamam, belli kurallar var ama bu kuralların bir sürü kombinasyonları mevcut. Artı, problem çözme yollarının en iyi şekilde uygulanması gereken bir branş da ve bu çözüm yolları gerçek hayata da uygulanabiliyor. Çünkü hayatın kendisi bir algoritma; doğuyoruz (başla), büyüyoruz (bilgi girişi), yaşıyoruz (işlem), [bir şekilde] başarılı bir hayat geçiriyoruz, çoluk çocuğa ve toruna karışıyoruz (bilgi çıkışı) ve ölüyoruz (bitir). Bu akış, çeşitli durumlara göre dallanıp budaklanırken, bazı durumlarda da tekrar tekrar başa dönüyor.

  • fatihkaya41 @fatihkaya41

   @byzamane Ben eğitim camiasından birisi olarak şundan tarafım çocuk merak ediyorsa yol gösterilebilir. Benim kardeşim sordu nasıl öğreneceğini gösterdim başı sıkışınca geliyor ama biraz saman alevi gibi bi anda 2 saat çalışır sonra 2 ay bakmaz :D. Çocuklar biraz daha hemen sonucunu gördüğü şeyleri seviyor o yüzden bence arduion kitleri veya scratch ile başlamak direk kodla başlamaktan iyi olabilir. Daha görsel ve yine algoritma mantığını tanıması için faydalı.

  • lterlemez @lterlemez

   @fatihkaya41 Programlamada da sonuçlarını hemen görebiliyorsunuz. Burada bahsettiğiniz problem, çocuğun ilgilisi kaybettirmeden ve canını sıkmadan devam etmesini sağlamaktır.

  • fatihkaya41 @fatihkaya41

   @lterlemez Sonucu görmekten kastım aslında tam açıklayamadım çocuklar ilk etapta görsel bir şeyler arıyor gui programlama gibi onu kastetmiştim 😀

Netflixe danaya girer gibi 4lu pakete gireyim diyorum düşünen birileri çıkar mı acep?

BeğenFavori PaylaşYorum yap