Beyler, bayanlar @orcun durumu belirtmiş. @msconfig de öneride bulunmuş. Bende aynı düşüncedeyim;
@orcun bize bir iban paylaşsın gönlünden kopanlar istediği kadar bağışlasın bir tablet alalım çocuğa. Şerefsiz telefon tamircisi yüzünden tabletsiz kalmasın çocuk ne dersiniz ?
İlgili konu: https://teknoseyir.com/durum/1350319

Bugün sabah bana böyle bir tablet geldi. Bunun

Bugün sabah bana böyle bir tablet geldi. Bunun hikayesi ise geçen haftalarda çocuk online ders falan takılırken masada şarjdayken alet, kabloya çocuk takılıyor falan tablet fırlıyor...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 39

TurHiLL Kurtarma Live CD 2019 x64bit

TurHiLL Kurtarma Live CD 2019 x64bit

En son 2016 da yaptığım Live cd medyasını sizinle paylaşmıştım. Şimdi güncel ve yeni programlar eklenmiş olarak yeniden tasarladım. Resimde de görüldüğü üzere lisans olmayan programları ekledim. Güzelde oldu. Bu live CD üzerinden windows kurtarma ve acronis ile yedek almada yapabilirsiniz. Fakat kendiniz bulmanız lazım Acronis wim dosyasını. Paylaşmam etik olmaz. Fakat dosya yeri belli. Bulursanız dosyayı ilgili yere kopyalayarak elde edebilirsiniz. Tam donanımlısını kendime hazırlıyorum. Ama sizinle bu GOLD sürümü paylaşamam. 🙂

 

 

Yukarıda da görüldüğü gibi son sürüm Firefox da eklendi. Flash Player eklentisi de eklendi. Dosya kurtarma yaparken youtube üzerinden müzik dinleyebilirsiniz. USB den boot edilebilir bu Live CD umarım çok işinizi görür. Tek kazancım memnuniyettir.

Arıca SUPERAntiSpyware Free Edition gibi güvenlik yazlımlarını da destekler.

Haberiniz olsun: @ooze-away @joe @sahintez  @paheli  @drfree  @paheli  @airoso  @baysalkenan  @tim-aydogdu  @leventp @gamsizm @hkellecioglu  @jubei  @joe 

Şimdi indirin. 670 MB 7zip Arşivi

 

(TurHiLL Live CD 2020 Windows 10 64 bit sistem üzerine hazırlama aşamasındadır.

Beklemede kalınız. 🙂

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 40

Amazon 120/25 TL

AMZNSM25

Mobilde geçerli.
Satıcısı amazon olmalı.
Tek seferlik kod.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14

Intel(R) Core (TM) i7-4790 CPU @ 3.60 GHz bir işlemcim var. Bu işlemcide grafik kartı var mı? Intel HD Graphics gibi, benim ekran kartımı kardeşime vermek istiyorum, eğer bu işlemcide grafik işlemcisi varsa vericem? Bir bilgisi olan var mı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Edu mail ile yararlanabileceğimiz fırsatlar neler 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Bethesda.net'ten bedava Quake III fırsatı

Üç gün içinde edinin, istediğiniz zaman oynayın.

Nasıl edinilir:
1. Bethesda'nın başlatıcısını indirip kurun. https://bethesda.net/tr/game/bethesda-launcher
2. Bethesda'nın istemcisine girip çıkıp tekrar başlattığınızda "oyunlarım" başlığında Quake III'ü göreceksiniz.

#quake #quake3 #quakeIII #bethesda #bethesdanet #oyun #ücretsizoyun

Bir tek seninle benim launcher'ımız olmadı be zalımın kızı. 💔

Bethesda Launcher

Bethesda Launcher
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube da videonun sonunda , daha video bitmeden cikan oneri pencerelerini nasil yok edebiliriz? Cok sinir bozucu yaa. Videolarin son 3-5 saniyesi seyredilemiyor. Ozellikle televizyonda seyrederken ....

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

3 katlı evi nasıl soğutabiliriz fikriniz var mı? Her odaya klima takmak mı, yoksa ısı pompası mı, yoksa salon tipi klima alıp salonda sürekli çalışması mı?

Mümkün olan en az maliyetle halletmeye çalışacağız. En alt katta salon, üst katlarda yatak odaları var. Salon tipi kocaman klima alsak, aşağıda salonda komik durur herhalde? 😀 Ama başka çözüm gelmiyor aklıma. Mayıs'ta hava 40 derece üstüne çıktıysa mümkün değil bu yaz geçmez. @brave sen ne dersin hocam?

En alt kata salon tipi alsak bu sefer üst katları soğutması zor olacak. En mantıklısı bana her odaya klima gibi geliyor ama bilemedim. Bu sefer salonu tek klima soğutmaz 2 adet gerekir, ki salonda en çok vakit geçiriliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 17
 • Birkan @birkan-akar

  Bence sogutulmasi gereken odalara klima alin. Surekli butun evi sogutmaya calismaktansa, o an sogutulmasi gereken 1 yada 2 odayi sogutmak daha az maliyetli olabilir.

 • Erhan M. @erhanm

  Tripleksin mi var derdin var. 😁

 • Seçkin @nemesis8

  Isıtma hangi yöntemle çözülmüş bahsi geçen evde?

  • Agab @agab

   Marmaris kışın çok soğuk olmuyor. Haliyle elektrikli ısıtıcı ile anlık ısıtmak yetiyor.

  • Seçkin @nemesis8

   @agab Yeri bilmiyordum. Bazı örneklerde hali hazırda olan ısıtma sistemleri soğutma için kullanılıyor.Örneğin yerden ısıtma olan evlerde yerden sıcak su dolaştırmak yerine soğuk su dolaştırılıyor. Galiba aynısı radyatörlere de yapılabiliyor.Isı pompaları bu sistemleri destekler nitelikte aslında. Tabi bazı negatif tarafları var sanırsam emin değilim. Salon çok mantıklı değil galiba eğer salonun üst katlarla hava sirkülasyonu merdiven kovasından sağlanıyorsa muhtemelen efektif olmaz. Bu iş evin planı tesisat şaftlarının konumu ile de bağlantılı. Bence iklimlendirme işleri ile uğraşan bir yerden keşif iste. Onların yapacağı bir şey olmasa bile yönlendirirler diye düşünüyorum.Ben olsam öyle yapardım en azından.

  • Agab @agab

   @nemesis8 Muhtemelen öyle yapacağım yoksa işin içinden çıkılacak gibi değil. Bu işi gerçekten anlayan birisinin el atması lazım 🙁 Mesela çok küçük çocuk odası var, oraya gidip klima almak çok israf olur. Ama yazın yaşanılmıyor sıcaktan orada.

 • civilization @civilization

  Vrf çok pahalı olur. Split en ekonomik çözüm. Zemin kata dolap tiği değil de eğer yükseklik sıkıntı değilse tavan tipi klima olabilir.

  • civilization @civilization

   @brave kat yüksekliği 3 metreden fazla ise bence asma tavan ile güzel hale gelir. Tabi bu seferde asma tavan masrafı biner. Yapının villa türü bişey olduğunu düşünüyorum kesin asmolen döşeme vardır kat yüksekliği brüt 3 net de 2.7 gibi bişeydir kaset klima ile bir 30cm daha azalınca 2.4 parkesi halısı vs 2.3 çok basık olur