#tracert #turknet #superbox

T---> Turknet
S---> Superbox

1- Sizce tracert komutunda hedefe ulaşan veri neden turlar?
2- Turkcell tarafında 'timed out' fazlalığının sebebi ne olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Markasız kot @markasizkot

    1.sorunun cevabı olarak sadece şuna ihtimal verebildim;
    Öncelikle paket o 3. adımda hedefe ulaşmıyor, ulaşması da mümkün değil zaten. Turknetle gittiğin rota üzerindeki o 3. router icmp cevap dönüşünde kendi kaynak adresi olarak olarak host'un (bu durumda senin) hedefin ne ise onu gönderiyor olabilir. Ama bunu config eden kişi neden böyle bişey yapıp internet omurgasına koysun onu da anlamak pek mümkün değil.
    2. sorunun cevabı olarak da, superonline ın tt omurgalarına hiç girmediği, ve routerların icmp leri drop ettiği görülüyor.

Adobe'dan zam haberi var. 60 lira olan öğrenci/öğretmen paketini 159 liraya yükseltiyorlarsa; firmaya aldığım kurumsal paketle (200 tl) ne halt edeceğim? Şirket mail'ine bildirim gelmedi henüz.

Güncelleme 1:
146 liralık bireysel paket kullanan arkadaşa da 159 liraya yükseleceği bilgisi gelmiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#turknet 'in statik ip hizmetinden anlayışı CGN' den çıkmak sadece anlaşılan. Hizmet başlayalı 4 gün oldu ve bu sabah ip adresim değişti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://teknoseyir.com/durum/1016282 Bu paylaşımdaki takipli/kısaltılmış linkinizi açık linke dönüştürüp, yorum olarak yazmıştım, siz mi sildiniz @asilbalaban ?

Netflix için bir Chrome eklentisi hazırladım. Sürekli değişen thumbnail ve...

Netflix için bir Chrome eklentisi hazırladım. Sürekli değişen thumbnail ve içerik önerme robotu nedeniyle sürekli aynı içerikleri görüyoruz. İzlediğiniz
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@hatsunemiku 'yu anıyorum ben kayboldu ortalıktan (ts, twitch, discord, süzluk), bulunduğu ortamı biraz olsun güzelleştiren herkese gelsin bu paylaşımı:

https://teknoseyir.com/durum/615873

Günaydın kar tanelerim! ^^ :) (Biraz erken olsa da, bir kış mevsiminde erken...

Günaydın kar tanelerim! ^^ :) (Biraz erken olsa da, bir kış mevsiminde erken kalkmaya ve dışarıda bembeyaz örtünün üzerine doğan güneşi izlemeye değer.)
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

#Superonline #fiber kullanıcıları, toplanın hele bi, sizlerin sözleşmesinde şüpheli durumlar bu şekilde listelenmiş mi? (5. Madde)

100 Mbps Fiber Platin Limitsiz Paket - 200 TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Microsoft Azure servislerine zam!

"1 Şubat 2019 Cuma tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Azure fiyatları, global fiyat düzeyleri ile uyumlu hale getirmek amacıyla Turkish lira için yüzde 16.7 oranında artma görülecektir."

Azure servisleri 1 Ağustos 2018 tarihinde de aynı sebeple %20 zamlanmıştı.

1 Ekim 2018'de Office abonelik fiyatları yaklaşık %45 zamlanlanmıştı. Azure için yeteri kadar yükseltmediklerini farkettiler sanırım.

#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oh be! Çok uğraştım ama Turkcell Superbox'ta istediğim dns'i girmeyi başardım.

Sırada apn ayarlarını dışarı almak var.

edit: Cihazda başka hat kullanabilmeyi başardım ama data hattını başka cihazda kullanamadım. IMEI kısıtlaması var sanırım. 4g modem, 3g vınn ve telefonda "sınırlı servis", "şebeke reddetti" gibi hatalar aldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap