Şimdi beyler bayanlar yardıma ihtiyacım var 😂 kafayı yiyecem yoksa...

- Özgüven sıfır
- Çekingenlik tavanda
- Kendimi aşırı çirkin hissediyorum bu yüzden aşırı utanıyorum, yolda yürürken kalp atışım kendi kendine hızlanıyor bu yüzden özellikle kulaklıkla müzik dinlerken nefes nefese kalıyorum kalp atışlarımın hızlandığını gerçekten hissediyorum çünkü mi band saatimde kalp atışlarım 120-130 lara çıkıyo, sanki herkes bana bakıyor kafası yaşıyorum. Yolda 10 dkdan fazla müzik dinleyemiyorum bu yüzden. Ama kulaklık boş boş takılı. İnsanlarla konuşurken sıkıntım yok.
- 1.62 boy, 81 kilo
- Saçlar dökülüyor 😂
Ne yapacağımı bilmiyorum.
Şuan hiçbirşey mutlu hissettirmiyor. Boş zamanım çok ve hiç birşey yapamıyorum. Yazılım çalışayım diyorum 3dk sürüyor, spor yapayım diyorum 1 saat koşu bandında koşuyorum sonra 1 ay kullanmıyorum.
- dışarı çıkma isteği sıfır.
- Arkadaş çevremi 3-5 e düşürdüm.
- Etrafımda bir alan oluşturdum ve kimseyi bu alandan içeri dahi almıyorum kısaca sürekli yalnız kalma isteğim var, misafir geliyor evden kaçasım geliyor, misafir gelecek diyorlar direk yatıp uyuyorum.
- ilk okula giderken tonla ansiklopedi serisi okuyup bitirmeme rağmen kitap okuyamıyorum. Evde bir sürü kitap var okurum diye aldığım.
- Kişisel gelişim kitaplarım var okuyamıyorum.
- Bu konuları yüzyüze konuaşabileceğim kimse yok.
- Boş boş sitelererin ana sayfasına bakıp bakıp çıkıyorum.
- Film, dizi izliyim diyorum yarısına gelmeden bırakıyorum. Tv izlemiyorum.
- Birtek animeler var hayatım da onlar da sürekli bitiyor.
- Bir amacım yok.
- Anne Babama karşı çok mahçubum, onlar fazlasıyla iyiyler ve aşırı mahçubum. Hani size biri çok büyük iyilik yapar da siz ona yanlışlıkla kötülük yapmışsınız gibi hissediyorum.
-İnsanlarla diyalog kurarken sıkıntım yok, normal konuşabiliyorum ama hayatımda da olmalarını istemiyorum. Yani yalnız kalmayı seviyorum ama yalnız kalınca da sıkılıyorum.

Ne yapacağım bilmiyorum. Robot gibiyim.
Hayallerim güzel de yapacak ne istek var ne güç.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 31

Teknoseyir Haftalık Gündem podcast istatistikleri web uygulamasına istek üzerine süre bilgileri de eklendi.
@gamsizm

https://tsopenteam.github.io/gundem-rapor/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

HackerNews'de denk geldiğim çok ilginç bir hikaye: Lykov Ailesi. Bu aile 1978'de bulundukları zamana kadar 40 yıl boyunca sibirya ormanlarında en yakın yerleşim yerine 250 KM uzaklıkta yaşamışlar. Ailenin şu an yaşayan tek üyesi Agafia Lykov, birkaç kez modern dünyaya gitmek zorunda kalmış olsa da hala daha o bölgede yaşıyormuş. Benim çok ilginçime gitti, burada da paylaşmak istedim. Merak eden arkadaşlar için bazı kaynaklar:

* İlk şu yazıyı okudum: https://www.mentalfloss.com/article/551659/karp-lykov-russian-family-secluded-from-civilization-40-years
* Rusya'dan bir televizyon kanalının çektiği belgesel: https://www.youtube.com/watch?v=BFK3DJ7Kn6s
* Vice gazetesinin belgesel çalışması: https://www.youtube.com/watch?v=tt2AYafET68

#İlginçBilgiler #LykovAilesi #Sibirya

Agafia. Hermit Surviving in Russian Wilderness for 70 years

More films about religion: https://rtd.rt.com/tags/religion/ Soon after this film aired, Agafia found a helper who has now been living with her for more than...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Diyanet yayınladığı kitapları (tamamı mı bilmiyorum) sayısal olarak herkese açmış gözüküyor. Yeni bir gelişme herhalde.

#HaftalıkGündemeMalzeme 🙂
https://diniyayinlar.diyanet.gov.tr/sayfa/447

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • qubit @qubit

  Yani basılı halini para ile satmalarına bir şey diyemem de kamu kurumlarının çoğu yayınladıkları kitapların sayısal kopyalarını ücretsiz dağıtmalı diye düşünüyorum, örneğin Tübitak. Devamını dilerim.

  • n.z @celebi

   Yazarların telif ücretleri ödenirse güzel olur elbette ama pek olacağını düşünmüyorum. Mesela TTK'nin o kadar nitelikli kitabını bu şekilde yapmak çok zor ama telifsiz kitaplar neşrediliyorsa bu yapılabilir.

  • qubit @qubit

   @celebi kamu yani halkın parasını verdiği bir çalışan, çalıştığı konuda (hele de mesai saati içinde) kitap yazdığında telif işi nasıl olmalı bilemiyorum. Garip geliyor. Ki ortalık bilimde, tarihte, dinde her konuda Google'ın servis ettiği saçma sapan yalan yanlış bilgilerle dolu iken bu kamu kurumlarının bir görevi de bu olmalı. Düz dünyacı, aşı düşmanı, dini bilgisi eksik çok insan var. Ama tabii telif işine hakim değilim. Kendim de kitap yazmadığım için ötesi haddim değil.

  • n.z @celebi

   @qubit şöyle ki: Kitap yazarları kamu çalışanı değil. Yani TTK'nin bastığı bir kitabı oturup TTK uzmanı yazmıyor; o alanda çalışan akademisyenler başta olmak üzere ilgili araştırmacılar, tarihçiler, arkeologlar vs. yazıyor. Kamuya bağlı bu tip kurumların kitapları da gerçekten alanının sağlam kişileri tarafından yazıldığı için ciddi bir çalışma gerektiriyor, yazar emeğinin karşılığını alıyor. İşte telif ücreti budur, zaten telif ücretleri azdır 20 liralık bir kitaptan yazara 2 lira ya gider ya gitmez. Kamu kurumları müstakil bir araştırma için araştırmacıya teklif götürüyorsa kitap satışından değil de toplu bir ücretten anlaşıyor en azından tanıdığım hocalar böyle yapıyorlardı.

 • n.z @celebi

  Tamamı açık değil ama çoğunluğu açılmış. Güzel bir hizmet olmuş, kaliteli yayımlar var içinde. 🙂

Adam üşenmemiş CSS'le Simpsons karakterlerini yapmış. Saygı duydum. 😂https://pattle.github.io/simpsons-in-css

The Simpsons in CSS

The Simpsons in CSS
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yemeksepetinde ne kadar siparis verdiginizi hesaplayan script yazmis bi arkadas.
Siparislerim sayfasina girip console u acip yapistirin.

let changed=true;let itemLength=0;let oldLength=0;let tolerance=0;var totalP=0;var sleepTime=1500;function calculate(){var array=$(".amount-info > strong").text().split("TL");$.each(array,function(index,value){let final=parseInt(totalP)+parseInt(value);if(String(final)!='NaN'){totalP=totalP+parseInt(value)}});alert('TOPLAM HARCAMANIZ : '+String(totalP)+"TL")}function loadItems(){console.log('Yeni veriler yüklendi');itemLength=document.getElementsByClassName('order-item').length;if(itemLength==oldLength){changed=false}oldLength=itemLength;window.scrollTo(0,document.body.scrollHeight);setTimeout(function(){if(changed){loadItems();tolerance=0}else{if(tolerance>5)calculate();else{tolerance++;sleepTime=sleepTime-200;loadItems()}}},sleepTime)}console.log('Hesaplama yapılıyor lütfen bekleyin');loadItems();

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 69