Vodafonenet'in fiber için verdiği modeme yönetici hesabı ile giriş yapınca Superonline'ın uzaktan müdahale için configüre ettiği ayarlar kapatılabiliyor. Ek olarak VPN, Bant Genişliği Kontrolü, Layer2Bridging gibi ek menüler de çıkıyor. WAN ayarları düzenlenebiliyor.
#huaweiHG255s #vodafonenet #Superonline #Modem

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Temp 🔚 @temp

  @alipektas Hangi yöntemi ve hangi bilgileri kullandınız Root olmak için?

 • Bulut Fırat @kurabi

  Modem ayarlarını dışarı alıp, ayrıştırsak, Superonline'ın modemlere uzaktan bağlantı yapmak için kullandığı şifrelere de erişeceğiz yani ...
  "Biz sizin güvenliğiniz ve bağlantınızın sürekliliği için modemlere uzaktan erişim ayarı koyduk"

  • Ali Pektaş @alipektas

   Olay nasıl işliyor bilmiyorum, sertifika falan bir şeyler de yazıyor altta. Onlar olmadan o bilgilerle girilemez diye tahmin ediyorum. Girlebiliyorsa çok vahim.

  • Temp 🔚 @temp

   @alipektas Bu modemleri Huawei iss ler için özel üretiyor zaten.
   Dolayısıyla kısıtlı bir arayüz barındırıyor.
   Uzaktan yönetim de yıllardır bu modemin bir parçası niteliğinde.
   O uzaktan yönetim olayı pek bir anlam ifade etmiyor.
   Sadece bilgilendirme ve yetkililer tarafından modeme erişim sağlıyor.
   Onun bir güvenlik açığı olduğunu sanmam.O kadarını Huawei düşünmüştür.
   Mesela o kadar kısıtlamaya rağmen modemde kablosuz dağıtım sistemi var.
   Adına WDS deniyor.Fakat bu özellik modemin donanım özellikleri yetersiz kaldığı için büyük ihtimal; bağlantı kesilip duruyor.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @temp Öyle zaten, verdiğim bağlantıda bile default kullanıcı bilgilerinin şifresi "superonline" diye geçiyor. Direkt Superonline için yapılmış bi' router bu. WDS'yi kullanmadım hiç, kullanmayı da düşünmüyorum. İlk yaptığım ayarlardan biri de onu kapatmaktı zaten.

  • deathline @deathline

   O dediğinizle çok uğraşan vardı , bilgiler şifrelenmiş şekilde tutuluyor ve transfer ediliyor tr69 protokolü.Ayrıca superonline hattında bu cihazlar her yeniden açıldığında yazılımı kontrol edip güncelliyor(vodafoneda farklı olabilir).Genelde eski cihazlarda, cihazı sıfırlayıp köprü yöntemi trafiği kaydediyorlardı ama yeni cihazlarda bu mümkün olmayabilir.Yeni firmwarelerde herşey şifrelenmiş galiba.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @deathline Ben de öyle tahmin ediyordum. Bu kadar basit olsa mutlaka forumlarda skandal diye muhabbetleri dönerdi. Ben hiç denk gelmedim.