TV'nin arka aydınlatması bozulmuştu. Mahalledeki tamirci 280 ₺ isteyince kendim yapmaya karar verdim. Tamirci ben takım olarak değiştiriyorum, başka yerlerde sadece bozuk led değiştirip takım olarak değiştirdik parası alıyorlar dedi.
Ankara'da led bar yapan bir firmadan 33,63 ₺'ye takım olarak buldum. https://www.polaxtor.com/
Kargo 14 ₺ tuttu 🙂 TV'yi 2014 yılında 550 veya 600 ₺'ye almıştık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 19

@fatihkinik Hocam bu sefer gözü kararttım alacam bi 147 ne diyosun var mı önerin. Hiç Alfa ya binmedim mahallede bi tane var öyle bakıp duruyom 😀 Sitede başka kullanıp da yorum yapmak isteyenler de buyurabilir. #otoseyir #alfaromeo #147

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 59

İphone la fotoğraf çekme işi çok keyifli. Makineyi yanıma almıyorum bile artık doğru düzgün. Lightroom ile şahlanıyor alet. Raw çekmek, color grading yapmak ve paylaşmak aynı cihazda. Avuç içinde bir stüdyo. 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Video Duplicate Finder

Elinizde bulunan çok sayıda videonun içerisinde tarama yapıp aynılarını ortaya çıkartan ve size ne yapacağınız ile ilgili seçenekler sunan bir arama programı. Özellikle video düzenleme işleri ile uğraşıyorsanız zamanında farklı farklı adlarla birden fazla kopyasını oluşturduğunuz videoları ayıklamak için ideal. Gayet güzel ve hızlı çalışıyor. Sonuçlar için en düşük boyutlusunu tut ötekileri sil, kalitesi yüksek olanı tut diğerlerini sil vb gibi seçenekler sunuyor.

İndirme Linki
https://github.com/0x90d/videoduplicatefinder/releases/tag/2.0.7

BeğenFavori PaylaşYorum yap

KZ ZSN Pro Çift Sürücülü Kulaklık İncelemesi

Normalde ilk izlenim yazacaktım ama yazacağım incelemeye ilk izlenimden fazla bir şey ekleyemeyeceğim için direkt inceleme yazmaya karar verdim. İlerleyen günlerde fikirlerim değişirse üzerine eklerim.

 

 

 

 Teknik Özellikleri

 

 • Frekans Aralığı: 7Hz-40000Hz
 • Hassasiyet: 112dB
 • Empedans: 24Ω
 • Sürücüler: 1 adet Treble denge armatür sürücü (30095) , 1 adet dinamik bass sürücü
 • Sürücü: 10mm
 • Bağlantı: 3.5mm
 • Kablo: 1.2m, Mikrofon kontrollü çıkarılabilir-değiştirilebilir
 • Fonksiyonlar: HD Mikrofon, Şarkı Değiştirme, Çağrı Cevaplama

 

Kutu içeriği;

Kutudan üzerinde orta boy kulaklık uçları takılı kulaklıklar, mikrofonlu ve memory foam’lu örülmüş kablo, 3 çift (Küçük, orta, büyük.) yedek kulaklık ucu, kullanım kılavuzu vs. çıkıyor. Paketlemesi oldukça iyi ve yüksek kalite hissiyatı veriyor.

 

 

Boyutlar;

Kulaklık oldukça rahat ve ergonomik. Normalde sağ kulağımda orta boy kulaklık ucu, sol kulağımda küçük boy kulaklık ucu kullanıyorum, anca böyle rahat ediyorum. Ama bu kulaklığın orta boyu da sağ kulağıma büyük geldi. Ben de ikisine de küçük olan ucu taktım. Kulağıma çok rahat oturuyor ve kesinlikle düşme gibi bir durum söz konusu değil. Hybrid hd uzun süre kullanımda acıtıyordu ama 2 saattir aralıksız takılı ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.

 

 

Ses;

Ses karakteristiği çok hoşuma gitti, bu paraya alabileceğiniz en iyi kulaklıklardan biri kesinlikle budur. Bundan önce Xiaomi Hybrid HD kullanıyordum, Hybrid HD'den en az 2 kat daha iyi bir kulaklık. Sahnesi Hybrid HD'ye göre çok daha geniş ve hibrit özelliği çok daha fazla ön plana çıkıyor. Bass'ları oldukça derin ve yapaylıktan uzak; dinlemesi çok keyifli. Ama tiz sesler de bass'ın altında yok olup gitmiyor, çift sürücü olduğu için oldukça temiz ve duyulabiliyor. Genelde kadın vokal şarkılar dinlerim ve vokalleri daha önce bu kadar iyi duyduğumu sanmıyorum.

 

Ses şiddeti oldukça yüksek, Benjie K9S'in 30 birimlik ses göstergesinde 12'yi geçemiyorum. Aynı şekilde iPhone 6'da da kırmızı bölgeye geçemiyorum. Hybrid HD ile iPhone 6'da 3. kırmızıda dinliyordum.

 

İzolasyonu gayet iyi, Hybrid HD ile uzaktan yakından alakası yok. Sony XBA H1'de bu kadar iyi bir izolasyon vardı ama ZSN Pro’nun izolasyonu Xiaomi Hybrid HD’den kat kat iyidir. Ancak bu sizin duyduğunuz ses için geçerli. Yüksek seviyelerde dışarıya belli bir miktar ses veriyor. Çok çok yüksek sesli dinliyorsanız otobüs gibi ortamlarda sıkıntı yaratabilir; ki çok şiddetli dinlemenizi önermem, kendinize de zarar verir.

 

 

Sonuç;

Ses kalitesi gerçekten çok iyi. Sahnesi, sesin temizliği, dışarıdan gelen sesin izolasyonu, ergonomisi ve bass’ların doğal ve tatmin edici oluşu beni çok mutlu etti. 159 liralık bir kulaklığın bu kalitede bir ses vermesi gerçekten inanılmaz. Satın aldığım Hobijet mağazası da attığım mail'lere en kısa sürede cevap verdi ve kişisel önerilerde de bulundu. Aldığım gün kargoya verdi ancak kargonun hatasından dolayı bir gün geç ulaştı elime. "Geç olsun, güç olmasın." deyip yoluma devam ettim 😀 Bundan sonra alacağım ilk şey köpük kulaklık uçları olacak. Comply dışında bir marka bulamadım ama vakit bulduğumda tüm yorumlara bakıp Aliexpress’ten uygun bir ürün almayı düşünüyorum. Aldığım zaman tecrübem değişirse belirtirim.

 

Bu arada tek tuşlu olduğu için mikrofon tuşu iPhone’da da çalışıyor 😀 Müzik durdurup değiştirebiliyor. 

 

Görseller; (Bana ait değiller ama bendeki de mavi 😀 )

 

 

 

#kulaklık  #kz #zsnpro

 

 

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 69
 • reducto @protego

  @brave Bu aynı şuna benziyor, arabayla en fazla 120km hızla gidicem, o zaman en fazla 120 basan bir araba alayım. Peki aldın ne olur? 120'ye bastığında mutlu olur musun? Olmazsın. Çünkü değil 120, 110'a geldiğinde bile aracın zorlandığını hissedersin. Tam olarak aynı şey, hatta fazlası var.

  Ses frekansı denen şey, sayılar değildir. Bir harmonidir. Ve frekanslar sürekli bir etkileşim içerisindedir. Aynı kulaklığın hem 30khz hem 20khz olan versiyonları olduğunu varsay, iki kulaklıktan da çıkan 20khz sesler birbirinden çok farklı olacaktır. 20khz kulaklıkta yüksek frekansların oldukça düz hale geldiğini ve karakteristiğini kaybettiğini görürsün. Çünkü sınırına dayanmışsındır. Hiçbir teknolojik alet, sınırının sonuna kadar kullandığında tam performansını veremez. Bunun en büyük kanıtı da stüdyo ekipmanlarıdır. Sesleri kaydeden ve işleyen ekipmanlar (stüdyo ses kartları, mikrofonlar) 20-20 aralığındayken, sesi oluşturanlar yani kulaklık ve hoparlör gibi stüdyo sistemleri her zaman 5-25 gibi aralıklardadır. Bunun böyle olması bu yüzden.

  Yapılan testlerde, insanların neredeyse tamamının (tam kesin olmasa da %99 olduğu tahmin ediliyor) 20/20k arasındaki sesleri duyabildiği ölçülmüştür. Bu insanların fiziksel sınırı değildir. Tamamına yakını bu aralıkta duyar. Şanslı bir azınlık 17-18hz ile 22-23khz arasını duyabiliyor. (Ki ben ölçtürdüğümde 19hz-18khz arasını duyabildim. O yüzden bu sabit sınır dayatmasını öne sürmenin bir anlamı yok) Ancak araştırmalarda bulunan ve hala sebebi bilinmeyen başka bir etki daha var. Teste giren kişiler, 20khz üstünü duymuyor olsalar dahi, kişiden kişiye değişmekle beraber 32khz'ye kadar beynin ses frekanslarına ufak tepkiler verdiği görülmüş. Yani duymuyor, ancak beyin duyuyormuş gibi tepkiler veriyor. Belli ki bu frekanslar beyine ulaşıyor, beyinde bir tepki de oluşuyor ancak bunu bize ses olarak vermiyor. Bunun nasıl olduğu da niye olduğu da bilinmiyor. Ancak bu, 20-20'nin dışında kalan frekanslarda farkı duyduğunu söyleyen insanların iddiasını tam olarak destekliyor.

  Frekansları silme işine gelince. 30-15k aralığı biraz fazla olmuş. Flalclarda iş farklı. Vinyl hastalarının da vinyl hastası olma sebepleri bu frekans silmenin olmaması 🙂 Ayrıca bu basit bir sildim gitti olayı değil, filtering denen işlemdir. Oversampling/downsampling falan da girer iyice karışır. Konunun gerçekten bir uzmanı varsa daha iyi anlatır ben de tamamen hakim değilim. Tek diyebileceğim şu ki, filtering işleminin amacı gereksiz kısımları silmek değildir, uç frekansları birbiri üzerine ekleyerek orta frekanslara yaklaştırarak daha iyi bir sonuç elde etmektir. Zaten dediğin gibi olsa, stüdyolar, film dizi çekenler, tüm ses dünyası sampling yapıp uç frekansları filtrelemek için 24/32bit 192khz ekipmanlara dünyanın parasını gömmezlerdi

 • Mehmet Sert @mehmetsert0164

  bir kaç güne almayı düşünüyorum ama çok kararsız kaldım. zs5 modelini almak istiyorum ama zsn pro da çok önerilmiş. emin olamadım . belki bilginiz vardır. zs5 mi zsn pro mu. biri 4 diğeri 2 sürücülü ama pronun sürücü çapı 10 mm diğeri ise 8 mm. yorumunuza göre hareket edecem

  • Emre @emre64

   Benim bildiğim kadarıyla ZS5 daha üst bir model. Ancak ses farkı nasıldır bilmiyorum. ZSN PRO da çok iyi bir kulaklık ama ZS5'in sesini bilmediğim için yorum yapmam doğru olmaz 🙁

 • kuz3yk @kuz3yk

  Merhaba ben bu kulaklıgı oyun için almak istiyorum uygunmudur acaba oyuncu kulaklıgı olarak kullanılabilirmi oyunun adı pubg mobile bu arada teşekkürler

 • CeFrost @cefrost

  1 yıl olmuş ama alanlar hala memnun mu? 100-300 arası iyi bir kulaklık istiyorum. Arkadaşlardan Rock Zircon kulaklık öneren de var.

kitaptaki metinlerin yazılarını fotoğraf çekip telefonda yazılarını ayrıştıran bir uygulama arıyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu hakikaten ölü pikseli düzeltebilir mi?

Stuck, Frozen, Dead Pixel Test & Fixer (HD 1920 x 1080)

Play the first part of this video to see if you can identify any stuck or dead pixels. Play the second part of this video beneath the stuck pixel to attempt ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vodafonenet'in fiber için verdiği modeme yönetici hesabı ile giriş yapınca Superonline'ın uzaktan müdahale için configüre ettiği ayarlar kapatılabiliyor. Ek olarak VPN, Bant Genişliği Kontrolü, Layer2Bridging gibi ek menüler de çıkıyor. WAN ayarları düzenlenebiliyor.
#huaweiHG255s #vodafonenet #Superonline #Modem

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Temp 🔴 @temp

  @alipektas Hangi yöntemi ve hangi bilgileri kullandınız Root olmak için?

 • Bulut Fırat @kurabi

  Modem ayarlarını dışarı alıp, ayrıştırsak, Superonline'ın modemlere uzaktan bağlantı yapmak için kullandığı şifrelere de erişeceğiz yani ...
  "Biz sizin güvenliğiniz ve bağlantınızın sürekliliği için modemlere uzaktan erişim ayarı koyduk"

  • Ali Pektaş @alipektas

   Olay nasıl işliyor bilmiyorum, sertifika falan bir şeyler de yazıyor altta. Onlar olmadan o bilgilerle girilemez diye tahmin ediyorum. Girlebiliyorsa çok vahim.

  • Temp 🔴 @temp

   @alipektas Bu modemleri Huawei iss ler için özel üretiyor zaten.
   Dolayısıyla kısıtlı bir arayüz barındırıyor.
   Uzaktan yönetim de yıllardır bu modemin bir parçası niteliğinde.
   O uzaktan yönetim olayı pek bir anlam ifade etmiyor.
   Sadece bilgilendirme ve yetkililer tarafından modeme erişim sağlıyor.
   Onun bir güvenlik açığı olduğunu sanmam.O kadarını Huawei düşünmüştür.
   Mesela o kadar kısıtlamaya rağmen modemde kablosuz dağıtım sistemi var.
   Adına WDS deniyor.Fakat bu özellik modemin donanım özellikleri yetersiz kaldığı için büyük ihtimal; bağlantı kesilip duruyor.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @temp Öyle zaten, verdiğim bağlantıda bile default kullanıcı bilgilerinin şifresi "superonline" diye geçiyor. Direkt Superonline için yapılmış bi' router bu. WDS'yi kullanmadım hiç, kullanmayı da düşünmüyorum. İlk yaptığım ayarlardan biri de onu kapatmaktı zaten.

  • deathline @deathline

   O dediğinizle çok uğraşan vardı , bilgiler şifrelenmiş şekilde tutuluyor ve transfer ediliyor tr69 protokolü.Ayrıca superonline hattında bu cihazlar her yeniden açıldığında yazılımı kontrol edip güncelliyor(vodafoneda farklı olabilir).Genelde eski cihazlarda, cihazı sıfırlayıp köprü yöntemi trafiği kaydediyorlardı ama yeni cihazlarda bu mümkün olmayabilir.Yeni firmwarelerde herşey şifrelenmiş galiba.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @deathline Ben de öyle tahmin ediyordum. Bu kadar basit olsa mutlaka forumlarda skandal diye muhabbetleri dönerdi. Ben hiç denk gelmedim.

YouTube uygulamasında yükleme çubuğu dolmasına rağmen saniyelik duraklamalar oluyor ve oldukça sinir bozucu. Sizde de oluyor mu ? Çözümü ne olabilir?
Platform: android Cihaz: Xiaomi mia1

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Muhteşem bir arkaplan silme uygulaması yapmışlar. Hem online, hem de ücretsiz. İlgilenen varsa mutlaka baksın 🙂
https://www.remove.bg

Remove Background from Image – remove.bg

Remove Image Background: 100% automatically – in 5 seconds – without a single click
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9