Ev Yapımı Limonata

Merhabalar,

 

Hân'ımın sürekli yaptığı severek tükettiğim limonata tarifi vereceğim.

Malzemeler;

 • 1 limon
 • 1 portakal
 • 1 su bardağı şeker (isteğe göre değiştirebilirsiniz)
 • 1.5 LT - 2 LT Su (istediğiniz yoğunluğa göre değiştirebilirsiniz)
 • 1 çay kaşığı limon tuzu.

Yapılışı;

 • Öncelikle limon ve portakalı dondurucuya atıp donduruyoruz.
 • Daha sonra dondurucudan çıkarıp bıçakla kesilebilecek kadar çözününce bıçakla 4e 6ya vs doğrayıp mutfak robotu ile çektiriyoruz.
 • Hamur kıvamına gelince suyunu ekliyoruz.
 • Sonra şekerini istediğiniz ölçüde ekliyoruz.
 • İnce kumaş veya tülbent gibi bir şey ile bir kaba süzüyoruz.
 • Sonra limon tuzunu ekleyip karıştırıyoruz.

 

Afiyet olsun.

Görüntüsü bu şekilde ve gerçekten lezzetli bir limonata 😉

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 17

Mısır'da medya özgürlüğü leveli: Godlike

https://twitter.com/SyrianDeveloper/status/1124711486373416960

(Photoshop leveli: newbie 🤣 )

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ciddi bir fizik sorusu geliyor beyler:

Fan itişinde mi emişinde mi daha güçlü basınç uygular? Yani su soğutma radyatörüne emiş uygulamak mı yoksa itiş uygulamak mı daha verimlidir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9
 • Orcun @orcun

  İtiş daha düzgün ve serin olur, mesela vantilatör deneyi ile deneyebilirsin. Arkadan çektiği hava stabil serin mi ? yoksa önden üflediği mi ? Radyatör ızgaralarından itişten elde ettiği havayı geçirirse daha iyi soğur. Öbür türlü düzgün de çeker ama fanın kenarlarına izolasyon yapman lazım. Çünkü çekişten kayıp olur, ama zaten verimli olmaz. Çünkü havayı zorla radyatörün içinden geçiriyorsun vakum yapıp ki fanın gücü ne zaten ? dene yani yük altında özellikle farkına bakarsın.

 • Alper @dragon06

  Emiş uygulandığında emilen hava ısınır, ısınan hava da moleküller arası boşluk daha fazla olacağından, itiş uygulandığında daha yüksek verim elde edebiliriz.

 • ALIEN @alien

  İtişte daha performanslı olması gerek.
  Bütün cpu fanları hep metale üfler.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Tek fan olacaksa itiş. Ha çift fan olup önden itiş arkadan çekiş yapınca çok çok az daha verimli olabiliyor yüksek hızlarda. Overclock abartilmayacaksa gereksiz bir senaryo bence. Muhim olan az fan az ses ile yüksek verim almak.

Hoca 50 tane soru gösterdi tahta da, hepsi sözel. Tabii soruları vermedi, telefonlarınız ile çekin dedi. Neyse çekmiştim. Dedim bugün bunları yazayım sonra üşendim. Sonra düşündüm ve şu adımları yaparak 50 soruyu word şeklinde yazdım.

Resim uzaktan ve yan taraftan çekildiği için Office Lens programı ile düz çekilmiş gibi kırpıp diğer gereksiz yazıları atmış oldum. Daha sonra toplam 7 adet fotoğrafı Google Keep'e attım. Google Keep'e sıralı gitmedi ama Google Keep'nin OCR özelliği her resim için ayrı ayrı yaptığı için ilk mesela 10 sorunun bulunduğu fotoğraftadaki metinleri tarattım sonra diğer 10-20 arası soruların bulunduğu fotoğrafı... Hepsini alt alta ekledi. Tabii Türkçe yazım hatası ve yanlış tarattığı kelimeler oldu. Bunları da SwiftKey'in otomatik tahmin özelliği ile düzelttim. Mobil cihazda 50 soruyu da metne çektim.

Bunu niye yazdım? OCR özelliği vs sitede çok soruluyor. Bu tür durumlar için böyle şeyler yapabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

Kullandığınız kulaklık nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 48

Kanım dondu. 2. el araç alırken aracın geçmişine dikkat etmek lazım. Gerçi adam pertten çıkma araç almış ama araçtaki kokunun neden kaynaklandığını öğrenince 2. el araçlardan soğuyabilirsiniz.

kazalı araba aldık. büyük sorun var » Sayfa 1 - 10

arkadaşlar ağır kazalı bi sirocco aldık. ama çok güzel onarılmış. hiç bi problem yok. sadece ağır bi koku geliyordu güneş altında kalınca. fiyatıda b
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12

Bilgisayarda şifreleri saklamak için Enpass kullanıyorum. Fakat mobil sürümü ücretli olduğundan kullanmıyordum. Bir ara 30 lira civarındaydı diye hatırlıyorum. Almaya niyetlendim, birde ne göreyim. 70 küsür lira fiyatı var. Hakikaten insafsızlık 🙂 Birde uygulama içinden satın almak gerekiyor. Direk dolar kurundan çeviriyor galiba.

BeğenFavori PaylaşYorum yap