Merhabalar Bimcell kullanıcısıyım son 10 gündür yaptığım sesli aramalarda sesim karşı tarafa ilk başta gitmiyor 10 saniye geçince ulaşıyor. Telefon Honor 90 telefondan olacağını sanmıyorum. siz de yaşıyor musunuz bu sorunu yapmam gereken bir ayar mevcut mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

https://images.app.goo.gl/srcb9XiniefKcjw47 Bu oyunu oynayamıyor muyuz artık ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba Osram enerji sınıfı etiketinde anlamadığım bir konu var. 8.5W 806 lumen ampulün enerji sınıfı A+ iken 4.9W 470 lumen ampul F sınıfında fark nereden kaynaklı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14
 • AB9 @sqn

  çünkü bu işlerle uğraşanlar enerji sınıfının bir köşesine yıl ibaresi yazmayı akıl etmiyorlar. 21A, 20F yazacaksın, vatandaş da yılı ve sınıfı tek bakışta anlayacak.

  • Orcun @orcun

   Amaç anlaşılmak değil ki tamamen pazarlama maksatlı kullanmak olmuş.

  • AB9 @sqn

   @orcun tam olarak öyle zaten, 2020'de A+ olan bir ürün nasıl bir anda F'ye döner, neye göre buna karar verdiler belli değil. ileride teknoloji gelişir diye standart mı belirlenir? 2023 aralık ayında pazardaki ürünler analiz edilir, lm/w değerlerine göre normal dağılım tablosuna yerleştirilir ve 2024 listesi hazırlanır. 2024 yılı için de üreticilere hedef olur, ona göre A sınıfı ürünler üretmeye çalışırlar. tüketiciye de aldığı ürünün dağılım tablosunda düştüğü yer gösterilir, tüketici isterse bir üst sınıfı tercih eder.

   şunu benden isteseler 4-5 saatlik çalışmayla oluştururum.

  • AB9 @sqn

   listeye baktıkça daha da sinir oldum. 0 lm/w diye bir ürüne sınıf vermek değil, pazara çıkmasına müsade etmemen lazım. düşünsene 1 milyon watt çekiyor ve 0 lm veriyor ve bu bir led ampul. normal dağılım yaptığında bile en alttakinin bir lm/w değeri olur ama 0 olmaz.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @sqn: Öyle diyorsunuz ama bence o değerler o sınıflar için alt limittir muhtemelen ve alt limitin 0 (sıfır) olması çok doğal değil mi?

  • AB9 @sqn

   @lterlemez tabi ki alt limit. nasıl ki bir arabanın trafiğe çıkması için minimum güvenlik ekipmanı gerekiyor, bir led ampulün de alt sınırı en azından 50 lm/w olmalı (örnekteki ürünün yarısını yazdım). vatandaşa led diye satacaksın ama piyasadaki ortalama üründen 10 kat fazla enerji harcayıp aynı değeri sağlayacak, bunu doğru bulmuyorum.

 • Mrte @mrte

  güçleri ~3/2 ama verdikleri eşit değil, ikincisini ilkinin gücüne tamamlasan 750 lümen ediyor daha verimsiz yani

 • goggo @goggo

  Her ikisi de wat başına 94-95 lumen gibi bir değerde yani aynı enerji sınıfındalar. Güç tüketimleri aynı. 2021 öncesinde wat başına 55 lumen üstündeki A+ olarak yer bulurken 2021 ve sonrasındaki düzenlemede wat başına 85 lumen üstündeki F kategorisinde yer almış.

Merhabalar ios tan androide yeni geçtim ios taki haritalar uygulamasında park edilmiş araç otomatik olarak kendini gösteriyordu herhangi bir şey yapmana gerek yoktu fakat Android Google haritalarda bunu asistana kendim söylemem gerekiyormuş hatırlaması için yani her park ettiğimde Google asistana park ettiğin yeri hatırla gibi bir şey söylemem gerekiyor bu konuda bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim otomatik olarak park yerini gösterebilen ayarlar nasıl yapılır ?

"Google Asistan’ı açtıktan sonra “Buraya park ettim” veya “Nereye park ettiğimi hatırla” cümlelerini kurarak arabanızı park ettiğiniz yeri kaydedebilirsiniz. Google Asistan park yerinizi bir harita üzerinde işaretleyecektir." bu şekilde çalışıyor şu an.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Mehaba 90 lı yıllarda hatırlayabildiklerim Ferhat Güzel Murat Başaran ve Banu Alkan gibi ünlülerin katılmış oldukları Ağaç Ev yarışma tarzı program vardı videoları yok internette neden acaba ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhaba iphone se 2016 kullanmaktayım bozulmasını bekliyorum değişim için ama hiç niyeti yok gibi. Son whatsapp güncellemesinden sonra iyice yavaşladı whatsapp kendisi de pek hızlı sayılmaz. Böyle uzun soluklu birlikteliğimiz olacak bir telefon tavsiyesi istiyorum Android deneyimleyeceğim. Bütçe 15.000

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 23

Arkadaşlarıma merhaba kablosuz bluetooth kulaklıklarda şeffaf mod veya ortam dinleme modu adında bir seçenek mevcutmuş, bu modu kullanarak işitme cihazı tarzında kullanmak istesem telefonu yanımda gezdirmek zorunda mıyım? Bildiğiniz veya kullandığınız bir model varsa ilk ayarları yapıp bluetooth bağlantısı olmadan şeffaf modu sürekli kullanılabilen bir cihaz arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emir Akdemir @emir-akdemir

  Bu modda bluetooth bağlantısına gerek yok ancak işitme cihazı görevi görecek derecede yükseltmiyorlar sesi. Özel bir kulaklıkta bunun ayarı varsa bilmiyorum ama Anker Q30'da bu seçenek yok. Hatta çevre modu çevredeki sesleri bir tık kısıyor bile diyebilirim. Kulaklığı çıkarınca daha net duyuluyor her şey.

 • ARMv7 @armv7

  Çevre modu sesi çevreden gelecek kadar veriyor. En azından benim kulaklığımda öyle. Sesi yükselttiği söylenemez. Ama şunu farkettim ki ipad ve airpods çevredeki sesleri yükselterek verebiliyor. İphoneda denemedim. İpad'te yanlışlıkla açmıştım, neredeyse odada uçan sineği duyacaktım.

Arkadaşlar iyi geceler bir konuda yardıma ihtiyacım var. Suudi Arabistanda Türktelekom Mobil faturasız ve bimcell iki adet hattımı hac için roaming e açtım paket konusu da tamam fakat manuel olarak şebeke seçilmesi gerekliymiş oraya varınca. Bunu kendim yapabilirim ama anne ve babamın yapmaları zor baya. Uzaktan veya başka bir şekilde nasıl halledebilirim yoksa şimdiden kursa başlayalım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar ben herkese her siyasi görüşe eşit uzaklıkta duran birisiyim lakin Şahan Gökbakar'ın Recep İvedik 3 filminde Ramirez'i canlandıran oyuncu-yönetmen Mehmet ÖNDER'in atmış olduğu tivitte görüyoruz ki vatan,millet Sakarya, vb. çeşitli hassasiyetlerini çekinmeden sosyal medya üzerinden edebiyat parçalayıp dalga geçen Recep benim işçi emekçi arkadaşımın hakkını savunmamış. Alacağını vermemiş. Artık kendisini samimi bulmuyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7