#TeknoYardım

YouTube canlı yayınını kaydetme/başka yerde yayınlama vs.

Kardeşimin mezuniyet töreni var yarın öğlen, üniversite töreni canlı olarak yayınlayacak ama yayın tekrarı kapalı olacakmış. Video'yu açar herhangi bir ekran yakalama programı ile kaydedebilirim, doğru ancak çeşitli sebeplerle alternatif çözüme ihtiyacım var.
YouTube to Facebook - YouTube to YouTube benzeri bir korsan yöntem varsa gizli yayın açmak en mantıklısı geliyor, tavsiyelerinizi bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ne güzel (!) TeknoSeyir Plus Fırsatları var, oley!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

USB belleklerde okuma hızını çözmüşler, Samsung Fit kullanıyorum. 200MB/s okumayla büyük dosya kopyalıyorum. Ama yazma hala 40MB/s ile başlayıp 25MB/s ile devam ediyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Tek sıkıntım monitörü pivot olarak kullanamamak. Catalina'ya yükseltmek için çabalasam mı çok kararsızım.
UPS'i usb ile taktım, hiç uğraşmadan bir şey yüklemeden UPS'i de tanıdı. macOS gerçekten başarılı bir sistem.
#Hackintosh

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

İş bilgisayarında mail beklerken, render beklerken vs. oyalanmalık oynanacak oyun tavsiyesi verebilir misiniz?

Don't Starve
Mini Metro
Oxygen Not Included
Stardew Walley

Oynardım zamanında, ortak özeliikleri ESC ile oyunu duraklatabilmek ve harici grafik kartına ihtiyaç duymamaları.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 15

#Google Play Pass 'a az kalmış. Umarım TR için de geçerli olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elektrik ile ilgili tamir tadilat yapanlara nacizane tavsiyem; Wago ve Yak-1 konnektörleri.

Özellikle ADSL/VDSL kullanıcıları kablo eki yaparken yak-1 kullansınlar, performansa nerdeyse hiç olumsuz etkisi yok ve kendiliğinden rutubete karşı korumalı, sıva altı/üstü her şekilde kullanabilirsiniz.
#nasılyapılır #tamir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13
 • Bulut Fırat @kurabi

  @suicide @orcun En sağlıklısı lehim tabii ancak uzatma kablosuyla bile elektrik çekmenin sıkıntılı olduğu yerler olabiliyor. Ya da mesela ben havyayı&tabancayı küçük alet çantamda taşımıyorum, bunlar ise pek yer kaplamadıklarından her zaman yanımda oluyorlar.

  Wago'lar ise avize değişimlerinde, özellikle tek ampullü avizeden çok ampullüye geçişte iş kolaylaştırıyor.

  • suicide @suicide

   gazli havya yoksa tabii ki cok guzel cozum yak konnektorler. ozellikle gresli olmasi cok ise yariyor.

  • Orcun @orcun

   Zamanında aldığım dandik usb havya var, onla mesela çok kalın değilse kablo biraz uzun sürüyor ama güzel lehim yapıyorum. 😀 Tabi şimdi o durumda avize elektrik tesisatı falan lehim olmaz. Bu tür klemenslerden lazım. Bizim eski evde mesela şofbeni elektrikçi direkt prize takmış uç yapmış kabloya vs. o elektrikçiye o kabloyu yediresim geldiydi, 30 40 amper çekiyor şofben ya yeri geliyor sıradan o priz dişi erkek falan en kötü 220v 16 amper falan ötesinde ısınıyor eriyor yanıyor resmen. Söktüm komple duvardan gene priz yerinden prizi iptal edip kutu yaptım, kutudan klemens ile ama kalın onun da ayrı dandikleri inceleri var o olmaz mesela öyle araya da sigorta koyup çektim harici öyle yıllarca kullandık.

  • Bulut Fırat @kurabi

   @orcun 800W üzerinin tamirini amatörlere bu tarz paylaşımlarla tavsiye etmemek lazım zaten, hatta 800W bile fazla kaçabilir amatörlük seviyesine göre 🙂 Sanırım amatörlükle sınır avize değişimi, priz çoklama vs. 😀 Trafo, sigorta değişimine girişmesinler hemen

  • Orcun @orcun

   @kurabi DC akım olacaksa bir nebze daha çarpmaz pek şey etmez gizli saklı takılır ama AC adamı ağlatır. Öyle priz değişimi şu bu o işler çok sakat bilmiyorsa hiç girişmesinler. Tamam DC akımında keleği var, şöyle bir fotoğraf makinesi kapasitöründen yerse zaten oturur ağlar. 😀 Böyle bir an çarpar ama morartıyor, ben çok yedim öyle parmak morarıyordu. 🙁 Sonra işte yavaş yavaş boşatlmayı öğrendik o zaman hiç sorun yaşamadım.

  • suicide @suicide

   @orcun 10 gun kadar once direkten gelen 3 fazin ikisine birden dokundum binaya giris noktasinda 😂 Cok adrenalin yuklu bir andi 🙂

 • omerfa @omerfa

  Wago bu işin lideridir. Bu tür klemenslere ismini vermiştir. Diğer markaların da bu tip klemenslerine Wago denir. Elektrikçilerin bir numaralı yardımcılarıdır. Yalnız Takarken iyi oturtturmaları ve bastırırken kıvırmaları iyi olur. En son kontrol edilmelidir.

 • Cemre Bayrak @flagbearer

  telekom kablolarının eklerinde duraseal kullanılır arkadaşlar .Pensesi ile sıkar sonra ısıtırsınız.ısıtınca daralır ve içindeki reçine yayılır ve su geçirmez hale gelir .

  https://www.samm.com/product/631/duraseal-isiyla-daralan-kablo-konnektoru-18-22.html

Mükemmel!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Araç kamerası almalı mıyım? soru işaretini şu olay sebebiyle sonuca vardırdım. Her araç kullanıcısına tavsiye ederim:

Bir yakınımın arkadaşı ölüme sebebiyet verecek şekilde trafik kazası geçerir.
Şöförün kendisi de ağır yaralanmış bir şekilde bilinçsiz olarak hastenede yatırılır.

----KAZA----
Seyir halindeki araç, karşıdan karşıya geçmekte olan yayaya çarpar
2+2 şerit, bölünmemiş yol, şehirerarası yol
----KAZA----

Kazanın tek şahiti, yol kenarındaki temizlik işçisidir ve "Yaya geçidinden geçen adama çarpan araba çok hızlıydı, fren sesi bile duymadım" der. Hazırlanan polis raporuna kaydı geçer.

Hız limiti kurallarına uymayan, yaya geçidine yaklaşırken hız düşürmeyen aracın sürücüsü "Bilinçli Taksirle Adam Öldürme" suçuyla karşı karşıyadır.
Polis tarafından kaza bölgesinde yapılan ilk incelemede de şöför asli kusurlu olarak belirlenir.
Ölen kişinin yakınları da şöförün ailesine baskı yapmaktadır.
3-9 yıl hapis mahkeme sonucuna göre belki para cezası, maddi manevi tazminat vs.

Yakınım, sırf Youtube'da yayınlarım diyerek araç kamerasının hafıza kartını almak üzere perte çıkan araca ulaşır. Kameradan haberi olan şöförün arkadaşları "kesin bizimki suçludur" diye düşündüklerinden hiç umursamazlar.
Yakınım kaza kaydını izlerken, kazanın üst geçidin 5-10 metre sonrasında ve yaya geçitli kavşak arasında gerçekleştini farkeder. Aracın hızı, hız limitleri arasındadır. Üst geçitten itibaren kavşağa yaklaşırken hızını düşürmektedir. Kenarda bekleyen yaya aniden koşmaya başlayınca ani şekilde direksiyonu kırıp, hızını arttırmıştır. Aracın yoldan çıkmasının sebebi de bu son kurtarma hareketidir.

Şöförün ailesine konu açılır, avukat tutulur, video'yu karşı tarafın ailesine de gösterirler. Yayanın akli dengesinin yerinde olmadığı ortaya çıkar. Yayanın ailesi şikayetçi olmaktan vazgeçer.

Açılan kamu davasında mahkeme, kovuşturmaya gerek olmadığı sonucuna varır. İtiraz edilmez.

BeğenFavori PaylaşYorum yap