Killed by Google

Killed by Google is a Free and Open Source list of dead Google products, services, and devices. It serves as a tribute and memorial of beloved services and products killed by Google.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • giovanni @gio

  Umarım bu listeye Stadia da eklenmez de birkaç sektörde köklü değişim yaşanır (tabii ki tüketici faydasına bir değişimden bahsediyorum, yine de hayatta iyi şeyler olmaz.)

 • Volkan Özkurt @sarkihalindekal

  Google+
  Google News & Weather
  Google Goggles
  Google Map Maker
  Panoramio
  Google Now
  Picasa
  Google Currents
  Google Reader
  Google Sky Map

  Bu uygulamaların kimisini bayağı bayağı kullanıyordum, kimisini açıp bakıp kapattım, kimisini ara sıra kullanıyordum. Mesela panorami'da bayağı mekan fotoğrafım vardı ve bayağı izlenmişti. Google Reader'a bağlı bir uygulama satın almıştım ve çok memnundum, kapandı; aynı tadı başka bir uygulamada bulamadım.

  Bu kapanan uygulamalar benim herhangi bir google uygulamasına tamamen güvenememe sebep oluyor. O yüzden iyi bir alternatif varsa ona yöneliyorum. Ama benim hayatımda bu kadar etkisi olduğunu şu tabloyu görene kadar farketmemiştim.

Türk Telekom altyapısı olmayan, mobil operatörlerin de doğru düzgün çekmediği ama nüfusun bu şartlara rağmen görece yüksek olduğu bir bölge için bir yakınımın arsasını baz istasyonu olarak kiralamaya karar verdik.

Araştırmaya yapmaya başlayınca farkettim, bir sürü aracı ve danışman firma var ortalıkta; konu hakkında tecrübesi olanların tavsiyelerini bekliyorum.

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tavsiyeniz var mı? Alternatif çözümünüz? Daha iyi olur diyebileceğiniz bir şey

Sistemimde dual boot var. Ortadaki disk her iki işletim sisteminden de aktif projelere devam edebileyim diye orada.

Sondaki disk ise Proje Bilgi Birikimi veya külliyat diyebileceğim bir geçmiş bulunmakta.
İlk bölümünde alt klasör ve dosyalar açık açık hızlı erişim için bekliyor, ikinci bölümde ise imajlar, sıkıştırılmış arşivler ve yedekler tutuluyor.
(Varsayılan olarak bu disk çevrimdışı olarak ayarlanmış durumda. Henüz çevrimdışı diskleri aktifleştirip, oradaki dosyaları da şifreleyen ransomware atağına rastlamadığım için en iyisi buymuş gibi geliyor.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen yine düdüklemeye çalışıyorlar.

Ek: 2 sata disk nasıl seri bağlanıyor diye kimse kafa yormadan ekleyeyim, kişisel adalet yaklaşımımla karşı taraf kafayı yesin diye troll'ledim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgem Çakır güzel yazmış:

Yazılımda Başlamak ve Gelişmek
https://link.medium.com/sJzTzQ7qFU

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bi start-up için notebook kiralamamız gerekiyor. Daha önce kiralayan, duyan, tavsiyesi olan var mı?

Satın alım seçeneği şu an için mümkün değil. 30-45-90 gün vadeler uygun. 1080p çözünürlüklü ekran, 2.5 GHz 4 çekirdek işlemci, 8 GB RAM, kaydadeğer ekran kartı elzem.

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap