Edu mail ile yararlanabileceğimiz fırsatlar neler 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

Bethesda.net'ten bedava Quake III fırsatı

Üç gün içinde edinin, istediğiniz zaman oynayın.

Nasıl edinilir:
1. Bethesda'nın başlatıcısını indirip kurun. https://bethesda.net/tr/game/bethesda-launcher
2. Bethesda'nın istemcisine girip çıkıp tekrar başlattığınızda "oyunlarım" başlığında Quake III'ü göreceksiniz.

#quake #quake3 #quakeIII #bethesda #bethesdanet #oyun #ücretsizoyun

Bir tek seninle benim launcher'ımız olmadı be zalımın kızı. 💔

Bethesda Launcher

Bethesda Launcher
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube da videonun sonunda , daha video bitmeden cikan oneri pencerelerini nasil yok edebiliriz? Cok sinir bozucu yaa. Videolarin son 3-5 saniyesi seyredilemiyor. Ozellikle televizyonda seyrederken ....

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

3 katlı evi nasıl soğutabiliriz fikriniz var mı? Her odaya klima takmak mı, yoksa ısı pompası mı, yoksa salon tipi klima alıp salonda sürekli çalışması mı?

Mümkün olan en az maliyetle halletmeye çalışacağız. En alt katta salon, üst katlarda yatak odaları var. Salon tipi kocaman klima alsak, aşağıda salonda komik durur herhalde? 😀 Ama başka çözüm gelmiyor aklıma. Mayıs'ta hava 40 derece üstüne çıktıysa mümkün değil bu yaz geçmez. @brave sen ne dersin hocam?

En alt kata salon tipi alsak bu sefer üst katları soğutması zor olacak. En mantıklısı bana her odaya klima gibi geliyor ama bilemedim. Bu sefer salonu tek klima soğutmaz 2 adet gerekir, ki salonda en çok vakit geçiriliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 17
 • Birkan @birkan-akar

  Bence sogutulmasi gereken odalara klima alin. Surekli butun evi sogutmaya calismaktansa, o an sogutulmasi gereken 1 yada 2 odayi sogutmak daha az maliyetli olabilir.

 • Erhan M. @erhanm

  Tripleksin mi var derdin var. 😁

 • Seçkin @nemesis8

  Isıtma hangi yöntemle çözülmüş bahsi geçen evde?

  • Agab @agab

   Marmaris kışın çok soğuk olmuyor. Haliyle elektrikli ısıtıcı ile anlık ısıtmak yetiyor.

  • Seçkin @nemesis8

   @agab Yeri bilmiyordum. Bazı örneklerde hali hazırda olan ısıtma sistemleri soğutma için kullanılıyor.Örneğin yerden ısıtma olan evlerde yerden sıcak su dolaştırmak yerine soğuk su dolaştırılıyor. Galiba aynısı radyatörlere de yapılabiliyor.Isı pompaları bu sistemleri destekler nitelikte aslında. Tabi bazı negatif tarafları var sanırsam emin değilim. Salon çok mantıklı değil galiba eğer salonun üst katlarla hava sirkülasyonu merdiven kovasından sağlanıyorsa muhtemelen efektif olmaz. Bu iş evin planı tesisat şaftlarının konumu ile de bağlantılı. Bence iklimlendirme işleri ile uğraşan bir yerden keşif iste. Onların yapacağı bir şey olmasa bile yönlendirirler diye düşünüyorum.Ben olsam öyle yapardım en azından.

  • Agab @agab

   @nemesis8 Muhtemelen öyle yapacağım yoksa işin içinden çıkılacak gibi değil. Bu işi gerçekten anlayan birisinin el atması lazım 🙁 Mesela çok küçük çocuk odası var, oraya gidip klima almak çok israf olur. Ama yazın yaşanılmıyor sıcaktan orada.

 • civilization @civilization

  Vrf çok pahalı olur. Split en ekonomik çözüm. Zemin kata dolap tiği değil de eğer yükseklik sıkıntı değilse tavan tipi klima olabilir.

  • civilization @civilization

   @brave kat yüksekliği 3 metreden fazla ise bence asma tavan ile güzel hale gelir. Tabi bu seferde asma tavan masrafı biner. Yapının villa türü bişey olduğunu düşünüyorum kesin asmolen döşeme vardır kat yüksekliği brüt 3 net de 2.7 gibi bişeydir kaset klima ile bir 30cm daha azalınca 2.4 parkesi halısı vs 2.3 çok basık olur

https://www.youtube.com/watch?v=IBe2o-cZncU 11. dakikaya dikkat, ai oyundaki bugı bulup kazanmak için kullanıyor😱

Who Invented A.I.? - The Pioneers of Our Future

--- About ColdFusion --- ColdFusion is an Australian based online media company independently run by Dagogo Altraide since 2009. Topics cover anything in sci...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Literatür taraması yapabileceğimiz siteler. En çok kullandıklarımı yazıyorum. İyi bir içeriğe sahip olduğunu düşündüğünüz siteleri yazarsanız onları da ekleyebiliriz.

1-Google Scholar https://scholar.google.com.tr/
2-Yök Ulusal Tez Merkezi https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi/
3-Türkiye Belge Sağlama Sistemi(TÜBES) http://www.tubess.gov.tr/
4-Ulusal Toplu Katalog(TO-KAT) http://www.toplukatalog.gov.tr/
5-Scopus https://www.scopus.com/freelookup/form/author.uri
6-Proquest https://www.proquest.com/
7-Web of Science/Knowledge https://www.webofknowledge.com/ Bağlantı için üniversite ağı gerekli.
8-Milli Kütüphane https://www.mkutup.gov.tr/tr/Sayfalar/default.aspx
Milli kütüphaneden eserleri belirli bir ücret karşılığında taranmış halini email olarak alabilirsiniz. Hiç denemedim ama böyle bir hizmeti var.
9-Libgen: Rus kökenli bir site ve piyasada yer alan bir çok bilimsel kitabın pdf versiyonunu barındırıyor. Örnek olarak. E-kitap hali bile 500 TL'nin üzerinde olan The Oxford Handbook of Economic Geography kitabını bu siteden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ne kadar etik orası size kalmış. Bazen mecbur kalıyoruz. Birde bu sitenin uzantısı ara ara değişiyor.
https://libgen.is/ güncel hali bu.
10- Sci-hub: https://sci-hub.tw/ Bazen Türkiye'den hiçbir şekilde ulaşamadığınız, online halini indiremediğiniz bir kitap, makale vb. yayın varsa linkini kopyalayıp bu siteye yapıştırın o size indirilebilir versiyonunu hazırlasın. :))

Sizden gelenler kısmı :))
11-EBSCO https://www.ebsco.com/
12-Springer https://www.springer.com/gp
13-Elsevier https://www.ijsr.net
14-Pubmed https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/
15-ClinicalKey https://www.clinicalkey.com/#!/
16-Dergipark https://dergipark.org.tr/tr/
17-Taylor&Francis Online https://www.tandfonline.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6