Whatsapp da böyle bir şey geldi. Doğruluğu var mı?

*YENİ DOLANDIRICILIK USULüNE DiKAT..!*

Ellerindeki kimlik bilgileriyle İcra Dairesine gidiyorlar...
18,40 TL başvuru harcı yatırıyorlar..
Sizin aleyhinizde *İLAMSIZ İCRA TAKİBİ* başlatıyorlar…

Vicdanlarına göre akıllarına ne gelirse yazıyorlar...
Bu 250 TL de oluyor….
2500 TL de oluyor…ya da daha fazlası…

Bir zaman sonra kapınıza postacı gelip size
*ÖDEME TEBLİGATINI*
imza karşılığı veriyor...
Açıp okuduğunuzda şaşırıyorsunuz… Zira gönderen kişiyi tanımadığınız için
’’ Kim ki bu ‘’ diyorsunuz...
Arkadaşlarınıza gösteriyorsunuz ve maalesef size yanlış bilgi veriyorlar..
‘’ Boş ver abi, yanlışlık yapmışlardır.Madem ki tanımıyorsun yırt at ‘’ diyorlar…

Yırtıp atıyorsunuz kağıdı…
İş bitti zannediyorsunuz ama….
İŞ DAHA YENİ BAŞLIYOR..!

*İtiraz süreniz 1 hafta….*
*O zaman zarfında hiçbir şey yapmazsanız…Borcu kabul etmiş oluyorsunuz..!!*
Ensenize biniyorlar…Ödemezseniz o haciz memuru kapınızda..

Bu tebligatı alır almaz,1 hafta içinde akıllıca itiraz edip elinize resmi bir belge alırsanız…İŞLEM HEMEN DURUYOR..

Karşı taraf
Yani sahtekarlar…Sizin aleyhinizde
*‘’ İTİRAZ İPTAL DAVASI ‘’ açmıyorlar...*
Zira foyaları meydana çıkmasını ,tanınmalarını istemiyorlar Başka yeni bir kurbanın peşine düşüyorlar…
Resmi işlem sıfırlana kadar takip etmekte yarar var...
Yani bir nevi temiz kağıdı alana kadar...

Kimlik bilgilerimiz… Yanlış kişilerin eline geçtiği zaman başımıza gelebilecek felaketlerden birisi de bu…

Dikkat edelim…
ve lütfen bu bilgiyi dostlarımızla paylaşalım…

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18
 • FreeRun @freerun

  kimlik bilgisi nedir ki abi , tc no ad soyad doğum tarihi bunu herkez bulabilir, zaten basit bir kargo aldığında bile üstünde yazıyor, şu kimlik bilgileriniz birinin eline geçerse falan yazılarını görünce sinirim tepeme çıkıyor

 • Cem KOÇ @cemkoc

  TC no değiştirme diye bir hak olmalı artık.

 • sms55 @sms55

  Adınız Soyadınız TC kimlik numaranız ve adresiniz ile size ilamsız icra takibi gönderilebilir.
  Alacaklıya bir senet, çek, taahhüt varmı diye sorulmaz.
  Alacaklı icra dairesine ücretini yatırıp ödeme emrini size gönderir.
  Diyelim ki siz evde yoksunmuz, postacı tebligatı muhtara bıraktı, muhtar size ulaştırmadı. 7 günlük itiraz süresini kaçırdığınız için artık resmen borçlusunuz.
  Ancak alacaklıya borç belgelerinin ifası için dava açarsanız ödediğiniz parayı geri alabilirsiniz ki oda çok zor. Zaten rakam genelde küçük oluyor.
  Yukarıda anlatılan çok çok ciddi bir konudur.
  Bundan korunmanın en iyi yolu sık sık edevlet üzerinden icra kontrolüdür.
  Yıkarıdaki yöntemi uygulayarak çok sayıda insanı dolandırmış avukat vardı.
  https://www.memurlar.net/haber/802408/avukatlarin-da-dahil-oldugu-sahte-tebligatla-dolandiricilik-cetesi.html
  Selamlar.

 • fikri @fikri

  Durum gerçek.
  Bunun çıkma amacı tutarı düşük olan borçlarınızı dava açmadan tahsil edebilmek. Karşı taraf borcu kabul etmezse otomatik olarak düşüyor. Bu şekilde düşünülmüş, ilk bakışta mantıklı geliyor.
  Ama borcu kabul etme olayı itiraz etmeyince otomatik kabule bağlanınca sıkıntı oluyor. 🤦‍♂️

Ücretsiz Antivürüslerden öneriniz nedir ?
Windows Defender
Kaspersky
Panda
McAfee
Bitdefender
Norton
AVG

Bunların free versiyonları var ben panda'yı sevdi aslında UBS kontrol falan gibi özellikler var freesinde. Tavsiyeniz nedir ? Denedikleriniz var mı ? Siz ne kullanıyorsunuz ?

Not: Şöyle bir knal buldum burda tek tek hepsibi test etmiş https://www.youtube.com/channel/UCQnBRNNSqPRIhPwEN3YTXow/videos
Kaspersky Security Cloud Free baya iyi performans sergilemiş.
#TeknoYardım #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Next 2023 HD Uydu Alıcısı

Eski monitörümü tvye dönüştürmek üzere arayışa girmiş ve bu modeli uygun görmüştüm. Her ne kadar kasalı versiyon istemesem de ne yazık ki bu camiaya yabancı olduğum gerçeği ve yapılan olumlu yorumlar neticesinde beni yanıltmadı...

Bu incelemenin aslında incelemeden çok bir kullanıcı deneyimi olduğunu söylemeliyim.Çünkü sadece şahsi ihtiyaçlarıma göre yazacağım.

Kutu İçeriği

 1. Kumanda
 2. Cihaz
 3. HDMI Kablo
 4. Adaptör

Yazılım

Cihazın işletim sistemi arayüzü performansı konusunda pek bir sıkıntı yaşamadım. Ayarlar menüler sezgisel olduğundan kullanırken hiç zorlanmadım. TKGS (Türksat Kanal Güncelleme Sistemi) ve hazır yüklü gelen kanallar sayesinde frekans olaylarına hiç girmeden ürünü taktığım gibi kullanmaya başladım.Ürünle ilgili yaşadığım tek problem görüntüdeki titreme olayıydı.Ayarlardan 1080p 60hz seçilince titreme yapıyordu ve rahatsız ediciydi. sonra güncellemelerini yaptım kanalları güncelledim ayarlarıyla oynadım hiç bir şekilde düzelmedi.Gerçi bu sorunun 60hz de olması gayet olağan bir durummuş sonrasında öğrendim.(yayınlar 25kare/sn olduğu için 25 ve katlarında titreme yapmıyor) Ancak ben bu farkı 50hzde de göremedim. yani 1080p 50hzde de aynı sorunu yapıyordu. Tam ürünü kutulayıp iadeye gönderecekken fabrika ayarlarına sıfırlamak geldi aklıma. Fabrika ayarlarına sıfırlayınca 50hz de titreme sorunu bariz bir şekilde kayboldu. Yine de özellikle alt ve üst sınırlarda belli olmak üzere yakından bakıldığında farkedilen hafif bir titreme yapmakta...Çoğu kişi muhtemelen bunu farketmeyecektir...

Donanım

Donanım özelliklerini görsellerin birine yükledim. Ordan bakabilirsiniz. Kumandasına değinmek gerekirse gayet güzel kaliteli bir kumanda olduğunu söylemeliyim.Kumanda gayet iyi çekiyor. Bir tuşa iki defa basmak zorunda kalmıyorsunuz.Kumanda üzerinde uyduyu kapatan tuşun altına yerleştirilmiş tuş bildirim ışığı da konulmuş. Pilleri içerisinden çıkmakta.Ürünün sınırlı sayıdaki tuşlarla öğrenme fonksiyonu var. Böylece televizyon kumandasındaki temel fonksiyonları uydu alıcısının kumandasına öğreterek televizyon kumandasını devre dışı bırakabilirsini. Ben monitöre bağladığımdan bu konuda bir deneyimim olmadı ancak bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum...

 

Kullanıcı Deneyimi

Uydu alıcısının fiyatını da gözeterek bende bıraktığı izlenim gayet olumlu. Hernekadar kasalı versiyon olsa da ürün gayet küçük. Diğer cihazlar avuç içi kadarsa bu cihaz el kadar. Eski tip uydu alıcı kasalarıyla karıştırmayın. Ürünün performansına değinirsek menüler gayet hızlı olmasına karşın kanal geçişleri 1-2 sn bekletiyor. 2012 LG akıllı tv ile hemen hemen aynı hızda çalıştığı için beni rahatsız eden bir şey olmadı. Ama beklentiniz yüksekse daha başka modellere yönelebilirsiniz. Genelde uydu alıcılarının arızalarından biri güç problemleri olduğunu varsayarsak adaptörü dışardan olduğu için olası bir arızada adaptörü değiştirmek yeterli olacaktır.

Ürünün bir de internet özellikleri bulunmakda. youtube hava durumu gibi özellikleri var ancak next in kendi wifi alıcısı olmadan çalışmadığı için deneyemedim.

Yine denemediğim Mpeg4 player , usb hdd ye kayıt time shift diğer özellikler arasında...

 

Sonuç

Ürünün fiyatı wifi adaptörü olmadan 108 liraya aldım. Bu rakam aşağı yukarı oynayabilmekte. Ürünün görüntü kalitesi verdiği özellikler performansı vs göze alındığında gayet uygun bir fiyatı olduğunu düşünüyorum. Tabi zamanla ne olur neler değişir onu zaman gösterecek... Arıza vs konuları olursa bu başlıkta eklerim.

NOT:   Ürünün aynı model adında farklı farklı 1-2 tane daha değişik kasalı versiyonları bulunmakta. Ben sadece bu kasalı versiyon için deneyimlerimi aktardım. Yanıltmış olmayayım...

 

Sormak istediğiniz noktaları buradan sorabilirsiniz..Mümkün olduğunca cevap vermeye çalışırım...

 

Edit: Cihazın yazılım sayfası: http://www.nextservis.com/tr-tr/product/864/next-2023-hd/yazilim

Edit: Ürünün Anasayfası : https://www.next.com.tr/2023

 

#uydualıcısı #uydu #tavsiye #next #next2023

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu çok iyimiş. Güvenilir mi bilemedim. 1TB OneDrive zaten ayda 40 lira.

ePttAVM - Microsoft Office 365 5 PC – Mac 1TB OneDrive Mail Hesabı

Microsoft Office 365 5 PC – Mac 1TB OneDrive Mail Hesabı
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mobil/Sabit/İnternet/Kablo Tv/Uydu İşletmecilerinden Borç/Alacak Sorgulama...

Bu hizmet ile, abone sayısı 200.000'in üzerinde olan telekomünikasyon işletmecilerine ait varsa abonelik, borç ve alacak bilgileriniz gösterilmektedir.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19

Hala laptop arayan varsa kaçırmasın bence. Son fırsatlar.
edit: 7bin kadar bütçesi olan varsa hiç daha iyi özellikte olan var mıdır diye aramasın, yok. Bu fiyata bu özellikte bulamıyorsunuz. Hadi azıcık çıkayım deseniz ya rami kısıtlı oluyor, ya da ekran kartı maxq versiyona düşüyor. 512+1tb depolaması da işin keyifli kısmı.

Asus Fx505du amd ryzen7 3750h notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri....

Asus Fx505du amd ryzen7 3750h notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Asus Fx505du kampanyalar ve uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar'da. Satın al.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 21 / 25
 • Agab @agab

  İnternet sıkıntısı yüzünden henüz oyun yükleyemedim sadece cs:go yükleyebildim. Öncelikle kesinlikle darboğaz belirtisi görmedim. Çakır çakır 150-160fps üstünü ultra ayarlarda aldım.
  Ön incelemelerim şu şekilde, bir kere kesinlikle dandiklik hissi yok. Hani acaba rog ile tuf serisi arasında malzeme kalitesi ne kadar fark eder diye korkuyordum. fakat tüm korkularım boşa çıktı. rog bilgisayar da kullandım ve hiçbir fark yok. Gerçekten sağlam bir kasası var. Elinize aldığınızda esnemiyor. (Hatta tuf kullanan başka arkadaşım internette bir sağlamlık testi videosu olduğundan bahsetti. Arayıp bulmadım fakat parçalanmıyormuş. Zaten belli sağlamlık testlerinden geçtiğine dair logosu da var cihaz üstünde)

  2-3 saat aralıksız csgo oynadıktan sonra gpu ve scpu sıcaklık değerleri 70 dereceyi kesinlikle geçmedi. Fanları 5700RPM dönebiliyor. tam performansta gerçekten ses çıkarıyor. Sabah 5'e karşı lan kim elektrik süpürgesi çalıştırıyor diye kulaklık çıkarıp baktım, meğersem bilgisayardan geliyormuş 😀

  Onun dışında ekranına bayıldım. IPS zaten. Siyahlar güzel siyah, detaylar harika. Elimdeki macbook'tan ve evdeki Asus monitörden daha iyi.

  Siz sorularınız olursa bana sorabilirsiniz. Tüm oyunları indirip test etmek için haftasonunu bekliyorum zira evde adsl ile inmiyor. Haftasonu kampüse gidip üniversite interneti ile çekeceğim oyunları.

  Dediğim gibi şimdilik aklıma gelenler bunlar. Bana soracak olursanız "bu fiyata" alabileceğiniz "EN İYİ" laptop. Ekran kartının düz 1660Ti olması da cabası. SSD çok hızlı, windows 4-5 saniyede açılıyor sayamadım bile 😛 CS:GO için işlemci üzmedi, diğer oyunlarda da üzmeyeceğini düşünüyorum. Kendim test etmesem de internetteki incelemeler öyle söylüyor.

  Bir de ek olarak, bilmiyorum ben macbook air kullanıcısı olduğum için bana mı öyle geldi bilmiyorum fakat #BirazAğar geldi bana. Macbook 1kg, bu 2.2kg cihaz sonuçta. Belki ondandır. Ama bunun karşılığında çok sağlam bir cihaz aldığınız belli oluyor.
  ekleme: hoparlörü çok iyi fakat bass konusunda yetersiz. Hala ses konusunda Macbook ile yarışacak bir laptop görmedim hayatımda.
  resimler geliyor..
  @mahia-ucar @senturkmurat1999

  • Dr. Mahmut Sami Uçar @mahia-ucar

   Kasa metal herhalde değil mi?
   Ram durumu nedir? 2x8 mı yoksa 16x1 mı? İnternette 16x1 olduğunu gördüm ondan soruyorum.
   Bir de Ryzen 5 3550H modeli var. Ryzen 7 3750H %6 daha performanslı gözüküyor. %6 için fiyat farkı vermeye gerek var mı bilemedim. Sizin düşünceniz nedir?

  • Agab @agab

   @mahia-ucar Hayır hocam kasa full plastik. Ama adamlar öyle güzel yapmış ki başta ben dahi kutuyu açınca "ee metal bu?" dedim içimden.

   Ram konusunu ben de çok merak ediyordum. Bakacaktım ona ama unutmuşum. Maalesef şu an yanımda değil bakamıyorum.
   Kesinlikle ryzen 7 olanı almanızı öneriyorum. ryzen 7 ile bile çok az da olsa darboğaz sorunu var-MIŞ-. Daha çok işlemci kullanan uygulamalarda biraz üzebilir. Zaten şimdi baktım da arada 500 liralık fark var sanırım. Uzun vade kullanacaksanız bilgisayarı mutlaka 7 olanı alın. İşlemci kendi içinde %6 daha performanslı da olsa ekran kartı ile uyumu daha önemli bu noktada. Üstelik ondaki ssd 256gb, bundaki 512. 500 liralık farkın zaten hepsi ssd'ye gidiyor. İşlemci bedavaya gelmiş oluyor.

 • Mr.Tekin @tekin224

  İyide bu 8500 lira ucuz değil ki.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Valla 17.3 inç olsa ciddi ciddi düşünürüm yok mu bu arkadaşın 17.3 inç versiyonu acaba?

 • Temp 🔚 @temp

  Ryzen yerine 10. nesil intelli sistemler daha cazip.
  Ama Asus'un laptoplarını beğenirim, piyasadaki windows dizüstü bilgisayarların içinde en iyisi diyebilirim.

  • Agab @agab

   Fiyat konusunda üzüyorlar.

  • Temp 🔚 @temp

   @agab Bazı arkadaşlar kabullenmek istemiyorlar hocam lafım meclisten dışarı ama Ryzen ucuzsa var bir ayıbı. Mobil tarafta da masaüstü tarafta da böyle ne yazık ki.
   65w TDP li Ryzenler 95w TDP li Intel işlemciler kadar ısınıyor. Ama bunu ne hikmetse hiç bir editör dile getirmiyor.
   Tamam ucuz olması, performans göstermesi iyi bir şey fakat eksi yönlerinden de bahsetmek gerekiyor işte. Şahsen paran varsa Intel den şaşma diyorum.
   Paran yoksa da orda tercihler devreye giriyor. 9750h li laptoplar da baya baya iyi.

  • Agab @agab

   @temp Ayıbı var, kimse intel'den daha iyi demiyor zaten fakat aynı sistemin intel olanı 4bin daha fazla. 1-2 değil 4 bin. Sonuçta bu laptop'u alan adam da fiyat/performans düşünür. Cebini düşünür ama uygulamalarda sorunum olmasın diye de düşünür.

   Hangi testte intel kadar ısınıyor gösterir misin? Ben bulamadım. Ha 10 saat oyundan sonra işlemci 100 dereceye gelince o kadar ısınması normal tabi.

   İntel'den şaşma dersen fanboy durumuna gelirsin ama işte 🙂

  • Temp 🔚 @temp

   @agab Yok hocam burda 95w tdp li işlemci kadar ısınıyor derken yaşadığımı anlattım.
   Forumlardaki varsayımları kastetmedim.
   Bu yüzden ısınıyor diyorum.
   Zamanında laptop ısınıyor almayın diyenler bugün ryzen in 92 dereceyi görmesinden bahsetmiyor benim tepkim buna.
   Uzun süreli kullanımdan falan da bahsetmiyorum stres teste alıp bir dakika beklesen 92 görülüyor zaten.

  • Agab @agab

   @temp 3 saat cs:go oynadım, işlemci 72 dereceyi geçmedi. Sende bir sıkıntı olmasın? Zira kimse ısınma probleminden bahsetmiyor senden başka.

  • Temp 🔚 @temp

   @agab Benim kastettiğim masaüstü işlemciler hocam.
   Senin laptopdakiler mobil işlemci ondan az ısınması normal.
   Kimsenin bahsetmemesi olmadığı anlamına gelmiyor da neyse. 🙂
   Hayırlı uğurlu olsun hocam.

  • Agab @agab

   @temp onu kullanmadığım için yorum yapamam. Ama masaüstünde ısınma en son dert edilmeli zira onlarca soğutma yöntemi var. İntel almaktansa aradaki hayvani fiyat farkına yine sıvı soğutma alınıp üstüne para da kalır mis. Eğer f/p amaçsa. Değilse intel al geç.

ipli tavan vantilatörünü kumandalı hale getirmece #DIY

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 17

#saatseyir

Alınabilir fiyatlı kol saati tavsiyelerini alabilir miyim? Mekanik, pilli, dijital, mekanik + dijital vs farketmez 500₺ yi aşmayan her türlü linki verebilirsiniz. (Mümkünse hatta f/p olanlar)

Hem #TS cilerin saat zevkini görmüş oluruz.

(500 az demeyin #teknofakirler için fazla bile.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9
 • saquaboi @saquaboi

  Bu fiyat aralığında bakacağınız saatler swatch ve casio olabilir. Otomatik saat istiyorsanız 100-200 daha koyabilirseniz orient veya seiko modellerine bakabilirsiniz. Elbise satan markalardan saat almayın. Fossil de almayın. Fiyattan dolayı seçeneğiniz az. Diyorsanız ben 500 den az vereceğim görüntüsü hoş olsun. David klein sanırım yanlış yazmış olabilirim markayı 100-150 liraya saat bulabilirsiniz. Gündüz saat sitesinde swatch marka saatleri çok ucuza bulabilirsiniz. Arayın ordan almaya karar verirseniz 30-40 liralık kupon verebilirler. Oturduğunuz yerdeki bir saatçiye gidebilirsiniz güvenilir bir yer olsun ama. 1000-1250 arası saatlere direk 400 den falan pazarlığa girin alırsınız muhtemelen. Takarım diyorsanız casio g-shock çok çok iyi saattir. Kosovalı saat ve gündüz saatte o fiyata bulabilirsiniz. Bir de giyim markası fakat iyi mekanizmalar kullanıyorlar. Diesel saat bakabilirsiniz. Bir modeli var saatvesaat sitesinde sürekli indirimde 380-400 arasına alabilirsiniz. Güzel ve uzun ömürlü saat aynı zamanda saatvesaat çok pahalı bir saatçi ama her türlü garanti belgesi ve sertifikasını sizi uğraştırmadan gönderiyorlar.

 • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

  casio edifice era serisine bakınız. ERA 600 ve ECB-900 Kodlu casio serilerine bakınız.

 • Ysn Sn @glamdring

  Casio G-shocklardan beğendiğinizi alın. 350tl ye örme kordon Casio GA-100MC-1A almıştım,çok memnunum.