@bilendenaldestek Latitude 7340 için 1 TB M2 ihtiyacım var. 22x30

Bulma imkanınız var mI?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TT Pendik Santral çalışanı cihaz değişimi için geldiğinde; internet bağlantısında TR geneli bir sorun yaşandığını etkisinin gittikçe artacağını, bugün öğleden sonra ve haftasonu internet bağlantısı sorunları olabileceği konusunda uyardı beni. Sebebi sordum, bize bu kadarı söylendi dedi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#turknet #VeriGüvenliği

Sınıfta kalanlarda bugün. Beni çok şaşırttı.
TurkNet'in online işlem merkezi şifrelerini güvensiz bir şekilde sakladığını farkettim bugün.

Yarın öbür gün veri çalındı haberi duyarsak şifreleriniz güvenli dense de bunu hatırlayıp inanmayalım. Hatta veri çalındıyı geçelim, "posta kutumuza izinsiz erişilmiş" vb. bir şey duyarsak bile...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  E-posta olarak geldiğinde açık olduğunu gördüğün için mi fark ettin? Bu parolaları şifrelemeden sakladıklarının bir göstergesi değil. E-posta olarak göndermek tartışılabilir ama gönderdikten sonra şifreleyip saklıyor olabilirler.

 • Bulut Fırat @kurabi

  2 yıllık hesap, aynı kimlikle açılmış diğer aboneliklere de ulaşılıyor. şifremi unuttum diyince sms olarak aynı şifre geliyor.

 • Bulut Fırat @kurabi

  @ozgurg @norego ortak yazayım.

  "Parolaları şifrelemeden açık bir şekilde tutuyorlar" diye bir beyanım olmadı.
  düz metin olarak saklanıyor da olabilir, şifrelenmiş bir şekilde de saklanıyor olabilir ancak mail'in bu şekilde gelmesi şifre çözücünün de sunucuda kayıtlı olduğunun bir göstergesi değil midir?

  Yanılıyorsam düzeltin, güvenli bir yöntemde şifre değil şifrenin yansıması da denebilecek şifrelenmiş hali saklanır. Kullanıcının sisteme girerken yazdığı şifre özet algoritma ile şifrelenip yansımaların birbiriyle tutarlı olup olmadığı karşılaştırılır.

  Geçmişteki bir çok veri çalınması mevzusunda "merak etmeyin veriler şifrelenmişti" açıklaması yapıldıktan bir süre sonra "hacker'lar decoder anahtarını buldu, şifreler çözüldü" haberi çıktı. Ancak arada ender olarak "... parolalar bilmemne yöntemiyle şifrelendiği için bir işlerine yaramadı" haberleri de duyduk.

  En en basitinden girilen şifrenin md5 sonucunu veritabanına kaydedip, onunla eşleştirirsin, aslıyla bir daha işin olmaz.

 • txt @txt

  Maile giderken şifresiz gidiyor. Ancak db’de şifresiz tuttukları anlamına gelmez.

Ziyaretçi web sitesine girdiğinde bir raporun özetini görüntüler.
Sayfa sonundaki AdSoyad - Mail bilgilerini girdiğinde, yazdığı mail adresine raporun tam pdf'i gönderilir.

Nasıl yapabilirim bunu? #TeknoYardım
Site altyapısı şöyle: LAMP + WordPress + Elementor Pro

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Onca zamanki favorim 5 nokta yöntemiydi oysa.
#termal #cpu #termalmacun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16

#Yarışma #oy #Formula1
Selamlar!

Valtteri Bottas ve Acer çocuklara yardım amaçlı bir kask tasarımı yarışması düzenliyor. Kazanan tasarım yarış haftası kullanılacak ve ertesinde açık arttırmayla satılarak "Save the Children" vakfına aktarılacak.

Yarışma kuralları ilk başta tüm tasarımların juri tarafından incelenip seçilmesiydi ancak başvuru sayısı artınca "en çok oy alan 3 tasarım juri tarafından değerlendirilecek" şeklinde değiştirdiler. Baştan böyle olsaydı eşimi hiç bulaştırmazdım ama mevzu buna dönüşünce gönülsüzce yardımınızı rica ediyorum.

Not: Oy vermek için üye olmak gerekmiyor.
https://valtteriscreatorchallenge.acer.com/tr-TR/design-voting/ZXptYXNsdGtAZ21haWwuY29t

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben kaptım, daha doğrusu eşim benim için kapmış.
Çok sevdim, çok başarılı! Emeğine sağlık @asaltek
https://teknoseyir.com/durum/1517236

#EldenRing #anahtarlık 300TL/adet Geçenlerde

#EldenRing #anahtarlık 300TL/adet Geçenlerde paylaştığım Elden Ring anahtarlığının daha ulaşılabilir, daha ufak bir versiyonunu hazırladım. Büyük versiyon ile tasarım olarak...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ismail ozan izci @asaltek

  Güle güle kullanın. Çok teşekkürler ❤❤❤
  TS anahtarlığından farklı yöntemlerle yaptığım(finish olarak) bir çalışmaydı, beğenildiğine göre buradan devam.

  • Bulut Fırat @kurabi

   Anahtarlıklarla ve 10. yıl özel ile karşılaştırdığımda (harcanan zaman/emek konusunda karşılaştırma beni aşar) sadece dış görünüş olarak, yakından bakınca vs. daha bir estetik, daha bir maharet öğesi gibi duruyor. Bu yöntem daha kolaysa bile yetenek arttıkça işlerin kolaylaşmasından ötürüdür belki 🙂

  • ismail ozan izci @asaltek

   @kurabi TS anahtarlıklarda ve yaptığım diğer çalışmalarda finish'leri kumlama ve parlatma şeklinde yaptım hep. Fakat burada yeni bir şeyler deneme gereği oluşmuştu, sadece kumlama ve parlatma ile Elden Ring yazılı taraftaki figürler pek anlaşılmıyordu, bir şeyler daha yapmalıydım.

   Dedim komple siyaha boyayıp, üst ve alt yüzeyi tekrar parlatayım, ama sonra ateşin de rengini kırmızı yapayım. Baktım sonuç iyi, bir de arkadaki halkaları da altın rengi yaptım, daha da iyi oldu. Sadece kumlama ve parlatmaya göre çok fark etmişti. Burada resmen resim yapar gibi bir çalışma gerekiyor.
   Ama renkler sonradan soluk gelmişti gözüme, dedim bunun için de sprey vernik kullanırsam hem renkleri korur, hem de renklerin canlılığını artırır. Bu da tam tahmin ettiğim gibi sonuç verdi.
   (Bu arada bu kullandığım vernik boyaların canlılığını koruyacaktır ama genel olarak çizilmeleri çok da engelleyemez büyük ihtimal.)

  • ismail ozan izci @asaltek

   @asaltek Ürettiğim bu şeyleri kendim de kullanıyorum, fakat bir anahtarlık olarak değil de, çanta fermuarına bağlı bir aksesuar olarak, böylece uzun kullanımda bile çizilme olayı neredeyse hiç olmuyor, üstelik çok daha görünür oluyorlar.

  • Boba Fett @bobafett

   @asaltek Bende böyle kullanmayı düşünüyor ama "yok olma" mevzusu kafa mı kurcalıyor.

  • Bulut Fırat @kurabi

   @brkadgn benim de niyetim aynı şekilde kullanmak. Şirket sırt çantası dağıttı, baya da kaliteli bir şey, herkes aynı çantayı kullanıyor o yüzden, kendiminkini farklılaştırmalıyım 🙂

   @asaltek ben bizzat yeni kullandığınız yöntemleri çok beğendim. Ürün konusuna çok yakışmış özellikle.

  • ismail ozan izci @asaltek

   @kurabi Hah işte tam o tür durumlar için biçilmiş kaftan bu objeler, çok yerinde bir kullanım olur. Benim kullandığım sırt çantası da Decathlon'dan mesela, zibilyon tane sokakta aynısından, benzerinden var. Fermuar kısmına takıyorum bunlardan bir tane, olay bitiyor, hem de fermuarı aç-kapa anahtarlıktan tutunca çok daha kolay oluyor. Zevkleri, hobileri bu türden orijinal nesnelerle dışa vurmak bence çok keyifli, hayat kalitesini artırıyor.

  • ismail ozan izci @asaltek

   @asaltek Bu arada, HORIZON'dan bir parti daha üretmem için 5 kişi istekse bulunsa yeterli olur, tekrar üretirim. Varsa, bu mesajın altına istekleri bırakabilirsiniz (300TL/adet-her şey dahil)

  • Boba Fett @bobafett

   @asaltek Gelecek aya yazılabilirim.

 • kortex @kortex

  Hocam eşiniz ts sosyalleşme mi kullanıyor ?

Ey ahali, tavsiyelerinizi rica edeyim.

RJ45 - Cat6 için sıkma pensesi.

3-4 farklı marka kullandım şimdiye kadar hepsi işini yanlış yapıyordu veya bir kaç kullanımdan sonra yanlış yapmaya başlamıştı. Pin'leri yamultmalar, kabloyu sikistiramamalar, kendisi de plastik olduğu için aşınmalar vs. vs.

Finaldeki kabloyu sınırlara yaklaşan VA değerleriyle POE olarak kullanacağım. Mumkunse markalı isimli linkli lütfen.

BeğenFavori PaylaşYorum yap