harika bir fan control uygulaması, hemde free. cpu, gpu, anakarta takılı tüm fanları kontrol edebiliyor, her birisi için ayrı ayrı grafik eğrisi düzenlenebiliyor. şahane.

https://github.com/Rem0o/FanControl.Releases

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tek kelimeyle MUHTEŞEM.
3 hafta önce kumaş boyası almıştım. Kullanmaya üşendim üşendim, en son hadi bugün kullanayım dedim. Çok sevdiğim fakat artık çok solmuş siyah 2 tişört üstünde denedim, ve sonuç bu....

@m-ahmet önermişti, https://www.hepsiburada.com/viktoria-kumas-boyasi-siyah-2pk-fiske-sabitleme-1pk-p-HBV00000H62BX şundan aldım. ( Üstelik ben 21'e almıştım şu an 18 olmuş 😀 )

Çamaşır makinesinde kullandım ben. Şu anki sonuç Mavi Black Pro serisi ile aynı resmen 😀
not: Görseldeki tişörtler %100 pamuk tişörtler. Naylon polyester vs. tişörtlerde aynı sonuç çıkmayabilir.
not2: ben 2 paket boya kullandım 2 tişört olduğu için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 20

TS'ye yorum veya gönderi yazarken kopyaladığınız görseli yorum veya gönderi alanına yapıştırarak ekleyebileceğiniz bir Tampermonkey scripti yazdım.

Buyrun: https://gist.github.com/ozgurg/c5e9c0c60ddf6a415bde4bc6b6cc8f06

Nedense diğer scriptlerde Raw'a basınca eklenti açılırken benimkinde açılmıyor. Elle eklemeniz gerekecek.

(CTRL+V ile de çalışıyor tabii.)

GIF: ⬇️

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 57

#steamindirimleri Başladı. İndirimlere istinaden ekstradan bende %20 indirim yapıyorum.

Tüm itemlarımı vs sattım. FastPay'den gelen bir 100 tl para da var. Toplam 535 TL. Bir kaç item daha var pazarda 30-40 lira daha gelebilir. İstediğiniz oyunları %20 indirimli gift olarak alabilirim.

Önce para sonra oyun şeklinde olacak.

İlgilenenler steam'den eklesinler. 95600866

Edit: Güncel bakiye 417 lira.
Edit2: Güncel bakiye 219,79
Edit3: Güncel bakiye : 12,68 TL 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Baylar yardım lazım. Benim olduğum yerde mobil operatör şebekesi normal ancak evin içinde hiçbirşekilde çekmiyor. Belli ki, duvarlar sinyalı öldürüyor. Bende linkdeki çözümlerden almak istiyorum. Bilgisi olan var mı bu ürünler hakta? Her ülkede standartmı tüm operatörlerde çalışırmı?

https://a.aliexpress.com/_msGsQRu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba,
Yaklaşık 30 metrekare salonumuz var ancak binada mantolama olmadığından (yapılması da düşünülmüyor) kış aylarında (Ankara) soğuk nedeniyle bu salonda (kuzey/batı cepheli) oturamıyoruz. Ev kombili, 70 derecede bile yaksam salon oturulacak gibi olmuyor, illa ki kalın giyinmek ya da battaniye altında oturmak gerekiyor. Evin diğer odalarında böyle bir sıkıntı yok çünkü odalar pimapen ile kapalı balkona denk geldiğinden bir nevi izolasyona sahip. Diğer kısımlar da binanın iç kısmına denk geliyor.
Benim ricam, kışın salonu oturabileceğim kadar ısıtabilecek bir çözüm önerisi.
İçerden mantolama konusunu soruşturdum, her kafadan ayrı bir ses çıkmasının yanında genel kanı bir süre sonra izolasyon malzemesi ile dış duvar arasında nem ve küf oluştuğu ve bunun da hem koku hem de sağlıksız bir duruma neden olduğu yönünde. Tam tersini söyleyen, hiç de böyle bir şey olmadığını da iddia edenler de var ama konuştuğum kişilerin çoğu olumsuz yönde görüş belirtti. Ben de öyle olduğunu varsaydım. İçeriden mantolama uygulaması sırasında ortalığın ne kadar batabileceğini de göz önünde bulundurarak çok sıcak bakmadım.
Elektrikli ısıtma (UFO, yağlı radyatör, klima, vb.) konusunda ise hiç bilgim yok, hangisi daha mantıklı ve ekonomik (olabildiği kadar) olur bilmiyorum. Bu konuda da fikir ve önerilere açığım.
Şimdiden teşekkür ederim.
Ekleme: Ev benim, kiracı değilim. Alt katımdaki komşum salonda UFO kullanarak kendine çözüm sağlamış. Üst katımdaki ne yapıyor bilmiyorum. Camlarda çift camlı Pimapen mevcut.

#TeknoYardım #akış #Isıtma

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 21
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir bünyesinde daha önceki anahtarlık satışlarında @Adnan008 kullanıcı isimli kişinin bizzat ofise giderek belli numaralardaki anahtarlıkları elden satın aldığını öğrendim. Benim için anahtarlığın numarasının bir önemi yok ama buna bir önem atfeden arkadaşlar olabilir. Numara konusunda seçim hakkı tanınmıyorsa kimseye tanınmaması gerekir. Üstelik Adnan isimli bu kişi kendi seçtiği özel numaraları sitede yayınlamakla kalmamış yorumlarda kişilerle dalga geçercesine cevaplar vermiş(Linkini en alta ekledim). Adnan isimli kişinin de teknoseyiri sevdiği yazdığı mesaj içeriklerinden anlaşılıyor ancak bu tavırlarının sevdiği teknoseyir ekibine zarar verebileceğini de anlaması gerekir. 10. yıl anahtarlıklarında böyle bir ayrıcalık yapılması pandemi sebebiyle (ofis eskisi gibi sürekli açık değil diye biliyorum) zaten mümkün görünmüyor ama yine de @gamsizm , @leventp ve @hkellecioglu beyleri bu konuda önceden uyarmak istedim. Bu sitede benim gibi bu ekibi çok sevip yıllardır destekleyen pek çok kişi var. Biz teknoseyiri bu sektörün kaliteli duruşa sahip ender ekiplerinden biri olduğu için bu kadar çok seviyoruz. Son olarak şunu da belirtmeliyim ki benim bu konuyu açma sebebim Adnan isimli kişinin belli sayıları elden alması değil, konunun bu kısmı da hoş değil ama beni daha da rahatsız eden kısmı bu kişinin bu durumu buradan paylaşması ve bu durum üzerinden yorumlarda insanlarla dalga geçer gibi konuşmasıdır.
#akış #anahtarlık

https://teknoseyir.com/durum/869468

#akış 34 ve 500 numaralı anahtarlıklar nasıl?

#akış 34 ve 500 numaralı anahtarlıklar nasıl?
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 50
 • Murat Gamsız @gamsizm

  Ofise gelen izleyiciyi geri çevirmek de ayrıca çirkin bir davranış. Bizim de alışık olduğumuz bir şey değil. Ondan önce bir başka izleyici kapı altından para bırakıp gitmişti. Bardak bile almadı. Böyle şeyler nadiren yaşanıyor. Büyütülecek bir şey değil. Sayılara önem vermediğimiz için de sakınca görmedik. Her sayıdan bir tane var. Dolayısıyla değerleri eşit.

  Sadece bir kere yaşanan bir örneği de sürekli yaşanıyor gibi göstermek iyi niyet değil. Ticari bir kaygımız yok. Olsa zaten biz de bazı sayıları daha pahalı satardık, ya da 'büyük seçim' gibi özel seçim der rakam seçmeye ayrı para alırdık vs.

  Dediğim gibi bizim için numaraların bir önemli yok bu sebeple tüm anahtarlıkları aynı fiyata aynı şartlarda satıyoruz. Sizin numaralara verdiğiniz önem sizi bağlar. Biz bunu bir satış unsuru olarak düşünmüyoruz.

  Ofise ziyaretçi kabul etmiyoruz zaten. Çok kişi de gelip kapıda kalmıştır. Korona döneminde kimseyle birebir görüşmemiz söz konusu değil. Numara da ayırmayacağız.

  • altalena @altalena

   Kırmamak için yapılması anlaşılabilir ancak olay sayının önemli olup olmaması değil, ayrıcalık olup olmaması. Bahsi geçen üye de sıradan bir üye değil, üyeleri tahrik edip trolleyen bir üye. Türkiye'de bu tarz şeyler çok fazla olduğundan ötürü artık mide bulandırıcı hale geldi ve ben takipçiniz olarak görünce yüzüm ekşidi ister istemez. Ama dediğiniz gibi bir defa olduğu için büyütülecek bir şey değil, ama yaptığınız şey net bir şekilde hataymış.

   Avatar olayıyla alakalı bir açıklamanız var mı? Geçmişte olmuşsa aradım bulamadım.

  • Airoso @airoso

   adamın gelip burada "ehehe şu sayı ben de çatlayın" sululuğunu hesaba katmıyorsunuz tabii doğal olarak 🙂

  • Patato @patatoo

   https://teknoseyir.com/durum/729692 şu ilk sefer 500 ve 444 şans mıydı da https://teknoseyir.com/durum/869468 bu anahtarlıktan istediği numaraları alınca bir kere yaşanan bir olay olmuş olsun. Diğer dedikleriniz de haklılık payınız var ama şu yorumları göz ardı mı edelim
   https://teknoseyir.com/durum/729692#comment-3082994 (abi yeni çıkacak anahtarlıkların 008, 34 ve 500 numarasını alabilir miyim? ayırma şansın var mıdır? geçen sefer 008 dahil ilk numaralar bizim dedin eyvallah dedim ama bu sefer 007yi ve özellikle 008i istiyorum) şeklinde yazmış ,(https://teknoseyir.com/durum/729692 bunu kimse görmemiş sanrım, ilk anahtarlığın da 500 numarası bende @faruk) şu tarz yorumları da var yani tamam almışsın otur yerine

  • Erdinç B. @erdincb

   @cansimit Geçmişi değiştirmek mümkün, sadece 2 kelime yeterli idi. Ama artık mümkün değil.

  • Faruk @faruk

   Abi rakam konusunda herhangi bir takıntım olmadığını asıl problemin kişinin tavırlarında olduğunu yazımda belirttim. Ayrıca kişinin toksiklik derecesine varan mizah anlayışı için bir iki kelam etmek yerine beni iyi niyetli olmamakla suçlamışsın, ona da eyvallah ama benim amacım bu kişinin tavırlarının kendince oluşturduğu bir mizah anlayışının sonucu olduğunu ortaya çıkartıp bu mesele yüzünden anahtarlık almaktan vazgeçen kişilere ana odağı tekrar hatırlatmaktı. Kişinin yaptığı samimi açıklamadan sonra da kendimce amacıma ulaştım. Tüm ekibe selamlar. Seviliyorsunuz.

 • Erdinç B. @erdincb

  Kapıya gelene “Bir akıllı sen misin kardeşim?” deyip göndermek lazımdı. Ya da torbadan şans eseri seçtirilebilirdi.

 • Adnan008 @adnan008

  arkadaşlar konuyu başlarda komik ve açıkçası eğlenceli buluyordum ama gerçekten fazla uzadı.. ban yemeyeceğinizi bilseniz bana ana avrat söveceksiniz... murat abi, levent abi, hamdi abi ve can abiyi görmek için gitmişken anahtarlık da aldığım için ve murat abi de sağolsun gerçekten kırmayıp iyilik yaptığı için koskoca adama neler neler söylediniz. yahu allah aşkına tek derdiniz bu mu? bir anahtarlığın numarası? pes diyorum... murat abi size yemin falan mı etti haberim yok? istediğine satar istediğine satmaz, bukadar da büyütmenin manası yoktu..

  • Faruk @faruk

   Amacım şu açıklamayı yapmanı sağlamaktı ve çok şükür ki başardım. Sen en baştan beri insanları trollemek yerine durumunu samimi bir şekilde izah etseydin zaten bu mesele buraya hiç gelmemiş olacaktı. Mesajlarından ve anahtarlık almaktaki çabandan anladığım kadarıyla teknoseyir ekibine olan sevgin ve desteğin benden daha az değil ama davranışların ekibe zarar veriyor. Ben bunca yıldır teknoseyir ekibini sevmeme ve destek vermeme rağmen senin şu tavrın ve Murat Bey'in bu tavra karşı duruşu beni rahatsız etti. Bu sebeple de bu konuyu açma gereği hissettim. Geç de olsa açıklaman için teşekkür ederim.

 • Adnan008 @adnan008

  buraya da yazıyorum, istanbul küçükçekmecedeyim, isteyen varsa yazsın, facebook'um xxx, twitter'ım xxx, evime gelene 500 numaralı anahtarlığı vereceğim, ama tek şart ile; gelen kişiyi videoya çekip burada yayınlayacağım buradaki nicki ile.. yeni hesap olmayacak, en az iki üç senelik aktif hesap olacak. anahtarlık bu kadar önemliyse gelin alın bedava veriyorum para da istemiyorum.

  13/03/2021 saat 09:46 edit: üzerinden 1 hafta geçmiş konuyu görüp teknoseyirle alakası olmayan ve bir yazdığımı bile okumayan bir insan gelipte "sende kaç numaralı anahtarlık var" diye twitter'dan mesaj atması üzerine teklifimi bitiriyorum.. zaten isteyen olsaydı çoktan almıştı.

  • Adnan008 @adnan008

   @cansimit yanaktan bi' öpücük alırım *muck*

  • Erdinç B. @erdincb

   Sence mevzu 500 nolu anahtarlık mı yoksa seçme yok herkese rastgele numara verilecek denip bir kişiye seçme hakkı verilmesi mi? Tekrar tekrar başa dönmeye gerek yok ve bana kalırsa senin bir kabahatin de yok, ben de alsam ben de paylaşırdım. Daha doğru söylemek gerekirse kabahat sende değil. Neyse bu konuyu kapatalım bence.
   Herkesin bakış açısı farklı. Herkes kendince bir çıkarım yaptı zaten. Burdan sonrası faydadan çok zarar getirir.

#Keenetic Bu Keenetic modemlerdeki Transmission Bittorent istemcisi iş görüyor. USB'den 500GB HDD bağladım. Sorunsuz gibi.

Modeme ayrıca OPKG paketler kurulabiliyor.

https://openwrt.org/

http://bin.entware.net/mipssf-k3.4/

Şu zamana kadar kullandığım en kullanıcı dostu arayüz ve fazlasıyla detaylı özellikleri ile segmentinin çok çok üstünde olmuş bu aletler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok güzel bir konusu var. Oyunculuklar ve senoryada takılmalar olsa da sıkılmadan izledim.
Konusu:

SPOILER İÇEREBİLİR !
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|

"Hocalarından haber alamayan öğrenciler, gizemli bir şekilde ortadan kaybolan profesörü bulmak için mağaraya gitmeye karar verir. Mağaraya girip hocalarını aramaya başlayan grup, buradan bambaşka bir dünya ile karşılaşır. Mağarada zaman yeryüzünden farklı işlemektedir ve burada geçirilen birkaç saniye dışarıda bir yıla denk gelmektedir."

#FilmTavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap