Ziyaretçi web sitesine girdiğinde bir raporun özetini görüntüler.
Sayfa sonundaki AdSoyad - Mail bilgilerini girdiğinde, yazdığı mail adresine raporun tam pdf'i gönderilir.

Nasıl yapabilirim bunu? #TeknoYardım
Site altyapısı şöyle: LAMP + WordPress + Elementor Pro

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Onca zamanki favorim 5 nokta yöntemiydi oysa.
#termal #cpu #termalmacun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17

#Yarışma #oy #Formula1
Selamlar!

Valtteri Bottas ve Acer çocuklara yardım amaçlı bir kask tasarımı yarışması düzenliyor. Kazanan tasarım yarış haftası kullanılacak ve ertesinde açık arttırmayla satılarak "Save the Children" vakfına aktarılacak.

Yarışma kuralları ilk başta tüm tasarımların juri tarafından incelenip seçilmesiydi ancak başvuru sayısı artınca "en çok oy alan 3 tasarım juri tarafından değerlendirilecek" şeklinde değiştirdiler. Baştan böyle olsaydı eşimi hiç bulaştırmazdım ama mevzu buna dönüşünce gönülsüzce yardımınızı rica ediyorum.

Not: Oy vermek için üye olmak gerekmiyor.
https://valtteriscreatorchallenge.acer.com/tr-TR/design-voting/ZXptYXNsdGtAZ21haWwuY29t

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben kaptım, daha doğrusu eşim benim için kapmış.
Çok sevdim, çok başarılı! Emeğine sağlık @asaltek
https://teknoseyir.com/durum/1517236

#EldenRing #anahtarlık 300TL/adet Geçenlerde

#EldenRing #anahtarlık 300TL/adet Geçenlerde paylaştığım Elden Ring anahtarlığının daha ulaşılabilir, daha ufak bir versiyonunu hazırladım. Büyük versiyon ile tasarım olarak...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ismail ozan izci @asaltek

  Güle güle kullanın. Çok teşekkürler ❤❤❤
  TS anahtarlığından farklı yöntemlerle yaptığım(finish olarak) bir çalışmaydı, beğenildiğine göre buradan devam.

  • Bulut Fırat @kurabi

   Anahtarlıklarla ve 10. yıl özel ile karşılaştırdığımda (harcanan zaman/emek konusunda karşılaştırma beni aşar) sadece dış görünüş olarak, yakından bakınca vs. daha bir estetik, daha bir maharet öğesi gibi duruyor. Bu yöntem daha kolaysa bile yetenek arttıkça işlerin kolaylaşmasından ötürüdür belki 🙂

  • ismail ozan izci @asaltek

   @kurabi TS anahtarlıklarda ve yaptığım diğer çalışmalarda finish'leri kumlama ve parlatma şeklinde yaptım hep. Fakat burada yeni bir şeyler deneme gereği oluşmuştu, sadece kumlama ve parlatma ile Elden Ring yazılı taraftaki figürler pek anlaşılmıyordu, bir şeyler daha yapmalıydım.

   Dedim komple siyaha boyayıp, üst ve alt yüzeyi tekrar parlatayım, ama sonra ateşin de rengini kırmızı yapayım. Baktım sonuç iyi, bir de arkadaki halkaları da altın rengi yaptım, daha da iyi oldu. Sadece kumlama ve parlatmaya göre çok fark etmişti. Burada resmen resim yapar gibi bir çalışma gerekiyor.
   Ama renkler sonradan soluk gelmişti gözüme, dedim bunun için de sprey vernik kullanırsam hem renkleri korur, hem de renklerin canlılığını artırır. Bu da tam tahmin ettiğim gibi sonuç verdi.
   (Bu arada bu kullandığım vernik boyaların canlılığını koruyacaktır ama genel olarak çizilmeleri çok da engelleyemez büyük ihtimal.)

  • ismail ozan izci @asaltek

   @asaltek Ürettiğim bu şeyleri kendim de kullanıyorum, fakat bir anahtarlık olarak değil de, çanta fermuarına bağlı bir aksesuar olarak, böylece uzun kullanımda bile çizilme olayı neredeyse hiç olmuyor, üstelik çok daha görünür oluyorlar.

  • Jabba the Hutt @jabbathehutt

   @asaltek Bende böyle kullanmayı düşünüyor ama "yok olma" mevzusu kafa mı kurcalıyor.

  • Bulut Fırat @kurabi

   @brkadgn benim de niyetim aynı şekilde kullanmak. Şirket sırt çantası dağıttı, baya da kaliteli bir şey, herkes aynı çantayı kullanıyor o yüzden, kendiminkini farklılaştırmalıyım 🙂

   @asaltek ben bizzat yeni kullandığınız yöntemleri çok beğendim. Ürün konusuna çok yakışmış özellikle.

  • ismail ozan izci @asaltek

   @kurabi Hah işte tam o tür durumlar için biçilmiş kaftan bu objeler, çok yerinde bir kullanım olur. Benim kullandığım sırt çantası da Decathlon'dan mesela, zibilyon tane sokakta aynısından, benzerinden var. Fermuar kısmına takıyorum bunlardan bir tane, olay bitiyor, hem de fermuarı aç-kapa anahtarlıktan tutunca çok daha kolay oluyor. Zevkleri, hobileri bu türden orijinal nesnelerle dışa vurmak bence çok keyifli, hayat kalitesini artırıyor.

  • ismail ozan izci @asaltek

   @asaltek Bu arada, HORIZON'dan bir parti daha üretmem için 5 kişi istekse bulunsa yeterli olur, tekrar üretirim. Varsa, bu mesajın altına istekleri bırakabilirsiniz (300TL/adet-her şey dahil)

 • kortex @kortex

  Hocam eşiniz ts sosyalleşme mi kullanıyor ?

Ey ahali, tavsiyelerinizi rica edeyim.

RJ45 - Cat6 için sıkma pensesi.

3-4 farklı marka kullandım şimdiye kadar hepsi işini yanlış yapıyordu veya bir kaç kullanımdan sonra yanlış yapmaya başlamıştı. Pin'leri yamultmalar, kabloyu sikistiramamalar, kendisi de plastik olduğu için aşınmalar vs. vs.

Finaldeki kabloyu sınırlara yaklaşan VA değerleriyle POE olarak kullanacağım. Mumkunse markalı isimli linkli lütfen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Adobe fiyatları güncellemeden, önümüzdeki yıl ücretini peşin ödedim. Tavsiye ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün gelen tuzak mail'lerden birindeki html kodunu anlamadım, o soldaki kod, sağdaki siteyi nasıl açıyor?
#TeknoYardım #html #js
(yasal uyarı: btc göndermiyorlar inanmayın)

https://jsbin.com/fomifuzoco/edit?html,css,js,output

Ekleme: "a to b" (atob) ve "b to a" (btoa) adında 2 adet base64 ile encode/decode yapan metod varmış meğer.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Turknet #ipv6 için mail göndermiş, daha önce herhangi bir başvurum veya talebim olmamıştı.

Ekleme:
Google DNS, UK'de bir hosting firması ve USA'de bir sunucu için ipv4 ve ipv6 adreslerini ping'ledim, daha sonra ipv4 adresini sabit ip'li hattımla tekrar ping'ledim. Sonuçlar aşağıdaki şekilde oldu:

Hedef -----/----- ipv4 -----/----- sabit IP -----/----- ipv6
DNS _______ 6 ms _______ 6 ms ________ 5ms
UK ________ 67 ms ______ 62 ms ______ 59 ms
USA ______ 152 ms _____ 140 ms ______ 136 ms

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eski bir kasa geçti elime, Casper. A'm'akartı mümkün olduğunca yaralamışlar; m2 bağlantısı törpülenmiş, 2. ram yuvası sökülmüş, dvd-rom'un sata'sı lehimlenmiş vs. geliştirmeye değmez kısaca. Yine de bu haliyle bi şekilde değerlendirebilir mi diye sizlere danışmak istiyorum.

Intel N3050 1.60 GHz 2 Core 2 Thread
2GB DDR3L RAM
120 GB SSD

------------------------------------------------------------
Raspberry Pi 4 üzerinde Pihole, Plex Server, NVR çalışıyor ve ayrıca NAS olarak da hizmet sunuyor. Onları buraya alsam tamamının üstesinden gelemez diye düşünüyorum. Bunların bi kısmını taşısam da aynı görev için 2 cihaz yine anlamsız.
------------------------------------------------------------

Eve gelen misafirle internet kafe havasında geçmişte kalan oyunları oynamak asıl hayal ama bunun için de yetersiz kalıyor.

Şu anda aklıma gelmese de mesela Raspberry'de ARM işlemci olduğu için yapılamayıp, bunda yapılabilecek bir şey var mı?
Ya da evde tv/uydu yayını vs. yok, hafif linux dağıtımlarından biriyle kolay kullanılabilen Internet TV'ye dönüştürülebilir mi?
Steam ben görmeyeli tek pc'ye indirip, 2-3 pc'ye ağdan güncelleme gönderebilir bi hale geldi mi?

#TeknoYardım #Linux

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ümit M. @umitm

  İşlemcinin tdp si 6 watt disksiz tüm sistem eğer yeteri kadar az akım çekiyor ise nas cihazı olarak kullanılabilir. Sistem kaç watt güç tükettiğini ölçüp aylık elektrik sarfiyatına göre bilgisayarı nas cihazı olarak kullanmanın ekonomik olup olamadığına bakıp karar vermek lazım mesela saatte 20 watt tükettiğini varsayarsak ayda 10.5 kw elektrik tüketmiş olur varsayalım ki elektriğin kw tı 0.90 tl ise ayda yaklaşık 9 tl elektrik tüketmiş yılda ise 108 tl elektrik tüketmiş olur bu tüketimi nas cihazının elektrik tüketimi ile kıyaslamak gerek. Ve verimli olup olmadığını hesaplayıp karar vermek gerek

  • Bulut Fırat @kurabi

   Güç tüketimiyle birlikte çok mantıklı gelmişti ama ethernet portu gigabit değilmiş. USB portları da 2.0

   Sanırım kodlama öğreten, kodlama yapılabilen küçük yazılımlarla hafif linux kurup, yeğene veya komşu çocuğuna vermekten başka çare kalmadı.