Merhabalar genel sağlık sigortası prim borcum çıkmış 2013-2015 yılları arasındaki dönemde. Dün tebliğ edildi tebliğ mazbatası ile anapara 1.135 TL gecikme zammı ile 2.850 TL olmuş bu borcu ödemem isteniyor. Sürekli e-devletten kontrol ediyordum borç görünmüyordu fakat dün itibariyle gecikme zammı zammı ile beraber görünüyor. Sizce ne yapmalıyım şubat ayında bir kanun teklifi ile yapılandırma gelecek deniyordu bilginiz var mı yoksa ödeyip geçelim mi ya da hiç mi ödemeyelim af gelir mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11
 • sarpuli @sarpuli

  Benim de var asla ödemeyecem. Yıllardır eşşek yükü ile prim verip özel hastanelerin köpeği oldum. Arada 8 ay boş kalmış onun için benden para isteyen önce şimdi ödediğimin karşılığını versin. İcra ile alsınlar. Ödemeyin derim...

 • Orcun @orcun

  1 lira ödemeyeceğim. İşsiz güçsüz adama hava parası resmen. Bu can bı bedende olduğu sürece nefes aldığım müddetçe de gss belasını ödersem en adisiyim.

 • emreCAN Bayrak @flagbearer

  Ödeme seçime doğru faizini filan silerler o zaman ödersin

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  25 Yaşından itibaren borç çıkarmaya başladılar. 30 yaşında borç kitlendi. Arada af çıkıyor. Borç siliniyor, sonra tekrar ekleniyor. Af çıktığında 1000 lira kadarını ödedim. Geri kalanı ödemeyi düşünmüyorum. Bu arada, af çıkınca faizi siliyorlar, taksit yapmıyorlar. 2-3 ay süre veriyorlar, öde borcu diyorlar. Ödemezsen, borç tekrar karşına çıkmaya başlıyor. İşsiz olup, işsiz olduğun için devlete para vermek koyuyor. Ödemeyi düşünmüyorum.

Arkadaşlar merhaba İphone SE 2016 Baseus şilikon şeffaf kapak 5. senesini doldurdu, malum kararma kırılmalar meydana geldi. İnternette bulamadım Baseus olursa iyi olur benzeri kalitede tavsiye edebileceğiniz ürün var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar turuncu siteden alınmış olan 1 yılı aşan bir süre sonra arızalanan philips marka led lambalar için sitenin yanlış yönlendirmelerine rağmen konuyu Philips Lightning in yeni şirket adı Signify a bildirmemin akabinde De Schakel 17, 5651 GH Eindhoven, Hollanda adresinden yeni ürünleri yönlendirdiler. Arızalı ürünler uluslararası kargo şirketi kuryesi ile adresimden alınacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Her pil değişiminde bu kömürleri görüyorum geçen philips traş makinesini söktüğümde de bunlara benzer bir parça vardı. Elektronik devreden bağımsız. Ok işareti ile gösterdiğim kömüre benzeyen parçaların ne işe yaradığını bileniniz var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Bu led türünü görmüş müydünüz radyasyon yayıyor diye uyarı koymuşlar. Sinyalizasyon sisteminde kullanılmış trafik ışıklarına bakmakla maruz kalma olabilir mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • Rasko @rasko

  Yanlış anlamışsınız radyasyon yok, daha doğrusu sizin düşündüğünüz radyasyon yok. Radiation ışıma demek, çok güçlü ışık yayıyor, gözünüze zarar vermesin diye lensi açmadan önce elektriği kesin manasında yazılmış o. Nükleer radyasyon ile bir alakası yok yani.

 • Harun. @ht

  Uyarı lazer ışını uyarısı, uyarıda ki radiation ışınım/ışıma anlamında kullanılmış
  Edit: Rasko yukarıda güzel açıklamış 👆

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Radyasyon nedir Turkiye'de cok yanlis anlatiliyor. Isik da radyasyon yani radiate yapar mesela.
  Class 1M özet budur: Normalde zararsiz, mercekten gecerse goze gelirse zarar verebilecek urunler...

  Orjinal tanim:

  A Class 1M laser is safe for all conditions of use except when passed through magnifying optics such as microscopes and telescopes. Class 1M lasers produce large-diameter beams, or beams that are divergent. The MPE for a Class 1M laser cannot normally be exceeded unless focusing or imaging optics are used to narrow the beam. If the beam is refocused, the hazard of Class 1M lasers may be increased and the product class may be changed. A laser can be classified as Class 1M if the power that can pass through the pupil of the naked eye is less than the AEL for Class 1, but the power that can be collected into the eye by typical magnifying optics (as defined in the standard) is higher than the AEL for Class 1 and lower than the AEL for Class 3B.[20]

Arkadaşlar iyi pazarlar selamlar. Buradaki uygulamayı hayata geçirme planım var: https://speedysignals.com/2013/08/01/how-to-assemble-stair-lights/#more-197

malzeme listesindeki

1x (LM7805 regulator and 0.1uF capacitors) (mandatory)

bu satırda geçen 0.1uF capacitors mercimek kondansatör müdür ve voltaj değeri yok hangi malzemeyi takmalıyım bilginiz var mı ?

How to Assemble Stair Lights

In this video, I provide a complete tutorial on how to assemble your own stair lighting, featuring block diagram, code overview, testing and final layout. Code and schematic can be found on this pa…
BeğenFavori PaylaşYorum yap

DC-DC step up booster güç kaynağına bağlı iken yük çekerler mi? 3.6v 18650 pil,5v step up girişlerine direkt bağlanırsa, 5v çıkışından voltaj almasak da bu durumda yük çeker mi, pi biter mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Merhabalar https://youtu.be/KIJEFpxEbl0 başlangıçta çalan şarkıyı shazam vs programlar bulamıyor ismi nedir bilginiz var mı

YouTube

Sevdiğiniz videoların ve müziklerin keyfini çıkarın, orijinal içerik yükleyin ve tümünü YouTube'da arkadaşlarınızla, ailenizle ve dünyayla paylaşın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap